Autor Wątek: Narada naczelników wydziałów operacyjnych oraz kadrowych Komend Wojewódzkich PSP  (Przeczytany 7968 razy)

Offline mlody.strazak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
http://www.straz.gov.pl/?p=/pl/news/&n=28039
cyt.:"
(...)
Podczas narady ustalono, że w trybie pilnym należy zweryfikować analizę stanów osobowych w jednostkach ratowniczo-gaśniczych w celu zdiagnozowania potencjału w tych jednostkach w kontekście minimalnych stanów osobowych na zmianach służbowych.
Ustalono również, że wydziały kadr KW PSP przekażą do 28 stycznia br. dane dotyczące limitów etatowych, średniego zatrudnienia oraz ilości nieobecności strażaków w służbie, w tym liczbę godzin zwolnień lekarskich, liczbę godzin delegacji (w tym również do szkół pożarniczych), liczbę godzin urlopów wypoczynkowych i szkolnych, liczbę godzin innych usprawiedliwionych nieobecności, a także ilość godzin nieobecności nieusprawiedliwionych. Powyższy materiał pozwoli ocenić ilość nadgodzin wypracowanych przez strażaków w roku 2007.
Wydziały operacyjne KW PSP w tym samym terminie przekażą informacje o rzeczywistych wielkościach stanów obsad poszczególnych jednostek organizacyjnych PSP.
(...)"

Ciekawe po co w takim razie uzupełniamy karty czasu pracy strażaka (myślałem, że to dla KG i to do nich trafia), a tutaj chcą dane, które posiadają.
No i faktyczny stan zmiany - hmm ciekawe po co wprowadzili w całym kraju raporty SWD przesyłane do KCKRu.
O ile się nie mylę, to potrzebują dane, którymi dysponują.
Jeśli się mylę, to niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu.

Offline Sajmonowski

  • World Citizen. Son of Man. A Moving form of dust.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 679
  • Strażaku - ratuj się sam!
    • Grupa Szybkiego Reagowania
Odp: Narada naczelników wydziałów operacyjnych oraz kadrowych Komend Wojewódzkic
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 21, 2008, 18:59:17 »
wydaje mi się, że się nie mylisz...
... oznacza to dużo pracy papierkowej hehe, do 28-go ambitny termin .... :wacko:
Zawsze ćwicz tak, jakby od tego zależało Twoje życie. Bo zależy!

www.cfbt.pl

Offline tuniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Hmmm:) Proste . Znowu podział bedzie zapier.... , bo ktoś musi mieć lżej :wacko: :wacko: :wacko: :wacko:
A może sie mylę , jeżeli tak to poproszę o (-) słownie: minusy
 :wacko: :wacko: :wacko:
Wtedy zobaczymy kto jest kto:):) :huh: ^_^ :wacko:

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Narada naczelników wydziałów operacyjnych oraz kadrowych Komend Wojewódzkic
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 21, 2008, 19:38:20 »
No co Ty, przecież Ty się nigdy nie mylisz :wacko:
Jakoś mnie nie dziwi. Zawsze potrzebne są jakieś zbiorówki, zestawienia itp, a po co robić samemu to, co mogą za nas zrobić inni - a może się mylę?

Offline klawisz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Panowie mnie natomiast interesuje jakie wnioski KG wyciągnie z tych zestawień. Wszystko wskazuje na to że mogo zostać zmniejszone stany osobowe na służbie. pytanie czy to będzie dobre rozwiązanie??
 + (plus) może wkońcu stanie się coś z nadgodzianmi
 - (minus) i to duży - bezpieczeństwo rejonu operacyjnego w którym działa JRG i że tak powiem "bezpieczeństwo" strażaków działających podczas zdarzenia.

Ponadto ciekawy jest zapis
"Ustalono również, że wydziały kadr KW PSP przekażą do 28 stycznia br. dane dotyczące limitów etatowych, średniego zatrudnienia oraz ilości nieobecności strażaków w służbie, w tym liczbę godzin zwolnień lekarskich, liczbę godzin delegacji (w tym również do szkół pożarniczych), liczbę godzin urlopów wypoczynkowych i szkolnych

czyżby dążyli do "zlikwidowania" urlopu szkoleniowego????

Offline inwigilator31

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
  • nie nabiore wody w usta, bo spale sie ze wstydu
A ja uważam, że się mylicie bo koledzy z wydziału kadr i operacji wezmą się od jutra tak ostro do roboty, że napewno nie obciążą podziału tak dużą ilością prac papierkowych, a nawet powiem wiecej że bedą się prześcigać które województwo pierwsze odda do KG powyższe statystyki. Chyba, że się myle:)

Offline pożarnik92

  • asp.sztab.w stanie spoczynku
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Bądz zawsze sobą.
Odp: Narada naczelników wydziałów operacyjnych oraz kadrowych Komend Wojewódzkic
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 21, 2008, 20:42:42 »
Który to już raz przeprowadza sie te analizy , czy oni oszaleli czy też każda ekipa pali te śmieszne zestawienia. Może KG 01 powoła strażacki okrągły stół i dowie się czego oczekują chłopaki z podziału ale nie ustami wystraszonych d-ców JRG i karierowiczów z ZZ. Te wszystkie ECS  to chyba rozumieją szefowie zmian i ich z-cy bo już D-cy JRG i kadrowcy to nie bardzo .A  KW to już na pewno nie umieją dane z tego tworu przeanalizować .  TYLKO 24/72 może nas uratować przed zawałem papierów i doprowadzić do przewidywalności w straży oraz zapłata za nadgodziny
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."
"Mało salutowałem i teraz wiem że  w odpowiednim czasie nie miałem głowy"

Offline J23

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Panowie ja już mam minimum na zmianie to znaczy 6 chłopa jeden to telefonista zostaje 5 w tym 1 kierowca na drugim wozie na I 4 w tym d-ca zmiany jeżeli ktoś chce jeszcze mniej to tylko likwidacja pozdrawiam Jarek

Offline piowo2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Takie zbieranie danych przez KG to "mydlenie oczu". Każda Komenda Wojewódzka powinna dysponować takimi informacajmi. A jeśli nie to w krótkim czasie je zdobędzie... Myślę, że KG "gra na czas". Coś w końcu trzeba robić -_- Ale jednocześnie chciałbym się mylić...
Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Narada naczelników wydziałów operacyjnych oraz kadrowych Komend Wojewódzkic
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 21, 2008, 22:41:07 »
Cytuj
jeden to telefonista
J23 Bo mnie szlag nagły trafi!!!  :angry: Gdzie i od kiedy <Ty> pracujesz? Może się zamienisz  ^_^
Co do analiz itp. Zawsze tak było, bo przecież każdy ma swoją tylko <od-do> działkę i dlatego m.in. tylu nadal w KW i jeszcze więcej w KG pracuje. Narada... fajnie  :wacko:
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline MisiaczekM

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
Odp: Narada naczelników wydziałów operacyjnych oraz kadrowych Komend Wojewódzkic
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 22, 2008, 10:56:34 »
... TYLKO 24/72 może nas uratować przed zawałem papierów i doprowadzić do przewidywalności w straży oraz zapłata za nadgodziny
zgadzam się z Tobą!!
Jestem ciekaw co mają na myśli mówiąc:godziny usprawiedliwione? Czy chodzi o oddane nadgodziny z poprzedniego okresu, urlopy okolicznościowe, wezwania do sądu... czy może oodane godziny (jak mogą być oddane skoro one są ustawowo wolne :)) z teraźniejszego okresu rozliczeniowego? :)

Panowie ja już mam minimum na zmianie to znaczy 6 chłopa jeden to telefonista zostaje 5 w tym 1 kierowca na drugim wozie na I 4 w tym d-ca zmiany jeżeli ktoś chce jeszcze mniej to tylko likwidacja pozdrawiam Jarek
O! To dziwne... Nie przestrzegacie pisma KG?! Zmiana 10 -osobowa - min. 6 osób; 11,12 osobowa - min. 7 osób. PSK nie wlicza się do zmiany!!
Ups... przepraszam, to ustalały KW dla swojego województwa...

PS. Jeszcze Kadry KW nic nie przysłały, że coś chcą :) Na razie finanse ślą pisma ze wsteczną datą, z odpowiedzią na jutro (liczy się data stępla pocztowego - nie!!.... wpłynięcie do sekretariatu KW) :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2008, 11:06:52 wysłana przez MisiaczekM »
Pozdrawiam,
 () ()
 ( o )   MisiaczekM
()_() 
 () ()

Offline Sajmonowski

  • World Citizen. Son of Man. A Moving form of dust.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 679
  • Strażaku - ratuj się sam!
    • Grupa Szybkiego Reagowania
Odp: Narada naczelników wydziałów operacyjnych oraz kadrowych Komend Wojewódzkic
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 22, 2008, 11:40:36 »
hej wydaje mi się, jak podkreśliłem wcześniej), że wiele tych danych jest w SWD-ST, codziennie przecież aktualizowanym w KG według stanów z terenu ... ponadto w kadrach ... cóż, na szczęście nie mój to problem heh tzn. z robotą papierkową
Zawsze ćwicz tak, jakby od tego zależało Twoje życie. Bo zależy!

www.cfbt.pl

Offline inwigilator31

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
  • nie nabiore wody w usta, bo spale sie ze wstydu
Odp: Narada naczelników wydziałów operacyjnych oraz kadrowych Komend Wojewódzkic
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 22, 2008, 12:17:36 »
hej wydaje mi się, jak podkreśliłem wcześniej), że wiele tych danych jest w SWD-ST, codziennie przecież aktualizowanym w KG według stanów z terenu ... ponadto w kadrach ... cóż, na szczęście nie mój to problem heh tzn. z robotą papierkową
Powiem wam że nie wiem, jak wygląda u was wprowadzanie danych do SWD-ST, ale w moim rejonie to prowadzi człowiek, który siedzi w danej chwili na PA, wiec praktycznie co służba jest ktoś inny (ponieważ nie ma ustalonych konkretnych osób) i tego programu boi się jak ognia nie mówiąc już żeby miał coś konkretnego wprowadzić, co prowadzi do tego że moja jednostka to pewnie bedzie zapierd.......alać tylko wióry będą się sypać (tyle może być błędów.

Offline balon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Witam Panowie!
 po pierwsze egzekwowanie tych wszystki danych to faktycznie mydlenie oczu, i zwłoka na czasie,przecierz jest jasne , że  sa tylko dwa rozsądne wyjscia , albo kasa za nadgodziny albo zatrudnienie wiekszej ilosci strażaków , a wszystkie inne kombinacje to jedna wielka bajka aż szkoda sie rozpisywac
-po drógie jeżeli ktos z was miał doczynienia z prowadzeniem ewidencji czasu pracy (zreszta na programie z KG) to wie , że tam wszystkie wyżej wspomniane dane sa i wystarczy tylko je zebrac do kupy -a to jest chwila , wiec nie zaczynajmy gadac jak gryzipiórki że na to trzeba niewiadomo ile czasu

- a tak na marginesie to widac ,że nic dobrego z czasem służby nie maja zamiaru zrobic , znowu zbieranie danych i ściema (co sie dziwić to przecierz bardzo nie wygodny temat i wątpię aby w najblizszym czasie któryś z władnych odwarzył sie zabiegac w prost o wyjaśnienie czasu pracy w PSP a już na pewno nie w sposób "prawidłowy"

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: Narada naczelników wydziałów operacyjnych oraz kadrowych Komend Wojewódzkic
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 22, 2008, 13:36:10 »
Panowie przecież chodzi o to, że było spotkanie pochlali jak to na naradach bywa :mellow: i żeby nie było że nic nie zrobili to wymyślili  następne tabelki które już są. ot cała prawda :wacko:

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline pożarnik92

  • asp.sztab.w stanie spoczynku
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Bądz zawsze sobą.
Odp: Narada naczelników wydziałów operacyjnych oraz kadrowych Komend Wojewódzkic
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 22, 2008, 15:31:15 »
Gdyby KG przeczytał te wszystkie nasze posty i chciał coś z tym naprawdę  to już powinien powołać jakiś mądry zespół ludzi i zacząć opracowywać wytyczne na temat systemu pracy i wreszcie doprowadzić do uchwalenia przepisów pozwalających płacić za nadgodziny.Przyjmowanie ludzi do służby to dobry kierunek ale to nie rozwiąże problemu bo każdy nowy też ma urlop i wolne się mu należy.
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."
"Mało salutowałem i teraz wiem że  w odpowiednim czasie nie miałem głowy"

Offline inwigilator31

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
  • nie nabiore wody w usta, bo spale sie ze wstydu
Odp: Narada naczelników wydziałów operacyjnych oraz kadrowych Komend Wojewódzkic
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 22, 2008, 15:54:02 »
A może powinni popatrzeć jak sprawa wygląda z nadgodzinami w innych służbach.
W Policji nadgodzin raczej nie ma, a jak brakuje Policjantów na służbę to dają im możliwość brania dodatkowych służb za dodatkową kasę - tylko że ta kasa pochodzi (tak mi sie wydaje) z miasta. Więc dlaczego nie można by tak w straży zrobić, że zamiast dyżurów domowych dać możliwość przyjść ludziom do pracy i oddzielnie za to zapłacić, a puścić na wolne tych którym się należy - myśle, że skoro takie coś funkcjonuje w Policji u nas też miałoby rację bytu i rozwiązałoby problem z nadgodzinami.
Pozdrawiam

Offline slaw

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Właśnie przed chwila wypełniałem omawianą tutaj tabelę. Jestem dyżyrnym PSK. Ktoś musi...

Offline MisiaczekM

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
Właśnie przed chwila wypełniałem omawianą tutaj tabelę. Jestem dyżyrnym PSK. Ktoś musi...
oj raczej nie tą, o której mowa... ta z operacyjnej to kaszka z mleczkiem, choć i tak trzeba się naliczyć podpisów na listach obecności, a w PSK dodatkowo policzyć nieetatowych (oczywiście średnie)... ;)
choć jak się uprości to wyjdzie szybko... :) min. obsada JRG i 1 na PSK :) ... i tak co miesiąc ;)

Ale jest i kadrowa...co im dadzą delegacje i zwolnienia lekarskie oraz urlop szkoleniowy (he he a szkoleniowy jest przecież w dniach a nie godzinach - podobnie jak inne usprawiedliwione takie jak wezwanie do sądu, wolne za urodzenia dziecka, ślubu) w ten sposób nadgodzin nie zlikwidują ;)
he he, nie ma jak znajdowanie roboty podwładnym... Jak już nadgodziny policzone to niech liczą nieobecności w pracy wg kilku kryteriów :)
Ja byłem cwany i policzyłem i to wcześniej.... ale cholerka i tak mnie załatwili... rozbili na dwa półrocza :) ...a ch... podzielę przez 2 i będzie dobrze :)
Pozdrawiam,
 () ()
 ( o )   MisiaczekM
()_() 
 () ()

Offline pifos

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
http://www.skpnszz.org/news.php?readmore=180
Szczególnie interesująca końcówka tekstu - mowa o systemie 24/72 i czwartej zmianie, oby się udało

wariant

  • Gość
Nie wiecie panowie czy na tej naradzie bylo coś o systemie pracy na psk. Interesuje minie powrotu do systemu 24-godzinnego?

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: Narada naczelników wydziałów operacyjnych oraz kadrowych Komend Wojewódzkic
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 23, 2008, 08:56:17 »
Nie wiecie panowie czy na tej naradzie bylo coś o systemie pracy na psk. Interesuje minie powrotu do systemu 24-godzinnego?
u nas do systemu 24- godzinnego na PSK wrócili już w styczniu zeszłego roku. wydaje mi sie że jest to w gestii
KW (chyba)

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Witam co do MSK, PSK i PA to leży w gesti KW ale według mnie system 24 jest lepszy i powinien być w całym kraju jeden. A co do 4 zmiany o której tu Piszecie to zasatawia mnie jedna rzecz. Już teraz brakuje ludzi na niektóre etety - propozycja przyznawanie pierwszego stopnia aspirancjiego dla podoficerów z wyż wykształceniem lub kursy w SGSP na uprawnienia do kierowania działaniami ratowniczymi. Po zmianach w 2006 roku wielu osobą skończyła się możliwwość awansu nie tylko w stopniu jaki i w grupie. Moze czas pomyślec o przywruceniu niektórych przepisów - aspiran to SA lub SCHP i ma wyższe to go oficerem - ale moze wymóg ze musi miec mgr, podoficer z wyższym ok aspirant ale ileś lat na podziale bojowym - np. 8 żeby nie magazynier albo księgowa to dostawali tylko osoby zwiażane z podziałem bojowym, służba dyżurna PA lub wydziały operacyjne

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Narada naczelników wydziałów operacyjnych oraz kadrowych Komend Wojewódzkic
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 23, 2008, 18:45:10 »
Witam!
Tak jak już od lat... pisałem! System 24/72 i o wiele mniej wszelkich problemów  ^_^
U mnie w woj. na razie? SK tylko pracują w tym systemie od blisko>>> roku i w pełni się sprawdza. Są pewne nadgodziny itd. jednak to pikuś z tym, co było wcześniej!  :angry:
Podoba mi się stwierdzenie /na stron.ZZ/, że operacyjni w KP/KM nie wyrabiają się z tymi tabelkami. Poniekąd prawda, ale nie wszędzie  :wacko:
Są i tacy którzy po cywilu lub i nie chodzą /jeżdżą/ w tym czasie /pracy,służby?/ po mieście lub robią nadal normalnie zakupy dla rodziny, co by żona później nie krzyczała, a chwaliła jaka to dobrą  pracę ma jej kochany -/a/  :wub:
Pozdr.
Ps. N-k jednego z wydz. KW nie tak znów dawno stwierdził /priv./, że jestem życiowo nie zaradny! Hehee, może i racja  :huh:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2008, 18:50:31 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.