Autor Wątek: Kupno nowego auta  (Przeczytany 20079 razy)

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Kupno nowego auta
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 14, 2008, 17:53:20 »
Dlatego częstą praktyką jest odbieranie aut "niedokończonych" tak aby jak najszybciej odebrać fakturę, a następnie oddawanie tych aut na gwarancje do serwisu, aby dokończyli lub dopracowali auto.

matej

  • Gość
Odp: Kupno nowego auta
« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 14, 2008, 20:26:02 »
W mojej jednostce  od roku mamy nowe cacko... chociaż z małym niedosytem dlatego że miał być średni gaśniczy MAN z napędem 4x4 a dostaliśmy z napędem na jedną oś i oczywiście niskiego co w Naszym terenie się zbytnio nie sprawdza(wiekszość akcji to pożary lasów)owszem do akcji typu na  terenie miasta to bajka  ale jednak mam lekki niedosyt...to wszystko dzieki jednemu radnemu z naszej gminy...:(

odnośnie sprway zabudowy to STOLARCZYK wykonanie całkiem całkiem ale i tak musieliśmy na włsna ręke robić przeróbki...Najwiecej kłopotów mieliśmy z Funduszem Ochrony Środowiska bo  dużo biurokracji trzeba było sie troche z tym na wałkować i na jezdzić :P

Offline ewemio

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Kupno nowego auta
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 10, 2009, 16:04:22 »
Proszę o pomoc i przesłanie wniosku na dofinansowanie do zakupu nowego samochodu lekkiego do Ochrony  Srodowiska i PZU. Pozdrawiam.
Mój mail: ewemio@wp.pl

Offline holmatro1986

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Kupno nowego auta
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 19, 2009, 14:08:55 »
Witam, polecam firmę BONEX. Mamy od nich stara 266 i nie żałujemy. Chcieliśmy nową furę, ale nie udało się zebrać funduszy na kupno nowego Man-a czy Merolka a gmina chciała nam kupić sasmochód o napędzie 4x2 a my potrzebowaliśmy wóz z napędem 4x4 lub 6x6, bo u nas jest dużo lasów i trudnych terenów. Tak więc za około 180 tysięcy pozyskaliśmy takie autko i jest spoko. Teraz szykujemy się do kupna jakiegoś GLBARt na podwoziu Iveco Dailly lub Reanault Mascott a w przyszłości pomyślimy o karosażu w BONEX-ie naszego Jelcza GCBA 6/32.    www.bonex.pl

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Kupno nowego auta
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 19, 2009, 15:07:02 »
HEEEEEEEE
Ja odbieram w najbliższych dniach i aż mi się nie chce jechać – fakt obeszliśmy trochę temat  i damy radę – ale biorę to co stoi bo szkoda moich nerwów  i czasu .
 
Np. żaden MAN od Stolarczyka nie powinien dostać CNBOP – nie spełnia wymagań określonych w rozporządzeniu – ale dlaczego Ja  mam się z tym szarpać heeeeeeeee.  Szkoda czasu – mam tą dobrą sytuację , że to co potrzebuje – doposażę sobie na miejscu .

Pozdrawiam JA

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Kupno nowego auta
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 19, 2009, 16:03:43 »
Kolego MIKO, dlaczego żaden MAN nie powinien dostać CNBOP. Pytam, ponieważ mamy zamiar kupić takiego w OSP.
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline PiotrekMDP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
  • Jeden za wszystkich ...
    • Ochotnicza Straż Pożarna w Kożuchowie
Odp: Kupno nowego auta
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 19, 2009, 16:30:55 »
A tak przy okazji mogli byście podpowiedzieć co wybrać gdy ma się tylko 210tyś do dyspozycji?? (mam na myśli auto srednie)

Offline kamcio

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Kupno nowego auta
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 19, 2009, 17:59:46 »
zależy od terenu, dla jednych dobry będzie star 1166( :huh: nie jestem dokładnie pewien czy on ma takie oznaczenie, taki jak 266 tylko nowszy -_- ) a dla innych dobry będzie np. jakiś mercedesik miejski;)

Offline dawio112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
Odp: Kupno nowego auta
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 19, 2009, 18:28:11 »
My w OSP mamy stara 266 od 1994 roku. Wtedy bylo to najlepsze auto w powiecie. Wykonaliśmy go sami (karosacja) przy wsparciu gminy. Efekt jest taki ze w 1994 i5 przyjezdzali ludzie z calego wojewodztwa i robili fotki:)
Auto ma 5 tys. l wody , autopompe, motopompe szlamową itd. rejestrowane na 9 osób. Kilka razy już udowodniliśmy że ten stary Star jest lepszym autem dla naszej jednostki niż nowe many itp. (zabezpieczamy wielkie obszary lesne). 

