Autor Wątek: Wzrok  (Przeczytany 444399 razy)

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #125 dnia: Wrzesień 17, 2010, 20:14:24 »
to zależy jaką masz wadę a lepiej nie ukrywać tego że się nosi soczewki bo i tak to wykryją...

Offline kylunio22

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #126 dnia: Wrzesień 18, 2010, 10:36:46 »
nawte zwykly czlowiek ktory nie mial stycznosci z soczewkami to u innej osoby z bliska zobacza a okulista tym bardziej wie i mam nadzieje ze przejde bo twarde soczewki czy miekkie dobrze dobrane nie zdykfalifikuja bo to lepsze niz okulary ale wszystko zalezy chyba od lekarza

Offline Piotr_W

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
  • sierżant
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #127 dnia: Wrzesień 18, 2010, 11:13:39 »
hehe, u mnie nie tylko na komendzie są okularnicy - na podziale też jest kilku.

Thomas_snc

  • Gość
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #128 dnia: Październik 01, 2010, 22:17:36 »
Hey. Dzisiaj byłem u okulisty  i chciałem sobie sprawdzić swój wzrok lekaż mi powiedział że mam
Wadę refrakcji
Aztegmatyzm
Czytałem napisy z 6m i na lewe oko miałem 0,7 a na prawe 0,8
Czy ktoś może mi powiedzieć czy będę miał problemy z przejściem badań z takim wzrokiem w MSWiA?

Offline FireMan94

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #129 dnia: Październik 01, 2010, 22:27:34 »
Z taką wadą chyba jeszcze sie łapiesz, ale to i tak zależy od lekarza bo masz chyba Z / N w takim razie.

Thomas_snc

  • Gość
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #130 dnia: Październik 01, 2010, 22:28:48 »
gdy bym miał na obu 0,8 to mam normlanie N - zdolny?

Offline FireMan94

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #131 dnia: Październik 01, 2010, 22:40:29 »
Znaczy bo to jest tak jezeli sie dobrze orientuje... Jezeli masz ostrosc wzroku nie mniejsza od 0,5 to wtedy lekarz moze cie przepuscic albo nie (Z/N). Cyfra po przecinku oznacza rząd literek na tablicy. Dotyczy sie to oczywiscie patrzenia na tablice bez zadnych okularow czy soczewek. Co do astygmatyzmu to nie wiem jak jest... Także nie biorą pod uwage wady w Dioptriach tylko ostrosc wzroku.

Jest tez taki zapis w przepisach:
Do § 13.   Jeżeli ostrość wzroku któregokolwiek oka wynosi poniżej 0,5, należy skierować badanego do badania okulistycznego w celu stwierdzenia ostrości wzroku i określenia wady refrakcji. Przy znacznej różnowzroczności należy uwzględniać szkła, jakie badany znosi przy patrzeniu obuocznym. Przy ocenie ostrości wzroku nie uwzględnia się szkieł kombinowanych. W przypadku zmętnienia lub zniekształcenia środowisk załamujących za podstawę kwalifikacji przyjmuje się ostrość wzroku.

zrodlo: http://www.abc.com.pl/serwis/du/1998/1050.htm
« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2010, 22:47:42 wysłana przez FireMan94 »

Thomas_snc

  • Gość
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #132 dnia: Październik 01, 2010, 23:16:05 »
Dziękuje FireMan94 :)

Offline FireMan94

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #133 dnia: Październik 02, 2010, 00:36:51 »
Nie ma problemu. Sam mam wade wzroku, wiec troche sie tym interesuje, bo w przyszlosci chce sluzyc w PSP :)  :straz:
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2010, 00:55:32 wysłana przez FireMan94 »

Offline sb11

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #134 dnia: Październik 08, 2010, 18:32:18 »
Kolega FireMan dobrze zaakcentował słowo OSTROŚĆ. Ostrość to nie to samo co dioptrie, tu nie ma przelicznika.

Ja osobiście mam ostrość na jedno oko 0,6 na drugie 0,7 czy mnie to eliminuje nie wiem. Nie noszę okularów - a to że nie przeczytam czasem z tablicy czegoś, czy nie dojrzę dokładnie tego co piszę na telewizorze nie utrudnia mi kompletnie życia.

Nie chcę w sposób sztuczny eliminować problemu z dwóch względów - po pierwsze boję się, a po drugie po prostu mnie na to nie stać.

Mam nadzieję, że lekarz też człowiek - i zrozumie. Jeżeli nie, będę musiał się z tym po prostu pogodzić... Ktoś mądry kiedyś powiedział , że jeśli się czegoś tak bardzo chce to się to musi udać. Ja mam nadzieję i będę ją miał dopóki nie zobaczę na kartce słowa -"niezdolny"


Pozdrawiam

Offline FireMan94

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #135 dnia: Październik 08, 2010, 20:28:01 »
I tak trzymaj kolego! Nadzieje trzeba mieć zawsze. Zależy jak i na kogo trafisz... Ta ostrość ci nie dyskwalifikuje. Także powodzenia!

Thomas_snc

  • Gość
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #136 dnia: Październik 13, 2010, 11:13:14 »
Jak wygląda tablica Snellena (Ostrości wzroku) na badaniach w MSWiA jak wysyłają z Krakowa?
Chodzi mi tutaj czy jest to urządzenie elektroniczne że kobieta włącza przycisk ON ustawia poziom ostrości i losowo wyskakują dane literki czy jest to powiedzmy zwykły papier w ramie i wisi na ścianie

że zanim przystąpi się do czytania tych liter można przykładowo nauczyć się gdzie na jakim poziomie są dane litery
Aha..
Gdzie wysyłają nas z Krakowa do MSWiA na badaniach chodzi o miasto i ewentualnie mógł by ktoś podać ile dni/godzin. trwają te badania oraz stronne instytucji w której będziemy mięć te badania :-)

Thomas_snc

  • Gość
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #137 dnia: Listopad 11, 2010, 12:01:24 »
Cześć. Orientuje sie ktoś czy wada Steresoskopi mnie dyskwalifikuje ze szkółki Aspiranckiej? Sprawdza sie ją np. na Test Muchy

Offline knaustychy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #138 dnia: Grudzień 06, 2010, 16:23:23 »
Cześć koledzy, jako że także mam wade wzroku chciałbym zapytać o kwestie okularów. Tu na filmiku w 3:12 widać strażaka w okularach jakie są kryteria, ? http://www.youtube.com/watch?v=UA3Wx6NMXkg&feature=related

Thomas_snc

  • Gość
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #139 dnia: Grudzień 06, 2010, 17:10:44 »
Kiedyś były inne zasady rekrutacji...
Widać że gościu jest starszy załóżmy że ma 45 lat
i przyjął się w wieku 28lat wzrok miał wtedy dobry po 15 latach pracy wzrok mu sie pogorszył i zaczął nosić okulary ale nie wyrzucą go przecież z PSP bo nie spełnia już wymogu który mówi że nie można nosić okularów… Jak by mieli tak wyrzucać każdego to by przyjęcia były do SAPSP po 500osób. Bo co roku by tysiącami odchodziło z jednostek ze względów że są już nie zdolni do pełnienia służby.
Myślę że na badaniach nie przejdziesz jeżeli przyjdziesz w okularach
ale nie wiem jak to jest może niech ktoś sie wypowiem co jest pewien w 100% jak jest dokładnie

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #140 dnia: Grudzień 06, 2010, 19:19:51 »
jak przyjdzie w okularach z wadą do 0,5 to przejdzie...w tym temacie wałkowane jest to na okrągło, a co po niektórzy dalej się pytają o to co jest napisane.

Offline płetwal998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 168
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #141 dnia: Grudzień 06, 2010, 21:30:22 »
może być 0,5 na jedno oko czy na obydwa  po 0,5 ?

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #142 dnia: Grudzień 27, 2010, 18:06:35 »
0,5 na obydwa

P.S ja dziś byłem u okulistki żeby rutynowo się przebadać, i udało mi się trafić na taką Panią która właśnie pracowała w szpitalu MSWiA i badała kandydatów do CS i fajnie wszystko wytłumaczyła co i jak, skusiłem się na te badania bo trochę zaniepokoiło mnie to badanie w okularach 3D. Jak ktoś ma jakieś wątpliwości co do tego badania to polecam żeby zczaić co i jak.

Offline Robson71

  • CS PSP 2012-2014
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #143 dnia: Grudzień 28, 2010, 10:03:15 »
Witam, czy w przypadku gdy lekarz na komisji lekarskiej po uprzednim dostaniu się do szkoły stwierdzi u mnie wadę wzroku nie zgodną z normą ustaloną dla potencjalnych kandydatów to czy jest możliwość żeby lekarz badający w danym momencie nie wpisał tej niezgodności na kartę badań i dał szansę kandydatowi do szkoły na wykonanie ewentualnych operacji związanych z korekcją wzroku?

Moja wada wynosi aktualnie 0.5 na jedno oko, a na drugie 0.25, plus astygmatyzm...
Strażak to ma być Strażak, a nie jakaś popierdółka!

Offline szaman1991

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #144 dnia: Styczeń 28, 2011, 13:12:55 »
Witam mam pytanie czy jeżeli mam wadę wzroku -1 to czy odrazu zostaje odrzucony jako kandydat do szkoły pożarniczej??

Offline ślizki

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
  • Nie ma rzeczy nie do ugaszenia - M:**
    • :D
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #145 dnia: Styczeń 28, 2011, 13:36:16 »
Jakby Ci się chciało chociaż trochę wysilić i poszukać odpowiedzi na tym forum to nie zakładał byś tego wątku... To naprawdę nie boli!!!

Jeśli Ci się chce chociaż poczytać to zapraszam  tutaj:
http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,10872.0.html
http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,14228.0.html
http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,899.0.html
http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,5111.0.html
http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,9618.0.html

I masa innych wątków...

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #146 dnia: Marzec 21, 2011, 14:04:23 »
Witam mam pytanie czy jeżeli mam wadę wzroku -1 to czy odrazu zostaje odrzucony jako kandydat do szkoły pożarniczej??
Odrzucony na 100%
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline sb11

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #147 dnia: Marzec 22, 2011, 18:52:49 »
Witam mam pytanie czy jeżeli mam wadę wzroku -1 to czy odrazu zostaje odrzucony jako kandydat do szkoły pożarniczej??
Odrzucony na 100%

A gówno prawda.
Mając wadę -1 kolega może mieć ostrość wzroku 0,6-0,7 , w rozporządzeniu ma Z/N czyli lekarz decyduje czy przejdzie czy nie.

Pozdrawiam.

Offline globus94

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #148 dnia: Marzec 27, 2011, 21:34:31 »
Cześć.
Do rzeczy. Niedawno miałem robione badania okulistyczne i wykryto mi brak widzenia przestrzennego, a dokładniej Pani Lekarz powiedziała, że zachodzą dwa etapy z trzech czy coś takiego. Mam również wadę wzroku na lewym oku, ale z tego co czytałem to nie na tyle dużą by mnie odrzucili (Literki na 0.8 czytam i wadę mam -0.75). Planuję zrobić również operacje korekcji laserowej po 21 roku życia (teraz mam 17). I w końcu moje pytanie. Czy z brakiem widzenia przestrzennego kwalifikuję się do pracy w PSP? Chcę iść do aspirantki lub do głównej jeszcze zobaczę.

Thomas_snc

  • Gość
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #149 dnia: Marzec 27, 2011, 22:28:03 »
ta wada cię dyskwalifikuje! przykro mi :(
Jest to napisane w rozporządzeniu odnośnie naboru do PSP
Dział IV - Narząd wzroku, § 11 pkt. 1,2,3 o tym mów :/
http://www.abc.com.pl/serwis/du/1998/1050.htm