Służba > Forum zawodowców

Gotowość Bojowa

(1/3) > >>

jurol:
Witam wszystkich!
Czy w Waszych jednostkach prowadzi się kontrole got. boj. i jak one wyglądają.Kto ustala zasady ich prowadzenia i czy kontrolujący nie głupieją w trakcie. Czy dają one coś czy też prowadzone są , żeby upierdzielić kilku strażoli.
U mnie czasami założenia podawane do realiacji są tak zakręcone , że Jasnowidz z Człuchowa nie odgadby sensu.
Ps. nie nabijam się z jasnowidzów !!!.  

gorex:
kontrole got. bojowej lub inspekcje. przeprowadza sie na podstawie decyzji komendanta wojewódzkiego. Protokół wzór, schemat kontroli reguluja to decyzja KW lub w drodze delegacji decyzja ( w niektórych województwach)  KP/KM.
   Trwaja prace nad zmiana ustawy o PSP tam dojdzie zapis ze do obowiazków KW, KP/KM nalezy przeprowadzanie inspekcji got. operacyjnej.  Chyba bedzie to bardziej ujednolicone. Z tego co wiem KG bedzie kontrolowała WSKR-y oraz COO w tym grupy specjalistyczne.

bartek6:
miałem około miesiąca temu kontrole na służbie z wojewódzkiej--wielcy cwaniacy o dużej wiedzy teoretycznej a zero praktyki np. rozwinięcie bojowe gba (brało udział 4 osoby)- nakazał podac 4 prądy wody plus kurtyna i jeszcze zasilanie z hydrantu- zrobiliśmy to ale przy samochodzie nie było nikogo a przyczepili sie mnie że nie zrobiłem zbiórki przy samochodzie i nie podałem rozkazu bojowego a wogóle to nie przeprowadziłem rozpoznania ze sprzętem --gaśnica , latarka topór etc.
któs juz to zasygnalizował- otóż kontrolowali mnie ( przypominam jestem st. kpt.)mł. asp. asp. sztab. i kpt.( stopień oficerski otrzymał ze względu na wykształcenie wyższe)
podsumowując są bardzo zadufani, najmądrzejsi i hcholernie straszą

aniolstroz:

--- Cytuj ---przyczepili sie mnie że nie zrobiłem zbiórki przy samochodzie i nie podałem rozkazu bojowego a wogóle to nie przeprowadziłem rozpoznania ze sprzętem --gaśnica , latarka topór etc.

--- Koniec cytatu ---
U mnie było podobnie - jak usłyszałem że za wozem miała być zrobiona zbiórka i wydany rozkaz bojowy to myślałem że pęknę ze śmiechu!


--- Cytuj ---któs juz to zasygnalizował- otóż kontrolowali mnie ( przypominam jestem st. kpt.)mł. asp. asp. sztab. i kpt.( stopień oficerski otrzymał ze względu na wykształcenie wyższe)
--- Koniec cytatu ---
Trochę nie bardzo rozumiem o co Tobie chodzi z tymi stopniami! Czy to że kontrolowali Ciebie niżsi stopniem od Ciebie to źle?

bartek6:
tak - uważam że jak by to robiły osoby w wyższym stopniu to troszeczkę inaczej wyglądała by inspekcja - a tak próba wyższości przez nich w tym momencie mogą sobie pozwolic na wszystko - trochę mnie to bolało ale innym razem juz i ja się zachowam troszeczke inaczej - nie pozwolę na wiele spraw bo obecnie to odbija sie na mnie w stosunku do podległych mi strażaków

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej