Autor Wątek: Astygmatyzm  (Przeczytany 8138 razy)

Offline wicher

• Stary Wyga
  • *
Odp: Astygmatyzm
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 05, 2009, 13:06:15 »
http://manta.univ.gda.pl/~awieruck/ishihara/   przy badaniu na prawo jazdy są takie więc domyślam się że do PSP też będa te testy.

Offline NoFearMan

• Bywalec
  • *
  • Cel: CSPSP
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 05, 2009, 13:50:37 »
Zrobiłem sobie 10 razy ten test i za każdym razem 5/5  ^_^. Przy niektórych obrazkach warto poświęcić troche czasu na przeanlizowanie go dokładnie bo można łatwo sie pomylić :'(

Offline Tomcio1

• Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 05, 2009, 17:54:17 »
Po pierwsze - nie jest to badanie astygmatyzmu, a daltonizmu. To zupełnie inne, bardzo różniące się od siebie wady wzroku. Racją jest, że test ten jest przeprowadzany w momencie ubiegania się o pracę w Państwowej Straży Pożarnej. Mój wynik - 3/5. I tak dobrze, bo nie od dziś wiem, że daltonistą jestem... =)

Offline KATARINA998

• Bywalec
  • *
  • "Bogu na Chwałę, Ludziom na Pożytek"
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 17, 2009, 13:20:53 »
Czegoś tu nie rozumiem.Piszecie o wadzie wzroku jaką jest astygmatyzm i o jej korekcji.Czy wogóle kiedykolwiek z Was pytał swojego lekarza co to za wada i jakie są szanse wyleczenia (mam na myśli laser bądź inną ingerencję chirurgiczną)?Z tego co powiedział mi mój lekarz (nie wiem może się myli,ale z jakiegoś powodu te dyplomy posiada)astygmatyzmu nie powinno się korygować laserem ponieważ tak na prawdę nigdy w 100% nie zostanie on wyleczony.Zresztą sama na niego cierpię i to już nie pierwszy lekarz,który taką operację mi odradza.Zresztą wchodziłam już na niejedno forum i ludzie również sceptycznie do tego podchodzą.Przy każdej innej wadzie owszem może operacja daję doskonałe rezultaty,ale astygmatyzm jest troszkę bardziej skomplikowany i wydaje mi się,że lekarz który namawia kogoś na operacje powinien najpierw taką osobę uświadomić o konsekwencjach jakie niesie ze sobą operacja.
Już niedługo sama będę starała się o przyjęcie do służby i wtedy dowiem się jak wygląda sprawa z nami astygmatykami ;) 

Offline Nermi

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 31, 2021, 21:17:48 »
Widzę, że od 2009 temat nie poruszany. A więc moje pytanie: Czy astygmatyzm dyskwalifikuje z naboru do PSP z ulicy lub  do szkół SA/SGSP? Dodam, że bez gdybym nie miał astygmatyzmu to lewe oko mam na poziomie -0,75 oraz prawe -0,5. Dzięki z góry za odpowiedź. Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2021, 21:22:49 wysłana przez Nermi »

Offline Młodszystarszy

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 31, 2021, 21:23:51 »
Jak się nie przyznasz to wątpliwe że ktoś Ci go wykryje.

Offline Pawelzegar

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 01, 2021, 19:40:11 »
Widzę, że od 2009 temat nie poruszany. A więc moje pytanie: Czy astygmatyzm dyskwalifikuje z naboru do PSP z ulicy lub  do szkół SA/SGSP? Dodam, że bez gdybym nie miał astygmatyzmu to lewe oko mam na poziomie -0,75 oraz prawe -0,5. Dzięki z góry za odpowiedź. Pozdrawiam
Starałem się o pracę w straży z naboru z ulicy, jestem już po badaniach, dziś otrzymałem orzeczenie zdolny do służby w PSP a wada jaką stwierdziła mi okulistka to -0,75 i -1,5 oraz niewielkiego stopnia astygmatyzm oka lewego, §7 pkt 1 rubr. 7 kat. Z. i jak widać komisja nie miała żadnych "ale" i otrzymałem kategorię "Z". :)

Offline Nermi

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 01, 2021, 20:21:41 »
Na badania poszedłeś w okularach, soczewkach czy nic nie miałeś?  :straz: