Autor Wątek: Alarmowanie  (Przeczytany 7884 razy)

Offline jelon21

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Alarmowanie
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 26, 2010, 00:04:53 »
Witam!
Od niedawna nasza jednostka wzbogaciła się o terminal DTG-53, który podłączony został do systemu DSP 50. Na początku cieszyliśmy się, że będziemy dostawać sms na telefon i to rozwiąże problem ze słyszalnością syreny.
Pojawił się jednak inny problem. Z chwilą zainstalowania nowego systemu kiedy dyspozytor KP PSP załącza alarm dostajemy sms-y a sygnał syreny skrócił się do kilkusekundowego sygnału.
Czy wie ktoś może jak to zmienić? czy są jakies ustawienia, które wydłużaja lub skracają długość sygnału syreny?

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Alarmowanie
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 26, 2010, 10:55:48 »
Skontaktujcie się z osobą, która montowała i konfigurowała DTG - bez problemu idzie to zmienić.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: Alarmowanie
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 26, 2010, 20:46:45 »
Ewidentnie cos zostało przeprogramowane ( przypadkowo lub specjalnie )  podczas montażu DTG . U mnie w wiekszości jednostek które posiadają taki moduł , syrena wyje identycznie jak wcześniej ,  a SMSy idą tak jak trzeba . Jest tez jednostka która wogóle nie uzywa syreny i otrzymuje wyłącznie SMSy - wszystko to jest kwestia uzgodnienia  i odpowiedniego zaprogramowania. 
Jeśli więc nikt z Was nie zażyczył sobie takiego sposobu działania owego urządzenia , to  wniosek jest jeden -  taki o którym pisał mój przedmówca ;) 

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: Alarmowanie
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 26, 2010, 22:13:27 »
a jak jest u Was alarm to syrena jest załączana równo z otrzymaniem sygnału czy ma jakieś opóźnienie aby sms`y mogły się rozejść? czytałem kiedyś o takim rozwiązaniu ;)

Offline jelon21

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Alarmowanie
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 26, 2010, 22:34:19 »
Zgłosiliśmy facetowi, który zajmuje się montażem tego typu urządzeń. Przyjechał i stwierdził, że nie wie jak to przerobic heh i tyle otrzymaliśmy poocy z jego strony.
Na razie jest tak, że syrena się załącza i wyje może z 5s i w tym samym czasie idą też sms do nas...

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Alarmowanie
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 26, 2010, 23:44:22 »
Cytuj
a jak jest u Was alarm to syrena jest załączana równo z otrzymaniem sygnału czy ma jakieś opóźnienie aby sms`y mogły się rozejść? czytałem kiedyś o takim rozwiązaniu
A jaki to ma sens?

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: Alarmowanie
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 27, 2010, 07:39:28 »
no właśnie większego sensu nie ma, ale czytałem na forum, że jakaś jednostka jest tak alarmowana ;) osobiście uważam im szybciej tym lepiej

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Alarmowanie
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 27, 2010, 08:27:15 »
Syrena jak i smsy są od siebie całkowicie niezależne. Przynajmniej u nas tak to działa, a używamy raczej standardowego rozwiązania bez udziwnień.

osobiście uważam im szybciej tym lepiej
Otóż to :-)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2010, 08:32:46 wysłana przez sheldon »
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Fredek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: Alarmowanie
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 01, 2010, 23:51:28 »
Zgłosiliśmy facetowi, który zajmuje się montażem tego typu urządzeń. Przyjechał i stwierdził, że nie wie jak to przerobic heh i tyle otrzymaliśmy poocy z jego strony.
Na razie jest tak, że syrena się załącza i wyje może z 5s i w tym samym czasie idą też sms do nas...
Skontaktujcie się z PLATANEM, może wskażą wam innego fachowca. Czasy pracy i przerw syreny zaprogramowane są w epromie stacji. Coś poszło nie tak z programowaniem. Sam tego nie zmienisz, potrzebny jest program i programator epromów.
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2010, 23:54:36 wysłana przez Fredek »

Offline TomekASG_JRG

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 133
Odp: Alarmowanie
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 13, 2010, 14:31:07 »
Ostatnio w mojej OSP pojawiła się potrzeba instalacji dodatkowych pagerów, w tej chwili jest ich 10. Po rozmowie z człowiekiem za to odpowiedzialnym u nas, który stwierdził że ten system jest już przestarzały i nie można do niego dołączyć dodatkowych pagerów mam pewne wątpliwości.

Selektywne działa u nas od 2005r jeśli dobrze pamiętam, mamy prawdopodobnie system PLATAN, ale głowy nie dam (wieczorem będę w remizie więc sprawdzę dokładnie co i jak), pagery są z motoroli.
Cy wie ktoś coś może o możliwości lub jej braku instalacji dodatkowych pagerów?
Bo niby dlaczego nie można by dokupić nowych i ich zainstalować?
Nie znam się na tym w ogóle i dlatego pytam. Dzięki.

Na pewno można , w dziale sprzęt są na ten temat wszystkie informacje i właściwe wątki do dyskusji – proszę nie kontynuować tematu w tym dziale – pozdrawiam załoga Moderatorów .
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2010, 14:38:30 wysłana przez MIKO »

Offline piter2800

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Alarmowanie
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 16, 2010, 12:23:26 »
Zależy jaka masz syrene czy elektromechaniczna czy elektroniczna bo moze poprostu czujnik akustyczny padł ci .jak cos to dzwoń 663953395 zajmuje się serwisem sprzetu Platana