Autor Wątek: Aparaty fotograficzne w boju  (Przeczytany 19656 razy)

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: Aparaty fotograficzne w boju
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 03, 2010, 17:39:24 »
Witam, trochę minęło od ostatniej dyskusji w tym temacie. Mam pytanie odnośnie aparatu. Jako administrator strony internetowej dostałem z jednostki 500 zł na zakup aparatu cyfrowego, który będzie jeździł na wozie. Możecie mi polecić jakiś aparat dość łatwy w obsłudze i żeby nie był mikroskopijny jak niektóre :)
do max. 450 zł (50 zł na kartę pamięci)? tylko nowy
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2010, 17:44:11 wysłana przez Champion »

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Aparaty fotograficzne w boju
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 03, 2010, 18:18:10 »
Pamiętaj, że musisz jeszcze kupić pokrowiec.
Według mnie aparaty godne uwagi:

CANON A2100

KODAK Z915

CANON A480

Z własnego doświadczenia (choć nie jest one zbyt duże) mogę Ci powiedzieć, że nie warto brać większej karty do takiego aparatu niż 2 Gb, potem możesz trafić na 'zawiasy' aparatu, co nie jest zbyt przyjemne.
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: Aparaty fotograficzne w boju
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 03, 2010, 20:55:45 »
po przeczytaniu wszystkich opinii na temat tych aparatów, kupił bym ewentualnie tego kodaka. Wśród wielu opinii pozytywnych znalazłem tylko jedną negatywną.

Cytuj
Szczerze mówiąc rozczarowany jestem tym aparatem. 10MPIX nie idzie w parze z lepszą jakością. W kilku miejscach czytałem o rozdzielczości HD i możliwościach tego aparatu ale raczej twórcy tych recenzji nie mieli pojęcia o jakości HD. To jest tragiczne w tej zabawce. Zdjęcia w pomieszczeniach ze słabym oświetleniem są poprostu brzydkie a po włączeniu niby programu tematycznego ,dopasowanego do miejsca wykonywania zdjęć, wszystko jest przebarwione. Lampa jest bardo słaba więc radzę tym którzy chcą robić typowo domowo-imprezowo-klubowe fotki poszukać czegoś lepszego. Stabilizacja obrazu to już porażka gdyż jest na poziomie sprzętu z Biedronki. Ogólnie KODAK dał plamę z tym kompaktem. Myślę ,że w nie długim czasie poprawią oprogramowanie i z nowym firmwarem odzyskają twarz. Jestem przywiązany do tej marki lecz póki co ten aparacik ma moja 10 letnia córka bo na jej potrzeby robienia zdjęć i wstawianie na Naszą-Klasę wystarcza.

A przecież głownie pracujemy w niedoświetlonych miejscach. Więc czekam na dalsze ciekawe propozycje.

Pozdrawiam