Autor Wątek: Jak Wygladają Wasze Stosunki Ze Strazakami Psp?  (Przeczytany 9699 razy)

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: Jak Wygladają Wasze Stosunki Ze Strazakami Psp?
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 08, 2006, 22:48:58 »
Cytuj
Wiele razy słyszałem od innych jednostek OSP, niekoniecznie z naszego powiatu, że oni zaiwaniają, a zawodowcy tylko dyrygują.
Jednostki szczególnie te co mniej wyjeżdzają (przynajmniej u mnie) jak już przyjadą to nie wiedzą co mają robić i zdarza się że  ochotnicy stoją z rękami w kieszeni i komentują, a ci z JRG robią za dwóch. Niektórzy to nawet nie wiem jak się znaleźli w OSP bo się boją ognia. Ognia należy się bać bo inaczej można zginąć, ale trzeba znać jego zachowanie i przewidywać, a wtedy nic złego się nie stanie.
No z tymi rękami w kieszeni to lekka przesada  :huh: jak ktos nic nie robi to lepiej zeby nie przyjeżdzał a z doświadczenia to wtedy jest największe zaiwanianie a nie patrzenie a jak ktos patrzy to cywili (i to jest z tym różnie) .
Są oczywiście i ułomy jak wszędzie ale nie powiece że cała sekcja staneła zapaliła papierosa i podziwiała jak sie pali :angry: .?!
Przykład  :
paliła sie stodoła no i z tego co mówiono to nikt z panów psp ani razu nie machnął widłami  na słomie - kierowali akcja i dobrze bo kilku zapaleńców mogłoby spiec sobie 4 litery ale zero zaandażowania fizycznego czyste rozkazywanie a i w sumie było ich do tego wyjazdu aż 2 .
Na plus że pokazali butle gazowa i kazali wynieść (kazali). ?!!


Offline bulson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • OSP i PSP
Odp: Jak Wygladają Wasze Stosunki Ze Strazakami Psp?
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 09, 2006, 16:03:30 »
U nas dawniej dochodziło do pewnych nie porozumień bo wzywali nas jak już było wszystko ugaszone i kazali wywalać słome ze stodoły a oni stali i się przyglądali. Ale obecnie wszystko układa się wspaniale w czasie akcji pracuje się ramie w ramie z PSP.

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Jak Wygladają Wasze Stosunki Ze Strazakami Psp?
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 09, 2006, 17:43:51 »
Współpraca bardzo owocna, wielu naszych ochotników to zawodowcy właśnie z tej jednostki PSP do której podlegamy. Mamy do niej niespełna 3 km, a mimo to stale towarzyszymy naszym kolegom z zawodówki - my mamy pełne do nich zaufanie, a oni do nas. Znamy się także i poza akcjami ratowniczo - gaśniczymi. Wiele razy powtarzają, że bez nas nie dadzą sobie rady - w końcu my obstawiamy miasto :)
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: Jak Wygladają Wasze Stosunki Ze Strazakami Psp?
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 10, 2006, 09:15:00 »
Zastanawiają mie posty typu: "przyjechało tylko dwóch strażaków z PSP i nic nie robili tylko dowodzili"

Myślę, że każdy z nas wie jakie są w tej chwili stany osobowe w JRG.  Do nas też przyjeżdża GBA z dwoma osobami + kierowca i bardzo nas to cieszy bo jak przyjechałby cały 6-cio osobowy zastęp to nie mielibyśmy za dużo do roboty a tak możemy sie trochę wykazać.
Dtruga sprawa, że dowodzący akcją nie powinien się angażować fizycznie w akcję o ile ma dość sił i środków bo musi mieć cały czas kontrolę nad całym terenem zdarzenia.

Pozdrawiam

Offline Krzyś Mila

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 558
  • By zawsze wracać z tarczą i z dumą nosić mundur...
Odp: Jak Wygladają Wasze Stosunki Ze Strazakami Psp?
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 10, 2006, 12:15:19 »
Jeżeli jest dwóch strażaków, to jeden jest kierowcą mechanikiem i do jego zadań należy samochód, a drugi jest dowódcą akcji więc też nie pracuje z prądownicą, ale to nie znaczy, że nic nie robią.
To, że przyjechało tylko dwóch, oznacza również zaufanie do jednostek OSP, którym przyszło w takich sytuacjach uczestniczyć.
Pozdrawiam.

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: Jak Wygladają Wasze Stosunki Ze Strazakami Psp?
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 10, 2006, 16:49:18 »
Jeżeli jest dwóch strażaków, to jeden jest kierowcą mechanikiem i do jego zadań należy samochód, a drugi jest dowódcą akcji więc też nie pracuje z prądownicą, ale to nie znaczy, że nic nie robią.
To, że przyjechało tylko dwóch, oznacza również zaufanie do jednostek OSP, którym przyszło w takich sytuacjach uczestniczyć.
Pozdrawiam.
No w sumie to masz racje moze i rzeczywiście  maja do nas zaufanie.??!! -_-

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Jak Wygladają Wasze Stosunki Ze Strazakami Psp?
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 10, 2006, 17:39:09 »
Zostałe zalany falą krytyki za mój powyższy post więc:
1. Podałem tylko jeden przykład bo wcześniej co drugi post najeżdzał na strażaków z JRG że tylko drygują (taki jest podział że jak w akcji uczestniczy jednostka JRG to ona dowodzi)
2. Zaznaczyłem wyraźnieprzynajmniej u mnie
3. Sam ostatnio uczestniczyłem w akcji i przyznam było mi wstyd za kolegów z OSP (jestem członkiem OSP) jak gapią się na wielkie płomienie zamiast pomuc przynajmniej linie zasilającą zrobić
4. Jeżeli jest nawet słoma lub siano do wywalenia to wiadomo że wszyscy robić nie mogą (bo nie ma tyle wideł) ale wtedy sytuacja jest opanowana i reszta jest do zmian

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: Jak Wygladają Wasze Stosunki Ze Strazakami Psp?
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 10, 2006, 18:06:30 »
miggru żadna krytyka - po prostu sobie wymieniamy poglady  -_-
Poza tym, czasami to że jakaś część druhów nie bierze udziału w akcji świadczy o tym, że po prostu nie są w danej chwili potrzebni.
Lepiej mieć dwie konkretne roty niż pięć słabych...

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Jak Wygladają Wasze Stosunki Ze Strazakami Psp?
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 10, 2006, 22:23:20 »
W mojej OSP stosunki ze strazakami z PSP jak najbardziej korzystne zwłaszcza że 60 % członków czynnych to zawodowcy z PSP /conajmniej po kurasach podoficerskich ,3 po SAP , 2 po SGSP- dzienych lub zaocznych/
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2006, 22:25:39 wysłana przez mirek1 »
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline zibi.gpr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
    • http://www.strazgpr.mix
Odp: Jak Wygladają Wasze Stosunki Ze Strazakami Psp?
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 11, 2006, 08:35:33 »
U nas też jak najbardziej przyjazne i to w obu kierunkach nieraz słyszeliśmy z "ust PSP" iż jeśli jedna sekcja od nas wyjedzie są już spokojni o przebieg akcji (JRG dojazd około 30min 21km do naszego rejonu działania) a jest to czasami 300 interwencji w roku!:P

Offline krzysiek 998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 274
Odp: Jak Wygladają Wasze Stosunki Ze Strazakami Psp?
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 11, 2006, 12:48:47 »
Myślę że nasze stosunki ze strażakami PSP są dobre.Bo jeżeli wiekszość
zdarzeń załatwiamy sami to jakieś zaufanie do nas mają. Jeśli trzeba popracować
to pracujemy wspólnie z PSP robimy częstsze zmiany na przykład przy „machaniu widełkami”. Gorzej jest z jednostkami OSP naszej Gminy, które przyjadą po jakimś czasie i mają popracować. Jak nie leją wody to mówią że są wykorzystywani.



