Rozwój osobisty i zawodowy > Jak zostać strażakiem...

Wzrok

<< < (175/178) > >>

matthewxxx:


Witam mam pytanie co do 1 zdania w tych punktach. Czy ta ostrość poniżej 0,5 jednego oka a drugiego powyżej 0,5 odnosi się do badania przeprowadzonego po korekcji czy przed? Bo już nie bardzo to kumam. Skoro można korygować wadę soczewkami do wartości 1,0 to uznaje się za zdolnego do służby. Mam wadę -1.25 na obu oczach i nie wiem czy mam się czegoś obawiać czy nie.

Pitero:

--- Cytat: matthewxxx w Lipiec 03, 2021, 17:25:23 ---

Witam mam pytanie co do 1 zdania w tych punktach. Czy ta ostrość poniżej 0,5 jednego oka a drugiego powyżej 0,5 odnosi się do badania przeprowadzonego po korekcji czy przed? Bo już nie bardzo to kumam. Skoro można korygować wadę soczewkami do wartości 1,0 to uznaje się za zdolnego do służby. Mam wadę -1.25 na obu oczach i nie wiem czy mam się czegoś obawiać czy nie.

--- Koniec cytatu ---

To głównie zależy od lekarza. Masz taką wadę na pograniczu, znam strażaków, którzy zostali przyjęci z taką albo podobną wadą, ale to nie jest powiedziane, że Ciebie przepuszczą. Inne są wymagania dla kandydatów, a trochę inne w służbie. Grunt żeby okulista wpisał Ci paragraf 2, a nie paragraf 3 z tego rozporządzenia. Jeżeli nosisz soczewki na codzień to powinno się udać, nie mniej samo badanie jest wykonywane oczywiście bez soczewek.

adrian01:
Mam -1.25 na obu. Jakoś ze 2 tygodnie temu na badaniach dostałem zdolny. ;)

wiater:
Jeśli tabelka aktualna tzn. że widzisz linijkę poniżej 0.5, ale korygując wadę soczewkami nawet -4.00 i w nich widzisz linijkę 1.0 to jesteś zdolny.

Pawello6:
soczewki rozumiem nie są przeszkodą i można w nich działać?

____________________
https://intenson.pl/products/kolagen-morski-wit-c-kwas-hialuronowy-60g

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej