Autor Wątek: Wzrok  (Przeczytany 443625 razy)

Offline strożok

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #375 dnia: Październik 18, 2013, 14:21:22 »
witam,

na wstępie chciałbym zaznaczyć, że przeczytałem większość tematów, które znalazłem o ww. temacie i do końca nie znalazłem satysfakcjonującej odpowiedzi. w rozporządzeniach jest mowa o -3.00 dioptriach, i chciałbym się zapytać czy któs już był na komisjach z wadą i jak to wyglądało u niego?

moja wada to -2.00 P i L oko, i przez to odpuściłem już 2 nabory.
czy jedyna szansa to korekcja laserowa? a co z ortokorekcja?

dzięki za odpowiedz

Nie przeczytałeś wątku Regulamin - nie tworzy się nowych wątków jeśli już istnieją podobne. Scaliłem z istniejącym.
Najważniejsza jest ostrość wzroku, czyli musi być 0,9 i 1,0. Zbadaj sobie ostrość. Jeżeli będziesz miał niższą i nie chcesz skalpela to polecam ortokorekcję.

Offline Trampoliksa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #376 dnia: Październik 20, 2013, 11:33:58 »
a czy z astygmatyzmem można? czy też trzeba korektę? ja o korekcie mysle, ale nie wiem bo to kosztuje trochę:/

Offline Lipandro

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #377 dnia: Październik 24, 2013, 12:51:30 »
ja miałem astygmatyzm i niestety byłem zmuszony zrobić korektę, ale teraz już wszystko super

Offline Kamzik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #378 dnia: Październik 24, 2013, 13:47:50 »
Lipandro a jak duży?

Offline strożok

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #379 dnia: Listopad 18, 2013, 11:07:34 »
Witam, mam do oddania 5 zniżkowych kuponów na badanie kwalifikacyjne do korekcji laserowej bądź ortokorekcji w Centrum Okulistycznym Nowy Wzrok w Warszawie. Kupon upoważnia do zniżki w wysokości 100zł (czyli za badanie kwalifikacyjne do laserowej korekcji zapłacimy 80zł a do ortokorekcji 20zł). Osoby chętne proszę pisać na priv. Jedyny koszt tych kuponów to koszt przesyłki. Pozdrawiam.

Offline wierzba014

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #380 dnia: Styczeń 06, 2014, 20:54:07 »
Jeżli ostrość lewego oka wynosi 0.9 a prawego 0.6 to mam szanse sie dostac do straży?

Offline badspode

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #381 dnia: Styczeń 06, 2014, 21:15:47 »
raczej nie. o ile sie nie myle powinienes miec na kazdym oku najnizej 0.8, czyli czytac 3 linijke od dolu bezblednie.

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #382 dnia: Styczeń 06, 2014, 21:22:25 »
raczej nie. o ile sie nie myle powinienes miec na kazdym oku najnizej 0.8, czyli czytac 3 linijke od dolu bezblednie.

Na pewno tylko 3 od dołu? Kolega napisał bez - czyli jest dalekowidzem.

Offline hugo06

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #383 dnia: Styczeń 07, 2014, 12:07:57 »
Na pewno tylko 3 od dołu? Kolega napisał bez - czyli jest dalekowidzem.
To ile trzeba przeczytać tej linijki ? Mi sie wydaje, że trzeba aż do samego dołu przeczytać :D

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #384 dnia: Styczeń 07, 2014, 12:12:26 »
Gdyby tylko do "3 od dołu" to ludzie nie robiliby korekcji laserowej mają wadę -0,5/-1.

Offline hugo06

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #385 dnia: Styczeń 07, 2014, 12:15:47 »
Cytuj
Gdyby tylko do "3 od dołu" to ludzie nie robiliby korekcji laserowej mają wadę -0,5/-1.
Z tego co pamiętam to do straży trzeba czytać do samego dołu, a do wojska do przedostatniej.. Chyba,że sie myle to mnie popraw :Q

Offline badspode

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #386 dnia: Styczeń 07, 2014, 12:34:34 »
 Kolega REEN chyba źle mnie zrozumiał. Czytając z 5 metrów tablice Snellena- przeczytasz bezblednie ostatnia linijke czyli pierwsza od dolu masz ostrosc wzroku 1.0. Z tej samej odleglosci czyli 5 m czytajac bezblednie 3 linijke od dolu masz ostrosc 0,8, jesli robisz w tej linijce bledy ostrosc wzroku jest mniejsza i jesli nie jest gorsza niz 0,5 to wg wytycznych lekarz zdecyduje czy da Ci Z czy N.

Offline kamm92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #387 dnia: Styczeń 07, 2014, 14:19:39 »
ja mam wadę 0,2 czy coś takiego minimalną lewego oka, nie przejmuję się tym, nawet jakbym chciał operację zrobic to żaden lekarz się nie podejmie zabiegu tak małej wady wzroku zrobić, bo można tylko pogorszyć. :fiuu:

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #388 dnia: Styczeń 07, 2014, 22:44:53 »
ja mam wadę 0,2 czy coś takiego minimalną lewego oka, nie przejmuję się tym, nawet jakbym chciał operację zrobic to żaden lekarz się nie podejmie zabiegu tak małej wady wzroku zrobić, bo można tylko pogorszyć. :fiuu:

kto Ci wystawił taką fachową opinię ?  :rolleyes:

Offline kamm92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #389 dnia: Styczeń 08, 2014, 08:06:18 »
bylem u 2 okulistów w wwie i jeden u mnie w Płocku :rofl: pytałem, czy to będzie probelem ze służbami mundurowymi pracować, mówili, że nie bo to jest  minimalna wada a jak pytałem o operacje to w śmiech popadali  :rofl:

Offline hugo06

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #390 dnia: Styczeń 08, 2014, 16:57:40 »
Cytuj
bylem u 2 okulistów w wwie i jeden u mnie w Płocku :rofl: pytałem, czy to będzie probelem ze służbami mundurowymi pracować, mówili, że nie bo to jest  minimalna wada a jak pytałem o operacje to w śmiech popadali  :rofl:
To jak czytasz wszystko z tablic to po choinkę się pytasz czy bedziesz miał problem ? Zrozumiem jeżeli byś nie widział   :szalony:

Offline wiater

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #391 dnia: Styczeń 15, 2014, 14:10:51 »
Panowie, a co powiecie na twarde soczewki ortokorekcyjne? Korzystał ktoś z tego i przeszedł badania do SAPSP? http://www.nowywzrok.pl/files/ortokorekcja.pdf

Ok już nieaktualne, soczewki ortokorekcyjne dają radę i po ich stosowaniu bez problemu przechodzi się okulistę.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2014, 17:24:43 wysłana przez wiater »

Offline YaYeti

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #392 dnia: Styczeń 15, 2014, 22:53:21 »
Jak dzialaja te soczewki? Jak dlugo trwa kuracja nimi?

Offline wiater

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #393 dnia: Styczeń 16, 2014, 00:41:00 »
Naucz się czytać ze zrozumieniem, a dopiero wtedy zadawaj pytania i próbuj ubiegać się o miejsce w SA. Przecież podałem linka to tak ciężko w niego wejść i poczytać?!

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #394 dnia: Styczeń 16, 2014, 06:37:19 »
soczewki fajne jednak ciagle to soczewki. zakladasz na noc raz na okolo 3 dni. 1 sztyka posztuje tysiac zlotych i starcza na 2-3 lata. w praktyce zapewne jest tak ze 3 lat napewno nie dociagnie. druga sprawa, ciagle grzebiesz w oku, mozesz sobie zrobic  zapalenie spojowki a wtedy o soczewkach nie ma mowy, nie dosc ze taka soczewka jest do wyzucenia bo moze miec na sobie bakterie to nie widzisz przez 2-3 tyg bo tyle srednio trwa to zapalenie. nosilem miekkie soczewki 3 lata, chcialem sprobowac ortokorekcji, ale zdecydowalem sie na laser i nie żałuje.

Offline strożok

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #395 dnia: Styczeń 18, 2014, 00:30:34 »
Jeżeli ktoś nosi soczewki miękkie to bez porównania ortosoczewki są lepsze. Ja 3 miesiące temu przerzuciłem się właśnie na te soczewki i w ogóle nie żałuję, wręcz jestem zachwycony :) Koszt jest porównywalny z noszeniem zwykłych soczewek w tym samym odstępie czasu a na pewno to tańsza opcja niż laser. Moim zdaniem orto jest skierowane do osób które mają małą wadę i nie chcą lasera lub po prostu fundusze im na to nie pozwalają.

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #396 dnia: Styczeń 18, 2014, 10:16:51 »
Cytuj
czasu a na pewno to tańsza opcja niż laser

czy ja wiem. Laser i soczewki sa na cale zycie z tym że laser robisz raz z soczewki zmieniasz. Takze co wychodzi taniej ? :P Fakt jednorazowy zabieg jest droższy niz soczewki i nie kazdy moze sobie na to pozwolić. Jednak poranny komfort gdy otwieram oko i widze , oko nie jest suche, nic mnie nie piecze jest nie porownywalny z noszeniem soczewek.  Poza tym nie wyobrazam sobie przez cale zycie wkladac jakies gumy do oka. Idzie sie przyzwyczaic i traktuje sie to pozniej jak mycie zebow, ale nie ... nie dla mnie  ;p

co do małej wady to też bywa różnie, ja operowałem -1,5 co wcale nie jest wielką wadą.

Offline Vreal2012

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 531
  • cel CS PSP
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #397 dnia: Styczeń 18, 2014, 10:28:11 »
Jeżeli ktoś nosi soczewki miękkie to bez porównania ortosoczewki są lepsze. Ja 3 miesiące temu przerzuciłem się właśnie na te soczewki i w ogóle nie żałuję, wręcz jestem zachwycony :) Koszt jest porównywalny z noszeniem zwykłych soczewek w tym samym odstępie czasu a na pewno to tańsza opcja niż laser. Moim zdaniem orto jest skierowane do osób które mają małą wadę i nie chcą lasera lub po prostu fundusze im na to nie pozwalają.

Możesz napisać ile kosztowały Ciebie te soczewki, jaką miałeś wade oraz jak długo czekałeś na efekty?
Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył cię z gry!
Lubie z@pierd@l@ć!
Patrz w lusterka motocykle są wszędzie! LwG;)

Offline Borco

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #398 dnia: Styczeń 24, 2014, 19:09:49 »
Siema :) a czy wie ktoś może jak wyglada to badanie wzroku? Chodzi mi bardziej czy wystarczy czytac z tej tabliczki i tyle czy jakos badaja za pomoc jakiegos sprzętu? Bo czytam perfekcyjnie te tabliczki, aczkolwiek u okulisty mam wade -1.0 i sie trochę boje co jak mnie uleja przez ta wade wzroku. Jak wie ktoś może to prosze bardzo o pomoc.

Offline Borco

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #399 dnia: Styczeń 24, 2014, 19:16:03 »
Siema :) a czy wie ktoś może jak wyglada to badanie wzroku? Chodzi mi bardziej czy wystarczy czytac z tej tabliczki i tyle czy jakos badaja za pomoc jakiegos sprzętu? Bo czytam perfekcyjnie te tabliczki, aczkolwiek u okulisty mam wade -1.0 i sie trochę boje co jak mnie uleja przez ta wade wzroku. Jak wie ktoś może to prosze bardzo o pomoc.