Autor Wątek: Wypadek Wozu Strażackiego  (Przeczytany 310751 razy)

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Wypadek Wozu Strażackiego
« Odpowiedź #325 dnia: Marzec 21, 2021, 12:45:05 »
A wyżej mozna z Twojej wypowiedzi wyczytać żal że gmina nie chce dać na to kasy. To wtedy to nie podzieli strażaków OSP który na kurs pójdzie?

Offline rocky323

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Wypadek Wozu Strażackiego
« Odpowiedź #326 dnia: Marzec 21, 2021, 12:58:23 »
Oczywiście też dzieli. Dlatego nie ma złotego środka. Albo ja nie potrafię go znaleźć

Offline jgk

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 741
Odp: Wypadek Wozu Strażackiego
« Odpowiedź #327 dnia: Marzec 21, 2021, 13:17:00 »
rocky323    W PUP powiatowych urzędach pracy są dotacje miedzy innymi dla osób pracujących i nie tylko za które robione są uprawnienia kat C E Podpytać może akurat u was tak jest. Dopytać jakie warunki są do spełnienia podpytać  szkoły jazdy bo one też  przystępują do takich projektów.

Offline rocky323

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Wypadek Wozu Strażackiego
« Odpowiedź #328 dnia: Marzec 21, 2021, 13:21:12 »
rocky323    W PUP powiatowych urzędach pracy są dotacje miedzy innymi dla osób pracujących i nie tylko za które robione są uprawnienia kat C E Podpytać może akurat u was tak jest. Dopytać jakie warunki są do spełnienia podpytać  szkoły jazdy bo one też  przystępują do takich projektów.

Tak wiem, rozpytywałem, bezrobotni odpadają bo u mnie Ci co nie pracują to są na KRUSie :D a dwóm chłopakom(operatorzy CNC) odmówił pracodawca. Polega to na tym że, to pracodawca musi wystąpić do PUP o podwyższenie kwalifikacji i im odmówił bo powiedział że jak zrobią to mu z firmy zwieją  :mellow:  :rofl: a studentów dziennych(a wiadomo jak teraz wyglądają studia) to nie obowiązuje - bo są studentami.

Offline jgk

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 741
Odp: Wypadek Wozu Strażackiego
« Odpowiedź #329 dnia: Marzec 21, 2021, 13:29:50 »
Te wymagania się zmieniają jeśli nie ma chętnych u mnie tak było w pewnym okresie.Inaczej przepadnie kasa PUP.

Offline zapalony skarbnik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Wypadek Wozu Strażackiego
« Odpowiedź #330 dnia: Marzec 21, 2021, 15:55:42 »
Od pewnego czasu widzę dziwną tendencje do dysponowania jednostek poza systemowych do działań jako pierwsze mimo że dyżurny ma pod ręką jednostki z sytemu i co jeszcze dziwniejsze z szybszym czasem dojazdu i widzimy skutki. Część się na mnie obruszy jednak trzeba zrozumieć że w tych jednostkach (nie wszystkich ale w większości) istnieje brak ,,otrzaskania", procedur a najgorsze ludzie nie myślą wcale o skutkach nieodpowiedzialności tutaj wypływa brak szkoleń i tłuczenia do głów pewnych norm które nie mogą być w żaden sposób przekroczone. Pierwszym winnym w takim przypadku jest kierowca następnie dowódca ale PSP ma wiele za ,,uszami" brak szkoleń i to jakichkolwiek a jeżeli się uda wyprosić szkolenie to są z zasady robione na odczepnego i przez ludzi uczących mechaniki płynów na poziomie politechniki co dla większości jest czarną magią zamiast wbijania do głów zasad odpowiedzialności i skutków nieodpowiednich decyzji (szkolenia prowadzi młodzież po SGSP mająca oględne pojęcie o PSP a co mówić o tym jak wygląda działalność OSP).  Mam przykłady na swoim podwórku dotyczące prowadzenia pojazdów bojowych bez uprawnień (na podwójnym też się zdarzało) i oczywiście chodzi o poza system, myślę że wszyscy macie takie doświadczenia mało kto po prostu o tym mówi.
Co do szkoleń na wkładkę Word udostępnia płytę można jeździć tylko swoim!. Tak na poważnie jedna próba scania dęba na dwóch kołach koniec prób kto zaryzykuje sprzęt za milion, skończyło się na ,,poślizganiu" się operacyjnym toyotą i tyle.           

Offline rocky323

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Wypadek Wozu Strażackiego
« Odpowiedź #331 dnia: Marzec 21, 2021, 16:08:00 »
Jgk, jeśli uważasz że w jednostkach KSRG jest dużo lepiej z kierowcami to się grubo mylisz. U mnie w powiecie ilość wyjazdów jednostek KSRG i tych spoza niewiele się różni(np. 45 do 30 rocznie). Ostatnio moją OSP dysponowano do zerwanej linii energetycznej bo dwie jednostki KSRG nie wyjechały(jedna brak kierowcy, a w drugiej przybiegł na alarm tylko kierowca), także nie róbmy tu takiego podziału KSRG i poza KSRG, bo są słabe jednostki KSRG i dobre spoza KSRG.

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Wypadek Wozu Strażackiego
« Odpowiedź #332 dnia: Marzec 21, 2021, 16:33:52 »
Jgk, jeśli uważasz że w jednostkach KSRG jest dużo lepiej z kierowcami to się grubo mylisz. U mnie w powiecie ilość wyjazdów jednostek KSRG i tych spoza niewiele się różni(np. 45 do 30 rocznie). Ostatnio moją OSP dysponowano do zerwanej linii energetycznej bo dwie jednostki KSRG nie wyjechały(jedna brak kierowcy, a w drugiej przybiegł na alarm tylko kierowca), także nie róbmy tu takiego podziału KSRG i poza KSRG, bo są słabe jednostki KSRG i dobre spoza KSRG.
W dzisiejszych czasach te całe KSRG już nic nie znaczy ;) Aż dziwie się jednostką które teraz się tam pchają.
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline zapalony skarbnik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Wypadek Wozu Strażackiego
« Odpowiedź #333 dnia: Marzec 21, 2021, 16:53:30 »
Jgk, jeśli uważasz że w jednostkach KSRG jest dużo lepiej z kierowcami to się grubo mylisz. U mnie w powiecie ilość wyjazdów jednostek KSRG i tych spoza niewiele się różni(np. 45 do 30 rocznie). Ostatnio moją OSP dysponowano do zerwanej linii energetycznej bo dwie jednostki KSRG nie wyjechały(jedna brak kierowcy, a w drugiej przybiegł na alarm tylko kierowca), także nie róbmy tu takiego podziału KSRG i poza KSRG, bo są słabe jednostki KSRG i dobre spoza KSRG.
Tu nie chodzi o to system czy poza system tylko nie powinni jechać a pojechali, teraz ktoś stracił zdrowie a kierowca i dowódca odpowiedzialność karna. Muszą to rozumieć wszyscy ratownicy a nie obłęd w oczach i do przodu. Najpierw pomyśl co robisz i waż zagrożenia może wcale nie musisz ryzykować (takie wskazówki starego druha).

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Wypadek Wozu Strażackiego
« Odpowiedź #334 dnia: Marzec 21, 2021, 17:15:53 »
Jgk, jeśli uważasz że w jednostkach KSRG jest dużo lepiej z kierowcami to się grubo mylisz. U mnie w powiecie ilość wyjazdów jednostek KSRG i tych spoza niewiele się różni(np. 45 do 30 rocznie). Ostatnio moją OSP dysponowano do zerwanej linii energetycznej bo dwie jednostki KSRG nie wyjechały(jedna brak kierowcy, a w drugiej przybiegł na alarm tylko kierowca), także nie róbmy tu takiego podziału KSRG i poza KSRG, bo są słabe jednostki KSRG i dobre spoza KSRG.
Tu nie chodzi o to system czy poza system tylko nie powinni jechać a pojechali, teraz ktoś stracił zdrowie a kierowca i dowódca odpowiedzialność karna. Muszą to rozumieć wszyscy ratownicy a nie obłęd w oczach i do przodu. Najpierw pomyśl co robisz i waż zagrożenia może wcale nie musisz ryzykować (takie wskazówki starego druha).
Zgadzam się z tobą w 100% u mnie w jednostce podobnie nie którzy nie zdają sobie sprawy z konsekwencji. Ale co się będzie przejmował machnie ręką a do gadania dużo. Na szczęście większość członków przestrzega że bez uprawnień nie ma wyjazdu do zdarzenia. Dzwoni się na SK przedstawia jaka jest sprawa i on już dalej decyduje.
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline jgk

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 741
Odp: Wypadek Wozu Strażackiego
« Odpowiedź #335 dnia: Marzec 21, 2021, 18:14:14 »
Nigdzie nie sugerowałem że w KSRG jest lepiej lub gorzej z kierowcami.Co do aktywności w moim powiecie zwykłe jednostki OSP niejednokrotnie  biją na głowę jednostki z KSRG pod katem wyjazdów.
Co do braku uprawnień o których piszecie podam po raz kolejny przykład zezwolenia na pojazdy uprzywilejowane. Aby je uzyskać wystarczą badania lekarskie psychotesty plus zaświadczenie z gminy że ktoś będzie kierowcą.                                                                                                                                                             Pytam zatem czy ten kierowca który otrzymał owe zezwolenie posiada wiedzę  na temat zachowania się w czasie  prowadzenia pojazdu uprzywilejowanego, jego obsługi, zasad ustawiania się po dojeździe na miejsce zdarzenia skoro nikt tego nie sprawdził i nie potwierdził że ma jak było to do 2015 gdzie bez wiedzy otrzymanej na kursie o zezwoleniu można było zapomnieć.
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2021, 20:31:02 wysłana przez jgk »

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 301
Odp: Wypadek Wozu Strażackiego
« Odpowiedź #336 dnia: Marzec 21, 2021, 22:10:33 »
Nigdzie nie sugerowałem że w KSRG jest lepiej lub gorzej z kierowcami.Co do aktywności w moim powiecie zwykłe jednostki OSP niejednokrotnie  biją na głowę jednostki z KSRG pod katem wyjazdów.
Co do braku uprawnień o których piszecie podam po raz kolejny przykład zezwolenia na pojazdy uprzywilejowane. Aby je uzyskać wystarczą badania lekarskie psychotesty plus zaświadczenie z gminy że ktoś będzie kierowcą.                                                                                                                                                             Pytam zatem czy ten kierowca który otrzymał owe zezwolenie posiada wiedzę  na temat zachowania się w czasie  prowadzenia pojazdu uprzywilejowanego, jego obsługi, zasad ustawiania się po dojeździe na miejsce zdarzenia skoro nikt tego nie sprawdził i nie potwierdził że ma jak było to do 2015 gdzie bez wiedzy otrzymanej na kursie o zezwoleniu można było zapomnieć.

Zawsze byłeś zakochany w PSP, a OSP to wszystko źle. To Ci powiem ze w PSP to test tragedia. Nie wszyscy, się zdarzają się kierowcy bez najmniejszego doświadczenia. Są tacy, którzy w OSP by za kółko nie wsiedli. To pojedyncze przypadki ale potwierdzają sytuację. Wiem bo to moje podwórko. W OSP jeżdżą tylko druhowie z doświadczeniem. Oczywiście u mnie. Tak czy inaczej to jak zwykle przejaskrawiasz

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Wypadek Wozu Strażackiego
« Odpowiedź #337 dnia: Marzec 22, 2021, 07:47:56 »
A czego oczekujesz? Ze czlowiek z doświadczeniem 5 letnim na ciężarówce zrezygnuje z pracy gdzie zarabia okolo 10 kola na rzecz pracy, gdzie rocznie mu wyjdzie 4 tysie? Jak jest mlody nie myśli jeszcze o emce, rodzinie itp.

Offline jgk

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 741
Odp: Wypadek Wozu Strażackiego
« Odpowiedź #338 dnia: Marzec 22, 2021, 10:58:25 »
Fakty są takie że coraz więcej tych doświadczonych z kursami i wiedzą znika z OSP wiek, zdrowie,perypetie życiowe. Zostają, dochodzą młodzi którym wydaje się że na wszystkim się znają wszystko wiedzą kursy uprawnienia najlepiej na skróty a potem sytuacje weryfikują  braki w wiedzy  i umiejętnościach. Jaki system, ustawy takie skutki uboczne.   


Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Wypadek Wozu Strażackiego
« Odpowiedź #339 dnia: Marzec 22, 2021, 11:18:32 »
Nie ukrywajmy że gro kierowców robiło uprawnienia podczas zasadniczej służby wojskowej lub w szkołach zawodowych.
Dziś takiej możliwości już nie ma. To tak naprawdę nie tylko problem dla straży pożarnej ale i dla całej gospodarki.
Nie jest wielkim problemem zrobić kat. C i jeździć po asfalcie. Problemy zaczynają się gdy trzeba zjechać z drogi utwardzonej. Niestety nikt już dziś nie uczy jazdy w terenie, wykorzystania napędów, wciągarki a przede wszystkim myślenia i przewidywania.
YT jest pełen filmików z zakopanymi autami, które są wyrywane z piachu ciągnikami i serce się kraja na bezmyślność kierowców, którzy do takiej sytuacji doprowadzili.
A potem teksty że 266 to by wyszedł a te nowe to się do niczego nie nadają.  :gwiazdki:
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline krzysiek_2k

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 324
Odp: Wypadek Wozu Strażackiego
« Odpowiedź #340 dnia: Marzec 22, 2021, 18:42:38 »
Zaczynają się kontrole ciekawe czy tylko tam czy.....
Cytuj
https://www.onet.pl/informacje/radiolodz/kontrole-w-powiecie-wielunskim-po-wypadku-z-udzialem-wozu-strazackiego/45h1l0c,30bc1058

W moim powiecie dosyłaliśmy do Komendy terminy ważności OC i przeglądów.

Offline jgk

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 741
Odp: Wypadek Wozu Strażackiego
« Odpowiedź #341 dnia: Marzec 22, 2021, 19:32:06 »
Czyli tak jak przypuszczałem kontrole aby mieć podkładkę typu ilość wymaganych ratowników jest, szkolenia wg systemu mają pozostałe wymogi na papierze spełnione. Co więcej może PSP w sumie nic  OSP warunki spełnia.  Pozostaje pytanie  dlaczego zatem do  zdarzeń jadą osoby nieuprawnione? 

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Wypadek Wozu Strażackiego
« Odpowiedź #342 dnia: Marzec 22, 2021, 20:57:11 »
Bo od lat jest ciche przyzwolenie na samowolkę w OSP.
Ludzie bez uprawnień, na podwójnym gazie, za młodzi, za starzy, bez ubrań, bez badań, podpalacze itd.
Niestety wszyscy wiemy że takie sytuacje zdarzają się nader często i cierpi na tym cała formacja.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline jgk

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 741
Odp: Wypadek Wozu Strażackiego
« Odpowiedź #343 dnia: Marzec 23, 2021, 07:49:33 »
Cytuj
Bo od lat jest ciche przyzwolenie na samowolkę w OSP.

I tu trafiłeś w sedno problemu. 

Offline jgk

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 741
Odp: Wypadek Wozu Strażackiego
« Odpowiedź #344 dnia: Marzec 30, 2021, 20:52:05 »

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 467
Odp: Wypadek Wozu Strażackiego
« Odpowiedź #345 dnia: Lipiec 04, 2021, 07:06:03 »
Jak nie brak uprawnień to promile
Cytuj
https://remiza.com.pl/kierowca-wozu-strazackiego-pod-wplywem/
wystraszył się, uciekł, na uspokojenie wypił i tyle.

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.712
  • Getting too old for this shit
Odp: Wypadek Wozu Strażackiego
« Odpowiedź #346 dnia: Grudzień 02, 2021, 10:58:17 »
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline pisak10

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: Wypadek Wozu Strażackiego
« Odpowiedź #347 dnia: Grudzień 02, 2021, 14:40:36 »
Pewnie już wszyscy słyszeli...
https://remiza.com.pl/tragedia-w-czernikowie-nie-zyja-strazacy-zdjecia/

A coś wiadomo jak do tego wypadku doszło ? Na prostym odcinku drogi zderzenie czołowe. Czyja to była wina ?

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
Odp: Wypadek Wozu Strażackiego
« Odpowiedź #348 dnia: Grudzień 02, 2021, 21:53:21 »
Gdzie tam jest napisane, że to było zderzenie czołowe?

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Wypadek Wozu Strażackiego
« Odpowiedź #349 dnia: Grudzień 03, 2021, 06:59:25 »
Po analizie zdjęć oraz uszkodzeń pojazdów wynika iż samochód OSP wjechał na skrzyżowanie ulic Słowackiego i Toruńskiej z drogi podporzadkowanej gdzie został uderzony przez samochód ciężarowy jadący od strony Torunia drogą krajową.
Analizując odległość jaką pojazdy pokonały po zderzeniu oraz ich uszkodzenia wychodzi na wymuszenie pierwszeństwa przez kierowcę z OSP.



PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)