Autor Wątek: Wzrok  (Przeczytany 444417 razy)

Offline FireMan94

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #100 dnia: Maj 10, 2010, 19:14:06 »
No niestety tez sadze ze nic sie nie zmieni w przepisach. Wowoo tego problemu nie likwiduje sie na rok czy dwa tylko do konca zycia. To jest stala zmiana ksztaltu soczewki ( "naprawienie" oka ). W momencie ok. 21 lat soczewka i oko sie juz nie rozwija wiec jest to stala zmiana w budowie oka.

Offline Aquarius

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 148
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #101 dnia: Maj 11, 2010, 09:53:14 »
Eliminuje się naturalny problem, który tak naprawdę wyleczyć się NIE DA [...]
Pozbywasz się problemu na rok lub na dwa.

Rozumiem, że masz odpowiednie wykształcenie medyczne i praktykę, by poprzeć tę tezę?

To jest nie w porządku, że w sposób sztuczny eliminuje się naturalny problem

Czyli idąc Twoim tokiem myślenia powinniśmy zrezygnować z wizyt u dentysty? Bo przecież stały ząb nie odrasta, więc leczenie go jest nie w porządku..
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2010, 09:56:47 wysłana przez Aquarius »

Offline 085

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 423
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #102 dnia: Maj 11, 2010, 18:49:44 »
Ludzie, nie traćcie czasu na jałowe dyskusje... kolegę wowooo Pan Bóg obdarzył zapewne sokolim wzrokiem więc zawistnie patrzy na tych, którzy dzięki nowoczesnej medycynie będą widzieć tak jak on - i być może zabiorą miejsce przy naborze :]

Jak strażakowi po "laserze" osłabi się wzrok to na pewno nie założy szkieł kontaktowych, tylko będzie np. biegał po drabinie źle widząc ? Czy ty masz tych ludzi za idiotów ? KAŻDEMU wzrok może się osłabić w trakcie służby, może jeszcze stwierdzisz że powinien odejść, jak np. brakują trzy lata do emerytury ?  :szalony:

Offline wowooo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #103 dnia: Maj 11, 2010, 22:51:14 »
wyraziłem tylko swoje zdanie i sądziłem, że każdy wypowie się według swojego poglądu, a nie będzie wyglądało to tak, że jeśli masz odmienne zdanie to wszyscy będą cię nagabywać na swoje, starając się przy tym ośmieszać podając żenujące przykłady. Jeśli ktoś ma zamiar odpowiadać na posty w sposób jak Ci dwaj panowie wcześniej to nie widzę sensu podejmowania JAKICHKOLWIEK tematów.

pozdro

xD

  • Gość
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #104 dnia: Czerwiec 19, 2010, 12:03:32 »
czy z wada -0,5D mam szanse dostać sie do SAPSP?

Offline Jacek09s

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #105 dnia: Czerwiec 19, 2010, 23:26:36 »
Masz szanse. Zależy od lekarza. Wada nieduża. Nieprawdą jest, że trzeba mieć idealnie ostry wzrok. Małe odbiegi od normy są dopuszczalne
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2011, 13:50:01 wysłana przez Jacek09s »

Offline KSRGbartek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Bogu na chwałę – bliźniemu na ratunek
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #106 dnia: Lipiec 02, 2010, 17:00:34 »
witam ! dzisiaj wlasnie w tej sprawie bylem u okulisty. jedynym wyjsciem jest upewnienie sie u lekarza z komisji lub na stronie zakladu msw . tam powinno byc wszystko napisane


Offline mistrz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #108 dnia: Lipiec 02, 2010, 18:00:12 »
Cze w jednym z postów na tym forum przeczytałem że dopuszczalna wada wzroku do psp wynosi 0,9 dioptri - prawda to ? Jeżeli ma ktoś jakieś informacje na ten temat to proszę o informacje.Mam wade wzroku i okularki 0,75 będę miał szanse startowania do straży ?



Nie jestem jakimś tam specjalistą ,ale jeśli nosisz okulary to będzie ciężko ,nawet bardzo ciężko. Jedynie korekcja wzroku.

Offline mixie

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #109 dnia: Lipiec 02, 2010, 22:31:54 »
niestety, jestes niezdolny do sluzby w psp, nie mozna miec zadnej wady wzroku!
natomiast korekcja laserem nie przedstawia sie tak rozowo......
zdr!

Offline kasiunia998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #110 dnia: Lipiec 07, 2010, 14:09:36 »
niestety, jestes niezdolny do sluzby w psp, nie mozna miec zadnej wady wzroku!
natomiast korekcja laserem nie przedstawia sie tak rozowo......

chyba można mieć max 0,5 dioptrii ?

Offline Michaels

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #111 dnia: Lipiec 15, 2010, 22:12:07 »
Witam Panowie! Kiedyś Józio napisał coś takiego : "Jedna osoba nie zaliczyła właśnie u laryngologa (jutro ma miec powtórzone badanie bo sie odwołała czy cos takiego). Druga osoba miała problem z okulistą bo nosi okulary (ma mieć robioną korektę wzroku czy cos takiego" . Czy to znaczy, że jak lekarz wykryje u mnie wadę wzroku, która będzie mnie dyskwalifikowała w odbywaniu służby, to po tych badaniach mogę zrobić sobie laserową korektę wzroku i tego samego roku będę dopuszczony do nauki w SA PSP. Z góry dzięki za odpowiedź  :straz:

Offline Gustav

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #112 dnia: Lipiec 15, 2010, 22:27:51 »
Witam Panowie! Kiedyś Józio napisał coś takiego : "Jedna osoba nie zaliczyła właśnie u laryngologa (jutro ma miec powtórzone badanie bo sie odwołała czy cos takiego). Druga osoba miała problem z okulistą bo nosi okulary (ma mieć robioną korektę wzroku czy cos takiego" . Czy to znaczy, że jak lekarz wykryje u mnie wadę wzroku, która będzie mnie dyskwalifikowała w odbywaniu służby, to po tych badaniach mogę zrobić sobie laserową korektę wzroku i tego samego roku będę dopuszczony do nauki w SA PSP. Z góry dzięki za odpowiedź  :straz:

Sprawa wygląda tak, że lekarz może Ci pozwolić zrobić sobie prywatnie laserową korektę wzroku (chyba do 2 tygodni) po czym musisz wstawić się ponownie u lekarza w celu zbadania Twojego wzroku po tym zabiegu. I wtedy wszystko w rękach lekarza  :cooo:

Offline Michaels

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #113 dnia: Lipiec 15, 2010, 23:08:52 »
OK, to już rozumiem. Dzięki bardzo Gustav. Mam zamiar startować w następnym roku do SA PSP i nie wiem, czy robić tą korekcję przed potencjalnymi badaniami czy też po nich, kiedy lekarz pozwoli.

Offline Szejk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
  • SA PSP Poznań
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #114 dnia: Lipiec 19, 2010, 12:33:23 »
@ Michaels
Najlepiej skontaktuj się z okulista w szpitalu MSWiA w mieście w którym bedzies startował do SA i tam na pewno Ci odpowiedza na Twoje pytanie. Troche zachodu nie zaszkodzi tym bardziej, że Gustav napisał "może Ci pozwolić". A co jeśli nie? Nigdy nie wiesz na kogo trafisz.

@wowoo
wyraziłem tylko swoje zdanie i sądziłem, że każdy wypowie się według swojego poglądu, a nie będzie wyglądało to tak, że jeśli masz odmienne zdanie to wszyscy będą cię nagabywać na swoje, starając się przy tym ośmieszać podając żenujące przykłady. Jeśli ktoś ma zamiar odpowiadać na posty w sposób jak Ci dwaj panowie wcześniej to nie widzę sensu podejmowania JAKICHKOLWIEK tematów.

pozdro
Gdyby to było tylko "swoje zdanie" to myślę, że nikt by się nie czepiał, ale w swoim poście napisałeś o jakims oszustwie komisji i korekcji na rok czy dwa co jest absolutnym bullshitem. Jak już wcześniej ktos napisał korekcja laserem powoduje stałe zmiany w oku i na stałe zmienia ostrość widzenia. Także nie możesz snuć moim zdaniem śmiesznych teorii o oszustwie komisji. Z reszta ja sam mam bardzo mała wadę wzroku (najmniejsza z możliwych) ale podczas badania rozmawiałem o tym z okulistka z komisji i pytałęm czy powinienem robic operację laserem. Stanowczo odradziła uzasadniając,że to zbyt mała wada zeby leczyć ją w ten sposób, ale jeśli się powiekszy to wtedy laser bedzie konieczny. Sam widzisz, że nawet okulistka z komisji mówi o korekcji laserem wiec gdzie tu mowa o jakimkolwiek oszustwie?

Offline piotrs189

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #115 dnia: Lipiec 25, 2010, 23:48:13 »
A co z tymi, którym w czasie służby wzrok sie pogorszył? Zakładaja soczewki? Nie raz widziałem zawodowca w okularach...

Offline wicher

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #116 dnia: Lipiec 26, 2010, 12:57:07 »
A ja widziałem, albo noszą soczweki albo okulary jeżeli jest taka potrzeba.

Offline Pumba

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #117 dnia: Sierpień 19, 2010, 22:38:48 »
Powiedzcie mi,jak wygląda badanie wzroku w straży? karzą patrzeć przez jakieś specjalne urządzenie czy tylko patrzeć na tablicę zasłaniając oko ręką<tak miałem na WKU)
Xyz

Offline Seo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #118 dnia: Sierpień 19, 2010, 22:41:39 »
Z tego co wyczytałem to do SAPSP i SGSP czyta się literki z tablicy i dodatkowo mogą Cię wziąć na maszynkę.

Jeśli się mylę to mnie poprawcie :]

Offline Gustav

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #119 dnia: Sierpień 19, 2010, 22:49:41 »
W Katowicach wyglądało tak:
-czytanie 2 ostatnich rzędów z tablicy
-test na daltonizm
-badanie dna oka
-test na rozróżnianie trójwymiaru (3D)

i to chyba tyle z tego co pamiętam.

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #120 dnia: Sierpień 30, 2010, 12:04:12 »
a jak mam małą wadę jeszcze nie wiem jak małą ale nie wielką(musze iść do okulisty to wybadać) na jedno oko prawe a idealną ostrość na drugie przy czym to drugie oko -lewe jest dominujące tzn. na dwoje oczu widze idealnie, to przyczepią się o to czy nie?

Offline Lukasz21

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #121 dnia: Sierpień 30, 2010, 12:57:57 »

-test na daltonizm

Gustav to byl test na daltonizm? czy badanie przy użyciu tablic Ishihary = w celu wykrycia czy sie rozroznia barwy pośrednie ?
i pytanie co jesli sie ma wade w rozpoznawaniu barw pośrednich spotkal sie ktos z taka sytuacjia

Offline Dawid998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
  • PSP
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #122 dnia: Sierpień 30, 2010, 13:04:54 »
Zapytaj okulisty, test na daltonizm wyglądał tak, że pani pokazywała kółeczka w których ukryta była liczba, liczba ta była w innym kolorze, w tym roku chyba nikt nie miał problemu żeby to zaliczyć.

Offline michalek1203

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #123 dnia: Sierpień 31, 2010, 19:49:17 »
Mam pytanie, czy jest ktoś na forum z okolic Warszawy kto miał robioną korektę laserową wzroku i dostał się już do straży?

Offline kylunio22

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #124 dnia: Wrzesień 17, 2010, 19:07:15 »
no ja mam pytanko bo chodze w twardych soczewkach bo bez nich lipa czy lekarze od razu daja niezdolny choc jezdze pojazdem uprzywilejowanym i normalnie przechodze badania lekarskie