pozdro

Offline anka0805

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Jak Wygladają Wasze Stosunki Ze Strazakami Psp?
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 11, 2006, 15:03:45 »
u nas zasada jest taka wszyscy pracują, a przy czym to zależy od tego do jakiej jednostki sie należy i decyduje kolejność dojazdów do akcji. A że zazwyczaj perwsza przyjeżdża jednostka KSRG (czyli my) a potem zawodowa, na końcu lokalne osp to jasne chyba ze to właśnie oni zajmuja sie brudną robota. Wiec nie widze powodu dlaczego mieli by sie rzucać. Kto późno przychodzi sam sobie szkodzi i można jeszcze rozbudować: kto nie ma sprzetu to tez sobie szkodzi;-)taka prawda ludowa

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Jak Wygladają Wasze Stosunki Ze Strazakami Psp?
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 11, 2006, 16:37:23 »
kto nie ma sprzetu to tez sobie szkodzi;-)taka prawda ludowa
Z tym się zgodzę ale nie kazda jednostka moze pozwolić sobie na taki sprzęt jaki sobie wymarzy bo na to trzeba miec pieniądze.

Offline anka0805

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Jak Wygladają Wasze Stosunki Ze Strazakami Psp?
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 11, 2006, 17:16:28 »
no tak ale to też nie jest nasza wina że oni nie mają sprzetu, a to ze jesteśmy w KSRG świadczy o naszej gotowości bojowej, przecież byliśmy selekcjonowani a nie ktoś to sobie wymyślił. Jak jesnostka jest rzetelna to ma akcje i sprzet, a ja jednostka jeździ dwa razy w roku do akcji no to nie potrzebuje tego sprzetu w takiej mierze jak my...

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: Jak Wygladają Wasze Stosunki Ze Strazakami Psp?
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 11, 2006, 18:41:45 »
no tak ale to też nie jest nasza wina że oni nie mają sprzetu, a to ze jesteśmy w KSRG świadczy o naszej gotowości bojowej, przecież byliśmy selekcjonowani a nie ktoś to sobie wymyślił. Jak jesnostka jest rzetelna to ma akcje i sprzet, a ja jednostka jeździ dwa razy w roku do akcji no to nie potrzebuje tego sprzetu w takiej mierze jak my...

Nie twoja wina że nie maja sprzętu. Jak jednostka ma do -_-bry sprzęt to ma i więcej akcji (np. przy wypadkach) a jak jednostka nie ma sprzętu który by sobie wymażyła to jeżdzi "dwa razy do roku" bo nie ma sprzętu do ratownictwa drogowego co napewno by zwiększyło ilość wyjazdów.
A nie ma dodatkowej kasy na sprzęt bo na przykład nie jest w KSRG ??
nie zastanawiałaś sie nad tym.

Offline anka0805

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Jak Wygladają Wasze Stosunki Ze Strazakami Psp?
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 11, 2006, 21:39:55 »
tak ale zacznijmy od początku. My mamy sprzet bo jestesmy w KSRG i dostajemy dotacje??tak???A dlaczego jestesmy w KSRG??Bo spełnialismy wymagania dotyczace gotowości bojowej, czyli wypełnialiśmy nalezycie cele statutowe od wielu lat. oni nie wiec jakby nie było to im się należy. A ze teraz marza o lśniącym samochodzie ...

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Jak Wygladają Wasze Stosunki Ze Strazakami Psp?
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 20, 2006, 12:50:25 »
Bla, bla bla ... wiele razy było to wałkowane, a jak chcesz wałkować to dalej - to nie Tutaj. Temat jest zupełnie inny moja droga użytkowniczko. Przypominam, że istnieje coś jak Prywatna Wiadomość, tam możesz się kłócić, gryść, bić ...
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep