Autor Wątek: System Pracy Po 01.01.05  (Przeczytany 20237 razy)

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
System Pracy Po 01.01.05
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 29, 2004, 09:12:34 »
Odpowiadając na pytanie:
Ne potrafię Ci odpowiedzieć na pierwszą częśc pytania. Co się zaś tyczy drugiej części, to owszem przeciwstawiłem się kilka razy. A w konsekwencji dostałem 2 upomnienia i naganę w akta. A potem mnie przenieśli z podziału do biura.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2004, 09:13:57 wysłana przez strazak998 »

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
System Pracy Po 01.01.05
« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 31, 2004, 09:00:43 »
Odnośnie systemu pracy po 01.01.05r. nie wiem do końca, chyba jak większość jak to naprawdę będzie. Osobiście myślę, że nie wiele choć w 1 kw. się zmieni.
Zmienia się i to napewno obecnie system pracy funkcjonariuszy 8 godz. U mnie przynajmniej  np. od co najmniej 4 dni zaczynają służbę o 7.40 - 8, a kończą  o godz. 13-14. Chyba jakieś przemęczenie przed i po świętach? Nich im tam będzie, ale jak  z drugiej strony słyszę o dyscyplinie pracy to mnie szlag trafia!
To tylko takie bieżące spostrzeżenie, czy u kolegów też się tak "pracuje"?
Pomyślności, spokoju i wiele radości w Nowym Roku!  :)  
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
System Pracy Po 01.01.05
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 03, 2005, 20:13:57 »
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku dla szanownych kolegów zawodowców. No i jak? Zmienił się ten system pracy czy nie?

pozdrawiam

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
System Pracy Po 01.01.05
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 11, 2005, 07:21:15 »
:D  Na razie nic nie wiadomo ZZ w dniach od 3 do 5 stycznia  debatowały z KG PSP , ale co z tego wynikło na razie nic nie wiadomo. :huh:  
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
System Pracy Po 01.01.05
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 11, 2005, 16:10:50 »
10-11 stycznia w Józefowie..... z tego co mi wiadomo...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2005, 16:13:03 wysłana przez Geddeon »

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
System Pracy Po 01.01.05
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 12, 2005, 16:22:49 »
gedeon jeśli zajrzysz na stronę www.strazak.pl. to znajdziesz stanowisko 3 zz na temat uwag do ustawy i aktów które są JUŻ w sejmie, a więc o spotkaniu którym piszecie to racje ma butel
czytałem te uwagi i uważam że nic się nie zmieni.  zz coś robią ale w taki sposób żeby zwłaszcza sobie nie zaszkodzić(mam na myśli przewodniczących)
do witka- u mnie się zmieniło zaczynam służbę o 7/30 a nie 8/00 tylko z tym że i kończę o 7/30 przynajmniej mam tak w zapisie , bo w praktyce zmiana trwa około 30 minut

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
System Pracy Po 01.01.05
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 13, 2005, 23:19:07 »
Oczywiście butel ma rację.
W dniu 10 stycznia było spotkanie ZZ ale bez KG.

wspaniałomyślny Bartku -
Cytuj
zz coś robią ale w taki sposób żeby zwłaszcza sobie nie zaszkodzić(mam na myśli przewodniczących)
Zdecyduj sie czy w końcu ZZ coś robią czy też nic nie robią jak już nie raz pisałeś (znowu sam sobe przeczysz) :huh: , a poza tym czy napisałeś to tylko ze swojej znanej powszechnie zawiści czy też możesz poprzeć swą wypowiedź jakimś argumentem ???.
[size=8]Rozumiem, że znasz wszystkich przewodniczących z wszystkich województw skoro tak się wypowiadasz.... i pewnie Twoi koledzy z KG znów byli na spotkaniu i Ci powiedzieli co i jak...[/size]


Wracając do Tematu System Pracy Po 01.01.05
ponoć w warmińsko-mazurskim strażacy na podziale pracują dużo mniej godzin niz 240. Godziny nadpracowane (kodeks pracy, ponad 160) są zwracane strażakom poprzez WS. Jeśli ktoś jest z tego województwa to jeśli można prosiłbym o komentarz.
(może to tylko zwykła bujda??) <_<

 

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
System Pracy Po 01.01.05
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 14, 2005, 00:39:21 »
Narazie na południu Polski większych zmian u Mnie nie widać. No może jedynie to, że w końcu godziny poza słuzbą, za prowadzone szkolenia dla OSP, badania okresowe, itp. są w jakiś sposób ewidencjonowane i zwracane w postaci WS. Chyba tak tak do końca o nie to tu naprawdę chodzi! ;)  
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline Marko

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
System Pracy Po 01.01.05
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 14, 2005, 07:33:53 »
Jestem z Warmińsko Mazurskiego potwierdzam, że godziny są liczone według 40 godzinnego tygodnia pracy. Niektóre komendy dają co 7 wolną służbę a nie które tyle godzin ile masz nadliczbowych.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
System Pracy Po 01.01.05
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 14, 2005, 16:19:09 »
A czy Komendant obniżył stany osobowe czy poprostu macie na tyle etatów że można taki manewr wprowadzić (co 7 wolna itp) bez osłabiania gotowości bojowej?

Niestety u mnie narazie coś takiego jest nierealne...pomimo dużego stanu osobowego na JRG.  

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
System Pracy Po 01.01.05
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 15, 2005, 12:37:40 »
gedeon najpierw przeczytaj stanowisko zz a potem pisz czy ja robię to z sympatii czy z nienawiści i na koniec ostatnio dostałem na prv.post od jednego z forumowiczów(dość długo uczęstniczy w forum) "daj sobie spokój z tym maniakiem związkowym" wiesz o kogo chodzi?- a więc od dziś sobie daje spokój- prosiłem kiedyś i ciebie o to- sprawdz stare posty :D  ale myusiałes to zerwać- ciekawe czy postąpisz tak po raz 2

Offline kg877

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
System Pracy Po 01.01.05
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 18, 2005, 14:15:34 »
warmińsko - mazurskie. u mnie prowadzona jest ewidencja godzin nadliczbowych, godziny nie są oddawane, wyprostowano temat zaległych wolnych służb, na wprowadzenie wolnej 7 słuzby nie pozwala stan osobowy.  

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
System Pracy Po 01.01.05
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 18, 2005, 17:59:48 »
Więc sprawa dotyczy tylko niektórych komend.

Offline Mark1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
    • http://
System Pracy Po 01.01.05
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 19, 2005, 18:35:57 »
Zastanawiam się skąd wzięły się dodatkowe służby typu W7, z tego, co wiem system pracy się nie zmienił i pracujemy w systemie 24/48, a po 9 służbach W10. Może jestem do tyłu z przepisami, ale nie sądzę. Inna sprawa, kiedy nastąpi zwrot nadgodzin za okres od 1 maja 2004 do chwili obecnej. Przeglądając strony, 3 ZZ działających w PSP nie widzę postępu w tej sprawie. Piszę się o pracach nad ustawą, ale jak długo to jeszcze potrwa. Zakładam, że Sejm tej kadencji nie przeforsuje zmian w ustawie, a jeżeli tak to, co dalej. Jak długo jeszcze będziemy pracowali w tym systemie? Jest to kamyczek do działalności ZZ, Panowie Przewodniczący ZZ chętnie odpowiedzieliście na pismo rzecznika prasowego KG PSP to może i odpowiecie w tej sprawie. Nie ukrywam, że jestem członkiem  ZZ działających w PSP jednak nie widzę postępu w tej sprawie. A może wystąpić do sądu o zapłacenie nadgodzin za służbę. Jest porozumienie z MSWiA o zrównaniu czasu pracy funkcjonariuszy PSP z innymi służbami, jest orzeczenie Trybunału Europejskiego o czasie służby i co ano mic. Jak długo będziemy jeszcze czekali na dobry humor posłów tego sejmu? Jeżeli tak dalej pójdzie to potrwa to, co najmniej 2 lata. I co, przez te dwa lata związki mają zamiar dalej przyglądać się postępowaniu KG i posłów.  
Wystarczy czasami pomyśleć, to nic nie kosztuje.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
System Pracy Po 01.01.05
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 20, 2005, 00:17:06 »
Ja też zadałem takie pytanie i podobno sytuacja jest taka:
(nie chciałbym coś pop***rzyć ale mniej więcej wygąda to tak) :

- było orzeczenie TK
- od 1.05 pracujemy nie zgodnie z przepisami (m.in. UE)
- ale nie ma przepisu który mówiłby że mamy pracować inaczej.
- w KG nie bardzo chce podjąć decyzje w tej kwestii (częściowo się nie dziwię)
- co do posłów (rządzących) to mają inne "ważniejsze" problemy
I tak jedni na drugich a my stoimy w miejscu......
Jednak trzeba jak najbardziej wywrzeć większy nacisk na ten problem bo jak tak dalej pójdzie to będziemy mieli nadpracowane po kilka miesięcy a przy obecnym stanie etatowym to odbiór tych godzin będzie chyba niemożliwy...
jeszcze bardziej nierealne wydaje mi się oddanie tych godzin w formie finansowej.

A co do przypadku na warmińsko-mazurskiego to naprawdę ciekawy jest sposób oddawania nadpracowanych godzin. Rozumiem że może być na tyle etatów, że dany Komendant jest w stanie zapewnić gotowość bojową i równocześnie dawać wolne za nadpracowane godziny, ale czym się kierował podejmując taką decyzje i jakie są tego podstawy prawne ?
Skoro istnieje taka możliwość to dlaczego nie jest to stosowane powszechnie ?
do Marko: jeśli możesz to napisz więcej szczegółów.....

I jeszcze jedno...
Jak w waszych Komendach traktuje się godziny nadpracowane powyżej 240 godz/mies ??
Ja osobiście byłem na wolnym 8 godzinnym za nadpracowane godziny. Służbę zacząłem od 15.30. Inni pracowali np. do 23.30 oczywiście zachowując wymagane minimum na zmianie.

 

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
System Pracy Po 01.01.05
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 20, 2005, 12:02:37 »
Geddeon U mnie jest w tej chwili podobnie. Pisałem juz wcześniej,  godz. nadliczbowe pow.240 są zgłaszane i ewidencjonowane w kajecie /nic oficjalnego/. Następnie w miarę możliwości udzielane np. jak piszesz po 8, 12 lub sporadycznie 24 godz. Funkcjonuje ten "system" mniej więcej od roku. Również wydaje mi się, że tych nadpracowanych godz. /orzeczenie/ juz nigdy w żadnej formie nie odzyskamy. Denerwujące jest również to, że nadal służbę rozpoczynam /w moim przypadku/ o 7.45, a kończę teoretycznie o 8.00. Gdzieś te 15min.  "ucieka" czyli m-cznie co najmniej 2 godz. niby nic, ale jednak! Rozumiem pewną specyfikę służby, ale napewno nie jest to w porządku.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline MisiaczekM

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
System Pracy Po 01.01.05
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 20, 2005, 23:47:39 »
Cytuj
Ja też zadałem takie pytanie i podobno sytuacja jest taka:
(nie chciałbym coś pop***rzyć ale mniej więcej wygąda to tak) :

- było orzeczenie TK
- od 1.05 pracujemy nie zgodnie z przepisami (m.in. UE)
- ale nie ma przepisu który mówiłby że mamy pracować inaczej.
- w KG nie bardzo chce podjąć decyzje w tej kwestii (częściowo się nie dziwię)
- co do posłów (rządzących) to mają inne "ważniejsze" problemy
I tak jedni na drugich a my stoimy w miejscu......
Jednak trzeba jak najbardziej wywrzeć większy nacisk na ten problem bo jak tak dalej pójdzie to będziemy mieli nadpracowane po kilka miesięcy a przy obecnym stanie etatowym to odbiór tych godzin będzie chyba niemożliwy...
jeszcze bardziej nierealne wydaje mi się oddanie tych godzin w formie finansowej.

A co do przypadku na warmińsko-mazurskiego to naprawdę ciekawy jest sposób oddawania nadpracowanych godzin. Rozumiem że może być na tyle etatów, że dany Komendant jest w stanie zapewnić gotowość bojową i równocześnie dawać wolne za nadpracowane godziny, ale czym się kierował podejmując taką decyzje i jakie są tego podstawy prawne ?
Skoro istnieje taka możliwość to dlaczego nie jest to stosowane powszechnie ?
do Marko: jeśli możesz to napisz więcej szczegółów.....

I jeszcze jedno...
Jak w waszych Komendach traktuje się godziny nadpracowane powyżej 240 godz/mies ??
Ja osobiście byłem na wolnym 8 godzinnym za nadpracowane godziny. Służbę zacząłem od 15.30. Inni pracowali np. do 23.30 oczywiście zachowując wymagane minimum na zmianie.
Proponuje napisać do UE wtedy szybciej zaczną działać te nasze "rządy" podobnie jak to było z vat na internet... co do warmińskiego... 6-7 osób na służbie na 12 osób na zmianie... od groma zaległych urlopów, a i nadgodzin zostaje (w zastępstwach także biurowi). Proponuje związkom napisać jeszcze raz do TRYBUNAŁU albo OBRONY PRAW CZŁOWIEKA ale europejskiego lub prosto gdzieś tam do władzy UE... wtedy te nasz  i tu wstawię ******** może zaczną myśleć o ludziach, a nie o korytach stołkach itp.
Pozdrawiam,
 () ()
 ( o )   MisiaczekM
()_() 
 () ()

Offline path

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
System Pracy Po 01.01.05
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 24, 2005, 10:13:32 »
Witam
Jak wygląda czas służby od 01.01.2005 r.?
Po staremu! Tzn. po 9 efektywnie przepracowanych służbach 10 ws. Robimy jednak karty służby w których liczymy ile mamy godzin więcej od tzw. normatywu. Przypomnę że u nas normatyw to są godziny które przepracowywują pracownicy zatrudnieni w systemie 8-io godz. Nie liczy się tego w przypadkach urlopu i zwolnień lekarskich. Z tych wyliczeń nam wyszło że za rok 2004 jest ok 30000 nadgodzin. Przeliczając to na stan zmiany to ubywają 4 osoby ze stanu aby się zmieścić w tych godzinach. Są to szacunki. Na razie tych godzin nikt nie oddaje, oddawane są natomiast godziny za czas w służbie poza zmianą służbową. Z tego co wiem to jesteśmy na zero  z tymi godzinami.
Odnośnie pojęcia "służby"- staram się wszystko rozumieć ale musi to być zgodne z prawem. Jeśli nasz czas pracy jest z prawem niezgodny to niestety trzeba to zmienić.
Pisałem wcześniej o 24/72. Jeśli to nie odpowiada to może system czterobrygadowy po 8 godzin? Kodeks pracy OK, tylko znów będzie problem ze stanami osobowymi. Proszę to czytać z przymróżeniem oka. U nas się mówi że to co jest obecnie jest sprawdzone  i mogłoby zostać.
Ale zapomniałem o jednym: jest przecież Zastępcza Służba Wojskowa :)
path
 

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
System Pracy Po 01.01.05
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 24, 2005, 11:12:37 »
system 8 h i zmiana wydaje mi sie bezsensu poniewaz akcja latwo moze sie przedluzyc.wtedy zamiast wyjsc z pracy po 8 mozesz wyjsc po 12.
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline pucek9

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 186
System Pracy Po 01.01.05
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 24, 2005, 18:46:06 »
wedlug mnie tlumaczenie tego akcja nie jest logiczne poniewaz, sprawa wyglada tak jak w systemia 24h, jesli pod koniec sluzby wypada jakies zdarzenie to udajemy sie na nie bez wzgledu na wszystko w miedzy czasie przyjezdza podmianka, lub nie;-),a czas ktory zostalismy dluzej ponad nasz czas sluzby odbieramy przy okazji...
Uważam, ze sa wazniejsze problemy zwiazane z systemem 8h np. zmiana sluzby, odbieranie sprzetu, bo jesli bedzie zmiana co 8h to bedzie trzeba co 8 godzin sprawdzac sprzet, bo nie wyobrazam sobie byc na wozie bez wczesniejszego sprawdzenia jego wyposazenia i stanu sprzetu na nim.

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
System Pracy Po 01.01.05
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 24, 2005, 18:54:00 »
tylko stracic 3 h + 24 ujdzie w tloku a 3h + z 8 ??
a moze sie te zdarzyc ze jedna akcja obejmie 3 zmiany ! podmianka w nomexach bedzie jechac pekaesem ?
w ciagu doby masz az 3 momenty gdy dochodzi do zmiany sluzby a w ciagu kazdego moze trwac akcja. przy systemie 24h masz tylko jeden taki moment
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline pucek9

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 186
System Pracy Po 01.01.05
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 24, 2005, 19:18:26 »
zgadza sie tylko nie tracisz tych 3h, poniewaz projekt zmiany systemu mowi, iz czas ktory zostajesz dluzej pracodawca jest zobowiazany ci zwrocic, czyli jesli np. po kilku takich akcjach masz dodatkowa wolna sluzbe.
Ale zgadzam sie,z BULONEM ze to wszystko bardzo komplikuje i przyznaje mu racje.
pozdrawiam

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
System Pracy Po 01.01.05
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 25, 2005, 01:33:35 »
totylko teoria ze ci zwroca.
natomiast komplikacji faktycznie jest bez mala
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline donhihotpsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
System Pracy Po 01.01.05
« Odpowiedź #73 dnia: Luty 01, 2005, 12:58:12 »
Witam, do Aniolastoza przeraziłeś mnie to będą robili na nas doświadczenia? Ale im odbija sam nie wiem co im odbija ale gdyby głupota bolała to by mieli u mnie na oddziale etat syreny strażackiej. U Putina po sąsiedzku nie mili by takich pomysłów koniecznie trzeba to zgłosić do ksiąki rzeczy dziwnego chodzenia. Może tam ich zanotują o co tu chodzi już tyle było wersji wymyślonych a ja się ciągle dziwię. :blink:  

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
System Pracy Po 01.01.05
« Odpowiedź #74 dnia: Luty 02, 2005, 12:54:42 »
czy ktoś może mi lepiej wyjaśnić bo ja zaczynam pewnych spraw nie rozumieć:
otóż jest projekt ustawy i rozporządzenia w komisji sejmowej , która całością się "zajmuje" -w którym opisany jest system godzin pracy w psp a w przeczytanym komunikacie od zz mamy gwarancję że nic się nie zmieni--- od razu wyjaśniam gedeon że nic nie mam w tym przypadku do zz-- wyjasnijcie czy jest taka możliwość