Pożarnictwo > Taktyka działań ratowniczych

Programy Do Przeprowadzania Symulacji Pożarowych

<< < (3/3)

Ratfire:
Chciałbym odświeżyć wątek. Może coś w temacie ruszyło. Nie da się ukryć FDS jest już powszechnie używana do modelowania w pożarnictwie. Jednak jak to już ktoś parę lat temu napisał, w języku polskim nie wiele jest materiałów, z których można by się czegoś nauczyć. A może ja nie mogę na nie trafić. I stąd pomysł żeby odświeżyć ten wątek. Czy posiada może ktoś coś ciekawego w tym temacie? Może jakieś podstawy języka (tak sądzę, że tak to można nazwać)? Przykładowo do edytora WizFDS bo mam, pewnie dla niektórych, trywialny problem chociażby ze stworzeniem obiektu. Pozdrawiam

Strażak-PL:
Cześć.
Mam dość konkretne pytanie i staram się znaleźć na nią odpowiedź. Z wszystkimi symulacjami CFD stworzonymi w programie PYROSIM spotkałem się z założeniem, iż klapa oddymiająca w modelu  jest umieszczona w pozycji poziomej (0 stopni), gdzie w rzeczywistość klapa (a może to już okno oddymiające?) może znajdować się w dachu o spadku np. 17 stopni. Czy symulacja z umiejscowieniem jej w układzie poziomym jest zrobiona poprawnie? Jak wy to widzicie? W instrukcji obsługi nie znalazłem tak naprawdę odpowiedzi na to pytanie.

Z góry dzięki za odpowiedź.

fubu:
W fds masz projekt podzielony na malutkie sześciany, nie ma możliwości zrobienia powierzchni pod kątem. Jakbyś nie kombinował i zwiększał rozdzielczość to zawsze będzie powierzchnia pozioma lub pionowa. Można zrobić takie ala schodki ale i tak to będą małe powierzenie poziome lub pionowe. Myślę że jedna pozioma w tym przypadku jest ok.
Co do instrukcji polecam poradniki pyrosim. Jest tam sporo wyjaśnione i szybko można się nauczyć samego fdsa. A tak to pozostają opracowania w języku angielskim. Jest tego sporo w sieci.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej