Autor Wątek: Wzrok  (Przeczytany 461402 razy)

Offline kalim

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #325 dnia: Kwiecień 07, 2013, 11:11:19 »
Miałem korekcje ok 2 tyg temu, chodź nie mam ukończonych 21 lat. Nie żałuję, miałem 1,5 i 1,25. Obecnie mam na prawym 0 a na lewym 0,1 lecz pani w klinice powiedziała, że po LASEKU (metodzie ktora mialem robiony zabieg) ostrość  i zredukowanie wady trwa 3 miesiące wiec jak tak krótki czas po zabiegowy i tak jest dobrze.

Mam tylko lekkie nie do widzenie na lewym oku, podobno to mi nie utrudni przejścia komisji, ale z lekarzmi to nigdy nie wiadomo :)

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #326 dnia: Kwiecień 07, 2013, 11:19:42 »
A jak wygląda sprawa ze sportem? Podobno 3 miesiące nie można nic robić.

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #327 dnia: Kwiecień 07, 2013, 18:41:42 »
po metodzie "lasek" czyli  powierzchownym korygowaniu rogówki oko może regenerować się nawet do pół roku. Ja miałem zabieg 2 miesiące temu i nadal nie jest super. Nie chwal dnia przed zachodem słońca... ja raz widziałem na lewe oko lepiej raz na prawe lepiej, później na oba źle. Następnie w dzień dobrze, a w nocy źle... także jeszcze wiele może Ci się zmienić, tym bardziej że po 2 tyg Twój nabłonek napewno jeszcze się nie zregenerował.

Offline kalim

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #328 dnia: Kwiecień 08, 2013, 18:42:58 »
@DjDhan, masz racje, oko łapię pełną ostrość maksymalnie do roku, lecz z reguły do 3 miesięcy.

Co do sportu to po LASEKU można podobno od razu bo tam nie ma tzw pierścienia podciśnieniowego który ingeruje w ciśnienie wewnątrz gałkowe. Ja jednak te 3-4 tyg zrobiłem od siłowni przerwy :)

Offline krzysiekosp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #329 dnia: Kwiecień 09, 2013, 22:52:15 »
ile placiliscie za te operacje?

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #330 dnia: Kwiecień 09, 2013, 23:14:52 »
zależy od metody jaką zabieg będzie przeprowadzony ( do jakiej lekarz Cię zakwalifikuje) od 1,9 tys zł do 2,6 tys zł za jedno oko. Są i nowe kliniki gdzie proszą sobie po 3,2 tys za oko bo maja nowszy sprzęt robiący precyzyjniejsze zabiegi bla bla bla...

standardowo dla oka w pełni nadającego się do operacji, lekarze kwalifikują do operacji LASIK która kosztuje 2,4k zl(we Wrocławiu) po której ostrość widzenia jest " w miarę dobra na drugi dzień po operacji, bez bólu" . EPI-LASIK - metoda droższa, również precyzyjna jak LASIK, ale polskie kliniki z niej rezygnują ze względu na bardzo drogie jednorazowe ostrze wymagane do przeprowadzenia zabiegu... dla osób z cienką rogówką i w obawie przed ektazją stosuje się metodę powierzchowną, która nie ingeruje we wnętrze rogówki  - metoda nazywa się LASEK. Koszt 1,9k zł za oko, ja osobiście po tym zabiegu samochodem odważyłem się jechać dopiero po miesiącu, ból jaki odczuwałem przez pierwsze dwa dni po zabiegu jest nie do opisania  :o  ale przeżycia nie do zapomnienia także polecam heh ;)

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #331 dnia: Kwiecień 10, 2013, 17:18:26 »
a czy można gdzieś sprawdzić czy sie widzi w 3D ? np. na necie ?


czy jak zrobie zeza widząc te dwa obrazki w odpowiedniej odległości od monitora i widze je w 3D to znaczy że mam dobre widzenie stereoskopowe ?

http://james-camerons-avatar.wikia.com/wiki/File:Neytiri_nazachema_(cross).jpg
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2013, 17:49:57 wysłana przez b3tomek »

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #332 dnia: Kwiecień 10, 2013, 18:15:39 »
Idź do okulisty i tam sprawdź. Dostaniesz specjalną książeczkę i okulary, wtedy zbadasz prawidłowo.

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #333 dnia: Kwiecień 10, 2013, 18:34:11 »
bedzie najpewniej !

A czy okulista prywatnie może wykonać serie jakichś badań aby sprawdzić czy ktoś nie ma przeciwskazań do służby ?

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #334 dnia: Kwiecień 10, 2013, 18:40:56 »
Zależy, ja byłem u takiego co nie wiedział. Wymieniłem mu co jest do zbadania i nie robił problemu.

Kated

  • Gość
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #335 dnia: Kwiecień 21, 2013, 16:36:14 »
Witajcie, mam taki problem, gdy dostawałem się do SA moja wada była na tyle mała że przeszedłem badania, ale przez ten czas wzrok mi się trochę pogorszył. Chciałbym byście mi poradzili, czy korekte laserową lepiej będzie załatwić pomiędzy praktykami a rozpoczęciem stałej pracy w jednostce, czy czekać do kolejnych badań gdzie wada wyjdzie i wtedy na chorobowym zrobić operację?

Offline YaYeti

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #336 dnia: Lipiec 04, 2013, 19:57:42 »
Czy z wada +0.75 w prawym i lewym oku mam w ogole o co sie martwic u okulisty? Wydaje mi sie ze wsyztsko jest OK

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #337 dnia: Lipiec 14, 2013, 11:17:51 »
najlepiej po 21 roku życia. najlepiej w klinice gdzie lekarze mają spore doświadczenie. za ile to Ci już lekarz powie, bo to zależy od Twojego oka do jakiego zabiegu Cie zakwalifikuje. ze sportem to 1 miesiąc pasujesz, później można już śmigać   :straz:

Offline hyzio

  • Cel: PSP
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #338 dnia: Lipiec 15, 2013, 11:32:20 »
czyli co proponujecie... aby się przebadać wzrok u swojego lekarza na początku?

Offline Jojcik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 174
  • SA PSP Poznań
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #339 dnia: Lipiec 15, 2013, 11:48:28 »
Zrobisz badania, to będziesz pewny. :)
Walcz !

Offline hugo06

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #340 dnia: Lipiec 15, 2013, 16:35:03 »
Ziomki mój kumpel się dostał do PSP teraz czeka na lekarzy, ale jest jeden minus nosi okulary i ma zeza, więc mnie się pytał czy lekarze go odrzucą, ale ja nie wiem może ktoś wie czy ma szanse czy raczej nie ma ?

Offline pawełK

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #341 dnia: Lipiec 15, 2013, 17:27:20 »
No raczej nie ma szans z tym zezem, kurde miesiąc to sporo myślałem że z tydzień, a jaka jest pewność że zredukuja ci wadę do 0?

Offline pawel92-92

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #342 dnia: Lipiec 17, 2013, 20:49:56 »
Jeśli syn chce startować za rok to proponuje znaleźć sobie ćwiczenia korygujące wade krótkowzroczności na necie i ćwiczyć, większość ludzi nie wierzy, że one pomagają ale niech robi to regularnie przez jakiś czas sam się przekona ja miałem wadę -0,7/-1  teraz mam jakieś 0,2/0,5 po około 3 miesiącach. bo dopuszczalna do aspirantki to jak gdzieś wyczytałem 0.5 na oko.

Offline pawel92-92

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #343 dnia: Lipiec 17, 2013, 21:14:15 »
Jeśli gościu chce iść do aspirantki musi być wytrwały bo go tam zaje.... ;D

Offline strożok

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #344 dnia: Lipiec 17, 2013, 22:06:07 »
Lub ortokorekcja na jedno oko

Offline pawełK

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #345 dnia: Lipiec 18, 2013, 10:34:53 »
Też mógłby zrobić korekcję ale mała ta wada a to spory koszt, ale niestety oni nie chcą przepuszczać nawet jak masz małą wadę. Może ćwiczenia pomogą. Jest tu ktoś po korekcji?

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #346 dnia: Lipiec 18, 2013, 10:50:15 »
nie wiem w jakim wieku jest Pana syn, ale na laserową korekcje może być za wcześnie. Jeśli chodzi o jedno oko z niewielką wadą, bez ryzyka powiązanego z zabiegiem chirurgicznym to ortokorekcja jak znalazł. Koszt jednak soczewki to około 1 tys zl. Starcza ona na 2-3 lata. Jej działanie jest w 100% odwracalne więc nic nie da się "zepsuć" ; )

Offline YaYeti

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #347 dnia: Lipiec 18, 2013, 16:56:55 »
Poważnie mowiliscie o tych cwiczeniach  na oczach z internetu? Myslalem ze to taki bajer. Wrzuci ktos link do przykladowych cwiczen?

Offline pawel92-92

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #348 dnia: Lipiec 18, 2013, 17:30:15 »
Pewnie ja przykłdowo robię teraz to http://www.jogaoczu.pl/astygmatyzm.php wcześniej jakieś inne robiłem i jestem przykładem na to, że to działa tylko oprócz tego brałem jakieś witaminki które też raczej nie szkodzą. I dodam, że wbrew temu co mi mówiła pani doktor "NOŚ OKULARY CAŁY CZAS" okularów na nosie nie miałem cały ten okres co ćwiczę OKULARY TO ZŁO!!! jeśli nie musisz nie noś.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 18, 2013, 17:36:24 wysłana przez pawel92-92 »

Offline pawełK

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #349 dnia: Lipiec 22, 2013, 08:54:38 »
Może jakieś małe wady da się poprawić ćwiczeniami ale moja już jest za duża więc tylko korekcja, wiecie może gdzie można zrobić? Bo niestety nie jest to już refundowane więc tylko prywatne kliniki zostały...jak macie jakieś info to piszcie...