Autor Wątek: Wzrok  (Przeczytany 440692 razy)

TTomX

  • Gość
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #775 dnia: Styczeń 08, 2018, 23:14:03 »
.
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2019, 22:13:03 wysłana przez TTomX »

Offline matgud21

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #776 dnia: Styczeń 08, 2018, 23:24:09 »
jak coś to jeszcze można na szybkiego zrobić w razie czego korekcje wzroku. Musze iśc zobaczyć dokładnie sprawdzić na nowo wzrok

Offline Kapi937

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 219
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #777 dnia: Styczeń 08, 2018, 23:30:20 »
Minus 0,75 to.jest w normie i przejdziesz badania :)

Offline kandydat1023

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #778 dnia: Styczeń 09, 2018, 17:05:09 »
dzięki za odpowiedz ale zawsze jednak lekkie obawy sa a nie chcialbym przejsc naboru a odpasc na komisji lekarskiej.... a wzrok widac ze odgrywa na komisji kluczowa sprawe

Offline michal8585

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #779 dnia: Styczeń 19, 2018, 13:48:15 »
Panowie, niebawem wybieram się do okulisty, jestem przed badaniem okresowym, postaram się wyjaśnić w tym wątku nasze rozporządzenie. Jestem ciekaw jedynie jak osoba w tej chwili młoda ale w przyszłości będzie przechodziła na emeryturę w wieku 55 lat, ma "przejść" badania wzroku wg. rozporządzenia, czy ustawodawca przewidział np. pogorszenie wzroku wraz z narastającym wiekiem? W tej chwili nawet nie przewidział dyżurnych punktów alarmowych, którzy służą na PB a przed monitorem siedzą powiedzmy te kilkadziesiąt godzin miesięcznie.

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #780 dnia: Styczeń 19, 2018, 14:23:03 »
Jestem ciekaw jedynie jak osoba w tej chwili młoda ale w przyszłości będzie przechodziła na emeryturę w wieku 55 lat, ma "przejść" badania wzroku wg. rozporządzenia, czy ustawodawca przewidział np. pogorszenie wzroku wraz z narastającym wiekiem? W tej chwili nawet nie przewidział dyżurnych punktów alarmowych, którzy służą na PB a przed monitorem siedzą powiedzmy te kilkadziesiąt godzin miesięcznie.

Odpowiedz jest prosta , nikomu z komisji lekarskiej nie zależy na tym żebyś dalej pracował a wręcz przeciwnie  :-\  Kolega właśnie się pożegnał ze służbą nie przeszedł okulisty . Miał 16 lat służby aspirant , mało tego pracował w operacyjnej  :fiuu:

Offline michal8585

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #781 dnia: Styczeń 19, 2018, 14:29:43 »
Jestem ciekaw jedynie jak osoba w tej chwili młoda ale w przyszłości będzie przechodziła na emeryturę w wieku 55 lat, ma "przejść" badania wzroku wg. rozporządzenia, czy ustawodawca przewidział np. pogorszenie wzroku wraz z narastającym wiekiem? W tej chwili nawet nie przewidział dyżurnych punktów alarmowych, którzy służą na PB a przed monitorem siedzą powiedzmy te kilkadziesiąt godzin miesięcznie.

Odpowiedz jest prosta , nikomu z komisji lekarskiej nie zależy na tym żebyś dalej pracował a wręcz przeciwnie  :-\  Kolega właśnie się pożegnał ze służbą nie przeszedł okulisty . Miał 16 lat służby aspirant , mało tego pracował w operacyjnej  :fiuu:
Wydaje mi się, że jednak kolega nie powiedział Ci wszystkiego...ciężko uwierzyć w to co piszesz

Offline Kapi937

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 219
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #782 dnia: Styczeń 19, 2018, 17:48:42 »
Nagle ta wada wzroku mu sie pojawila ? Może jakis wypadek? Jest aktualnie wiele mozliwosci korekcji wzroku i dalszej pracy w straży. :) a może juz mu na emeryture sie spieszylo ?

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #783 dnia: Styczeń 19, 2018, 21:22:51 »
Jestem ciekaw jedynie jak osoba w tej chwili młoda ale w przyszłości będzie przechodziła na emeryturę w wieku 55 lat, ma "przejść" badania wzroku wg. rozporządzenia, czy ustawodawca przewidział np. pogorszenie wzroku wraz z narastającym wiekiem? W tej chwili nawet nie przewidział dyżurnych punktów alarmowych, którzy służą na PB a przed monitorem siedzą powiedzmy te kilkadziesiąt godzin miesięcznie.

Odpowiedz jest prosta , nikomu z komisji lekarskiej nie zależy na tym żebyś dalej pracował a wręcz przeciwnie  :-\  Kolega właśnie się pożegnał ze służbą nie przeszedł okulisty . Miał 16 lat służby aspirant , mało tego pracował w operacyjnej  :fiuu:
Wydaje mi się, że jednak kolega nie powiedział Ci wszystkiego...ciężko uwierzyć w to co piszesz
Sytuacja z życia wzięta , okulista Łódz . Nie chcecie to nie wierzcie . U nas wszyscy dostają palpitacji na badaniach przez ten przypadek .  Na korekcje się nie zdecydował nie wiem z jakich przyczyn nie moja sprawa .
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2018, 21:33:03 wysłana przez młody13 »

Offline fireldz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #784 dnia: Styczeń 21, 2018, 01:21:45 »
Wogole ta komisja w Lodzi to ciezki przypadek, duzo ludzi na psychologu odpada, a na badaniach czepiaja sie wszystkiego... Sluchy od strazakow z Lodzi ;)

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #785 dnia: Styczeń 21, 2018, 10:02:53 »
Wogole ta komisja w Lodzi to ciezki przypadek, duzo ludzi na psychologu odpada, a na badaniach czepiaja sie wszystkiego... Sluchy od strazakow z Lodzi ;)

Wszystko to prawda , dla nas to być albo nie być w służbie . Badania roczne są często gorszym przeżyciem niż nie jedna akcja rat gaś. Wymogi po kilkunastu latach jakbyś się przyjmował ,także powodzenia do 55 go roku życia  :-\

Offline kandydat1023

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #786 dnia: Styczeń 21, 2018, 10:43:30 »
Ktoś orientuje się jaka jest komisja w Poznaniu ?
Jest tu na forum strażak który pełni służbę z wadą wzroku ?

Użyj modyfikuj zamiast post po poście
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2018, 13:22:15 wysłana przez wujo 2010 »

Offline Majami

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #787 dnia: Styczeń 21, 2018, 16:33:16 »
Ktoś orientuje się jaka jest komisja w Poznaniu ?
Jest tu na forum strażak który pełni służbę z wadą wzroku ?

Użyj modyfikuj zamiast post po poście

Jaką masz wadę?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #788 dnia: Styczeń 21, 2018, 16:59:51 »
Ktoś orientuje się jaka jest komisja w Poznaniu ?
Jest tu na forum strażak który pełni służbę z wadą wzroku ?

Użyj modyfikuj zamiast post po poście
Ja mam minus 1.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline kandydat1023

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #789 dnia: Styczeń 21, 2018, 18:25:09 »
Ktoś orientuje się jaka jest komisja w Poznaniu ?
Jest tu na forum strażak który pełni służbę z wadą wzroku ?

Użyj modyfikuj zamiast post po poście

Jaką masz wadę?
-075

Offline kandydat1023

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #790 dnia: Styczeń 21, 2018, 18:25:51 »
Ktoś orientuje się jaka jest komisja w Poznaniu ?
Jest tu na forum strażak który pełni służbę z wadą wzroku ?

Użyj modyfikuj zamiast post po poście
Ja mam minus 1.
Pełnisz służbe w okularach lub soczewkach ?
Startowaleś do straży juz z wada wzroku czy nabyłeś ją podczas pełnienia służby ?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #791 dnia: Styczeń 21, 2018, 18:55:14 »
Pełnisz służbe w okularach lub soczewkach ?
Startowaleś do straży juz z wada wzroku czy nabyłeś ją podczas pełnienia służby ?
Zależy ale najczęściej w soczewkach bo wygodniej. Wady się nabawiłem podczas pracy w biurze i na SK.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2018, 20:06:48 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline kandydat1023

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #792 dnia: Styczeń 22, 2018, 21:20:42 »
Pełnisz służbe w okularach lub soczewkach ?
Startowaleś do straży juz z wada wzroku czy nabyłeś ją podczas pełnienia służby ?
Zależy ale najczęściej w soczewkach bo wygodniej. Wady się nabawiłem podczas pracy w biurze i na SK.
Miałeś jakieś problemy podczas komisji czy gładko przeszło ? Jakoś Ci przeszkadzają soczewki podczas wyjazdów na akcje ?

Offline pirlo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #793 dnia: Styczeń 23, 2018, 15:41:21 »
Moja wada to -1.75 na obydwu oczach, czy przejdę komisję lekarską starając się z ulicy (badania w Rzeszowie).

Na stronie www.drogaratownika.pl znalazłem coś takiego:

Przy ostrości wzroku oka lepiej widzącego nie mniej niż 0,8; oka gorzej widzącego nie mniej niż 0,5 bez korekcji szkłami (z korekcją 0,9–1,0) -> ZDOLNY

Przy ostrości wzroku każdego oka nie mniej niż 0,5 bez korekcji szkłami, dopuszczalna korekcja +/– 2,0 dioptrii sferycznych i +/– 1,0 dioptrii cylindrycznych -> ZDOLNY

Przy ostrości wzroku każdego oka poniżej 0,5 dopuszczalna korekcja wyrównująca 0,9–1,0 +/– 3,0 dioptrii sferycznych i +/– 2,0 dioptrii cylindrycznych. Dopuszczalna anizometria do 3,0 D -> ZDOLNY/NIEZDOLNY

Przy ostrości wzroku każdego oka poniżej 0,5 z korekcją wyrównującą powyżej > +/– 3,0 dioptrii sferycznych i > 2,0 dioptrii cylindrycznych -> NIEZDOLNY

Offline Stropek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #794 dnia: Styczeń 25, 2018, 01:42:36 »
Orientuje się może ktoś jak wygląda kwestia zdobycia zezwolenia lekarskiego po operacji laserowej korekcji?

Offline pirlo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #795 dnia: Styczeń 25, 2018, 09:45:53 »
Orientuje się może ktoś jak wygląda kwestia zdobycia zezwolenia lekarskiego po operacji laserowej korekcji?

Nie ma żadnych przeciwwskazań. Nawet strażacy w czynnej służbie przechodzą takie zabiegi. Przedwczoraj pytałem o to okulistę

Offline forfiter13

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #796 dnia: Marzec 13, 2018, 14:49:28 »
Służę na Podkarpaciu mam wadę - 1,5 na komisji MSW w Rzeszowie nie robią żadnych problemow na akcje jeżdżę w soczewka 2 tyg temu miałem badania okresowe i od razu powiedziałem okulistce że noszę soczewki i mam wadę a ona : że bardzo dobrze bo w okularach to raczej ciężko na akcji i po problemie

Offline kandydat1023

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #797 dnia: Marzec 14, 2018, 14:45:45 »
Przeszedłeś komisję z taką wadą wzroku bezproblemowo w momenice przyjecia do służby ??? Czy w czasie sluzby nabawiales sie takiej wady ?

Offline forfiter13

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #798 dnia: Marzec 14, 2018, 15:56:57 »
W momencie przyjęcia

Offline RaV0723

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #799 dnia: Marzec 15, 2018, 16:58:43 »
To ja już nie wiem jaką można mieć dopuszczalną wadę, też mam - 0,75 i okulistka mi powiedziała, że to nie żadna wada hehe