Autor Wątek: Wzrok  (Przeczytany 443224 razy)

Offline matej1921

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #200 dnia: Listopad 14, 2011, 15:22:33 »
Dostał się ktoś do SAPu z wyżej wymienionym problemem?

Offline kosikredki

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #201 dnia: Listopad 17, 2011, 20:06:47 »
Powiedzcie mi panowie czy osoba z czesciowym daltonizmem ma szanse na prace w strazy?
Mam ten sam problem, pewnie widzisz tylko niektóry cyfry na tych tablicach Ishihary i kolory rozpoznajesz w życiu normalnie>? W necie wyszukałem że jest to chyba ślepota barw pośrednich. To mi nie daje żyć bo martwię się że mimo wielkich starań  dostane się a lekarz mnie odrzuci..  spotkał ktoś się z takim przypadkiem ?

Mojego kolegę właśnie z takiego powodu odrzucili.

Też to mam, a wiecie co jest najlepsze? Jestem zawodowym kierowcą, u okulisty byłem już wiele razy.. ja mówię prosto z mostu, że cyfr w tej książce nie widzę to okulista pokazuje mi np. czerwoną skuwkę długopisu oraz rzeczy które mają proste kolory żółty, niebieski itp i łaski mi nie robi. podbija pieczątkę i jest ok.

Czytałem kiedyś w rozporządzeniu że częsciowy daltonizm nie przeszkadza w służbie...

Offline komendant74

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 150
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #202 dnia: Listopad 18, 2011, 22:20:22 »
Ciekawi mnie, czy są jakieś ograniczenia wady wzroku podczas badań okresowych do OSP. Rozumiem, że straż to straż i ratownik powinien być 100% zdrowy, ale takich coraz mniej. Czy zdażyło się komuś, że lekarz medycyny pracy nie dopuścił strażaka do społecznej służby w OSP? Czym to tłumaczył?

Offline michalek1203

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #203 dnia: Listopad 19, 2011, 19:58:48 »
drodzy koledzy którzy chcecie służyć w PSP a macie problemy ze wzrokiem (tak jak ja zresztą)
jestem studentem jednej z warszawskich uczelni wyższych nie związanej z pożarnictwem w ogóle, udało mi się oczywiście za własne pieniądze odbyć wizytę w poradni medycyny pracy szpitala MSWiA w Warszawie u Pani okulistki która bada kandydatów do służby w PSP (bardzo miła, konkretna i rzetelna osoba, starsza i jak się przekonałem bardzo doświadczona w dziedzinie okulistyki), NIE MA MOŻLIWOŚCI PRZEJŚCIA TYCH BADAŃ W SOCZEWKACH I NIE MA OD TEGO ANI ŻADNEGO ODWOŁANIA ANI MOŻLIWOŚCI OBEJŚCIA TEGO JAKOŚ, jedyna rada to tylko korekta laserowa, po niej bez problemu uzyskuje się kwalifikację o ile oczywiście zabieg jest udany i nie ma żadnych komplikacji.
W moim przypadku całe badanie przeszedłem bez problemu (widzenie barw, widzenie trójwymiarowe) no oczywiście oprócz wady wzroku. Pani okulistka dała mi bardzo cenną radę aby skończyć studia mając 25-26 lat poddać się zabiegowi i rozpocząć służbę w PSP  :straz: jeżeli chodzi o kliniki to poleciła mi OKO-Laser prof.Szaflika, mają największe doświadczenie w mikrochirurgii oka, i jeszcze jedno-ja też bardzo chcę służyć w straży ale czekam do 25 roku żeby zabieg był wykonany dobrze, aby nie było nawrotu wady ani innych komplikacji z powodu braku stabilizacji wady, nie porywajcie się z motyką na słońce, każdą decyzję trzeba przemyśleć w roli uzupełnienia dodam że mnie interesuje tylko służba w PB
Bogu na chwałę ludziom na ratunek
pozdrawiam wszystkich  :straz:

Lares

  • Gość
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #204 dnia: Listopad 22, 2011, 20:04:14 »
Witajcie, wiecie może co w sytuacji kiedy będąc uczniem szkoły aspirantów(idę do cs) w czasie badań kontrolnych wykryją wadęwzroku, dajmy tak od -0,75 do -1?
Wyrzucą ze szkoły czy będąkazali robić korektę?
Wzrok mi się trochęzepsuł przez ostatni rok, pewnie przez kompa, ale odczytuje wszystkie litery.
Chce wiedzieć czy w razie ewentualnego pogorszenia mogę się spozdziewać wyrzucenia ze szkoły.
Z góry dziękuje za odpowiedź.

Offline krzysiekosp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #205 dnia: Listopad 24, 2011, 22:20:17 »
Ile czasu się czeka i robi taką operacje? Zdążyłbym gdyby mi na komisji kazali czy trzeba wcześniej robic?

Offline Jacek09s

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #206 dnia: Listopad 24, 2011, 22:41:58 »
LARES:

Dadzą Ci jakiś czas na zrobienie korekty laserowej. Jeśli się tego nie podejmiesz lub nie zdążysz na czas no to niestety pakujesz manatki. Temat wałkowany 100razy.
Pozdrawiam

Lares

  • Gość
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #207 dnia: Listopad 25, 2011, 13:19:02 »
Słyszałem że dla strażaków już zatrudnionych wymagania zdrowotne są ciut mniejsze niż dla kandydatów, było dużo linków z tymi wytycznymi odnośnie zdrowia ale nie okrdślają konkretnie ile dioptrii można mieć, może ktoś to wyjaśnić?

Offline taz_org

  • aspirant
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 320
  • SKKP
    • Fotografia dronowa i badania termowizyjne
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #208 dnia: Listopad 25, 2011, 19:05:19 »
Robiłem ten zabieg korekcji laserowej i to kiedy Tobie zrobią ten zabieg jest zależny od ilości pacjentów. Ja w centralnej Polsce czekałem 3-4 tygodnie na zabieg, po wcześniejszych badaniach wstępnych czy się nadaję na taki zabieg (tak tak - trzeba spełniać odpowiednie warunki by poprawić sobie wzrok).

Jeśli chodzi o to, w jakim wieku robić ten zabieg to na pewno przed 20-stką nie polecałbym nikomu. Zależy jak uczą, ale jedni mówią, że oko stabilizuje się do 21 roku życia, inni zaś, że do 25 roku życia.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #209 dnia: Listopad 26, 2011, 07:39:07 »
Mam dwa pytania:
- nikt nigdy nie widział strażaka w okularach ze szkłami korekcyjnymi?
- gdzie w rozporządzeniu jest mowa o dioptriach? ja widzę tylko wymagania odnosnie ostrości wzroku i ma być ona pow. 0,8 (włącznie)...
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Lares

  • Gość
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #210 dnia: Listopad 26, 2011, 08:51:23 »
Sęk w tym że nie wiem co to jest te 0,8; jak by ktoś to przełorzył na dioptrie(w końcu one też pozwalają zobrazować wadę, jestem zrowy= 0 dioptrii) to bym był wdzięczny.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #211 dnia: Listopad 26, 2011, 16:57:02 »
bardzo proszę: http://www.zdrowie.med.pl/oczy/badania/visus.html

przelicznika żadnego nie ma, a badanie komputerowe bez porażenia akomodacji nie jest w żaden sposób miarodajne; jest tylko ułatwieniem dla okulisty i swoista podkładką jeżeli wszystko jest ok. (tablice, sprawne mięśnie gałek, brak oczopląsu, zeza itd.); chociaż zastrzegam, że nie wiem jak są obecnie traktowani kandydaci - dla już służących faktycznie "przejście" okulisty może być dużo łatwiejsze;
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline adam87

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #212 dnia: Styczeń 14, 2012, 11:39:53 »
Witam, mam pytanie czy można przejść badania wzroku w ortosoczewkach ? Ortokorekcja jest dwa razy tańsza i bezpieczna nie wiem czy się zdecydować na nią czy na korekcje laserową, bardzo bym prosił o poradę.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2012, 11:43:05 wysłana przez adam87 »

Offline cymber

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Cel osiągnięty
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #213 dnia: Styczeń 14, 2012, 16:16:55 »
skoro chcesz się zdecydować na ortosoczewki, to wiesz jak one działają i w chwili badania nie masz orto na sobie, a ostrość wzroku jest prawidłowa... mam znajomego który w ten sam sposób chce załatwić ta sprawę jeżeliby sie dostał:) zawsze sa tańsze niż laser, a jak juz bd pracował i bd miał kasę to laser sobie zafundujesz...
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą!

Offline Adi244

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #214 dnia: Styczeń 14, 2012, 16:58:10 »
Mam dwa pytania:
- nikt nigdy nie widział strażaka w okularach ze szkłami korekcyjnymi?
- gdzie w rozporządzeniu jest mowa o dioptriach? ja widzę tylko wymagania odnosnie ostrości wzroku i ma być ona pow. 0,8 (włącznie)...
no właśnie gdzie dioptrie? Bo mam np minus 1.5 a ostrość dobrą więc co dostanę się?
czy jest coś takiego, że jeżeli się ma 0.5 ostrości to jednocześnie się ma np minus 2 dioptrie? Czy można mieć np 0.1 ostrośc i brak wady w dioptriach. Zna ktoś odpowiedź?

Offline cymber

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Cel osiągnięty
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #215 dnia: Styczeń 15, 2012, 22:56:30 »
http://www.zdrowie.med.pl/oczy/badania/visus.html

tutaj jest co nie co na temat ostrości i wady wzroku
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą!

Offline Adi244

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #216 dnia: Styczeń 15, 2012, 23:14:10 »
http://www.zdrowie.med.pl/oczy/badania/visus.html

tutaj jest co nie co na temat ostrości i wady wzroku
myślę, że to jest pełna odpowiedź na zależność dioptrii od ostrości wzroku i dlaczego w rozporządzeniu jest tylko o ostrości.

Offline lukiwrc

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #217 dnia: Styczeń 29, 2012, 11:46:14 »
Witam, Powiedzcie mi, jaki jest koszt takiego zabiegu?

Offline rupek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #218 dnia: Styczeń 29, 2012, 12:03:31 »

Offline lukiwrc

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #219 dnia: Styczeń 29, 2012, 12:36:56 »
Drogo, liczyłem gdzies tak 1500 za oko. Trudno, bedzie trzeba cos wymyśleć..

Offline cymber

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
  • Cel osiągnięty
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #220 dnia: Luty 14, 2012, 11:14:16 »
Czy ktoś na badaniach lekarskich miał taka sytuacje:

"Ostrość wzroku jednego lub obu oczu poniżej 0,8, nie mniejsza niż 0,5, bez korekcji szkłami Z/N". Czy lekarz robił komuś problemy przy takiej wadzie?
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2012, 18:16:42 wysłana przez cymber »
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą!

Offline DarkOSPBanie

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #221 dnia: Luty 16, 2012, 15:28:27 »
 Witam :) Mam Pytanie mam 22 lata jestem członkiem czynnym ochotniczej straży Pożarnej i od dawna marzy mi się, aby zostać zawodowym strażakiem. predyspozycje posiadam lecz jest jedno "ale" mam wadę wzroku nie dużą ale jednak. I właśnie nasuwa się pytanie czy da się przejść komisje MSWiA z taką wada??

Offline tayron

  • "Wystarczy odrobina tlenu, by wybuchł w śmiertelnym szale..."
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 224
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #222 dnia: Luty 16, 2012, 16:01:34 »
Witam  -_- Niestety nikt na forum nie udzieli Ci takiej konkretnej informacji, bo o tym decyduje Komisja Lekarska MSWiA. Co najwyżej możesz sobie przeczytać dzienniczek ustaw: http://www.abc.com.pl/du-akt/-/akt/dz-u-95-146-712  - Dział 4 - Narząd wzroku.

Offline 12349

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #223 dnia: Luty 27, 2012, 16:22:44 »
Cześć. Mam małą prośbę. Mógłby mi ktoś napisać czy jak mam wadę wzroku -0,5 i 0-25  :'(dostanę się na studia do SGSP? Mam prawa jazdy B i C. Bardzo mi na tym zależy. Serdecznie dziękuję za odpowiedź.
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #224 dnia: Luty 27, 2012, 17:07:19 »
Jak juz sie dostaniesz co nie jest takei proste to taka wada jest dopuszcalna w sumei to masz oslabienie wzroku :P