Autor Wątek: Dlaczego Wszyscy Milczą?  (Przeczytany 22727 razy)

Offline Pączek998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
    • http://strazak998psp@wp.pl
Dlaczego Wszyscy Milczą?
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 05, 2005, 19:46:26 »
Kto chcę cenik aby dostac sie do szkoł pożarniczym bo wiem troszeczkie !!




pozdro. druch. Łukasz

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Dlaczego Wszyscy Milczą?
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 06, 2005, 09:28:22 »
:angry: Strażak oskarżony o zbyt szybką jazdę do pożaru


Strażacy w szoku. Ich kolega cztery miesiące leżał w szpitalu, stracił nogę, ma poparzoną połowę ciała, a teraz stanie przed sądem. Bo za bardzo spieszył się do pożaru.

- Kilka dni temu pojawiłem się w domu. Pierwszy raz od 30 września - mówi 29-letni Jacek Rozonka, strażak z Bydgoszczy. Jest ubrany po samą szyję. Pokazuje zdjęcia, na których widać koszmarne poparzenia jego pleców, ramion i prawej nogi. - Lewa została zmiażdżona w wypadku, lekarze nie mogli jej uratować - opowiada.

Wóz strażacki renault midliner jechał 30 września do pożaru. Rozonka siedział za kierownicą. Na jednej z ulic przy prędkości 50 km/godz. auto wypadło z drogi, uderzyło w drzewo i zapaliło się. Pięciu strażakom-pasażerom nic poważnego się nie stało. Rozonka ucierpiał najbardziej. Przez 40 dni leżał w śpiączce, podłączony do respiratora.

Gdy strażak walczył o życie, bydgoski wymiar sprawiedliwości nie próżnował. Do Sądu Rejonowego wpłynął właśnie akt oskarżenia przeciw Jackowi Rozonce. - Będzie odpowiadał za naruszenie zasad bezpieczeństwa. Wygląda na to, że przeszarżował, jadąc do pożaru. Niedostosował prędkości do panujących warunków. Grozi mu do trzech lat więzienia - mówi Jan Bednarek, rzecznik bydgoskiej prokuratury.

Strażacy są oburzeni. - Wszystkim tym, którzy mówią, że powinniśmy jeździć do pożaru zgodnie z przepisami, proponuję, żeby to samo powiedzieli osobie, której pali się dom lub siedzi zakleszczona w rozbitym aucie - denerwuje się Dariusz Wiśniewski, przełożony Rozonka. - To nie jest w porządku, że chcą ciągać teraz Jacka po sądach.

- Sąd? Więzienie? Nie myślę o tym. Czekają mnie kolejne przeszczepy i długa droga do normalnego życia. Mam nadzieję, że nie w celi - mówi 29-latek.

http://miasta.gazeta.pl/bydgoszcz/1,48722,2585989.html

A my dalej Panowie słuchajmy się przełożonych i róbmy wszystko na wariackich papierach tak jak ratownictwo medyczne i inne tego typu nieuregulowane sprawy.
Szlag mnie trafia jak to czytam....
 
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

BROKS

  • Gość
Dlaczego Wszyscy Milczą?
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 06, 2005, 10:22:46 »
Zastanawiam się co zrobiły w tej sprawie oraz co zamierzają robić władze PSP??????Cz rozesłanie po Polsce apelu (jakże potrzebnego) o wsparcie finansowe Jacka i jego rodziny to wszystko z ich strony??? Gdzie była i jest fachowa pomoc prawna dla poszkodowanego o jaką powinni zadbać "kierownicy" PSP??? Moim zdaniem jeśli dochodzi do wypadku tego typu od razu powinna być widoczna natychmiastowa reakcja KW oraz KG PSP bo widać że skoro doszło do takiego obrotu sprawy w prokuraturze to zrobiono chyba za mało!!!Śmiech na sali, żeby strażaka ciągać po sądach za to że spowodował wypadek jadąc do pożaru...zwłaszcza że z tego co wiem doprowadził do tego nieumyślnie..... Jeżdżąc już tyle czasu z chłopakami nie raz byliśmy o krok od tragedii...kultura umożliwienia przejazdu samochodom uprzywilejowanym przez innych użytkowników dróg jest na bardzo niskim poziomie!!!!Ci w PSP "na górze" co nie jeżdżą na co dzień samochodami ratowniczymi na sygnałach powinni sobie uświadomić że strażak naraża się od momentu wyjechania auta z bramy JRG!!! Szczególnie w miastach gdzie natężenie ruchu jest duże, strażakom-kierowcom należą się słowa uznania bo trzeba mieć nerwy i opanowanie żeby tak jeździć samochodami pożarniczymi. Zresztą na terenie mojej KM jak pracuję to były trzy kolizje samchodów PSP z innymi autami...na szczęście obyło się bez ofiar.

 

Offline donhihotpsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Dlaczego Wszyscy Milczą?
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 08, 2005, 17:11:40 »
Od jakiegoś czasu młodym kierowcom podczas jazdy mówię stare przysłowie pożarników nie masz co przesadzać z wariacką jazdą  „ CO MA SIĘ SPALIĆ TO I TAK SIĘ SPALI NIC NA TO NIE PORADZISZ ”. Więc apeluję do wszystkich D-ców sekcji zastępu itp. Macie prawo nakazać wolniejszej jazdy i tego wymagajcie ponieważ nie ma co się wychylać z brawurą mamy ratować a nie zabijać lub kaleczyć. A tak prawdę mówiąc to szkoda mi chłopa. Trzeba uważać. A na prokuratora to niema silnego.
Nie zapominajmy o tym to nie Holandia lub USA. To jest Polska PSP.
 

Offline MAXIMUS

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 163
Dlaczego Wszyscy Milczą?
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 07, 2005, 11:27:34 »
Do Pączek 998 pewnie średnia cena to około Audi A4 pełna wersja!!!Lub jakiś monsun w żagle!!!
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2005, 11:33:09 wysłana przez MAXIMUS »
Nie ma siły ponad serce ochotnika.

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Dlaczego Wszyscy Milczą?
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 19, 2005, 21:18:52 »
Do CYRYLA  A znasz takie powiedzenie  ,jeśli chcesz doczekać renty w dupe nie kopnięty ,  i tak to jóż jest  a o korupcj to możemy sobie  pogadac i to tylko tu nic więcej  Pozdrawiam .
Pozdrawiam Cięń em.

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Dlaczego Wszyscy Milczą?
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 19, 2005, 21:27:52 »
Masz racje DOnhihot  Góra pracuje  niech nawet do 60 tki  i tak nie ma tylu schorzen co my po 40ce  i dla tego tyle  się dzieje w koło emerytur .  
Pozdrawiam Cięń em.

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Dlaczego Wszyscy Milczą?
« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 19, 2005, 22:30:11 »
Do Pączek998.
Dobrze, ze poruszyłes sprawe cenika dotyczacy przyjec do szkół. Warto by do tego dodac jeszcze zasady i sposoby przyjecia zwykłych strazaków do PSP. I mamy ciekawa lekture.

BROKS

  • Gość
Dlaczego Wszyscy Milczą?
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 20, 2005, 13:39:52 »
To ja też kilka słów na temat przyjmowania do PSP. Historia dotyczy stażystów!!!!
Jakiś czas temu kolega z dawnych lat oznajmił mi, że chciałby pracować  w PSP!!! Odparłem mu że ja pomóc to nie pomogę bo jestem pionek ale mogę zajść do Powiatowego. Powiedziałem tak kumplowi bo gość jest nieprzeciętny:
- wyjechał do innego miasta i skończył policealne studium medyczne o specjalności RATOWNIK MEDYCZNY,
- potem wzięli go do wojska, tam porobił brakujące kategorie prawa jazdy (jeździł w woju ciężarowymi) i teraz ma dosłownie wszystkie możliwe uprawnienia m.in. cieżarowe, autobusy,
- od małego trenował judo więc koleś ma ponadprzeciętną siłę i wytrzymałość,
- skacze na spadochronie....więc lęku wysokości nie ma.
Znając jego umiejętności pomyślałem że zajdę i powiem Powiatowemu, że jest taki nieprzeciętny koleś, który ze swoimi umiejętnościami na pewno by się bardzo przydał na zmianie jako ratownik. Mógłby jeździć wszystkim co w garażu stoi tylko wysłać go jeszcze na kurs autodrabin. Z ratownictwa medycznego to on sam mógłby nas doszkalać na zmianach i na akcjach by się przydał ze swoją wiedzą medyczną.
Powiatowy odparł okej niech składa papiery. Potem się okazuje, że go nie przyjęli. Idę do Powiatowego i się pytam czemu chłopaka nie przyjęli, nie nadawał się czy co??? A Powiatowy z ironicznym uśmieszkiem odparł...no wiesz ci co zostali przyjęci to byli "lepsi" od niego....!!!!!.....no tak szybko zrozumiałem, że kto ma kasę albo tęgie plecy ten jest "lepszy"!!!!
Niestety tylko że takich czterech "lepszych" trafiło po kursie do mojej JRG na poszczególne zmiany i jak na nich patrzę, na zaangażowanie i nastawienie do służby....to nadal nie wiem czy mam się śmiać czy płakać... :(  

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Dlaczego Wszyscy Milczą?
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 20, 2005, 17:50:44 »
Mysle BROKS, ze takich przypadków jest po kilka w każdej jednostce ale tak niestety wyglada kazda branza w naszym kraju. Jak to ktos powiedział juz na forum "trzeba miec szczescie".

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Dlaczego Wszyscy Milczą?
« Odpowiedź #60 dnia: Kwiecień 21, 2005, 12:26:25 »
pączek a jak ja pisałem że jest cennik do szkół i trzeba mieć garba to wielu forumowiczów twierdziło że wypisuje głupoty--widocznie jednak miałem racje skoro o tym sie pisze
pączek podaj cennik- 2 lata temu do sgsp kosztowało 20tys.

BROKS

  • Gość
Dlaczego Wszyscy Milczą?
« Odpowiedź #61 dnia: Kwiecień 22, 2005, 11:25:55 »
EEE coś chyba Bartuś zaniżasz koszty :lol: Z tego co ja zasłyszałem w swojej Komendzie i od kolegów strażaków w Polsce to tyle trzeba było wyłożyć ostatnio w SA Poznań...jeśli ktoś nie miał dobrego poparcia z wysokiego szczebla!!!!Kurde a może ja się mylę chociaż z drugiej strony mamy inflację i wszystko jest możliwe :D  

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Dlaczego Wszyscy Milczą?
« Odpowiedź #62 dnia: Kwiecień 24, 2005, 09:57:34 »
brok to cennik z przed 2 lat - teraz myślę że trzeba by było dodać z 50% i mieć garbika

Offline MAXIMUS

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 163
Dlaczego Wszyscy Milczą?
« Odpowiedź #63 dnia: Kwiecień 25, 2005, 19:46:20 »
Panowie my tu tak w temacie gadugadu a życie i tak dalej robi swoje gdyby się tak zajęła tym problemem jakaś prasa lub ogulnie medie to kto wie co by z tego wynikło?!Tylko kto się odważy?!?!?!? :ph34r:  
Nie ma siły ponad serce ochotnika.

BROKS

  • Gość
Dlaczego Wszyscy Milczą?
« Odpowiedź #64 dnia: Kwiecień 25, 2005, 20:39:09 »
Możnaby podrzucić ten temat do "UWAGI" i TVN miałby kolejną aferę <_< tylko, że wtedy wybuchłoby już na dobre w PSP...to byłaby reakcja łańcuchowa i to nie jest najlepszy pomysł!!!! A zresztą kto by chciał się narażać i to rozgrywać???? Pamiętajmy, że ten kij ma dwa końce i pokazanie "brudów" nadszarpnie cały wizerunek PSP a w tym tyłki wszystkich podziałowców, którzy najwięcej na ten wizerunek pracują, bo mają bezpośredni kontakt ze społeczeństwem podczas akcji ratowniczych!!!!
 

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Dlaczego Wszyscy Milczą?
« Odpowiedź #65 dnia: Kwiecień 26, 2005, 20:31:06 »
Witam!
Nie żebym złośliwie ;) , ale coś ostatnio zauważam w bieżących "gorących" tematach jakoś kol. "związkowcy" właśnie milczą? No są faktycznie  strony ZW , ale TU... jakoś "echo" Chętnie poczytam również zdanie "dołów" i podyskutuję nieco u siebie z moją "fikcją". Bez urazy!  Sorki, ale tak mi się jakoś samo nasuwa!  :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2005, 20:36:32 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline MAXIMUS

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 163
Dlaczego Wszyscy Milczą?
« Odpowiedź #66 dnia: Kwiecień 27, 2005, 10:33:19 »
Do Ajax, czy mógłbyś przełorzyć to na język polski bo coś nie trafia do mnie Twoje przesłanie.Bez urazy proszę troszkę jaśniej.
Nie ma siły ponad serce ochotnika.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Dlaczego Wszyscy Milczą?
« Odpowiedź #67 dnia: Kwiecień 27, 2005, 11:05:23 »
E...tam! Jakie znowu przesłanie :)  tak mi sie po prostu nasuneło, że kiedyś trwały TU "owocne" spory na różne tematy i widać było jasno zdanie kol. zwykłych m.in. również związkowców. Oficjalne stanowisko jest jak wiadomo na stronach poszczególnych ZZ. Można było poczytać właśnie zdanie "dołu". Ja bardzo chętnie rozmawiam z moimi kolegami również z ZZ / b. niewiele co prawda mogą/ w Komendzie. Ot taka po prostu wymiana poglądów. W ostatnich "gorących" tematach własnie jakoś nie zauważyłem postów od Tych osób.  Nie chodzi znowu o jakieś "kłótnie", ale zwykłe poglady - zdanie nt.
Chyba jaśniej po polsku nie potrafię he..he.. ;) Może te moje myśli są faktycznie zbyt zawiłe? Sorry.
Pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2005, 11:17:01 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

BROKS

  • Gość
Dlaczego Wszyscy Milczą?
« Odpowiedź #68 dnia: Kwiecień 28, 2005, 12:11:16 »
Co powiecie na temat tzw. "jawnych przekrętów" to moim zdaniem nawet boli bardziej, niż kasa wręczana pod stołem...????Bo to się odbywa na naszych oczach!!!!!!!
Jak ocenicie coś co robią niektóre "TYPY" wśród funkcjonariuszy w PSP dla własnych interesów????Wykorzystywanie sprzętu i ludzi!!!!!!!!!!
Mogę rzucić kilka przykładów takich "numerów" które akurat nie miały miejsca u mnie....niestety koledzy w kraju też nie maja idealnie.....
1. Wyobraźcie sobie, że dzwoni dyrektor jakiejś renomowanej szkoły do komendanta i się pyta, czy nie można jakoś wypożyczyć czy też wynająć drabiny, żeby na boisku na słupach poczepiać głośniki bo chcą radiowęzeł również na szkolny plac przenieść. Komendant mówi, że nie ma problemu....wysyła autodrabinę z trzema ludźmi i chłopaki odstawiają niechybnie robotę za jakąś firmę, zajmuje im to 4 godziny ....bo na miejscu okazuje się że głośniki nie pasują jak trzeba i trzeba się przy nich podłubać, żeby solidnie zaczepić....oczywiście z tego powstaje fikcyjna MZetka na polecenia komendanta :angry: ....no ale cóż komendant ma dwie córeczki w gimnazjum, więc na pewno dyrek już czuje się zobowiązany jak komendant przyjdzie szukać dobrej szkoły.....!!!!!
2. A oto i jeszcze inna historia ....kuzyn komendanta miał na swojej posesji starą drewnianą chatę....strażacy zostali zadysponowani "wiadomo przez kogo" do robótki rozbiórkowej....auto było wykorzystywane do zburzenia obiektu (rozciągano linami ściany budynku)....dodatkowo strażacy zostali "poproszeni" o uporządkowanie części elementów...rzecz jasna z tej "akcji" powstało na papierze MZ, że niby komuś lub czemuś ta rudera zagrażała (nie pamiętam co kolega pisał w meldunku).....
3. A na deser.....to co widzi chyba każdy....wykorzystywanie aut służbowych do prywatnych celów na chorą wręcz skalę....ja nic nie mam do tego że wysoki rangą funkcjonariusz sobie po drodze takim autem gdzieś zajechał...ale jeśli bierze auto  i jawnie wykorzystuje, żeby sobie podjechać w parę miejsc dla prywatnych interesów to szlag trafia.....
No to tyle "kwiatków"....wymieniłbym więcej ale dużo trzeba by pisać :lol: !!!
Czemu w PSP trafiają się ludzie, którzy traktują STRAŻ POŻARNĄ jak prywatny biznesik?????

Offline gorex

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 534
  • Nienagannie wyuzdany trzydziestolatek
Dlaczego Wszyscy Milczą?
« Odpowiedź #69 dnia: Kwiecień 28, 2005, 14:50:32 »
Broks z tego co czytam pracujesz w dużym miescie i chyba nie czaisz klimatu..

W małych powiatach wszyscy się znają, pewne rzeczy załatwia sie na zasadzoe kontaków telefonicznych, na zasadzie wymiany bezgotówkowej i nie ma problemu. Może to nie do końca legalne ale zawsze na końcu machiny (przepisów) stoi człowiek i z nim można się dogadać.

1. nie popieram usług w szkołach, ale zapytaj sie kolegi - czy komenda płaci za sale gimastyczną w tej szkole jak chłopaki ze zmiany jadą poćwiczyć.
1.a. córki komendanta- no cóż każdy mierzy ludzi swoją miarą  :lol:

pkt. 2. i 3. karygodne i godne potępienia- pewnie znajdzie się chętny na stanowisko komendanta powiatowego jeśli to prawda..
 
Zrób na złość wszystkim- zacznij myśleć!
Nic tak nie psuje dyskusji jak dogłębna znajomość rzeczy. MH nr..

BROKS

  • Gość
Dlaczego Wszyscy Milczą?
« Odpowiedź #70 dnia: Kwiecień 28, 2005, 15:43:46 »
Chyba gorex nie zrozumiałeś mnie do końca. Chciałem tu pokazać wykorzystanie sprzętu PSP oraz strażaków do prywatnych celów przez wysokich rangą funkcjonariuszy!!! Dodatkowo tworzenie przy tym fikcyjnych i fantazyjnych meldunków o miejscowych zagrożeniach!!! Kolega dokładnie mi to omówił.....strażacy nie korzystają z sali gimnastycznej w tej szkole, dlaczego trzeba było pisać na to meldunek???, w tym przypadku nie było wzajemnej pomocy...skorzystał lub w przyszłości być może skorzysta na tym komendant!!!!
Przecież po ludzku mógł przyjść komendant do nich do JRG i powiedzieć...chłopaki jest taka i taka sprawa, dyrektor takiej a takiej szkoły prosi o pomoc....wtedy nikt by może nie zwrócił większej uwagi na jawne przegięcie.....a ten zadzwonił do JRG, rzucił polecenie i.... WYKONAĆ!!!!! Samo polecenie z GÓRY, aby pisać na taką robotkę meldunek juz pachnie jakimś przekrętem...nie uważasz???? (Dowiedziałem od niego co napisać musiał w meldunku....fragmenty blachy zwisające z dachu szkoły, stwarzające zagrożenie....nawet jeśli czas akcji wynosi kilka godzin to przecież nikt się do tego nie przyczepi....czy to nie jest perfidne????)
Nie rozumiem takiego przekomarzania komendanta!!!!Ja lubię pomagać w różny sposób w swojej pracy i wiele razy np. jeździliśmy dzieciakom lodowisko wylewać do kilku podstawówek - bezinteresownie przy okazji akcji "bezpieczne lodowisko" (nie korzystamy tam z sal)!!!!! Korzystamy z jednej z sal gimnastycznych klubu sportowego w mieście ale w zamian wiosną i latem wypożyczamy pompę wykorzystywaną do nawadniania boisk.....ale widać że w tym przypadku zyskuje na tym JRG bo może korzystać z obiektu sportowego!!!! I to jest właśnie "zdrowa" współpraca i jak to napisałeś "wymiana bezgotówkowa" :rolleyes:  a nie jakiś jednoosobowy i tajny układ :angry: !!!!
Pozdrawiam!!!

Offline pielgrzym

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
    • http://
Dlaczego Wszyscy Milczą?
« Odpowiedź #71 dnia: Kwiecień 29, 2005, 10:03:51 »
BROKS jednego nie rozumiem w twoim poście i z tego co widzę to sam sobie przeczysz. Bo jeśli za złe i naganne uznajesz wykonywanie robót w szkole na zlecenie komendanta to tak samo nagannym jest każde inne naginanie prawa i wspomniane przez ciebie wypożyczanie pompy dla klubu, też nie powinno mieć miejsca.
Nie może być tak że jeśli komendant wysyła nas do szkoły powiesić głośniki i piszemy z tego meldunek uważamy to za zło a jeśli my jedziemy do szkoły zrobić to samo ale w zamian mamy dostęp do sali to już jest ok.
Największym problemem tego kraju jest to że inną miarę przykładamy do poczynań innych a inną do swoich.
Pomyśl zanim coś powiesz, jeśli nie masz czasu zamilknij.

Boże chroń mnie od "mundrych" którzy są wszystkowiedzący i uważają, że nikt i nic już ich niczego nie nauczy.

BROKS

  • Gość
Dlaczego Wszyscy Milczą?
« Odpowiedź #72 dnia: Kwiecień 29, 2005, 11:17:01 »
Nie może być tak że jeśli komendant wysyła nas do szkoły powiesić głośniki i piszemy z tego meldunek uważamy to za zło a jeśli my jedziemy do szkoły zrobić to samo ale w zamian mamy dostęp do sali to już jest ok. (pielgrzym)

Wcale sobie nie zaprzeczam....zauważ, że wszystkie takie czynności są zlecane z GÓRY!!!!!Przecież zmiana służbowa nie decyduje o tym, że np. dziś to sobie sami pojadą wylać lodowisko, na wiosnę wypożyczą pompę, przy okazji też uczepią jakieś głośniki....jeśli twierdzisz, że wypożyczanie pompy jest niezgodne z prawem to chyba nie powiesz, że prawo złamali strażacy zmianowi, bo przecież oni samowolnie tej pompy nie wypożyczyli tylko poszła decyzja odgórna!!!! Wszelkie takie "roboty" nie mogą się odbyć bez polecenia GÓRY!!!! No chyba, że gdzieś w Polsce jest inaczej i strażacy zmianowi sami decyduja o takich sprawach....przecież to absurd!!!!!

Uważam, że jest okej jeśli przy okazji tzw. "akcji charytatywnych" straż pożarna na tym korzysta, nawet jeśli taka akcja nie jest do końca zgodne z prawem....w tym przypadku możliwość korzystania z sali gimnastycznej to wymierna korzyść dla strażaków i dla dobra służby (lepsza kondycja fizyczna)....nie mogę natomiast akceptować jakichś odbywających się pod przykrywką usług, serwowanych przez strażaków zmianowych na polecenie GÓRY!!!! Jeśli one komuś służą to na pewno nie dobru PSP a prywatnemu interesowi!!!!

Offline pielgrzym

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
    • http://
Dlaczego Wszyscy Milczą?
« Odpowiedź #73 dnia: Kwiecień 29, 2005, 18:12:39 »
BROKS nie do końca mnie zrozumiałeś. Chodzi mi o to, że jeśli przychodzi polecenie z góry o wykonanie danej pracy zleconej to jeśli my mamy w tym interes (czytaj: dostęp do sali, basenu itp.) to akceptujemy taką sytuację, a jeśli nie widzimy w tym żadnej korzyści dla podziału to krew nas zalewa. W takim podejściu do sprawy widzę sprzeczność.
Wiele prac które mamy wykonać i pisać na to meldunki nawet nasza góra ma zlecane od swojej góry  :huh:  
O wielu "uwarunkowaniach" naszych szefów nie mamy bladego pojęcia ale potępiamy ich w czambuł, że nam coś polecą wykonać i z nami tego nie konsultują, często jest jednak też tak, że nasi dowódcy dostają polecenie do wykonania i nie mogą z nim dyskutować.
Inna sytuacja to "układy" w urzędach miejskich/powiatowych. Często jest tak, że starosta dzwoni do komendanta i pyta: "Czy strażacy nie mogli by w tej szkole, instytucji itp. czegoś zrobić?"
Jak myślisz co odpowie komendant który:
jest wsadzony na stołek przez starostę,
lub "wyciąga" od starosty kase na zakup (dofinansowanie zakupu) auta, sprzętu remontu itp.,
lub taką kasę w zeszłym roku z urzędu dostał,
lub życie pisze dziesiątki innych opcji.
Nie zawsze Komendant ma "interes" czy "działkę" w konkretnych zleconych fuchach. A już napewno nie przyjdzie do nas powiedzieć, że słuchajcie zadzwonili i kazali, woli wydać dyspozycję i zakończyć "wykonać" niż tłumaczyć się, że sam jest za mały aby zmienić taką a nie inną dyspozycję.
Nie pomyśl czasem, że bronię takich układów, ale wielu naszych szefów woli żeby ludzie mieli ich za "chu......a" niż "za nic"  :lol:
Pozdrawiam
Pomyśl zanim coś powiesz, jeśli nie masz czasu zamilknij.

Boże chroń mnie od "mundrych" którzy są wszystkowiedzący i uważają, że nikt i nic już ich niczego nie nauczy.

Offline czerwonypies

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 133
Dlaczego Wszyscy Milczą?
« Odpowiedź #74 dnia: Kwiecień 30, 2005, 11:50:19 »
A może by na sprawę spojrzeć tak
Zamiast pozorować ćwiczenia albo szukać obiektów do nich , potraktujcie zawieszanie głośników jako praktyczne ćwiczenie w konkretnym celu.
Jak będziesz wysyłał do gimnazjum swoje dzieci to przypomnij się dyrektorowi, że to ty wieszałeś głośniki. MZ działa na twoją korzyść, bo doliczysz to sobie do 0,5% emerytury. A czy tak ważne jest, że polecenie wydał k-nt.
Podam inny przykład przekrętu. Prace takie same, ale należność przelana na konto SITP. (załóżmy, że żaden ze strażaków którzy tam pracowali, do SITP’u nie należy) Następnie SITP organizuje wyjazd „szkoleniowy” na Kanary (opłata dla członków ……..może być odpowiednio niższa bo wcześniej ktoś zapracował na to służbowym sprzętem)
pozdro