Autor Wątek: POLICJA na miejscu wypadku-czyli jak to oni nic nie robią....  (Przeczytany 12615 razy)

Offline Matys

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: POLICJA na miejscu wypadku-czyli jak to oni nic nie robią....
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 16, 2008, 13:56:12 »
No właśnie, dobrze, że dodałeś w "w tym przypadku".

Ja pamiętam wypadek na zakopiance kiedy byłem z poszkodowanym w rozbitym samochodzie. Usłyszałem śmigłowiec i kazałem kolegom zablokować ruch we wszystkich kierunkach. Policjanci byli szybsi  -_-

Generalnie nie narzekamy. Nawet jeżeli coś jest nie tak, to wystarczy wtedy jedynie prośba.

Offline daniel609

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: POLICJA na miejscu wypadku-czyli jak to oni nic nie robią....
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 16, 2008, 16:17:43 »
Widzisz to miałeś więcej szczęścia niż ja z chłopakami szkoda że ktoś musiał zginąć...... być może i z naszej winy ponieważ nie byliśmy w stanie zająć się gapiami bo ratowaliśmy poszkodowanych a policjanci.... jak sam wiesz ...

Offline Strażak0987

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: POLICJA na miejscu wypadku-czyli jak to oni nic nie robią....
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 17, 2008, 11:21:44 »
Danielu jesli było tak jak piszesz to nie ma w tym wypadku bezpośrednio waszej winy ponieważ dowódca prosił o pomoc tak więc teraz panowie policjanci też dostaną po d****. Oczywiście wy też raczej będziecie mieli nieprzyjemności... :angry:

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.298
Odp: POLICJA na miejscu wypadku-czyli jak to oni nic nie robią....
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 24, 2008, 20:10:01 »
Przygody są zawsze , wszędzie i ze wszystkimi . Pytanie czy jest sen to opisywać i obrażać jeden drugiego .
Jak potrzebujesz takich doznań to wybierz się na forum RatMed  tam nie dość że wszystkie służby są złe , nieudane i  niedouczone , to jeszcze sami między sobą nie mogą się dogadać i nawzajem obrażają wewnątrz zespołów . A najważniejszym problemem jest ilość odblasków na Polarku świadczący czy jest się po licencjacie czy po studium Ratownictwa Medycznego . 

Pozdrawiam MIKO

barwa

  • Gość
Odp: POLICJA na miejscu wypadku-czyli jak to oni nic nie robią....
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 25, 2008, 09:33:21 »
Kooooledzyyyy, spokojnie!

Czytam ten temat i widzę kolejną tendencyjność.

Kolega daniel miał - nazwijmy to delikatnie - kiepską akcję i nie dziwię się, że tak najeżdża na policjantów. Owszem stwierdzenie "wszyscy" w jakiejkolwiek sytuacji i w stosunku do jakichkolwiek zawodów jest conajmniej obraźliwe.

Jednakże ZAWSZE, gdy któryś z Was ma problem z policją na akcji, a do tego nie daj Bóg są ofiary opisujący to najeżdża róóóównooooo na policję i używa takich samych jak daniel stwierdzeń.

Są lepsi i gorsi policjanci, tak samo jak są lepsi i gorsi strażacy, a do tego są zgrane akcje i akcje do bani. Macie lepszy i gorszy dzień.
Ale zawsze można się wygadać i posłuchać jak ktoś inny miał lepsze doświadczenia.

Oby takich sytuacji jak daniela było coraz mniej.

