Autor Wątek: Pomiarówka  (Przeczytany 13908 razy)

Offline robert28

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 295
Odp: Pomiarówka
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 29, 2008, 23:17:04 »
Ja będę zamawiał w niedalekiej przyszłości jednogazowy do amoniaku. Myślę że też z Delta service, ponieważ mamy juz od nich trochę sprzętu i zarówno jak firma jeszcze nas nie zawiódł.
Pozdro.

Offline nowynick

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Pomiarówka
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 01, 2008, 21:42:41 »
Witam. Do naszej JRG dostaliśmy zestaw pomiarowy auera (rurki wskaźnikowe ilościowe). Na rurce jest oznaczenie ETW i nie wiemy co to znaczy czy to jest odpowiednik naszego NDS. Prosze o pomoc bo nikt mi nie może odpowiedzieć. Producent ma tylko instrukcje obsugi pompki, a tabele z substancjami i kolorami są w obcym jęzku. Serdcznie dziękuje za okazaną pomoc.

Offline mireks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 159
Odp: Pomiarówka
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 01, 2008, 22:24:42 »
Z tego co wyczytałem ETW (Einsatztoleranzwerte) jest to taka wartość stężenia substancji, że przy czasie ekspozycji powyżej 4 godzin niezbędna jest ochrona SODO.
Pozdrawiam
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla Ciebie. Zapytaj, czy mógłby tego nie robić.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Pomiarówka
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 01, 2008, 23:33:27 »
na tej stronie jest coś o ETW a także o MAK? co to jest ten MAK?
EGO = 1 / wiedza

Offline mireks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 159
Odp: Pomiarówka
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 02, 2008, 10:45:22 »
MAK (Maximum concentration in workplace) jest odpowiednikiem naszego NDS. Ale wartości są dla substancji różne, na ogół.
Pozdrawiam
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla Ciebie. Zapytaj, czy mógłby tego nie robić.

Offline nomex38

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Pomiarówka
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 20, 2008, 18:10:44 »
JRG-2 Częstochowa
Drager Multiwarn II, TMX-410, MSI Sensit, Drager MicroPac ( CO), Drager PacEx (propan), Drager CMS + zestaw chipów

Offline HAZMAT

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 377
  • jeden wielki rozpiździej
Odp: Pomiarówka
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 22, 2008, 12:59:28 »
daj większe namiary na siebie (najlepiej w grupki chemiczne)....sorki niezauważyłem
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2008, 13:02:32 wysłana przez HAZMAT »
Pozdro dla wszyskich PODZIAŁOWCÓW i Chemików po fachu

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Pomiarówka
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 23, 2008, 20:22:50 »
Powiedzcie mi proszę, co dalej robicie z wynikami pomiarów. Czy w waszych komendach wystarczające jest umieszczenie ich w inf. ze zd., czy też tak jak u mnie wypełnia się dodatkowy druk - protokół z pomiaru.

Offline HAZMAT

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 377
  • jeden wielki rozpiździej
Odp: Pomiarówka
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 24, 2008, 22:17:09 »
...prawdopodobnie te wyniki są wartościowe dla ciebie...reszta ma to w dupie...(i np. wpuszcza ludzi do kamienicy po porzarze nie czując potrzeby zrobienia jakichkolwiek pomiarów, a jak znajdą trupa to na bank zatruł się CO...masakra jakaś)
Pozdro dla wszyskich PODZIAŁOWCÓW i Chemików po fachu

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Pomiarówka
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 24, 2008, 23:00:50 »
No nie tylko dla mnie. Przykładowo ( tak to wyjaśnił jeden z zastępców KM - kto wie czy nie ma racji) ktoś umyślnie lub nie rozlał jakieś gówno, szkodliwe dla ludzi, przyjechała Straż, zrobiła swoje. Policja po jakimś czasie wykrywa delikwenta, przedstawia zarzuty i stawia przed sądem. Jednym ze świadków jest oczywiście KDR. Sędzia pyta, czy w danym miejscu było stężenie niebezpieczne dla zdrowia, życia ....i...? Chłopina robi się purpurowy, bo nie pamięta co jadł na obiad wczoraj, a co dopiero jakie były wskazania mierników pół roku temu. Osobiście nie chciałbym być w takiej sytuacji.

Offline kolumb 112

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 276
Odp: Pomiarówka
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 25, 2008, 17:32:32 »
Powiedzcie mi proszę, co dalej robicie z wynikami pomiarów. Czy w waszych komendach wystarczające jest umieszczenie ich w inf. ze zd., czy też tak jak u mnie wypełnia się dodatkowy druk - protokół z pomiaru.
Cytuj
Jednym ze świadków jest oczywiście KDR. Sędzia pyta, czy w danym miejscu było stężenie niebezpieczne dla zdrowia, życia ....i...? Chłopina robi się purpurowy, bo nie pamięta co jadł na obiad wczoraj, a co dopiero jakie były wskazania mierników pół roku temu. Osobiście nie chciałbym być w takiej sytuacji.

Takie rzeczy zawsze wpisuje się w informacji ze zdarzenia i jest ona wtedy w systemie Ewid i do wyników można sięgnąć nawet za kilka lat. (Rozp. MSWIA Dziennik Ustaw nr 111). Inna dokumentacja w tym przypadku ma charakter pomocniczy i nie jest drukiem urzędowym chyba, że przebierze formę notatki służbowej załączonej do dokumentacji operacyjnej.  Zresztą wszystkie istotne informacje ze zdarzenia powinny być w "meldunku". Np. godzina stwierdzenia zgonu i przez kogo. Szczególne ważne jest to w przypadku gdy poszkodowani są ludzie. Im więcej (szczegółowo) KDR napisze w informacji ze zdarzenia tym lepiej dla niego. Nawet za "pół roku".
Pozdrawiam,

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Pomiarówka
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 25, 2008, 20:56:47 »
Ja także większość informacji piszę w opisówce w meldunku, jak w zgłoszeniu jest wyjazd o do CO to zawsze podaję wartości wskazań w odstępach czasu, po pożarach także (szczególnie gdy spaleniu uległy przedmioty z pcv, pianki, itp.). Z chemii to wystarcza karta - meldunek d-cy akcji - są tam rubryki o pomiarach (zał nr 2).
Jak są gazownicy na miejscu to mi wystawiają raport monterski o swoich pomiarach, też go dołączam do meldunku.
pozdr
EGO = 1 / wiedza

Offline nomex38

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Pomiarówka
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 29, 2008, 20:56:08 »
Z moich doświadczeń wynika, że każdy miernik do pomiarów ciągłych "głupieje" kiedy dostanie ilość substancji przekraczajcą maxa. Pelistor po prostu nie wytrzymuje. Każdy kto pracuje w "chemii" marzy o urządzeniu które wyświetliłoby co gdzie i ile :rolleyes:. Niestety takiego jak na razie nie ma.

Offline nowynick

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Pomiarówka
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 18, 2009, 07:20:30 »
Witam. Czy jest ktoś w posiadaniu przetłumaczonych tabel do rurek Auera opisywanych w moim poście powyżej /zestaw otrzymany razem z SH z firmy Bumar w 2008r/.  Proszę o informację na PW.