Offline mieszko

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 237
Odp: Kupno nowego auta
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 19, 2009, 19:45:54 »
A tak przy okazji mogli byście podpowiedzieć co wybrać gdy ma się tylko 210tyś do dyspozycji?? (mam na myśli auto srednie)
Za taką kaske to średni raczej nie wyjdzie no chyba że karosacja starego.
zależy od terenu, dla jednych dobry będzie star 1166( :huh: nie jestem dokładnie pewien czy on ma takie oznaczenie, taki jak 266 tylko nowszy -_- ) a dla innych dobry będzie np. jakiś mercedesik miejski;)
star 1466 lub 266M
My w OSP mamy stara 266 od 1994 roku. Wtedy bylo to najlepsze auto w powiecie. Wykonaliśmy go sami (karosacja) przy wsparciu gminy. Efekt jest taki ze w 1994 i5 przyjezdzali ludzie z calego wojewodztwa i robili fotki:)
Auto ma 5 tys. l wody , autopompe, motopompe szlamową itd. rejestrowane na 9 osób. Kilka razy już udowodniliśmy że ten stary Star jest lepszym autem dla naszej jednostki niż nowe many itp. (zabezpieczamy wielkie obszary lesne). 
Czy to napewno star 266 bo z 5 tyś + 9 osób to nie widziałem masz jakieś foto?

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Kupno nowego auta
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 19, 2009, 22:31:37 »
Kolego MIKO, dlaczego żaden MAN nie powinien dostać CNBOP. Pytam, ponieważ mamy zamiar kupić takiego w OSP.

Dla czego ?  bo jest wiele powiedzmy delikatnie „odstępstw”  od wytycznych  nie chce podchodzić do tematu z miarką ale dla przykładu najprostszy – dziecinny  przykład  :

Odwiń linę z wyciągarki i sprawdź czy ostatnie 5 zwojów jest pomalowane na czerwono

Również cały przedział autopompy i dostęp do niego jest min. dyskusyjny i wypadło by do niego podejść  z linijką .

Pozdrawiam JA.

Offline salfk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 418
Odp: Kupno nowego auta
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 20, 2009, 00:24:58 »
Miko nie tylko MAN , ale i Mercedes GBA 2,5/20 też tak samo. CNBOP daje świadectwa komu chce. Znam wiele sprzętu, który powinien mieć świadectwo, bo ma z całej Europy, tylko w Polsce w CNBOP - nie dostał. Ale na ten temat to bardziej na priv, bo nie chcę robić nikomu antyreklamy.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2009, 16:36:37 wysłana przez salfk »

Offline PiotrekMDP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
  • Jeden za wszystkich ...
    • Ochotnicza Straż Pożarna w Kożuchowie
Odp: Kupno nowego auta
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 20, 2009, 15:12:29 »
Kolega wyżej ma w zupełności racje jest wiele lepszych sprzętów bez certyfikatu niż tych co je posiadają ale cóż tu jest polska

Offline Antonio998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 283
  • By inni mogli żyć.
Odp: Kupno nowego auta
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 20, 2009, 17:17:08 »
Miko nie tylko MAN , ale i Mercedes GBA 2,5/20 też tak samo. CNBOP daje świadectwa komu chce. Znam wiele sprzętu, który powinien mieć świadectwo, bo ma z całej Europy, tylko w Polsce w CNBOP - nie dostał. Ale na ten temat to bardziej na priv, bo nie chcę robić nikomu antyreklamy.

Dlaczego antyreklamy? Poprostu niektórych może to ustrzec przed złym zakupem, być może i u nas będziemy zmieniali samochód w najbliższej przyszłości i chciałbym wiedzieć czego się wystrzegać.
"Ten jest większy między ludźmi kto umie służyć i kto poświęca siebie dla dobra innych"

Offline salfk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 418
Odp: Kupno nowego auta
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 20, 2009, 20:31:06 »
Poszukaj trochę, bo temat dotyczący bubli jakie wychodzą z fabryk samochodów pożarniczych już istnieje.

Offline odwiedzajacy45

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Kupno nowego auta
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 10, 2010, 17:35:49 »
szukam wskazówek co do montowania sprzętu na nowych samochodach a dokładnie na temat wszelkiego rodzaju mocowań, pasków, zatrzasków itp.
gdzie można je kupić??
które są najlepsze??
jakie rozwiązania są zastosowane u was??


Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Kupno nowego auta
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 10, 2010, 17:55:33 »
szukam wskazówek co do montowania sprzętu na nowych samochodach a dokładnie na temat wszelkiego rodzaju mocowań, pasków, zatrzasków itp.
gdzie można je kupić??
które są najlepsze??
jakie rozwiązania są zastosowane u was??

Opcja szukaj:

http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,14138.0.html

http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,13931.0.html

http://www.sklepogniowy.pl/index.php?m=dir&s=j81l8h26rf3ptgz1r773gznotq3qo9vz&id_dir=29449

Offline Pumba

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Kupno nowego auta
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 11, 2010, 16:58:58 »
Witam,w mojej jednostce chcemy kupić nowy samochód,interesuje nas jakiś ciężki wóz z przynajmniej 6000litrów wody. Mieliśmy na oku wóz sprowadzany z zagrany ale na niego niestety nie dostaniemy dotacji,więc trzeba będzie chyba kupić nowy, więc mam takie pytania,skąd można dostać kasę na nowy wóz(wiemy że z KSRG,UE,Ochrona środowiska,UG,PZU,) ale może można jeszcze z czegoś innego dostać kasę?
Xyz

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Kupno nowego auta
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 11, 2010, 17:58:16 »
Urząd marszałkowski, ZOSP RP. Jak jeszcze na coś wpadnę, to dopiszę  -_-
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Kupno nowego auta
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 11, 2010, 19:09:50 »
Generalnie na samochód ciężki jest trudniej dostać dotację niż na lekki.
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline Pumba

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Kupno nowego auta
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 11, 2010, 19:53:46 »
Ale u nas samochód GBA nie będzie za bardzo przydatny;)
Xyz

Offline Smyku

  • Pokaż mi swoje zabawki, a powiem ci kim jesteś!
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
  • Zawsze gotowy!
Odp: Kupno nowego auta
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 16, 2010, 19:57:04 »
na zakup samochodu danej klasy (GLM, GBA, GCBA itp), wpływa chyba wiele czynników, m.in. teren działania, miejscowe zagrożenia, i dalej szukając czy jednostka należy do KSRG, wiele czynników które najzwyczajniej w świecie mają także wpływ na zakup konkretnego samochodu tak mi się wydaje i tak do tego podchodzę, krytyka także mile widziana.
Pozdrawiam
Smyku
Dwie rzeczy nie mają granic: wszechświat i ludzka głupota.

Offline spider

  • "everything is difficult before it becomes easy"
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
    • Oficjalna strona internetowa OSP Łobżenica
Odp: Kupno nowego auta
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 19, 2010, 17:49:30 »
Witam!
Chciałbym się dowiedzieć, skąd pozyskać fundusze na nowy wóz ratowniczo - gaśniczy? Wiem, że oczywiście gmina, ZOSP itp, ale czy są jakieś inne alternatywne źródła, gdy nie można liczyć na pomoc gminy?

Pozdrawiam, spider
Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia!

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Kupno nowego auta
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 20, 2010, 14:34:31 »
Przede wszystkim Regionalny Program Operacyjny. To dzisiaj najlepsza alternatywa.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline ślizki

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
  • Nie ma rzeczy nie do ugaszenia - M:**
    • :D
Odp: Kupno nowego auta
« Odpowiedź #74 dnia: Kwiecień 02, 2010, 00:08:18 »
Można by było odświeżyć trochę ten temat. Wszyscy w tym wątku rozpisują się gdzie i u kogo w jaki sposób starać się o dotację, ale brakuje mi tu jednego. Skoro ktoś już raz przechodził trybik po trybiku cała tą urzędniczą machinę pozyskiwania dotacji to niech może zaoszczędzi trochę cennego czasu innym kolegom i koleżankom, którzy dopiero zaczynają tą długą i kręta drogę ku nowemu autku. Dlatego proponuję zamieścić w tym wątku wszelkie wzory podań, próśb, wniosków, uzasadnień i tych wszystkich innych papierzysków, które maja przekonać potencjalnego sponsora do przekazania właśnie nam tych pieniędzy. Moja jednostka znalazła się w trudnej sytuacji mimo wszystko chcemy zawalczyć i pokazać gminie(na którą za bardzo chyba nie będziemy mogli liczyć), że potrafimy i chcemy walczyć o swoje lepsze jutro.