Autor Wątek: Wzrok  (Przeczytany 440790 razy)

Offline OLI

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #175 dnia: Lipiec 07, 2011, 21:46:22 »
Nikt tego nie wie. A nawet jak usłyszysz od kogoś TAK to się tym podjarasz no i nie przejdziesz w końcu.
Z okiem 0,75 możesz mieć ostrość nawet 0,8 czyli nie ma problemu. Ale z tym samym okiem druga osoba może mieć ostrość 0,5.
Nie ma bezpośredniego przelicznika dioptrii na ostrość wzroku.

Offline Tubylec41

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 97
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #176 dnia: Lipiec 07, 2011, 22:08:03 »
No ale jak ktoś przeczyta wszystkie literki na tablicy , to może mu nagle chyba wyjść jakaś wada na tej maszynie co zagląda w oko , chyba że się mylę to mnie poprawcie .

Offline OLI

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #177 dnia: Lipiec 07, 2011, 22:19:55 »
Ta maszyna mierzy właśnie dioptrie i astygmatyzm.
Jak przeczytasz wszystko to raczej nie masz zbytniej wady bo nawet przy astygmatyzmie 0,25 byś miał problemy z tym.
Ale prócz maszyny masz też badania na rozróżnianie barw i pewnie na zakres widzenia oczu. Najlepiej niech się wypowiadają Ci którzy mają to już za sobą.
Ja się już nie będę udzielać.

Offline keffe

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #178 dnia: Lipiec 08, 2011, 01:55:26 »
mierzyłem badałem na maszynach nie mam żadnych wad tylko podejrzenie jednego oka 0,75 diop
będzie problem?

Offline sb11

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #179 dnia: Lipiec 13, 2011, 23:08:37 »
Ciekawostka odnośnie wzroku:
http://www.youtube.com/watch?v=7kInNCYrmGA&feature=related

Proszę przyjrzeć się kierowcy tego Magirusa. Posiada okulary i w dodatku jedzie nimi na akcję :)

Offline mellucci

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #180 dnia: Lipiec 14, 2011, 15:27:48 »
Ciekawostka odnośnie wzroku:
http://www.youtube.com/watch?v=7kInNCYrmGA&feature=related

Proszę przyjrzeć się kierowcy tego Magirusa. Posiada okulary i w dodatku jedzie nimi na akcję :)

ps. pewnie jak sie dostawał do PSP to był zdrowy :) moze z biegiem czasu wzrok mu sie pogarszał ... ??

Offline xqwzts251

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #181 dnia: Sierpień 03, 2011, 14:10:35 »
Witam wszystkich :).

Mam pytanie związane z poniższym cytatem:

ta wada cię dyskwalifikuje! przykro mi :(
Jest to napisane w rozporządzeniu odnośnie naboru do PSP
Dział IV - Narząd wzroku, § 11 pkt. 1,2,3 o tym mów :/
http://www.abc.com.pl/serwis/du/1998/1050.htm


Te rozporządzenie, które cytujesz zostało uchylone w 2005 r.
Metryka aktu prawnego:
http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19981591050

Obowiązujące rozporządzenia:

http://e-prawnik.pl/akty/1/0/bf801ca7f28eaa9133653b13507aa5cc.pdf
http://e-prawnik.pl/akty/3/0/6d5768b712130c04a8cd3d784807c08c.pdf
http://e-prawnik.pl/akty/3/8/4c2b972182277183e875b018ceafa6d0.pdf

Jakim rozporządzeniem kieruję się Komisja Lekarska obecnie? (Podobno jeśli chodzi o narząd wzroku, to jest oparte na uchylonym rozporządzeniu z/w 2005 r.)

Offline 89ziomus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
  • CSPSP
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #182 dnia: Sierpień 03, 2011, 18:30:39 »
Ta maszyna mierzy właśnie dioptrie i astygmatyzm.
Jak przeczytasz wszystko to raczej nie masz zbytniej wady bo nawet przy astygmatyzmie 0,25 byś miał problemy z tym.
Ale prócz maszyny masz też badania na rozróżnianie barw i pewnie na zakres widzenia oczu. Najlepiej niech się wypowiadają Ci którzy mają to już za sobą.
Ja się już nie będę udzielać.
byłem w lipcu. Tablica z literami, rozróżnianie kolorów (wyszczególnić liczby z kolorów), test muchy (widzenie trójwymiarowe) no i ta maszyna, zaglądają Ci w oczy;) Jak ktoś nie widział cyfr w kolorach to pokazywała jeszcze trójkąt z barwami;) Tak to chyba niczego nie pominąłem
“Ludzie, którzy stawiają sobie mierne cele życiowe, zazwyczaj osiągają to co zamierzali:
nie dążą do niczego i niczego nie zdobywają.”
Richard M. Devos

Offline przemo571

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #183 dnia: Wrzesień 19, 2011, 20:17:01 »
Próbował może ktoś robić korektę wzroku przed ukończeniem 21. roku życia?

Offline Aquarius

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 148
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #184 dnia: Wrzesień 19, 2011, 20:25:23 »
Tak, ja robiłem. I paru kolegów też. A o co chodzi?

Offline FireMan94

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #185 dnia: Wrzesień 19, 2011, 21:50:36 »
Myślicie, że dałoby radę zrobić zabieg niedługo po skończeniu 18 ? Wiem że to zależy w wielkiej mierze od lekarza, ale zauważyłem, że wada już mi się nie powiększa praktycznie. Mam po -2.75D na oko. Aquarius w jakim wieku ty i koledzy mieliście zabieg ?

Offline Aquarius

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 148
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #186 dnia: Wrzesień 20, 2011, 14:12:32 »
Ja miałem kilka miesięcy przed 20 urodzinami. Reszta też mniej więcej w tym samym wieku.

Ale to nie świadczy o niczym. O kwalifikacji decyduje lekarz. I to nie wiek jest głównym ograniczeniem do operacji, tylko budowa oka (tzn. z tego co pamiętam z wielu rozmów z okulistą). Operacji nie robi się wcześniej, gdyż zwykle stabilizacja wady następuje właśnie ~21roku życia.
Zainwestuj kilkadziesiąt złotych, idź do jakiegoś kumatego okulisty który przeprowadzał takie zabiegi, ma sprzęt i wiedzę by zrobić Ci badania. I poznasz odpowiedzi na wszystkie pytania.

Pozdrawiam,

Offline FireMan94

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #187 dnia: Wrzesień 20, 2011, 15:28:15 »
Rozumiem. Obym nie musiał "kiblować" 2-3 lata na jakiejś innej uczelni przez ten wzrok. Ponawiam pytanie: czy jest ktoś kto miał wykonany zabieg w wieku 18 lat ?

Offline Aquarius

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 148
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #188 dnia: Wrzesień 20, 2011, 21:09:25 »
To ja jeszcze dorzucę 5 groszy.

Domyślam się, że (jak pewnie większości tutaj) zależy Ci na służbie w podziale bojowym. Zastanów się, czy nie lepiej "kiblować" 2 lata na jakiejś innej uczelni, niż ryzykować że za kilka lat wzrok Ci się znowu pogorszy. I nie będziesz zdolny do brania udziału w akcjach. I co wtedy?

BTW. Czemu 18 lat? Nie lepiej wstrzymać się rok i mieć operację w tym samym roku co maturę?
Chyba, że poszedłeś wcześniej do podstawówki..

Offline FireMan94

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #189 dnia: Wrzesień 20, 2011, 21:33:16 »
Tak, myślę o pracy na PB :). Być może nie warto ryzykować, ale to wszystko w rękach lekarza.
PS.Jestem z 30 września. Aktualnie chodzę do 2 klasy LO i za parę dni kończę 17 lat więc po maturze będę miał trochę ponad 18... Myślałem czy np. nie zacząć studiów na WIBP dla cywili czy może na PW i potem ewentualnie "przenieść się" na mundurowe. ;]
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2011, 21:37:59 wysłana przez FireMan94 »

Offline sb11

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #190 dnia: Wrzesień 21, 2011, 15:16:24 »
Wstrzymaj się kolego, wstyrzymaj.

Pamiętaj o jednym najwiażniejszym apsekcie - Wzrok jest najważniejszym i najpotrzebniejszym narządem. Jak coś sknocisz - już nie będzie szansy naprawy.

Czasem lepiej jest nie robić czegoś zbyt pochopnie.

Offline krzysiekosp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #191 dnia: Październik 12, 2011, 14:42:28 »
Witam
Spotykaliście sie z takim przypadkiem że ktoś poszedł na badanie w soczewkach? Osobiście mam ogromnąwade -3,5 i -3,25 . Co radzicie? Jeśli nie zostałbym dopuszczony można iść na operacje i próbować jeszcze raz? Tylko że operacja jest chyba ryzykowna
Pozdrawiam

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #192 dnia: Październik 12, 2011, 18:20:59 »
Witam
Spotykaliście sie z takim przypadkiem że ktoś poszedł na badanie w soczewkach? Osobiście mam ogromnąwade -3,5 i -3,25 . Co radzicie? Jeśli nie zostałbym dopuszczony można iść na operacje i próbować jeszcze raz? Tylko że operacja jest chyba ryzykowna
Pozdrawiam
operacja nie gwarantuje ci tego, że ci się wzrok popraw,i bo może się pogorszyć...

Offline krzysiekosp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #193 dnia: Październik 12, 2011, 19:18:28 »
A jak z tymi soczewkami?

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #194 dnia: Październik 12, 2011, 20:06:24 »
Witam
Spotykaliście sie z takim przypadkiem że ktoś poszedł na badanie w soczewkach? Osobiście mam ogromnąwade -3,5 i -3,25 . Co radzicie? Jeśli nie zostałbym dopuszczony można iść na operacje i próbować jeszcze raz? Tylko że operacja jest chyba ryzykowna
Pozdrawiam

 powala mnie na kolana Twoje podejście... moje dziecko ma 4x tyle na minusie co Ty i jakoś z tym musimy żyć; pomyśl, że są tacy, którzy maja po kilkanascie D na minusie i do tego cylindry w plusie plus astygmatyzm; więc nie pitol o ogromnych wadach, bo ogromne wady to są w Laskach; howgh
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Pipen

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #195 dnia: Październik 12, 2011, 21:20:00 »
Powiedzcie mi panowie czy osoba z czesciowym daltonizmem ma szanse na prace w strazy?

Offline neonerpin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 97
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #196 dnia: Październik 12, 2011, 21:52:31 »
Jeżeli masz na myśli problem z Tablicami Ishihary to powiem Ci, że ja z tym pracuję i większego problemu nie mam. Nie jestem w stanie odpowiedzieć Ci jak to się ma do kandydatów ubiegających się o przyjęcie.....

Offline matej1921

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #197 dnia: Październik 27, 2011, 17:31:10 »
Powiedzcie mi panowie czy osoba z czesciowym daltonizmem ma szanse na prace w strazy?
Mam ten sam problem, pewnie widzisz tylko niektóry cyfry na tych tablicach Ishihary i kolory rozpoznajesz w życiu normalnie>? W necie wyszukałem że jest to chyba ślepota barw pośrednich. To mi nie daje żyć bo martwię się że mimo wielkich starań  dostane się a lekarz mnie odrzuci..  spotkał ktoś się z takim przypadkiem ?

Offline krzysiekosp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #198 dnia: Październik 27, 2011, 21:34:07 »
Chyba niejedna osoba. Ja też tego się boję

Offline Nowek39

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #199 dnia: Listopad 14, 2011, 00:06:59 »
Powiedzcie mi panowie czy osoba z czesciowym daltonizmem ma szanse na prace w strazy?
Mam ten sam problem, pewnie widzisz tylko niektóry cyfry na tych tablicach Ishihary i kolory rozpoznajesz w życiu normalnie>? W necie wyszukałem że jest to chyba ślepota barw pośrednich. To mi nie daje żyć bo martwię się że mimo wielkich starań  dostane się a lekarz mnie odrzuci..  spotkał ktoś się z takim przypadkiem ?

Mojego kolegę właśnie z takiego powodu odrzucili.