Autor Wątek: Wzrok  (Przeczytany 443994 razy)

Offline Amfoteryk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #650 dnia: Październik 28, 2015, 09:55:26 »
Witam,

Z jaką wadą przepuszczają?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2018, 10:40:14 wysłana przez Amfoteryk »

Offline Piotrek 95

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 242
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #651 dnia: Październik 28, 2015, 10:03:20 »
A widzisz 10 rząd literek/cyferek na tablicy ? Znajdź rozporządzenie MSW, które weszło w życie 1 stycznia 2015 roku.
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2015, 10:06:58 wysłana przez Piotrek 95 »

Offline Amfoteryk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #652 dnia: Październik 28, 2015, 10:33:55 »
A widzisz 10 rząd literek/cyferek na tablicy ? Znajdź rozporządzenie MSW, które weszło w życie 1 stycznia 2015 roku.

Byłem u optometrysty i miałem inną trochę tablice, wyświetlaną na ekranie. Tam chyba miałem 2x po 4 rzędy.

Offline eryko95

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 276
  • SA Poznań
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #653 dnia: Październik 31, 2015, 23:09:01 »
Mam pytanko, jeśli nie widzę cyferek na tablicach Ishihary ,to lekarz jako alternatywę daje lampę Wilczka i jeśli rozpoznaję, to jestem zdolny?  -_-
Problem z rozpoznawaniem tych plam po zupie ( tablice ) mają nawet lotnicy , ale przechodząc badania alternatywne dostają 1 klasę zdrowia.  :gwiazdki:
Więc chyba nie powinienem odpaść na tym idąc do straży..
Z góry dzięki za odp.
Bo walczyć trzeba do końca!

Offline Syall

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #654 dnia: Listopad 29, 2015, 17:49:20 »
Witam.
Startuję do SA PSP (poznań)
Mam wadę -0,75 dioptri po równo na oboje oczu - jest to jedyna wada (o jakiej wiem).
Z tego co kumam po przewertowaniu paru stron tego tematu, rzecz jednak nie w dioptriach, a w rzędzie liczb/cyfr.
Moje pytanie:
Czy każdy okulista dysponuje tym KONKRETNYM rodzajem tablicy?
Czy ma ktoś namiary na okulistę przeprowadzającego badania kwalifikacyjne do SA, który zgodzi się przebadać mnie już teraz i odpowie na pytanie czy konieczny jest laser?
z góry dzięki.

Offline Bakus

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 307
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #655 dnia: Grudzień 17, 2015, 21:36:54 »
Ktoś wie czy kiedyś na komisje przyszedł ktoś w okularach
Wg tego zarządzenia MSW dco jest wyżej przy np +2 i -1 masz Z-Zdolny więc ?

Offline tomas185

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #656 dnia: Grudzień 20, 2015, 22:36:59 »
A ja Wam powiem jedną ciekawostkę z własnego doświadczenia.
Jakoś w okolicach marca-maja br. (2015) chciałem się dowiedzieć, jaka jest dopuszczalna wada wzroku, żeby można się było dostać do SAPSP Kraków. Od chłopaków z tej szkoły dowiedziałem się, który okulista bada kandydatów. Od niego dowiedziałem się (sam z Panią okulistką rozmawiałem), że do SAPSP w Krakowie NIE MOŻNA MIEĆ ŻADNEJ WADY. Tak mi powiedziała. Po pytaniu o korekcję wzroku soczewkami powiedziała mi, że to nie przejdzie. Tablicę przeczytam, ale na innych badaniach (np. badanie dna oka) od razu wyjdą soczewki. Zresztą dobry okulista od razu zauważy ich obecność.  :mellow:

Offline mateusz_998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #657 dnia: Grudzień 21, 2015, 05:42:24 »
Bujda..jak laserowa nic nie daje jak znam chlopakow ktorzy ja robili i pracuja a co do sa psp tam jeszcze lzej jest nawet na forum ktos pisal ze mial wade zrobil laser i zdolny nawet okulista juz nie badal tylko papiery przejrzał

Offline PCT

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 252
  • Dowódca Plutonu
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #658 dnia: Grudzień 21, 2015, 13:13:03 »
Bujda..jak laserowa nic nie daje jak znam chlopakow ktorzy ja robili i pracuja a co do sa psp tam jeszcze lzej jest nawet na forum ktos pisal ze mial wade zrobil laser i zdolny nawet okulista juz nie badal tylko papiery przejrzał

Doczytaj, że koledze chodziło o korekcję soczewkami :)
Bardziej honorowe jest być wyniesionym na tron niż go odziedziczyć...
N. Machiavelli

Offline marcin10312

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
  • Cel: PSP
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #659 dnia: Grudzień 21, 2015, 14:31:44 »
A jeśli ktoś nigdy nie nosił i nie nosi okularów i nie miał problemów ze wzrokiem powinien przejść okulistę?
Cel: PSP

Offline PCT

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 252
  • Dowódca Plutonu
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #660 dnia: Grudzień 21, 2015, 19:38:04 »
A jeśli ktoś nigdy nie nosił i nie nosi okularów i nie miał problemów ze wzrokiem powinien przejść okulistę?

To że nie nosisz nie musi od razu oznaczać że nie masz problemów :)

Uważam inaczej - wydaj te 50 zł na okulistę by mieć 100% pewności że wszystko jest ok :)
Bardziej honorowe jest być wyniesionym na tron niż go odziedziczyć...
N. Machiavelli

Offline eryko95

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 276
  • SA Poznań
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #661 dnia: Grudzień 21, 2015, 21:21:30 »
Jak już poruszyliście temat wzroku , to może ponownie zadam dręczące mnie pytanie. Co z osobami, które nie widzą tych cyferek na tablicach Ishihary ( kolorowe kropki )- wszystkie podstawowe kolory oczywiście widzę , bez innych problemów z oczami ? :P
Bo walczyć trzeba do końca!

Offline PCT

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 252
  • Dowódca Plutonu
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #662 dnia: Grudzień 21, 2015, 23:09:36 »
Jak już poruszyliście temat wzroku , to może ponownie zadam dręczące mnie pytanie. Co z osobami, które nie widzą tych cyferek na tablicach Ishihary ( kolorowe kropki )- wszystkie podstawowe kolory oczywiście widzę , bez innych problemów z oczami ? :P

Moim zdaniem wpis: niezdolny. Gdyby to nie było istotne to nie byłoby sprawdzane. :)
Bardziej honorowe jest być wyniesionym na tron niż go odziedziczyć...
N. Machiavelli

Offline kosikredki

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #663 dnia: Grudzień 22, 2015, 18:01:54 »
Jak już poruszyliście temat wzroku , to może ponownie zadam dręczące mnie pytanie. Co z osobami, które nie widzą tych cyferek na tablicach Ishihary ( kolorowe kropki )- wszystkie podstawowe kolory oczywiście widzę , bez innych problemów z oczami ? :P

Moim zdaniem wpis: niezdolny. Gdyby to nie było istotne to nie byłoby sprawdzane. :)

To jesteś w błędzie. Rozróżnianie podstawowych kolorów traktowane jest jako nieznaczne upośledzenie rozróżniania kolorów które nie skreśla kandydata jako niezdolny do służby. Jestem tego żywym przykładem :) mówi również o tym tabela z dolegliwościami które określają Zdolny czy Niezdolny do służby. Polecam poczytać.

Offline Bakus

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 307
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #664 dnia: Grudzień 22, 2015, 20:07:44 »
w sumie zależy na jakiego lekarza sie trafi
Bo znam takiego co przeszedł własnie w soczewkach badanie u okulisty

Offline norbert94

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #665 dnia: Styczeń 05, 2016, 22:01:00 »
a jeśli chodzi o okuliste to jak wyglada badanie ? komputerowo sprawdzają czy poprostu mamy przeczytac pokazane na tablicy literki

Offline PCT

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 252
  • Dowódca Plutonu
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #666 dnia: Styczeń 06, 2016, 00:07:19 »
a jeśli chodzi o okuliste to jak wyglada badanie ? komputerowo sprawdzają czy poprostu mamy przeczytac pokazane na tablicy literki

W Poznaniu: tablica, sprawdzenie pola widzenia, książka z liczbami, specjalne okulary i wybieranie elementu z innej książki, przez przyrząd dno oka i rogówka. Wydaje mi się że soczewki nie przejdą ostatniego badania. 
Bardziej honorowe jest być wyniesionym na tron niż go odziedziczyć...
N. Machiavelli

Offline norbert94

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #667 dnia: Styczeń 06, 2016, 16:15:50 »
Pewnie juz bylo ale zapytam a czy przykładowo jak mam wadę 2.0 to mam szanse przejść badanie

Offline Brylant321

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #668 dnia: Styczeń 06, 2016, 18:39:42 »
Norbert ! Stawiam ze to 2.0 to dioptrie jednak najważniejsza jest ostrość wzroku ktora u Ciebie wynosi ... ?

Wie ktos gdzie mozna znaleźć ortosoczewki w jakiejs przyjemnej cenie poza Warszawa(Nowym Wzroku) ??? I zeby badania nie kosztowały wiecej niz same soczewki :)

Offline Dejw

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #669 dnia: Styczeń 06, 2016, 19:07:18 »
W zeszłym roku jak byłem na badaniach okulistycznych Pani doktor powiedziała mi ,że nie można mieć żadnej wady (czyli trzeba mieć 0,0 dioptrii). Co do ostrości powiedziała tak,że 1,0 na jedno oko, a na drugie to maksymalnie 0,8.

Sam mam dość sporą wadę, więc w moim przypadku pozostała operacja, więc mam nadzieje, że w tym roku ponownie wystartuje  :straz:

Offline Bakus

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 307
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #670 dnia: Styczeń 11, 2016, 22:22:31 »
Panowie :) Patrzymy w rozporządzenie MSWiA dotyczące chorób i ułomności i tak wszystko jest napisane :P

Offline przemo2741

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #671 dnia: Styczeń 27, 2016, 21:50:41 »
Witajcie!
Tak czytam ten temat ale wolę zapytać, żeby rozwiać moje wątpliwości. Chodzi mi o CS PSP. Mam wadę wzroku, noszę okulary ale mam wadę, która mieści się w widełkach z ostatniego rozporządzenia (zaniosłem wydruk strony do mojej okulistki powiedziała, że spoko) więc:
1. Czy mogę normalnie w okularach przyjść na testy sprawnościowe, z chemii, biologii itd?
2. Zakładając, że dostanę się na listę i dojdę do komisji lekarskiej, czy na niej też mam być w okularach czy przyjść bez i udawać o kurde? Mam wadę?
3. Jeżeli w okularach ale w granicach normy to jak to wygląda? Też trzeba operować?

Offline Bakus

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 307
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #672 dnia: Styczeń 28, 2016, 20:52:57 »
Takie moje zdanie kolego :)

1. Ja bym nie przyszedł :) bo po co sie narażać - soczewki jak coś
2. Bym sie nie chwalił niepotrzebnie bo po co ? :)
3. Kwestia wyboru :)

Offline Rico650

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 490
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #673 dnia: Luty 02, 2016, 20:32:45 »
Witam!

Mam problem, bo mam dużą wadę wzroku około -3.5 na dwoje oczu i wiem, że z taką wadą nie masz żadnych szans na dostanie się na szkołę. Niestety nie przywiązywałem do tego wagi wcześniej ale myślałem że dobrze skorygowane okulary wystarczą a tu się jednak okazało że tam bez okularów się przechodzi badania no i doznałem szoku. Za tydzień mam wizytę u okulisty następnie będę uderzał na laserową korekcję wzroku, drogi zabieg ale pieniądz w tym momencie nie ma żadnego znaczenia. Powiedzcie mi proszę ile od zabiegu można ćwiczyć? Wyczytałem w internecie że około tygodnia do dwóch a przecież muszę się na testy sprawnościowe przygotowywać. Bardzo proszę o szybką odpowiedź.

Offline Ryszawy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Cel: SA PSP Kraków 2016
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #674 dnia: Luty 02, 2016, 20:38:22 »
Jestem świeżo po zabiegu. I to zależy od metody oraz od oczywiście sprawności Twojego oka po zabiegu oraz jego regeneracji. Jednak są to dwa tygodnie bez ćwiczeń siłowych,a miesiąc bez kontaktu z wodą.