Autor Wątek: Wzrok  (Przeczytany 443155 razy)

Offline Joker 24

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #425 dnia: Kwiecień 11, 2014, 11:01:02 »
He no dzieki za info czyli ja sie zaliczam jako Z?  :rofl: ale to mi sie wydaje ze zalezy jaki lekarz bo jak mu cos nie bedzie pasowac to wstawi N i dziekuje ciociu pozamiatane

razzor

  • Gość
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #426 dnia: Maj 06, 2014, 19:11:19 »
Witam, mam pytanko do tych, którzy kupili ortosoczewki by przejść komisję - do okulisty po ortosoczewki zgłosiliście się dopiero jak dowiedzieliście się, że jesteście wstępnie zakwalifikowani, czy jeszcze przed naborem?

Online dacio

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #427 dnia: Czerwiec 08, 2014, 20:50:23 »
Podbijam temat! Szukam osób, które skorzystały z ortokorekcji. Proszę o kontakt.

Przeczytaj parę stron do tyłu - będziesz wiedział do kogo napisać. ....  :wall: :wall: :wall: :wall:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 09, 2014, 00:37:55 wysłana przez robn »

Offline Kupa123

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #428 dnia: Czerwiec 13, 2014, 09:11:03 »
Ja również mam pytanie odnośnie ortosoczewek, nawet nie wiedziałem, że coś takiego jest :) Chciałem się zapytać ile czasu Wam zeszło na oczekiwanie na te soczewki, długo się czeka??

razzor

  • Gość
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #429 dnia: Czerwiec 17, 2014, 19:44:52 »
Ja jeszcze nie kupowałem, ale w Nowym Wzroku nawet na stronie masz napisane, że jest to najczęściej "od ręki".

Offline rabbitv

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 592
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #430 dnia: Czerwiec 17, 2014, 21:47:32 »
Koszt ortosoczewek jest dość wysoki, nie lepiej dołożyć na korekcje?   -_-

razzor

  • Gość
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #431 dnia: Czerwiec 22, 2014, 20:03:52 »
Dla mnie lepiej soczewki, nie chcę ryzykować lasera, szczególnie w wieku ~18-19 lat ;)

Offline rabbitv

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 592
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #432 dnia: Czerwiec 24, 2014, 21:36:29 »
Sugerujesz, że jest to ryzykowne? Co masz na myśli, bo planuje zabieg ( w wieku 20 lat)  -_-

razzor

  • Gość
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #433 dnia: Czerwiec 25, 2014, 14:12:20 »
Jak każdy zabieg posiada ryzyko, + koniecznie trzeba się liczyć z niedogodnościami później, jak na przykład często występujące delikatne zamglenie wzroku przy kiepskim świetle (np w kinie), suchość oczu itp. Warto poczytać na ten temat nie tylko na stronach klinik, ale i na stronach, gdzie ludzie opisują co może być nie tak :)

Ja wolę soczewki, bo to całkowicie nieinwazyjna metoda. I wcale nie taka droga, bo w przeliczeniu, orto wychodzą niewiele drożej niż tradycyjne soczewki.

Offline YaYeti

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #434 dnia: Czerwiec 25, 2014, 17:48:33 »
A jak to jest ze ortosoczewski moga byc a zwykle soczewki kompletnie nie wchodza w gre? Mowie o komisji oczywiscie:)

Offline Kupa123

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #435 dnia: Czerwiec 25, 2014, 18:06:44 »
Ja nie wiem, dzwoniłem dzisiaj do okulisty, powiedział mi ,że to była jakaś moda i to pic na wodę, ale jak czytam Wasze komentarze to aż mi się nie chce jemu wierzyć, muszę sie nad tym zastanowić bo mam wadę po -1 na każdym oku i raczej pewnie nie przejdę badań :((

razzor

  • Gość
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #436 dnia: Czerwiec 25, 2014, 20:13:33 »
YaYeti - w zwykłych soczewkach nie przejdziesz badania, bo masz je na oku w ciągu dnia, a więc również podczas badania.

Ortosoczewki są to natomiast soczewki twarde, dopasowane idealnie do Twojego oka, które zakładasz tylko na noc. Rano je zdejmujesz i w ciągu dnia widzisz normalnie, jakbyś miał zdrowy wzrok. W miarę mijania wieczoru efekt przechodzi. Po kilku tygodniach dochodzi do tego, że soczewki zakładasz co drugą noc. Także na badaniach pojawiasz się bez niczego w oku, a więc okulista nie ma się do czego przyczepić :)

Jeśli uda mi sie w tym roku dojść do komisji lekarskiej, to na pewno zakupię ortosoczewki.

Offline YaYeti

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #437 dnia: Czerwiec 25, 2014, 21:11:24 »
Poczytam sobie o tych soczewkach na necie, ale powiedz jeszcze: jak dlugo wyrabia sie takie soczewki i po jakim czasie mozna zauwazyc roznice?

razzor

  • Gość
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #438 dnia: Czerwiec 26, 2014, 09:30:09 »
Ja ich jeszcze nie kupowałem, więc z własnego doświadczenia nie mogę Ci odpowiedzieć.
Czas wyrobu różnie:
-w Nowym Wzroku w większości przypadków dostaje się od ręki soczewki dobre dla Ciebie (bo mają własny magazyn dla typowych wad i oczu), ale jak masz coś nietypowego to będziesz musiał poczekać do dwóch tygodni zazwyczaj. Większość wypowiadających się o Nowym Wzroku dostała soczewki od ręki i od razu dobrze dobrane, ale kosztuje to 1000zł za jedno oko + badania
-w innych klinikach płacisz nieco mniej (nawet od 1200zł za parę), ale za to czekasz min 2 tygodnie no i dodatkowo czytałem opinię, jak ktoś, kto kupił te soczewki za 1200zł to bujał się przez 3 miesiące z dopasowywaniem, bo nic nie pasowało.
Ja dlatego zdecyduję się na Nowy Wzrok, ktoś z forum również tam brał i polecał.
Efekt z tego co czytałem jest prawie natychmiastowy, po kilku nocach z soczewkami widzisz już dobrze.

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #439 dnia: Czerwiec 27, 2014, 08:23:52 »
.........
Efekt z tego co czytałem jest prawie natychmiastowy, po kilku nocach z soczewkami widzisz już dobrze.

a poźniej się je ściąga i widzi się źle... poźniej sie ma zapalenie spojówki i lekarz kategorycznie zabrania założenia tej soczewki na oczy... poźniej trezba kupić nowe soczewki.. a nie później a już brakuje pieniędzy :/

niestety taki urok soczewek. ja pomimo pewnego ryzyka związanego z ektazją rogówki zdecydowałem się na laser i za nic w świecie nie chciałbym wracać do soczewek...

razzor

  • Gość
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #440 dnia: Czerwiec 27, 2014, 15:37:25 »
Nosiłem zwykłe soczewki i nie miałem takiego problemu ;) Dlatego teraz będą orto, może jak będę starszy to zdecyduję się na laser.

Offline kalim

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #441 dnia: Lipiec 04, 2014, 22:55:17 »
Czy ktoś z was miał problem z niedowidzeniem na poziomie 15-20%?

Offline rabbitv

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 592
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #442 dnia: Lipiec 11, 2014, 15:12:17 »
Robił ktoś z forumowicz laserową korekcje wzroku? Jeśli tak to gdzie? Jakie kliniki możecie polecić i jakie są Wasze doświadczenia związane z tym zabiegiem?

z góry dzięki za odp  -_-

Offline YaYeti

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #443 dnia: Lipiec 11, 2014, 15:15:00 »
Mial ktos moze problemy z widzeniem w 3D? Jak sobie z tym poradziliscie?

Offline Skoczu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #444 dnia: Lipiec 18, 2014, 13:09:16 »
Jeśli temat był już poruszany, przepraszam, ale wyszukiwarka nie działa. Miał ktoś może z was męty na oku? Zaobserwowałem od dłuższego czasu plamki na oczach, pojawiające się raz za czas i podąrzające jakby za wzrokiem. Szczególnie nasila mi się to gdy patrze na jasne kolory. Nie przeszkadza mi to, nauczyłem się z tym żyć, bo to małe kropeczki, czasem jedna, czasem trzy bardzo znikome i szybko zanikające. Ale czy ma ktoś z was miał taką przypadłość i przeszedł okuliste ? Czy okulistka jest w ogóle takie coś w stanie wykryć ?

Offline rabbitv

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 592
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #445 dnia: Lipiec 18, 2014, 21:06:19 »
Witam,

Pewnie już było to pytanie ale nie znalazłem.. Jakie badania się wykonuje na komisji z zakresu dotyczącego wzroku? Chciałbym wykonać te badania i sprawdzić czy wszystko w porządku. Gdyby ktoś był tak miły i wypisał mi te badania to byłbym bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam  :straz:

Offline Rysiu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 316
  • Be your own hero
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #446 dnia: Lipiec 19, 2014, 17:57:52 »
A jak jest z zezem ukrytym na badaniach do sgsp/sa ? Bo normalnie tego nie widac ale sa jakies scisle robione badania przez okuliste?

Offline Zgredek1974

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #447 dnia: Sierpień 02, 2014, 14:16:47 »
Witam!
W przyszłym roku piszę maturę i poważnie myślę o SGSP. Mam małą wadę wzroku -0.5L i -0.25P. Generalnie wada nie przeszkadza mi w życiu codziennym, a okularów praktycznie w ogóle nie używam.  Powinienem myśleć o jakiś korektach i soczewkach, czy z tak małą wadą powinienem przejść komisję lekarską? 

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.712
  • Getting too old for this shit
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #448 dnia: Sierpień 02, 2014, 19:21:37 »
A jak jest z zezem ukrytym na badaniach do sgsp/sa ? Bo normalnie tego nie widac ale sa jakies scisle robione badania przez okuliste?
Nie znam tego schorzenia, ale z tego co wiem o zwykłym zezie - stereometria może być Twoim końcem. Innymi słowy widzenie w 3D.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline rabbitv

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 592
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #449 dnia: Sierpień 19, 2014, 16:31:30 »
Jak wygląda badanie widzenia w 3d? Wiem, że google itp. ale chciałbym wiedzieć jaką dokładnie metodą stosują w sa/cs. Ostatnio miałem robione jakieś badanie z zwierzątkami (mucha z podniesionymi skrzydełkami) i się zastanawiam czy to było to :D
« Ostatnia zmiana: Sierpień 19, 2014, 16:35:05 wysłana przez rabbitv »