Autor Wątek: Wzrok  (Przeczytany 444319 razy)

razzor

  • Gość
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #475 dnia: Październik 11, 2014, 12:27:07 »
Idziesz, na każdym praktycznie badaniu u okulisty się idzie, ale sam jeśli odczytujesz tablicę bez oszukiwania to i komputer nie wykaże problemów - zazwyczaj potwierdzi tylko, że wada jest, ale zbyt mała, żeby miała wpływ na ocenę.

Offline lukasi123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #476 dnia: Październik 11, 2014, 13:15:52 »
Witam, ja natomiast mam pytanie czy jeśli będę np. już na drugim roku SGSP i nabędę tę wadę wzroku to czy wtedy wyrzucają mnie ze szkoły czy mogę ukończyć uczelnię i później iść za biurko?

razzor

  • Gość
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #477 dnia: Październik 11, 2014, 14:02:29 »
Jeśli nikt nie zauważy, że masz wadę wzroku, to nikt Cię nie wyrzuci, skończysz szkołę i możesz wylądować równie dobrze na podziale bojowym. Inna sprawa czy powinno się tak robić, jeśli wada wyjdzie w trakcie nauki osobiście polecałbym korekcję/ortosoczewki - coś, żeby można było te 24h na służbie w 100% sprawnie działać bez okularów/soczewek.

Offline lukasi123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #478 dnia: Październik 11, 2014, 15:45:45 »
A czy dałoby radę przejść badania lekarskie do szkoły używając ortosoczewek?

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #479 dnia: Październik 11, 2014, 19:19:59 »
A czy dałoby radę przejść badania lekarskie do szkoły używając ortosoczewek?

Stosunkowo łatwo je wychwycić, ale może Ci się uda.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

razzor

  • Gość
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #480 dnia: Październik 13, 2014, 18:20:05 »
Levy - jak lekarz wychwyci ortosoczewki? :) (Pytanie z ciekawości, nie po złości)
W SGSP w tym roku jedna osoba na pewno przeszła z ortosoczewkami, do aspirantki w zeszłym na pewno też ( i wypowiadała się tu na forum)
Skoro podczas badania nie masz soczewek na oku, oko jest odkształcone tak, że wszystko wygląda i jest "ok", to raczej nie powinno być problemu?
Byłbym wdzięczny, gdybyś powiedział, jak można je wychwycić, bo w takim przypadku może jednak będę musiał zdecydować się na operację... :(

Chyba, że pomyliłeś zwykłe/twarde soczewki z soczewkami ortokorekcyjnymi, a to całkowicie dwie różne rzeczy :)

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #481 dnia: Październik 13, 2014, 19:57:57 »
Levy - jak lekarz wychwyci ortosoczewki? :) (Pytanie z ciekawości, nie po złości)
W SGSP w tym roku jedna osoba na pewno przeszła z ortosoczewkami, do aspirantki w zeszłym na pewno też ( i wypowiadała się tu na forum)
Skoro podczas badania nie masz soczewek na oku, oko jest odkształcone tak, że wszystko wygląda i jest "ok", to raczej nie powinno być problemu?
Byłbym wdzięczny, gdybyś powiedział, jak można je wychwycić, bo w takim przypadku może jednak będę musiał zdecydować się na operację... :(

Chyba, że pomyliłeś zwykłe/twarde soczewki z soczewkami ortokorekcyjnymi, a to całkowicie dwie różne rzeczy :)

Jakiś czas na siłkę, na którą chodzę uczęszczał chłopaczek, który od jakiegoś czasu korzystał z ortosoczewek. Może to nie jest zasada, ale miał "podrażnione" (czy jakkolwiek to nazwać?) powieki, przy czym okulista powiedział mu, że jest to "charakterystyczne dla soczewek czy ortosoczewek". Nie wiem czy to zasada, czy wyjątek, ale w każdym bądź razie jeżeli coś jest charakterystyczne, to dla mnie oznacza tyle, że można po tym stwierdzić, że się nosi(ło) ortosoczewki lub nie ;)
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline rabbitv

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 592
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #482 dnia: Październik 13, 2014, 23:54:36 »
Jeśli ktoś długo nosi soczewki to podobno widać to po powiece, tak mi w klinice powiedzieli -_-

Offline cargo17

  • Szczęście sprzyja wysiłkowi
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
  • Cel : SAPSP KRAKÓW
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #483 dnia: Październik 14, 2014, 06:34:35 »
a myślicie że wystarczyło by je zacząć nosić miesiąc wcześniej i by sie nie pokapowali ?  ^_^

Offline dzilu96

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 879
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #484 dnia: Październik 14, 2014, 07:29:17 »
To takie trochę proszenie się o niepotrzebne ryzyko, wg mnie zdecydowanie lepiej iść na laser.

Offline rabbitv

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 592
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #485 dnia: Październik 14, 2014, 09:42:39 »
Każdy ocenia swoją miarą, ale czy bez korekcji czujesz się zdolny do akcji ratowniczo-gaśniczych?

razzor

  • Gość
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #486 dnia: Październik 14, 2014, 16:11:56 »
Levy, rozumiem o co chodzi :)

Natomiast z tego co wiem taki efekt występuje po dłuższym czasie używania soczewek - np. po ponad roku, więc nie u każdego będzie to widoczne. Każdy z wadą wzroku zrobi jak uważa, ja osobiście planuję zakupić ortosoczewki, jeśli się dostanę, to w nich początkowo pracować, a kiedy tylko będzie dla mnie możliwa korekcja laserowa mam zamiar ją wykonać. Póki co nie chcę świecić sobie w oczy, bo wada mi się nieco pogarsza, delikatnie, ale jednak, ale dla mnie to za duże ryzyko. Natomiast jeśli orto będą działały zgodnie z ich specyfikacją będę czuł się w 100% zdolny do działań :)


Offline lukasi123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #487 dnia: Październik 14, 2014, 23:04:34 »
Ja również planuję ortosoczewki jako wybór tymczasowy a jak będę miał te 21 lat to wtedy dopiero operacja. Tylko myślę, czy na unitarce jak tam się krótko sypia to czy i tak będę dobrze widział przez cały dzień.

Offline cargo17

  • Szczęście sprzyja wysiłkowi
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
  • Cel : SAPSP KRAKÓW
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #488 dnia: Październik 15, 2014, 05:55:28 »
no właśnie czy takie coś zda egzamin jak cie obudzą w środku nocy i będziesz miał chwilke na ubranie się to niewiem czy będzie czas aby te soczewki zdjąć i wogóle się nimi zająć  ^_^?

Offline lukasi123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #489 dnia: Październik 15, 2014, 15:19:13 »
No niestety właśnie o to się martwię ;/

razzor

  • Gość
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #490 dnia: Październik 15, 2014, 17:07:26 »
To po prostu ich nie zdejmiesz, nie umrzesz od tego :D

Offline dzilu96

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 879
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #491 dnia: Październik 15, 2014, 18:08:40 »
Żeby stwierdzić czy wada się pogarsza trzeba po prostu regularnie wizytować u okulisty?

razzor

  • Gość
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #492 dnia: Październik 15, 2014, 18:20:28 »
Tak :)

Jak wada Ci się pogarsza to po prostu to widzisz (a raczej nie widzisz :D )

Offline dzilu96

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 879
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #493 dnia: Październik 15, 2014, 18:42:17 »
Mi się wydaje że normalnie widzę  ^_^ dzisiaj na "badaniach" do prawka zacząłem czytać ostatni rząd ale po dwóch cyfrach kazał mi skończyć i skasował 200zł  :gwiazdki:

Offline MDP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 104
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #494 dnia: Październik 15, 2014, 19:06:53 »
Niestety państwo zrobilo nam teraz takie ceny za badaniw do prawka.

Offline kazim

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #495 dnia: Październik 15, 2014, 21:20:55 »
dzilu na C robisz?
Mnie na C skasowali 250zł za badania a wszedłem do okulisty na 2min i przeczytałem tylko tablice i w książce obrazki przejrzałem.
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2014, 21:24:03 wysłana przez kazim »

Offline MDP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 104
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #496 dnia: Październik 15, 2014, 22:47:48 »
Kiedy robiles badania na C ?

Offline dzilu96

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 879
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #497 dnia: Październik 16, 2014, 06:37:35 »
Ja robiłem pod B, a z tego co wiem to na C musiałbym drugi raz iść po tą kartkę i jeszcze drożej  :wall:.
I ten uśmieszek lekarza "dwieście złotych takie coś kosztuje"  :fiuu:

Offline kazim

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #498 dnia: Październik 16, 2014, 16:22:39 »
3 tygodnie temu robiłem. I mowa tutaj tylko o lekarskich za psychotesty chyba osobno. Nie jestem pewien bo ja sobie odpis zrobiłem jak kwalifikacje robiłem  -_-

Offline Maciejka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
  • "Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel"
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #499 dnia: Październik 16, 2014, 19:46:07 »
Witam! Dzisiaj byłem u okulistki na badaniu wzroku. Pobadała, pobadała (dosłownie kilka minut) i wypisała "receptę" na okulary. Wpisane mam w rubryce "sfera" wpisała -0,5. Jak jest z tym przypadkiem? Kwalifikuje się on jako N przy komisji lekarskiej? I takie już pytanie odbiegające nieco od naboru: Jeżeli mam wadę jednego oka (to -0,5) a na drugie widzę dobrze, to dlaczego przypisano mi okulary z soczewkami -0.5 na parę oczu a nie tylko na jedną? Pytam, gdyż okulistka praktycznie nic mi nie powiedziała, aby śpieszyła się by jak najwięcej przyjąć pacjentów. Z góry dziękuję za odp.