Offline daniel609

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: POLICJA na miejscu wypadku-czyli jak to oni nic nie robią....
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 25, 2008, 23:09:50 »
Właśnie tak koleżanko firewife chciałem się podzielić z innymi moim przypadkiem i zadałem pytanie czy i wam zdażają się takie zdażenie braku wspólpracy czy jest tylko tak na moim terenie...
« Ostatnia zmiana: Luty 29, 2008, 22:51:46 wysłana przez daniel609 »

Offline mieszko

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 237
Odp: POLICJA na miejscu wypadku-czyli jak to oni nic nie robią....
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 09, 2008, 14:26:58 »
Ja też miałem różne doświadczenia z policją u nas generalnie tak jest że strażak ma sam zabezpieczyć sobie miejsce zdarzenia po panom z p... albo sie nie chce albo brak czasu ale kiedy my to robimy automatycznie tracimy czas na działania . Troszkę byłem za granicą tam to sie odbywa całkiem inaczej kiedy jest pożar np w mieście cała ulica jest blokowana przez policje. W też wypadek policja w mieście postawiła parawany aby nikt z gapiów nie przeszkadzał czy głupich komentarzy nie gadał.
. to jest komfort pracy  -_-

Offline daniel609

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: POLICJA na miejscu wypadku-czyli jak to oni nic nie robią....
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 10, 2008, 21:59:20 »
No niestety u nas mało jest jeszcze komfortu tego typu bo na uwagi gapiów będziemy chyba zawsze skazani...

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: POLICJA na miejscu wypadku-czyli jak to oni nic nie robią....
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 31, 2009, 21:48:40 »
Witam!
Przepraszam, że odkopuję temat, ale mam pewne pytanie.
Sytuacja:
Kumpel (uczeń liceum o profilu pożarniczym, do tego ochotnik) poszedł 20 metrów do sklepu i nie bierze ze sobą dokumentów, tylko kasę na zakupy. Wychodząc z budynku słyszy pisk opon i głuchy trzask. Wybiega i okazuje się, że samochód osobowy potrącił dziewczynę i zatrzymał się na latarni. Kobieta oddycha, przytomna, otwarte złamanie nogi, uraz głowy. Na miejsce zostaje wezwana policja, a za nią inne służby ratownicze, PR i Straż. Kierowca samochodu wydostaje się o własnych siłach, a właściwie udaje mu się wyturlać z pojazdu. Sąsiedzi przytrzymują go, żeby nie zwiał. Na miejscu zjawia się policja. Kumpel każe jednemu zająć się kierowcą, albo zabezpieczeniem miejsca zdarzenia, a drugiemu żeby pomógł kumplowi udzielać pierwszej pomocy, na co nasza kochana władza na kumpla wyskoczyła jak śmie im rozkazywać, na co kumpel nie wytrzymał i wyskoczył do nich z tekstem (przepraszam za łacinę, ale chcę, żeby było tak, jak się wydarzyło na prawdę) "Nie pie******e, tylko zajmijcie się swoją robotą". Policjanci zaczeli rozglądać się dookoła, ale nic nie robili. Na miejsce przyjachało pogotowie ratunkowe. Lekarz pyta kumpla, czy policjanci mu pomogli, więc kolega powiedział, że nie, czyli tak jak było w rzeczywistości, na co lekarz powiedział swoje policji. Karetka pakowała dziewczynę, a kolega w tym czasie odpinał akumulator z samochodu. Na miejsce przyjeżdża straż pożarna i kumpel zdaje meldunek dowódcy zastępu. Strażacy biorą się za swoją robotę, a kumpel chce iść do domu, a policjanci podchodzą do niego i mówią mu, że pojedzie z nimi na komende i zaczynają go skuwać w kajdanki, że niby obraza policjanta. Podchodzi do nich dowódca z PSP i mówi, że to strażak i mają go zostawić, to kumpla z łaski przeprosili.
Co Wy zrobilibyście będąc w sytuacji mojego kumpla?
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: POLICJA na miejscu wypadku-czyli jak to oni nic nie robią....
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 01, 2009, 00:28:13 »
najpiękniejsze jest to, że 162 kk obowiazuje rowniez policjantow :) a niektore komendy dostaly prykas by nie dotykac rqannych bo moga byc oskarzeni o cos tam :)
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline dHMartynka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Strażak to nie tylko zawód,ale i sposób na życie
Odp: POLICJA na miejscu wypadku-czyli jak to oni nic nie robią....
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 03, 2009, 10:55:44 »
Tak to u nas w kraju niestety jest  :angry: zamiast ludzie ze służb które powinny nam pomagać i współpracować to Oni ładnie mówiąc nie robią nic  :angry:  :wall:
Już nie raz się spotkałam z taką sytuacją, że się nie popisali i zero pomocy. Pozdrawiam
"Jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie  uciekających ludzi?
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy" ...
Wiem, że są rzeczy, które bolą ...

Offline kamil237

  • Brotherhood. Teamwork. Unity.
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 245
Odp: POLICJA na miejscu wypadku-czyli jak to oni nic nie robią....
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 03, 2009, 20:55:50 »
Ja natomiast jeżeli chodzi o policję mam zupełnie inne doświadczenia. Jeszcze nie spotkałem się z sytuacją żeby funkcjonariusze przybyli na miejsce zdarzenia odmówili pomocy lub jak to niektórzy piszą nie robili nic. U nas jest tak że policja przyjeżdża stosunkowo szybko (tzn. zanim na dobre rozpoczniemy działania zazwyczaj policja już jest na miejscu). Nie ma problemu z tzw. gapiami ponieważ teren działań natychmiast zostaje odgrodzony i policjanci pilnują żeby nikt nie podszedł a jeżeli jest potrzebna pomoc wystarczy poprosić. A niekiedy funkcjonariusze sami pytają się czy nie potrzebujemy pomocy. Oczywiście rzadko ale jednak zdarzają się różne incydenty jednakże ogólnie my w jednostce jesteśmy zadowoleni z działań policji.  -_-

Offline dHMartynka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
  • Strażak to nie tylko zawód,ale i sposób na życie
Odp: POLICJA na miejscu wypadku-czyli jak to oni nic nie robią....
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 03, 2009, 22:15:28 »
Hmm to nic tylko pozazdrościć kolegów funkcjonariuszy Policji   :mellow:
Może kiedyś częściej będzie pisano tutaj, że Policjanci dobrze wspierają Strażaków, a nie jak czasem bywa wręcz przeszkadzają
"Jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie  uciekających ludzi?
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy" ...
Wiem, że są rzeczy, które bolą ...

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: POLICJA na miejscu wypadku-czyli jak to oni nic nie robią....
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 03, 2009, 22:15:47 »
mnie tez sie zdarzylo ze policjanci na moja prosbe i po instrukcji przejeli reanimacje dziecka w domu od rodzicow. jednak ogolnie jest na zle...
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

swiadek

  • Gość
Odp: POLICJA na miejscu wypadku-czyli jak to oni nic nie robią....
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 07, 2009, 08:01:11 »
Swojego czasu spacerowałem po swojej wiosce i przy mnie tir mial czolowe z osobowym /nawalony kierowca tira zlapal pobocze i wrocil na pas przeciwny do swojego/. Zgarnął samochod osobowy do rowu, przejeżdżając po nim po przekątnej i złożył się na działce klienta zabierając ze sobą ok 40 mb ceglanego muru. Po rozeznaniu sie w sytuacji wezwanie strazy /1 osoba przezyla ale byla zakleszczona/ policji /po drodze walalo sie duzo roznych elementow/ i pogotowia. Gapiów kupa w koncu środek miejscowości a huk był niemały, do tego spory ruch i tylko 1 osoba chętna do pomocy /próba otwarcia drzwi i ratunku przez resztki szyb osób w środku/. Pierwsza przyjechała policja i po zdaniu "ojezu"  coś ogólnie zablokowali 1 pas, na pytanie o apteczkę - nie mamy, liczyłem na pytanie czy może pomóc ale nie, zajeli sie kierowcą tira "zeby nie uciekl" a gosc nie mial nawet sily zeby wstac tak byl nawalony, nawet zadrapania nie zaliczyl. Straż  wpadła razem z pogotowiem i dopiero mogłem powiedzieć że wpadła profesjonalna służba. Jeden werbalnie przegonił wianuszek gapiów, reszta sprawnie pocieła samochód i uwolniła poszkodowaną /i wyjela reszte poszkodowanych/, jedyną wadą było pozostawienie otwartych drzwi od wozu bojowego i rozkręconej na cały regulator radiostacji bo dopiero wtedy po paru komunikatach o smiertelnym do dziewczyny dotarło że tylko ona przeżyła z rodziny /tak trzymałem jej głowę żeby nie widziała że reszta osób jest w stanie hmm.. np po jej mężu? chłopaku? za kierownicą przejechała ciężarówka/. a tak to zrobili co swoje /straż i pogotowie/, spłukali asfalt i pojechali, policja została i czekali na prokuraturę i karawan

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: POLICJA na miejscu wypadku-czyli jak to oni nic nie robią....
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 28, 2011, 11:41:33 »
Policja zaczyna kupować samochody, które będą obsługiwać wypadki drogowe.

Cytuj
Nowe policyjne wozy pogotowia ruchu drogowego są nie do końca użyteczne
Kolejny przykład nie do końca udanych zakupów policji. Tym razem chodzi specjalne radiowozy wysyłane na miejsce wypadków drogowych. Zainstalowane na masztach aut lampy mają oświetlać miejsce wypadku nocą. Jednak już dwa województwa nie mogą ich prawidłowo używać, pod znakiem zapytania jest praca pozostałych samochodów.

Problemem jest brak barierek na dachu, których wymagają przepisy BHP. Wykonawca zrobił maszt i oświetlenie, jednak okazało się, że nie można tym wszystkim sterować z wnętrza samochodu. Żeby te lampy umieszczone na tym maszcie skierować na określone miejsce, wtedy policjant musi wyjść po drabince na dach - mówi rzecznik śląskich policjantów Andrzej Gąska. Jak dodaje, takie wchodzenie na dach bez barierek - szczególnie w taką pogodę - grozi wypadkiem. Dlatego komendant zakazał takich praktyk policjantom. Podobnie stało się w Małopolsce.

http://www.nszzp.pl/?page=Structure&id=19&nid=1931

Offline TomekASG_JRG

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 133
Odp: POLICJA na miejscu wypadku-czyli jak to oni nic nie robią....
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 01, 2011, 10:24:54 »
http://www.psp-nowysacz.pl/edc_media/List/Item-90/Image15/800x600mAUTOcWHITE.jpg

Miło by było gdyby te samochody wyposażyli w jakąś torbę medyczną i policjanta który umie udzielić p.pomocy

Offline Marcin1986

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 486
Odp: POLICJA na miejscu wypadku-czyli jak to oni nic nie robią....
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 01, 2011, 12:08:06 »
W olsztynie jesli sie nie myle w tym roku pojawiły sie 3 takie auta...fakt z torba medyczna i przeszkoleniem dla policjantow nie jest zły... oni sa ciagle w ruchu i bardzo czesto pierwsi na miejscu wypadku

Offline Piotr_W

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
  • sierżant
Odp: POLICJA na miejscu wypadku-czyli jak to oni nic nie robią....
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 06, 2011, 11:36:16 »
"Obsługa wypadku" - ma polegać na odpowiednim oznakowaniu i oświetleniu miejsca zdarzenia - nie idźmy w kierunku przerabiania radiowozu na karetkę bo nie tędy droga.


Offline Marcin1986

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 486
Odp: POLICJA na miejscu wypadku-czyli jak to oni nic nie robią....
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 06, 2011, 11:43:41 »
Pierwszej pomocy chyba powinni umiec udzielac..straż też nie karetka czy ambulans z tym że przepisy inne :wall: