Autor Wątek: Wzrok  (Przeczytany 442846 razy)

Offline hapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 359
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #300 dnia: Grudzień 08, 2012, 15:41:29 »
ja tam czytalem ostatni rzad i co ? przeszlo
W naszym fachu nie ma strachu... Spadniesz z dachu i po fachu

Offline dielektryk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #301 dnia: Styczeń 03, 2013, 17:29:16 »
Witam serdecznie jestem w 3 klasie technikum.Za kilka lat będę startował do PSP.Mianowicie mam nie mały problem otóż: gdy robiłem badania na prawko kat B lekarz wykrył mi brak widzenia obuocznego (stereoskopowego) wzrok po za tym mam bdb tablice z cyframi odczytuje od góry do dołu.Nigdy nie nosiłem okularów, nie dawno dowiedziałem się o tej wadzie.W PSP miałem wujka i ojca który odszedł na emeryturę.
Czy okulista robi z tym aż taki wielki problem? Ta wada podobno objawia się tym ze nie czujemy odległości,ja z tym nie miałem nigdy problemu.Jedyną dysfunkcją jest to że nie widzę efektów w kinie 3D.Nie wiem sam co na ten temat myśleć  :-\

Offline Feo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 346
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #302 dnia: Styczeń 03, 2013, 19:55:01 »
No myśmy mieli takie badanie widzenia przestrzennego, łatwe nie było, więc moze stanowic problem

Offline jakoweusz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #303 dnia: Styczeń 08, 2013, 23:23:30 »
No ja tak właśnie odpadłem, ale u mnie było trochę inaczej bo później pojechałem do kilku okulistów, którzy stwierdzili że widzenie obuoczne jest ale nieznacznie zaburzone. Możliwe jest to, żeby przejść to badanie należy mieć niezaburzoną tą funkcję widzenia przestrzennego lub dopuszczalny jest minimalny uszczerbek. Ale możliwe też że różni okuliści różnie na to patrzą( nawet w szeregach szpitali MSW), Jeden przepuści a inny odrzuci.

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #304 dnia: Styczeń 08, 2013, 23:37:18 »
Feo, na czym polegalo to badanie? Zlapanie muchy za skrzydlo?

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #305 dnia: Styczeń 09, 2013, 07:18:35 »
To jest badanie widzenia 3d. Masz założone okularki 3d  później ci pokazuje obrazki i ty masz wskazać który jest w 3d z początku jest łatwo a później coraz trudniej je odróżnić

Offline Feo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 346
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #306 dnia: Styczeń 09, 2013, 12:11:09 »
w czterech rogach rombu były 4 kółka, jedno było jakby "wypukłe" i trzeba było powiedziec które, ostatnie dość trudne, a potem kilka obrazków i jeden wypukły.

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #307 dnia: Styczeń 31, 2013, 15:11:40 »
Byłem dzisiaj spróbować badania przestrzennego, widałem 1,2 romb, 3 w ogóle, 4 widziałem, a reszty nie próbowałem. Jest ich bodajże 10 lub 12, trzeba wszystkie rozróżnić? I jest jakiś "limit czasowy",  można obracać kartkę?

I jeszcze jedno, była to taka niebieska książka z odpowiedziami na okładce? :D A na tej stronie była na górze mucha, pośrodku te romby i na dole w 3 paskach  różne kształty?

Offline Feo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 346
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #308 dnia: Styczeń 31, 2013, 15:53:14 »
Nie wiem jaka książka. Ale mucha też była;P Obracać nie można, okulistka to trzyma przed oczami.

Offline bonkers

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #309 dnia: Luty 20, 2013, 18:05:12 »
Witam. ostatnio lekarz mi sie przyczepil o wade wzroku wynoszacą 0,5 jedno oko i drugie 0,75. kazal mi cos z tym zrobic. lekarz od laserowej korekcji wzroku mowil ze to bardzo mala wada i ze jesli nie trzeba to nie powinienem tego robic. Jest moze ktos kto mial taki problem? Jaka jest dopuszczalna wada na podziale? stopien aspirant 5 lat stazu. w Rozporządzeniu MSWiA z dnia 9 lipca 1991r. ,w sprawie właściwości i trybu postępowania komisji lekarskich podległych MSWiA /Dz.U.nr 79 poz.349 z 9 września 1991r./ Ostrość wzroku jednego oka lub obu oczu poniżej 0,8, bez korekcji szkłami        - A .
czyli zdolny. dobrze to patrze?

Źle patrzysz, jest wątek w dziale Jak zostać strażakiem pod tytułem WZROK
Przesuwam do właściwego działu
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2013, 18:27:44 wysłana przez robn »

Offline piotre1992

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #310 dnia: Luty 20, 2013, 21:31:18 »
jak trafiles na woloskiej na odp babe to wszytsko jasne : E idz do innej.

Offline tommy09615

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #311 dnia: Luty 25, 2013, 15:00:42 »
Czy jest może na forum osoba, która miała problem z przeczytaniem tablic ishihary i przeszła komisję? Mam ten problem bo nie jestem daltonistą, odróżniam podstawowe kolory i tak mi powiedział lekarz jednak mam problem z odczytywaniem tych tablic. Czy jest sens w związku z tym startować do SA?

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #312 dnia: Luty 27, 2013, 23:11:36 »
Mial moze ktos laserowa korekcje w wieku 19/20 lat? Z tego co slyszalem, to wczesniej nie mozna bo wada jest niestabilna.

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #313 dnia: Luty 28, 2013, 12:44:58 »
w zalozeniach laserowej korekcji nie robi sie przed 21 rokiem zycia, poniewaz wzrok dopiero po tym czasie się stabilizuje ... lekarz pewnie odradzi Ci, lub nie podejmie sie takiego zabiegu w Twoim wieku. Lepiej zaczekac chwile i byc pewnym... w koncu to oczy :)

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #314 dnia: Luty 28, 2013, 14:55:28 »
Wiem, właśnie. Ale co zrobić jak w przypadku dostania się do sa lub sgsp jest problem z okulistą. Wadę mam -0,5 i -0,75 i nie przeczytam ostatniej linijki i połowy przedostatniej, a szkoda stracić szansę gdyby się poszczęściło z naborem.

Offline Moqill

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 353
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #315 dnia: Luty 28, 2013, 15:45:54 »
Prywatnie to nie ma problemu, żeby Ci zrobił.

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #316 dnia: Luty 28, 2013, 19:10:40 »
Prywatnie to nie ma problemu, żeby Ci zrobił.

laserowa korekcja wzroku nie jest refundowana przez NFZ, wiec nie ma innej opcji poza prywatną wizytą. A to że płaci się za zabieg duże pieniądze nie znaczy, że lekarz się zgodzi na zabieg i narazi Cie na konsekwencje zdrowotne...

REEN jedyne co mi się nasuwa do głowy to :

1) wejdź na http://www.spektrum.wroc.pl/rejestracja_pacjentow.html i zadzwoń  pod numer 605 533 770 . Kosztuje Cie to jedynie impulsy operatora, a porozmawiasz z Panią, która konkretnie odpowie na każde Twoje pytanie odnośnie laserowej korekcji.

2) Udać się po prostu na konsultacje do lekarza który się zajmuje takimi zabiegami i zobaczyć co on powie.

3) Gdyby laserowa korekcja odpadała w zupełności, na czas "dorośnięcia" zostaje Ci ortokorekcja :)

zawsze jest jakieś wyjście także działaj :P

P.S. Poleciłem akurat spektrum bo pomimo moich przeciwskazań zdecydowałem się na zabieg, a lekarz który się mną opiekuje jest jednym z najlepszych w Polsce. No i klinika jak najbardziej godna polecenia :)

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #317 dnia: Luty 28, 2013, 20:09:20 »
No właśnie rozmawiałem z lekarzem i powiedział mi, że od 21 lat bo oko przestaje rosnąć i wada się stabilizuje i tylko o to chodzi. Z tego co czytałem to ortokorekcja działa po 2 miesiącach więc to trochę za długo. No nic, popytam gdzieś indziej. Dzięki za odpowiedzi.

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #318 dnia: Luty 28, 2013, 23:10:04 »
gdzie wyczytałeś to info o ortokorekcji ? w tych soczewkach nie ma co działać po 2 miesiącach. rogówka odkształca Ci się do odpowiedniego kształtu w ciągu jednej nocy... to działa z dnia na dzień...

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #319 dnia: Marzec 01, 2013, 00:00:06 »
Strona chyba luxmedu. Orto wydaja sie zdrowsza i "tansza" wersja.

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #320 dnia: Marzec 01, 2013, 07:54:00 »
z tymi 2 miesiącami mi się coś nie podoba. ortokorekcja jest "zdrowsza" dziwne określenie. Pewnie chodziło Ci o to ze to nie hirurgiczny zabieg, w 100% odwracalny. Wiec nic się nie może zepsuć przez noszenie tych soczewek :) Jest również tańsza ale te soczewki kosztuja 1 tys zl na sztukę która jest na 2-3 lata. Laser jest na cale życie... no i nie trzeba już wkładać tej gumy do oka która ciągle jakieś zapalenie spojówki czy podrażnienia może robić. (nosiłem miękkie soczewki 3 lata  :P ) wiec w przyszłości jakbyś potrzebował  korekcji wzroku to polecam laser:)

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.712
  • Getting too old for this shit
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #321 dnia: Marzec 01, 2013, 09:16:15 »
Nie wiem jaka książka. Ale mucha też była;P Obracać nie można, okulistka to trzyma przed oczami.
No ja miałem książkę, ale z innej okazji - tak na mój gust to zdaje się że to te samo badanie. Ja jednak sam trzymałem książkę w rękach i lekko odchylałem - zwłaszcza przy późniejszych, tj. ostatnich 2-3 nie wyobrażam sobie żeby odgadnąć inaczej (każdy kolejny jest mniej "wypukły", a jest ich 9 o ile mnie pamięć nie myli). Nawiasem mówiąc okulistka to widziała i nie zgłaszała uwag co do wykonania badania.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline rupek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #322 dnia: Marzec 01, 2013, 09:31:33 »
sluchajcie a czy po korekcji laserowej widzi sie te obrazki w 3D normalnie czy to nie ma zwiazku ? bo mam problem z tym badaniem i nie wiem czy laser cos tu zmieni

Offline cymber

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Cel osiągnięty
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #323 dnia: Marzec 01, 2013, 11:26:31 »
Ortokorekcja działa rzeczywiście z dnia na dzien po 3 dniach juz masz idealny wzrok tylko jest jeden warunek nie możesz przekroczyć -5 wady i najważniejsze 1,5 astygmatyzmu (jeżeli masz więcej, nie osiągniesz widzenia 1.0 tym okiem) sam testowałem, jedna soczewka 1 tys. i musi Ci starczyć na min 2 lata, używałem przez rok ale po tym czasie powoli mnie meczy ze muszę zakładać na noc soczewki, wiec zapisałem sie juz na badanie kwalifikujące do zabiegu laserowego.
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą!

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.712
  • Getting too old for this shit
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #324 dnia: Marzec 01, 2013, 17:13:43 »
sluchajcie a czy po korekcji laserowej widzi sie te obrazki w 3D normalnie czy to nie ma zwiazku ? bo mam problem z tym badaniem i nie wiem czy laser cos tu zmieni
Jeśli masz prawidłową ostrość widzenia to laser nic nie da. Jeśli już to daje niewiele i to tylko gdy widzenie stereoskopowe jest lekko zaburzone.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE