Służba > Forum zawodowców

Czyżby Drgnęło?

(1/7) > >>

Ogniowy:
Dziś na TVN Fakty pojawił się temat o tym że nasi (strażacy)pracują w firmach swiadczących usługi dla między innymi swoich jednostek i komend, a nawet sprzedają samochody,sprzęt itp dla PSP. Poruszono temat który do tej pory był tabu...czy w dalszej kolejności zaczną i u nas robić z tym porządek (w straży).Przydałoby się, tym bardziej że jak widać po wypadkach samochodów pożarniczych i innych siupach zaczyna się dla nas robić niebezpiecznie.Czyżby drgnęło i przerwie się zmowa milczenia???????

Geddeon:
Oglądałem.... Zaczną  się kontrolę, na wszystkich Komendach.
Zobaczymy co z tego wyniknie, ktoś dawał i ktoś brał za wygrywane przetargi....
osobiście nie wierzę w wykrycie takich przypadków....
- obym się mylił... :(  

azotox:
Uważam, że trzeba by zrobić z tymi tematami porzadek - bo to po prostu wstyd i cała służba na tym cierpi. Powinien sie wreszcie znależć ktoś z jajami i zakazać wydawania zgód na dodatkową pracę związaną z naszym rzemiosłem. Mam na mysli nie tylko gasnice i sprzet, ale także połówki, rzeczoznawców, zgody na umowy o dzieło na instrukcje itp. To, że robi sie takie rzeczy nie na własnym powiecie, albo województwie to pop prostu ściema. Słyszałem - nie wiem czy to prawda - że rzeczoznawcy wymieniają sie pieczątkami, aby muc pracować na swoim terenie.
Sądzę jednak, iż za tym ruchem, powinny pójść pieniądze. Takie, aby każdy z nas nie musiał nic kombinować poza służbą.

Geddeon:
Ciekawe czy będzie wzmianka w "Przeglądzie Pożarniczym" ;)
Ale chyba nie....bo tam tylko piszą jak to w PSP jest wszystko ok nie ma żadnych problemów .
Propaganda sukcesu. B)


 

Ajax:
Również oglądałem  wiadomości o straży w TVN - sporo /jak mało kiedy/. W sumie napewno to dobrze - tylko temat dla ludzi z zewnątrz /nie ciekawy/stawiajacy nas w nieco złym świetle. Myślę, że i tak jednak ogólnie mamy niezłe "notowania".
Z drugiej strony dobrze, że temat ten ujrzał światlo dzienne. Od dawna również w moim woj. dochodzi pod tym względem /tak przypuszczam/ do wielu nieprawidłowości. Jest /nikła/ nadzieja, że choć tu się coś coś poprawi.
Jeszcze inną sprawą dotychczas nie poruszaną są koligacje i niemal kliki rodzinne funcjonujące na poszczególnych szczeblach w jednostkach PSP /może nie tylko?/. Jest to tak stary i twardy beton /a czyni wiele złego/, że "atom nie ruszy".  :ph34r:  

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej