Rozwój osobisty i zawodowy > Szkolenie, doskonalenie, ćwiczenia

Testy Sprawnościowe Do Szkoły "sa Psp"?

(1/2) > >>

Feuerwehr:
Proszę doradźcie mi coś w związku z ćwiczeniami jakie mógłbym wykonywać aby poprawic swoją formę i zdać do SA PSP . Teraz wakacje (2miesiące) to planuję rano biegać i ćwiczyć na nogi - natomiast wieczorem cos na górne partie mięśni i tu właśnie ćwiczenia na drążku ( co mi radzicie aby zwiększyć ilość podciągnięć w jednej serii, jak ćwiczyć, jak często, jakim sposobem się podciągać)???
Bardzo proszę doradźcie mi coś - jak wy sobie poradziliscie z tymi testami sprawnościowymi jakie uzyskaliście wyniki???
Z góry dzieki za odpowiedzi!!!

aniolstroz:
Moje treningi do SAPSP wyglądały następująco:
- do biegu na 50 metrów za bardzo się nie przykładałem gdyż czułem się w tym dobry, ale próbowałem polepszyć swoją siłę poprzez wbieganie sprintem na strome górki
- do biegu na 1000 m przygotowywałem się tak że wyznaczyłem sobie odległość 1000 metrów i codziennie przebiegałem ją starając się uzyskać jak najlepszy czas (prowadziłem sobie tutaj zeszyt i zapisywałem wszelkiego rodzaju spostrzeżenia)
- do podciągnięć na drążku przygotowywałem się tak że w futrynie drzwi do swojego pokoju zamontowałem sobie drążek i zawsze gdy opuszczałem pokój to musiałem się podciągnąć tyle razy ile miałem sił.

Co mogę dodać to to żeby zaopatrzyć się w dobre obuwie do biegania - to część drogi do sukcesu!!!

P.S. Nie zapomnij także o egzaminach z fizyki i chemii (a podobno i mają jeszce być egzaminy z języka obcego od następnego roku)
 

SenseY:
A ile podciągnięć nalezy wykonać i w jakim czasie trzeba się zmieścić na 1000 i 50m aby zaliczyć egzamin, a jakie żeby dostać się do szkoły?

aniolstroz:
Wszystkie wymagane minimalia można obejrzeć na stronach szkół pożarniczych. A wyniki jakie należy osiągnąć aby dostać się do szkoły zależą od ilości osób i tego jak oni są dobrzy - mówiąc krótko TRZEBA BYĆ JAK NAJLEPSZYM!!!

SenseY:
Ciekawe skąd komuś przyszedł pomysl do głowy aby właśnie w tych konkurencjach sportowych prowadzić nabór do szkół i do straży. Tyle jest również ciekawych testów sprawnościowych które strażak powinien umieć jak choćby pływanie, skoki itp. Jakby je dołozyć bardziej ciekawie by było.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej