Autor Wątek: Nadgodziny za 2007 - jak to rozwiązują ???  (Przeczytany 12717 razy)

Offline zastawka6

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Nadgodziny za 2007 - jak to rozwiązują ???
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 20, 2008, 10:04:17 »
z nadgodzinami nadal jaja sobie robią - zerują , zamrużają  okresy rozliczeniowe  wolna amerykanka - za każdym ROZLICZENIEM OD NOWA STARTUJEMY  czyli od 0 licznik start i nie wiemy co się dzieje z  tymi w tyle ..
-nie ma czegoś takiego jak opcja zerowa, zaamrażanie i liczenie od nowa  jeżeli zostały ci nie wykorzystane godziny z poprzedniego okresu rozliczeniowego to muszą one przejść na na następny okres ( chyba że odebrałeś nadgodziny i wyzerowałeś swoje poprzednie półrocze). W następnym okresie rozliczeniowym powinny być oddawane jako nadgodziny za poprzedni okres.

Offline waldek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Nadgodziny za 2007 - jak to rozwiązują ???
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 20, 2008, 12:54:25 »
zastawka6 - tak wszystko się zgadza ale w Polsce nie działa prawo a tym bardziej w PSP (Prywatnej Straży Pożarnej) czy widziałeś by jaki kolwiek 01 odpowiadał za przekrety malwersacje itp a niechaj mi nikt nie mówi że w PSP przez tyle lat nikt nie zrobił coś takiego.Na tych forach opisywano wielokrotnie. Powiem więcej jest tok przyjęte i nakazane najpierw nie dać może się nie upomną a do sadu to już mało kto pójdzie. Strach nie pozwoli.
POZDRAWIAM

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: Nadgodziny za 2007 - jak to rozwiązują ???
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 20, 2008, 19:44:17 »
z nadgodzinami nadal jaja sobie robią - zerują , zamrużają  okresy rozliczeniowe  wolna amerykanka - za każdym ROZLICZENIEM OD NOWA STARTUJEMY  czyli od 0 licznik start i nie wiemy co się dzieje z  tymi w tyle ..
-nie ma czegoś takiego jak opcja zerowa, zaamrażanie i liczenie od nowa  jeżeli zostały ci nie wykorzystane godziny z poprzedniego okresu rozliczeniowego to muszą one przejść na na następny okres ( chyba że odebrałeś nadgodziny i wyzerowałeś swoje poprzednie półrocze). W następnym okresie rozliczeniowym powinny być oddawane jako nadgodziny za poprzedni okres.
Powiem ci kolego że dałeś mi teraz do myślenia ponieważ u mnie również rozpoczęli w styczniu od zera, a co z tamtymi ??? Nic koniec tematu chyba:)

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Nadgodziny za 2007 - jak to rozwiązują ???
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 21, 2008, 09:26:53 »
Nadgodziny trafiają do archiwum X  :huh:
Za 30 lat będziemy bogaci w nadgodziny  :angry:
Czy powracamy już XVII w, w którym  :wacko: był najlepszym doradcą króla.


Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
Odp: Nadgodziny za 2007 - jak to rozwiązują ???
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 21, 2008, 11:24:29 »
Piszecie ,że przepadły Wam nadgodziny!!!!!!!!!?????? Moja rada,na bieżąco śledzić stan tych nadgodzin robić wydruki,potwierdzać u D-cy lub Komendanta i w domciu do segregatora.Życie mnie nauczyło,że warto mieć na wszystko papier......potwierdzony papier

                                                                                                                                                        Pozdrawiam

Offline chak

  • EMERYT
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Nadgodziny za 2007 - jak to rozwiązują ???
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 21, 2008, 12:15:40 »

Powiem ci kolego że dałeś mi teraz do myślenia ponieważ u mnie również rozpoczęli w styczniu od zera, a co z tamtymi ??? Nic koniec tematu chyba:)

A to ciekawe, pierwsze słyszę.
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2008, 12:24:07 wysłana przez chak »
Mam zamiar rozpocząć nowe życie poza firmą.
Szukam dobrze płatnej pracy. Kontakt na PW. :)

Offline sam998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Nadgodziny za 2007 - jak to rozwiązują ???
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 21, 2008, 15:44:51 »
Panowie nie przepadają nadgodziny. Prawdą jest, że od stycznia zaczynacie od zera, ale nowy okres rozliczeniowy. Jeżeli macie wątpliwości czy są te nadgodziny, to poproście osobę, która uzupełnia grafik służb, tak jest tabela z łącznymi nadgodzinami za poprzednie okresy rozliczeniowe. Wiadomym jest, że po każdym zakończonym miesiącu program zlicza faktycznie przepracowane godziny i albo dodaje do tych poprzednich nadgodzin albo odejmuje od nich w sytuacji, kiedy nie przepracowało się normatywu na dany miesiąc. ,,W przyrodzie nic nie ginie"

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Nadgodziny za 2007 - jak to rozwiązują ???
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 21, 2008, 17:35:22 »
Piszecie ,że przepadły Wam nadgodziny!!!!!!!!!?????? Moja rada,na bieżąco śledzić stan tych nadgodzin robić wydruki,potwierdzać u D-cy lub Komendanta i w domciu do segregatora.Życie mnie nauczyło,że warto mieć na wszystko papier......potwierdzony papier

                                                                                                                                                        Pozdrawiam
I zaraz okrzykną Cię burzycielem "porządku", nawet ludzie z pb.
Staniesz się wrogiem w/w.
Znam to aż za dobrze.

Offline waldek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Nadgodziny za 2007 - jak to rozwiązują ???
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 21, 2008, 17:57:07 »
  Tak ale ja przynajmniej do pracy chodzę by zarabiać pieniądze i utrzymać rodzinę, wolnego mi nie trzeba tak jak kasy.  ^_^
POZDRAWIAM

Offline chak

  • EMERYT
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Nadgodziny za 2007 - jak to rozwiązują ???
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 21, 2008, 20:45:58 »
W grafiku pełnienia służby jest coś takiego jak "odbiór nadgodzin z poprzedniego okresu rozliczeniowego". Póki nie płacą za nadgodziny a nie każdy może sobie pozwolić na pozwanie komendanta do sądu, powinno się korzystać z tej możliwości.
Święte słowa. I tak robimy  :wacko:
Mam zamiar rozpocząć nowe życie poza firmą.
Szukam dobrze płatnej pracy. Kontakt na PW. :)

Offline panda

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Nadgodziny za 2007 - jak to rozwiązują ???
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 24, 2008, 13:47:43 »
We Wrocławiu od 01.03.2008 w jednostkach specjalistycznych z tego co wiem(JRG3,JRG1,JRG9) mają zacząć płacić za nadgodziny.Zastanawiam się jak będą płacić. Z nie potwierdzonego źródła wiem, że ma to być około 10 zł/h na rękę. Tak sobie myślę, że nie jest to z godnie z kodeksem pracy i powinno być więcej.Poczekamy do wypłaty w kwietniu. Może ktoś z was coś wie ? Tylko nie wiem co z nadgodzinami za poprzednie okresy rozliczeniowe.Od marca obsadzone zostanie dodatkowe auto ilość strażaków na zmianie się nie zmieni.Czyli ci którzy mogli iść na wolne będą na służbie .Dam znać jak dowiem się wszystkiego.
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2008, 10:24:23 wysłana przez panda »

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Nadgodziny za 2007 - jak to rozwiązują ???
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 24, 2008, 18:54:34 »
Napisz coś więcej. Na jakiej podstawie będą płacić i z jakiego paragrafu. jakoś mi się nie chce wierzyć w Twoją rewelację, ale oby była ona prawdą.

Offline waldek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Nadgodziny za 2007 - jak to rozwiązują ???
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 24, 2008, 20:10:31 »
   Czyżby zmieniono po cichutku rozporządzenie płacowe. Bardzo bym chciał tych pieniędzy.  ^_^ -_-
POZDRAWIAM

stary_wyga1212

  • Gość
Odp: Nadgodziny za 2007 - jak to rozwiązują ???
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 24, 2008, 22:45:34 »
nadgodziny to w PSP stary temat. prawda jest ze kiedys sie pracowało 9 slużb w miesiącu tj ponad 200 godzin. w pewnej chwili normatywem stało sie srednio 160 godz. Zaczelismy pracować  o 40 godz mniej za te same pieniądze (nikt nam nie zabrał ani złotówki z tego tytułu). Wiec dlaczego te lamenty itp.

Offline specjalista

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 156
Odp: Nadgodziny za 2007 - jak to rozwiązują ???
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 24, 2008, 23:34:56 »
@stary wyga
 Ty nie musisz, możesz dalej pracować 216 godzin za tą samą kase, znaczy nadgodziny charytatywnie :P

Kiedyś była komuna trzeba było to zmieniać? Kiedyś ludzie mieszkali w jaskiniach, po cholere było to zmieniac!?
Dwóch polaków, trzy zdania!

Offline minimalista

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Nadgodziny za 2007 - jak to rozwiązują ???
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 26, 2008, 11:27:04 »
Przepraszam że nie w temacie, ale mam prośbę. Może któryś z szanownych forumowiczów ma jakiś gotowy wniosek do KP w sprawie nadgodzin za okres 2004-2005. Nieubłaganie zbliża sie koniec trzeciego roku i coś z tymi nadgodzinami trzeba zrobić, czyli nadać ponownie bieg sprawie. Jeśli ktoś posiada link z takim gotowym wnioskiem to bardzo proszę o podanie. Szukałem na forum ale nie mogę nic znaleść , a wiem że takie gotowce istnieją. Pozdrawiam

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Nadgodziny za 2007 - jak to rozwiązują ???
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 26, 2008, 15:36:33 »
Istnieją gotowce : nawet z takiego sam szukałem , myślę ze piotr998 (bo  jest autorem tego pisma ) nie będzie zły jak go umieszczę ponownie zresztą na  tym poście :

.........................................
.........................................               
                                                 .................. dn. .................. 2008 r.

                     Pan .............................
                     Komendant Powiatowy
                     Państwowej Straży Pożarnej
                     w .......................................

   W nawiązaniu do pisma BK-I-110/22-1/07 Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej z dnia 18 stycznia 2007 r. polecającego zweryfikowanie naliczania ponadnormatywnego czasu służby proszę o rozliczenie czasu mojej służby od dnia 1 lipca 2005 r. tj. wejścia w życie zmiany zapisu art. 35 ustawy o Państwowej Straży Pożarnej (Dz.U. nr 100 poz. 836) wprowadzającego normę przeciętnie 40 godzin tygodniowo w przyjętym okresie rozliczeniowym.
   Nadmieniam, że rozporządzenie MSWiA z dnia 29 grudnia 2005 r. w sprawie pełnienia służby przez strażaków Państwowej Straży Pożarnej (Dz. U. nr 266 poz. 2247) weszło w życie z dniem 1 stycznia 2006 r. i dopiero z tym dniem można ewentualnie, w określonych prawem sytuacjach, stosować przedłużenie czasu służby do 48 godzin tygodniowo (wcześniej nie było określonych okoliczności uzasadniających przedłużenie czasu służby oraz właściwości przełożonych do określania harmonogramu czasu służby).
   Ponadto, działając na podstawie § 10 ust. 2 rozporządzenia MSWiA w sprawie pełnienia służby przez strażaków Państwowej Straży Pożarnej Dz. U. z 2005 r. nr 266 poz. 2247, proszę o umożliwienie wykorzystania przysługującego mnie czasu wolnego do końca najbliższego okresu rozliczeniowego tj. 30 czerwca 2008 r.
                                                                .............................

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
Odp: Nadgodziny za 2007 - jak to rozwiązują ???
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 27, 2008, 13:03:23 »
Istnieją gotowce : nawet z takiego sam szukałem , myślę ze piotr998 (bo  jest autorem tego pisma ) nie będzie zły jak go umieszczę ponownie zresztą na  tym poście :

.........................................
.........................................               
                                                 .................. dn. .................. 2008 r.

                     Pan .............................
                     Komendant Powiatowy
                     Państwowej Straży Pożarnej
                     w .......................................

   W nawiązaniu do pisma BK-I-110/22-1/07 Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej z dnia 18 stycznia 2007 r. polecającego zweryfikowanie naliczania ponadnormatywnego czasu służby proszę o rozliczenie czasu mojej służby od dnia 1 lipca 2005 r. tj. wejścia w życie zmiany zapisu art. 35 ustawy o Państwowej Straży Pożarnej (Dz.U. nr 100 poz. 836) wprowadzającego normę przeciętnie 40 godzin tygodniowo w przyjętym okresie rozliczeniowym.
   Nadmieniam, że rozporządzenie MSWiA z dnia 29 grudnia 2005 r. w sprawie pełnienia służby przez strażaków Państwowej Straży Pożarnej (Dz. U. nr 266 poz. 2247) weszło w życie z dniem 1 stycznia 2006 r. i dopiero z tym dniem można ewentualnie, w określonych prawem sytuacjach, stosować przedłużenie czasu służby do 48 godzin tygodniowo (wcześniej nie było określonych okoliczności uzasadniających przedłużenie czasu służby oraz właściwości przełożonych do określania harmonogramu czasu służby).
   Ponadto, działając na podstawie § 10 ust. 2 rozporządzenia MSWiA w sprawie pełnienia służby przez strażaków Państwowej Straży Pożarnej Dz. U. z 2005 r. nr 266 poz. 2247, proszę o umożliwienie wykorzystania przysługującego mnie czasu wolnego do końca najbliższego okresu rozliczeniowego tj. 30 czerwca 2008 r.
                                                                .............................

Proponuję zmienić wyraz odznaczony na czerwono na wyraz "mi"  :rolleyes:  :rolleyes: bedzie lepiej brzmiało.

                                                                                                                                                     Pozdrawiam

Offline jopek5

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Nadgodziny za 2007 - jak to rozwiązują ???
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 15, 2008, 19:35:33 »
witam
mam pytanko odnośnie nadgodzin - lecz nie dla funkcjonariusza czynnego
" w służbie " ale dla funkcjonariusza " byłego " tzn obecnego emeryta
co można w tym temacie zdziałać ?

pozdr

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Nadgodziny za 2007 - jak to rozwiązują ???
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 16, 2008, 08:40:07 »
Nadgodziny winny być rozliczone przed odejściem na emeryturę. Teraz pozostaje Ci ew. droga sądowa bez gwarancji pozytywnego dla Ciebie zakończenia.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Nadgodziny za 2007 - jak to rozwiązują ???
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 16, 2008, 19:02:58 »
Nadgodziny winny być rozliczone przed odejściem na emeryturę. Teraz pozostaje Ci ew. droga sądowa bez gwarancji pozytywnego dla Ciebie zakończenia.

Ot... Co! Dlatego m.in. już zaczynam też <działać> i nie ma zmiłuj się - jak Kuba Bogu i na odwrót  :wacko: TRUDNO ! -_-
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline siwy1973

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Nadgodziny za 2007 - jak to rozwiązują ???
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 18, 2008, 18:04:40 »
Witam,
mam parę pytanek do  zorientowanych w temacie nadgodzin;
- na mojej zmianie mamy nadgodziny od stycznia 2007, czy jest okres w jakim trzeba wykorzystać nadgodziny z pierwszego okresu 2007 ,
- nadgodziny nie były przepisywane na następny okres, czy mogą przepaść ?
 W każdym okresie od początku 2007 roku była taka sama sytuacja. Rozliczenie szło do kadr tylko z nadgodzinami za dany okres.
Jeśli ktoś odchodził w tym czasie na emke to 01 oddawał mu wszystkie nadgodziny.
 Jak Wy rozwiązujecie ten problem?
pozdo.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Nadgodziny za 2007 - jak to rozwiązują ???
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 18, 2008, 20:43:15 »
Jak byś się tak troszkę dobrze zakręcił to:
Cytuj
  Z dniem 1 stycznia 2009 roku ulegają przedawnieniu roszczenia z tytułu prawa do uposażenia i innych świadczeń oraz należności pieniężnych
(z upływem 3 lat od dnia, w którym roszczenie stało się wymagalne tj. od dnia 1 stycznia 2006 roku w dniu 31 grudnia zakończył się I okres rozliczeniowy).
  Bieg przedawnienia roszczenia z tytułu uposażenia i innych świadczeń oraz należności pieniężnych przerywa każda czynność przed kierownikiem jednostki organizacyjnej podległej ministrowi właściwemu do spraw wewnętrznych, właściwym do rozpatrywania roszczeń, podjęta bezpośrednio w celu dochodzenia lub ustalenia albo zaspokojenia roszczenia .
  W związku z powyższym strażacy PSP i emeryci PSP powinni do dnia 31 grudnia 2008 roku złożyć pisma przerywające bieg przedawniania tych roszczeń na następne 3 lata. Wzory  pism są na  http://www.zzsflorian.straz.wroclaw.pl/
Pisma należy złożyć do dnia 31 grudnia 2008 roku  za potwierdzeniem w jednostce, nie wysyłać pocztą ponieważ mogą zostać dostarczone po terminie.
a reszta jest tu: Czas służby 48 godzin !!!!!!! kilkadziesiąt stron ;), ale tam na pewno znajdziesz odpowiedz.

Pozdrawiam
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline rosół

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Nadgodziny za 2007 - jak to rozwiązują ???
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 21, 2008, 21:56:51 »
włączając się do dyskusji nadgodzin
nie wszystkie komendy oddają nadgodziny odchodzącym na emki,przykładem negatywnym jest nasza komenda w olsztyńskim,maja zanic wypracowane duże  ilości nadgodzin.Co wy na to.Pozdrawiam

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Nadgodziny za 2007 - jak to rozwiązują ???
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 22, 2008, 08:02:59 »
... maja zanic wypracowane duże  ilości nadgodzin.Co wy na to...
Emeryt, któremu mogą już tylko naskoczyć, może wystąpić na drogę sądową.  :wub:
Z tego też względu - a nie z miłości - w większości komend oddają emerytom nadgodziny.  :rofl:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe