Autor Wątek: Wzrok  (Przeczytany 440715 razy)

Offline eryko95

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 276
  • SA Poznań
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #850 dnia: Lipiec 11, 2020, 23:53:16 »
Nic nie rób..
Bo walczyć trzeba do końca!

Offline jjlukasz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #851 dnia: Sierpień 14, 2020, 16:33:51 »
Pytanie. Czy miał ktoś problem z okulistą, który zauważył utajony niewielki zez rozbieżny? Miałem jedno badanie, gdzie okulistka to zauważyła, zrobiłem dodatkowe badania gdzie wyszło w jednym oku od 1-2 stopnie w drugim 2-4 stopnie. Co podobni jest minimalnym problemem, wg prywatniej okulistki taki problem można znaleźć u wielu ludzi. U mnie jest to okresowe jak to nazwała. Co okazało się problemem przy kolejnym badaniu. Pani okulistka zaznaczyła ze na podstawie paragrafu 9 mam zaburzone widzenie obuoczne wiec N.Druga rzecz to wada na poziomie -0,6, -0,7 i astygmatyzm -1. Tutaj paragraf 7 p. 2 więc Z/N, chyba do oceny komisji. Czytając tutaj Wasze wpisy, miałem wrażenie, że moja wada nie będzie problemem. Byłem nawet na konsultacji do laserowej korekcji gdzie usłyszałem, że mogą mi to zrobić ale sam nie odczuje specjalnie różnicy bo wada jest niewielka. Na pewno poprawi mi się wynik u okulisty.
Miał ktoś podobna sytuacje z utajonym czy ukrytym zezem? Bo powiem szczerze, że lekko mnie to załamało. Pani powiedział, że komisja mnie nie przepuści, oczywiście, ale żeby się odwołał do Poznania, tam może coś się uda. Ktoś odwoływał się właśnie w Poznaniu?

Offline wiater

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #852 dnia: Październik 01, 2020, 00:13:10 »
Witam, mam wadę wzroku, ale noszę soczewki. Kiedyś chyba byłby problem, ale w najnowszym rozporządzeniu widać zmiany (chyba na lepsze?) Jest tam odnośnik do naszej tabelki, w której jest napisane:
Cytuj
pkt 2 kol. 6 i 7. Funkcjonariuszy i kandydatów do służby z potwierdzoną dobrą tolerancją soczewek
kontaktowych należy kwalifikować jako zdolnych przy korekcji do wartości 1,0. Wymagana korekcja
soczewkami kontaktowymi.
Czyli mogę rozumieć to tak, że jeśli moja wada w soczewkach jest skorygowana to nie mam się czego obawiać u okulisty? Przychodzę i mówię, że stosuje soczewki, czytam w nich wszystko bez problemu to dostaje pozytywny?

Pozdrawiam :straz:


Wytłumaczy mi ktoś te 3 pozycje z rozporządzenia odnosząc się do „siódemki”?
Bo z tego co widzę pozmieniało się na lepsze dla nas kandydatów co do wzroku w nowym rozporządzeniu.
Moim zdaniem 2018 zmienił przepisy z 2014 na gorsze. W 2014 można było korygować soczewkami do +-3 Dioptri przy ostrości PONIŻEJ 0.5. Teraz jest tak, że niby można korygować do aż +- 4 Dioptrie, ale ostrość jednego oka musi być POWYŻEJ 0.5 co przy wadzie około -2.0 Dioptrie na oboje oczu jest niemożliwe.

Offline Misiek1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #853 dnia: Grudzień 29, 2020, 00:26:21 »
Ktoś po operacji laserowej? Rady? na co uważać? po ilu tygodniach wysiłek fizyczny?

Offline NurasPSP

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #854 dnia: Grudzień 29, 2020, 09:17:39 »
Zależy jaka metoda zabiegu. Ja miałem EBK czy coś takiego. Zadrapanie wierzchniej warstwy. W środę zabieg w sobotę byłem już na wykładach. A w pt tydzień po zabiegu normalnie na służbie. Napisz na prywatną wiadomość jak coś to pogadamy

Offline wiater

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #855 dnia: Grudzień 29, 2020, 12:05:20 »
Ktoś z małopolskiego ogarniał zabieg korekcji podczas koronawirusa czy to niemożliwe?

Przechodząc nabór z ulicy jestem w stanie ogarnąć korekcje laserową na komisję lekarska czy nie ma szans?

Offline Misiek1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #856 dnia: Grudzień 30, 2020, 11:32:23 »
A miał ktoś femtolasik? chciałbym pogadać o tym

Offline Misiek1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #857 dnia: Styczeń 03, 2021, 15:04:15 »
Ktoś z małopolskiego ogarniał zabieg korekcji podczas koronawirusa czy to niemożliwe?

Przechodząc nabór z ulicy jestem w stanie ogarnąć korekcje laserową na komisję lekarska czy nie ma szans?
Tak operacje są nadal robione, a ktoś może mi powiedzieć po ilu tygodniach rozpoczął intensywne treningi od operacji? Na stronach pisze że minimum miesiąc czy czekać lepiej dłuzej?

Offline Nermi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #858 dnia: Styczeń 03, 2021, 16:41:27 »
Witam, czy mając wadę wzroku -0,75 na lewe i -0,5 na prawe oko mogę starać się o przyjęcie w SGSP/SA/Nabór z ulicy? Dodam, że jest to niestety astygmatyzm :/ Dyskwalifikuje mnie to i sobie odpuścić czy starać się o przyjęcie do ww szkół?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2021, 16:51:21 wysłana przez Nermi »

Online Pitero

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #859 dnia: Styczeń 03, 2021, 18:14:39 »
Witam, czy mając wadę wzroku -0,75 na lewe i -0,5 na prawe oko mogę starać się o przyjęcie w SGSP/SA/Nabór z ulicy? Dodam, że jest to niestety astygmatyzm :/ Dyskwalifikuje mnie to i sobie odpuścić czy starać się o przyjęcie do ww szkół?

Staraj się.

Offline Misiek1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #860 dnia: Styczeń 11, 2021, 20:48:19 »
Miał ktoś operację lentivu?

Offline Balkej19

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #861 dnia: Styczeń 19, 2021, 21:54:53 »
Miałem. Wszystko spoko poszło. Co Ci potrzeba? Kasy przed operacją i cierpliwości po. Koniec. Ja robiłem w Optegrze

Offline Mickey193

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #862 dnia: Styczeń 20, 2021, 14:20:49 »
Po dostaniu obiegówki od razu udałem się do kliniki Vidium Medica celem wstępnego badania na laserówkę, bo miałem wadę -2 na obu i wiedziałem, że nie przejdę okulisty.

Na badanie do okulisty MSWiA udałem się 10 dni po zabiegu, miałem lekko przekrwione oczy, pokazałem kartę wypisową z kliniki, gdzie pisało co i jak, badanie trwało kilka minut -  nie robił żadnych problemów i dostałem Z

Offline Nermi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #863 dnia: Styczeń 20, 2021, 21:48:33 »
Jak to wygląda cenowo? Możesz powiedzieć, ile zapłaciłeś za  laserowe poprawienie wzroku? :D

Offline Mickey193

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #864 dnia: Styczeń 20, 2021, 22:12:04 »
Wszystko razem z lekami, płatnymi wizytami pooperacyjnymi wyjdzie około 8 tysiecy... inwestycja na całe życie.

Jedna uwaga -  tego się nie dowiesz z ulotki, ale minus operacji jest taki, że po 45 roku życia będą potrzebne okulary do czytania .... niestety

Offline szymciu998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #865 dnia: Luty 04, 2021, 00:36:35 »
Witam ma ktoś może informacje czy metoda laserowej korekcji wady wzroku ma znaczenie podczas badań ? Dokładnie chodzi mi o to czy Femtolasik jest akceptowany przez lekarzy w MSWiA.

Offline thomas2021

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #866 dnia: Marzec 01, 2021, 09:23:49 »
Witam,
za tydzień mam wizytę u okulisty i nie ukrywam, że tego obawiam się najbardziej. Mam wadę -1 d na jedno oko i -3 d na drugie oko. Czy ktoś był w podobnej sytuacji? Czy jest szansa na otrzymanie wpisu zdolny do służby, bez laserowej korekcji wzroku?

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 349
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #867 dnia: Marzec 01, 2021, 10:32:32 »
Jako kandydat do służby prawdobodobnie bez korekcji się nie obejdzie (przy wadzie -1D ostrość na badaniu wyjdzie raczej poniżej 0,5). W służbie taka wada nie powinna być już przeszkodą jeśli lekarz zna przepisy. Wszystkie interesujące Cię informacje znajdziesz w rozporządzeniu.

Offline Tekanee

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #868 dnia: Marzec 01, 2021, 17:57:56 »
Witam
Mam problem, ponieważ nie wiem jak na to będą patrzeć. Według tablicy okulistycznej jedno oko mam prawidłowe (widzę linijkę 1.0) lecz drugim mam problemy przy 0.7 (widzę 0.6). Więc teraz moje pytanie brzmi, czy jest wgl szansa przejścia dalej bez żadnych korekcji laserowych? Może udać się do okulisty aby coś doradził?

Offline Misiek1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #869 dnia: Marzec 01, 2021, 18:02:31 »
wedlug przepisow musisz zdolac przeczytac powyzej 0.5

Offline matthewxxx

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #870 dnia: Lipiec 03, 2021, 17:25:23 »


Witam mam pytanie co do 1 zdania w tych punktach. Czy ta ostrość poniżej 0,5 jednego oka a drugiego powyżej 0,5 odnosi się do badania przeprowadzonego po korekcji czy przed? Bo już nie bardzo to kumam. Skoro można korygować wadę soczewkami do wartości 1,0 to uznaje się za zdolnego do służby. Mam wadę -1.25 na obu oczach i nie wiem czy mam się czegoś obawiać czy nie.

Online Pitero

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #871 dnia: Lipiec 03, 2021, 20:39:01 »


Witam mam pytanie co do 1 zdania w tych punktach. Czy ta ostrość poniżej 0,5 jednego oka a drugiego powyżej 0,5 odnosi się do badania przeprowadzonego po korekcji czy przed? Bo już nie bardzo to kumam. Skoro można korygować wadę soczewkami do wartości 1,0 to uznaje się za zdolnego do służby. Mam wadę -1.25 na obu oczach i nie wiem czy mam się czegoś obawiać czy nie.

To głównie zależy od lekarza. Masz taką wadę na pograniczu, znam strażaków, którzy zostali przyjęci z taką albo podobną wadą, ale to nie jest powiedziane, że Ciebie przepuszczą. Inne są wymagania dla kandydatów, a trochę inne w służbie. Grunt żeby okulista wpisał Ci paragraf 2, a nie paragraf 3 z tego rozporządzenia. Jeżeli nosisz soczewki na codzień to powinno się udać, nie mniej samo badanie jest wykonywane oczywiście bez soczewek.

Offline adrian01

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #872 dnia: Lipiec 04, 2021, 22:11:21 »
Mam -1.25 na obu. Jakoś ze 2 tygodnie temu na badaniach dostałem zdolny. ;)

Offline wiater

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #873 dnia: Lipiec 05, 2021, 10:14:13 »
Jeśli tabelka aktualna tzn. że widzisz linijkę poniżej 0.5, ale korygując wadę soczewkami nawet -4.00 i w nich widzisz linijkę 1.0 to jesteś zdolny.

Offline Pawello6

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #874 dnia: Sierpień 18, 2021, 11:52:57 »
soczewki rozumiem nie są przeszkodą i można w nich działać?

____________________
https://intenson.pl/products/kolagen-morski-wit-c-kwas-hialuronowy-60g
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2022, 13:35:45 wysłana przez Pawello6 »