Autor Wątek: Nowi Z-cy KG  (Przeczytany 35415 razy)

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Nowi Z-cy KG
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 09, 2008, 20:15:55 »
Polecam artykół z wekendowej GW pt "Górnicy, odbierzcie władzę związkowcom" i z jego glównym przesłaniem a mianowicie że związki zawodowe to nie tylko nam sie należy, dla nas kasa kasa kasa.
Może nie dokońca ma to odzwierciedlenie w naszych zz ale daje do myślenia i zastanowienia nad sensem niektórych działań podejmowanych przez ZZ.

http://www.gazetawyborcza.pl/1,76498,4810615.html


ps. czytanie ze zrozumieniem to duża sztuka.... :mellow:

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Nowi Z-cy KG
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 09, 2008, 20:23:51 »
Cytuj
ps. czytanie ze zrozumieniem to duża sztuka....

Właśnie emer, tym bardziej, że ostatnimi czasy byliśmy zasypywani informacjiami o zmianach w zasadach emerytalnych strażaków, przez GW właśnie, co za każdym razem było durnym i nieprzemyslanym wymysłem autora artykułu, nie jest to niestety najwyższych lotów gazeta  :mellow:

PS> Trymix, dałeśmi minusa ;za kolesiostwo" po wcześniejszym  moim poście, więc moze wytłumacz co miałeś na mysli i daj od razu nastepnego, bo i tak mnie to wali, a zdania nie zmienię.

Dla "Dobra słuzby" w Twoim rozumieniu powołano na Z-ce KG "pułkownika Kwiatkowskiego" - dotychczasowego emeryta...hm...bumerang, czy znak, że w służbie nie ma obecnie lepszych?
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Nowi Z-cy KG
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 09, 2008, 20:29:12 »
Jasne Robard, masz racje czy gazeta jest wysokoch lotów czy nie to juz sprawa bardzo subiektywna. Wiesz ten artykół nie nakazuje niczego nikomu /jesli wczyta się w sens / pozwala spojrzec na całą sprawe z całkiem innej strony innej niz codzienne relacje medialne. Można się z tym zgadzac lub nie. Ja się z autorem zgadzam.

pozdrawiamM

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Nowi Z-cy KG
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 09, 2008, 20:35:26 »
A ja się zastanawiam gdzie się pochowali Ci wszyscy entuzjaści powyborczy ...

Offline pkpsp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Nowi Z-cy KG
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 09, 2008, 20:39:30 »
@ strażak pasjonat, ataman, pkpsp
szanowni koledzy wypowiadacie się w imieniu trzeźwo myślących rzesz strażaków, a żaden z Was nie przekroczył 10 postów? Czyżbyście byli d tej pory biernymi raczej obserwatorami? A skoro tak, to pasuje do Was hasło: mierny, bierny, ale wierny? Co naprawdę niewiele ma wspólnego z trzeźwym myśleniem

Po pierwsze. Nie wypowiadam się w niczyim IMIENIU poparłem jedynie kol.ataman
Po drugie. Jeżeli to ilość napisanych postów pozwala trzeźwo myśleć to gratuluje TRZEŹWOŚCI
Po trzecie. Ja Ciebie nie oceniałem więc Ty nie oceniaj mnie.
Pozdro.





Niezależnie od tego, ile mieszkań zalejemy podczas akcji i tak nas będą kochać. Zatem wody nie oszczędzać.
Skonstruować dobrą pompę pożarniczą to jest sztuka. Trzeba się narobić, żeby dobrze dobrać parametry ssania i tłoczenia. Zresztą Ci z was, którzy palą, na pewno przekonali się już, siedząc w toalecie, jak trudno jest jednocześnie i ciągnąć i pchać.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Nowi Z-cy KG
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 09, 2008, 20:42:05 »
Powoli z pięknego przedwyborczego tortu PO odpada lukier, polewa z czekolady zmienia kolor na róż i ukazuje się stary napis, bo starzy piekarze wrócili z urlopu, we wnętrzu napewno znajdziemy zakalec..
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline sam998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Nowi Z-cy KG
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 09, 2008, 20:54:14 »

Przypomnę, że to właśnie dzięki działalności zz otrzymaliśmy w tym roku najwyższe nagrody od czasu powstania PSP, zz współuczestniczyły we wprowadzaniu i tworzeniu ustawy modernizacyjnej, dzięki czemu w 2007 dostaliśmy, w 2008 mamy niedługo dostać, a w 2009 dostaniemy najwyższe od lat podwyżki wynagrodzeń (zobaczymy ile kasy załatwią nam nowi komendanci na lata 2010 i dalej?), jak do tej pory utrzymaliśmy tzw. przywileje emerytalne (zobaczymy czy komendanci postarają się utrzymać je nadal, nie tracąc nic z dotychczasowych?)...Aby zlikwidować zz trzeba zmienić ustawę, naruszając przy tym traktat europeiski i Konstytucję RP, ale tego pewnie nawet nie wiecie? Bo cóż to za problem, prawo?
Można więc założyć, że chcielibyście wprowadzić TKM bez względu na konsekwencje dla zdecydowanej rzeszy strażaków?:


Trochę odbiegnę od głównego wątku, ale skoro temat został tu poruszony wiec zapytam robard skoro wyliczasz, co dzięki zz otrzymaliśmy lub otrzymamy to zadam jedno pytanie, może nie kierowane bezpośrednio do ciebie, ale do,,góry",co dzięki zz nie otrzymaliśmy? Dlaczego ZZ nie potrafiły załatwić sprawy zapłaty za nadgodziny?


Offline Zbycho

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Nowi Z-cy KG
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 09, 2008, 22:06:11 »
Ponieważ każdy Związek na początku jest dla ludzi. Powstaje z potrzeby chwili - złych decyzji Komendanta, dowódcy czy jawnej niesprawiedliwości. Po pewnym czasie następuje zwyciestwo lub stabilizacja, a w szeregi zwykłych członków wkrada się marazm. Jednakże pozostają liderzy, jedni mądrzy, inni mniej. Jedni wykorzystują nurt, zostają aspirantami, robią np. Ochronę Środowiska w Pcimu Dolnym i zostają, no własnie ... a be ... oficerami. Teraz tylko zmienimy ten brzydki zapis "magister i inżynier pożarnictwa" na "studia wyższe" i otwarta droga do ...2x a be ... stołka Komendanta. Tyle, że po drodze kilka razy trzeba wybrać "mniejsze zło", pójść na mały "układzik". Co się dzieje, kiedy szef ZZ przechodzi na "drugą stronę" czyli do biura? Np. zostaje D-cą JRG - kiedy rozmawiamy z nim jak ze związkowcem, a kiedy z dowódcą? Jeśli mamy go serdecznie dość do do kogo mamy się zwrócić ? Do Komendanta ?
ZZ muszą być, ale to MY wybieramy ich członków, My wybieramy Przewodniczącego. Jeśli Nam nie pasują to możemy się wypisać. Jeśli się wszyscy wypiszemy, to takiego Przewodniczącego nie będzie, wstyd też bedzie mniejszy. Jeśli tego nie zrobiliśmy to znaczy, że się z tym zgadzamy, jestesmy ZA.
To nasze wybory zadecydowały, że jesteśmy dziś w tym miejscu. Ciekawy jestem przyszłych wyborów do ZZ.

Offline kowal15

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Nowi Z-cy KG
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 09, 2008, 22:29:19 »
witam
widzę że ci nowi ZK to jeden emeryt, drugi chorowity ale nastąpiło cudowne uzdrowienie (przydała by się mu porządna komisja lekarska) a trzeci to zasłużony karierowicz który ma lekarstwo na uzdrowieni   PSP   48godz.

Oj będzie się działo panowie ,  ale oni są tylko na chwilkę aby oczyścić szeregi  PSP  z Pisu
 A podobno jesteśmy Służbą  A-polityczną

Offline fornax

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Nowi Z-cy KG
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 09, 2008, 22:33:00 »
Robard też dostałem -1 od trymixa za kolesiostwo. Pewnie nie jestem ostatni, którego docenił nasz god. Wszyscy tu jesteśmy chyba kolegami zatem. Koledze trymixowi nawet +1 nie mozna dać za kolesiostwo, bo nie ma za co:)

Wracając do tematu. Upolitycznienie naszej służby jest faktem. Zmiana władzy politycznej = zmiana ścisłego kierownictwa PSP. Niektórym jakimś cudem udaje się ocaleć, ale to są wyjątki. Zresztą tak jest w policji, SG i innych  instytucjach mundurowych i cywilnych.
Ktoś jest w stanie to zmienić? .....

pozdrawiam

Offline sikawkowy2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Nowi Z-cy KG
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 10, 2008, 09:04:52 »
Drogi sikawkowy2008, protestuje przeciwko prównywaniu Solidarności z roku 1980 do obecnych związkowców. Oni nie tylko zawłaszczyli symbol wolności to jeszcze swoim działaniem go bezczeszczą. Nie wiem, czy nie zauwazasz nie tylko róznic intelektualnych, osobowościowych ale także - a moze przede wszystkim - braku humanitaryzmu i ludzkich odruchów u obecnych kolegów związkowców podpisujacych się "S". Oni nawet nie sa solidarni z PSP. A moze, drogi sikawkowy2008, Ty jestes zbyt młody aby rok 1980 pamietać. I starasz zie krzyczeć jak ci z obecnej, nie mającej nic współnego z tamtą. "s"...
Jesteś w Solidarności?
A ja tak
Cechuje Cie brak humanitaryzmu? mnie nie.
Kto jest solidarny z PSP a kto z władzą zobaczymy za rok.
Nie jestem zbyt młody aby pamiętać 1980 i 1981.
I 1982 i1983 i 1989 itd. A i tak Solidarnośc to Solidarnośc raz lepsza raz gorsza. W 1981 tez mówili że Solidarnośc jest nie taka jak trzeba ... Tylko że to mówili przeciwnicy Solidarności.

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Nowi Z-cy KG
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 10, 2008, 09:13:08 »
Drogi sikawkowy2008, protestuje przeciwko prównywaniu Solidarności z roku 1980 do obecnych związkowców. Oni nie tylko zawłaszczyli symbol wolności to jeszcze swoim działaniem go bezczeszczą. Nie wiem, czy nie zauwazasz nie tylko róznic intelektualnych, osobowościowych ale także - a moze przede wszystkim - braku humanitaryzmu i ludzkich odruchów u obecnych kolegów związkowców podpisujacych się "S". Oni nawet nie sa solidarni z PSP. A moze, drogi sikawkowy2008, Ty jestes zbyt młody aby rok 1980 pamietać. I starasz zie krzyczeć jak ci z obecnej, nie mającej nic współnego z tamtą. "s"...
Jesteś w Solidarności?
A ja tak
Cechuje Cie brak humanitaryzmu? mnie nie.
Kto jest solidarny z PSP a kto z władzą zobaczymy za rok.
Nie jestem zbyt młody aby pamiętać 1980 i 1981.
I 1982 i1983 i 1989 itd. A i tak Solidarnośc to Solidarnośc raz lepsza raz gorsza. W 1981 tez mówili że Solidarnośc jest nie taka jak trzeba ... Tylko że to mówili przeciwnicy Solidarności.

Wybacz stary ale i tak teraz trudno się połapać kto jest kto... trochę czasu upłynęło.. troszkę się wszystko rozjechało ... no niestety tak to już jest ... 

Offline Adonis06

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Nowi Z-cy KG
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 10, 2008, 10:02:23 »
Witam
Wracając do tematu Z-ców to ciekawe czy to wybór p. Leśniakiewicza, czy tak ma byc i juz.
I ciekawe jak to przełozy sie na ich współpracę.

Tak na koniec.
Dlaczego ten.... Kwiatkowski. (zakładaja koło emyrytów ZK)

strazak1982

  • Gość
Odp: Nowi Z-cy KG
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 10, 2008, 10:11:40 »
 :milcz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 15:04:47 wysłana przez strazak1982 »

Offline zoddali

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 161
Odp: Nowi Z-cy KG
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 10, 2008, 10:13:40 »
Cytuj
Jesteś w Solidarności? A ja tak
Cechuje Cie brak humanitaryzmu? mnie nie.
Kto jest solidarny z PSP a kto z władzą zobaczymy za rok.
Nie jestem zbyt młody aby pamiętać 1980 i 1981.
I 1982 i1983 i 1989 itd. A i tak Solidarnośc to Solidarnośc raz lepsza raz gorsza. W 1981 tez mówili że Solidarnośc jest nie taka jak trzeba ... Tylko że to mówili przeciwnicy Solidarności.

Drogi sikawkowy2008 - ja nie jestem w Solidarności, bo Wasze idee do mnie nie trafiają. Bo niszczycie ludzi którzy osmielą się mieć inne zdanie niż Wy. Bo przyklejając się do ideałów z roku 80-tego wypaczyliście 21 postulatów.

Przykład? Pierwszy: Wasza strona związakowa, link Historia, Biuletyn Informacyjny KSP "NA BOSAKA" 1/81 - strona 7, skład Prezydium KSP - Andrzej P. z SChP. człowiek wyrzucony ze słuzby przez komuszków, w roku 2006 "odsunięty" przez Was - bo myslał i widział co sie dzieje.

Przykład drugi - okres cytowanego wyżej Biuletynu KSP, przygotowania do strajku w SChP. I telefon ówczesnego dyspozytora z "trójki" do Komendanta Henryka... KIEDYS TEM WĄTEK BYŁ NA FORUM!!! I ten człowieczek (obecnie major, działacz waszej "s") przyczynił sie do odsuniecia pana Andrzeja P.

Fałsz, obłuda, zakłamanie, partykularne interesy... A gdzie Człowiek, gdzie PB, gdzie ideały Sierpnia?

Solidarność w roku 1980 była dobra. Ta Wasza to juz nie to samo. Pomimo upływu czasu ja nadal wierzę w ideały Sierpnia.

Offline sikawkowy2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Nowi Z-cy KG
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 10, 2008, 10:30:52 »

Drogi sikawkowy2008 - ja nie jestem w Solidarności, bo Wasze idee do mnie nie trafiają. Bo niszczycie ludzi którzy osmielą się mieć inne zdanie niż Wy. Bo przyklejając się do ideałów z roku 80-tego wypaczyliście 21 postulatów.
Fałsz, obłuda, zakłamanie, partykularne interesy... A gdzie Człowiek, gdzie PB, gdzie ideały Sierpnia?

Solidarność w roku 1980 była dobra. Ta Wasza to juz nie to samo. Pomimo upływu czasu ja nadal wierzę w ideały Sierpnia.
Oceniasz wszytkich przez pryzmat jednego.

Nie nt.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2008, 21:22:52 wysłana przez Ajax »

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Nowi Z-cy KG
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 10, 2008, 11:14:20 »
TEMAT wątku brzmi "Nowi Z-cy KG"
Każda następna wiadomość nie na temat zostanie skasowana
albo przeniesiona do działu o ZZ
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline zoddali

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 161
Odp: Nowi Z-cy KG
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 11, 2008, 07:43:09 »
Masz rację Butel, z nimi nie da się normalnie dyskutować.

A propos nowych zastępców - podczas "przekazania władzy" był obecny tylko jeden ustępujacy z-ca KG. A może ja się mylę?

sikowakowy2008 - juz mamy trzech - więc nie patrzę przez pryzmat jednego. Czyzby stchórzyli? Wstyd.

Offline firek998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Nowi Z-cy KG
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 11, 2008, 08:34:44 »
Masz rację Butel, z nimi nie da się normalnie dyskutować.

A propos nowych zastępców - podczas "przekazania władzy" był obecny tylko jeden ustępujacy z-ca KG. A może ja się mylę?

sikowakowy2008 - juz mamy trzech - więc nie patrzę przez pryzmat jednego. Czyzby stchórzyli? Wstyd.

Z tego co słyszałem to bryg. Zuchora leży w szpitalu, plotkla głosi że było podejrzenie sepsy inna że zapalenia mięśnia sercowego, a bryg. Szrama ponoć złożył dymisję przed odwołaniem. Ale za to był przwodniczący ZZ Solidarność. A więc przedstawiciel odwołanej władzy.

Offline sikawkowy2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Nowi Z-cy KG
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 11, 2008, 11:09:26 »
Zastanów sie sam nad swoim pytaniem:) widziałeś ochotnika który narzeka???? a nimi rządzi człowiek (wysoko postawiony) z PSL
Widziałem i to wielu. Oczywiście po cichu i za plecami ZOG, ZOP, ZOW itd ;). POza tym czy dla nas będzie równie łaskawy?? nas jet tylko 30 tys a nie kilkaset tysięcy:).
Ale może jakoś to będzie :)

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Nowi Z-cy KG
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 11, 2008, 21:04:41 »
Już chyba wiadomo jest co nowi myślą ,i jak zamierzają działać  :   

Narada Kadry Kierowniczej Państwowej Straży Pożarnej
   
    http://www.zgnszzpp.republika.pl/aktualnosci/biuletyn/biuletyn-1-08.htm

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

straz98

  • Gość
Odp: Nowi Z-cy KG
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 12, 2008, 11:55:36 »
robard nie siej paniki, to że nikt nie mówi że jutro na ziemię spadną kosmici to według Ciebie znaczy, że trzeba się szykować na nalot marsjan :)

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Nowi Z-cy KG
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 12, 2008, 12:03:04 »
... Oni poprostu zamierzają kontynuować prace rozpoczętę przez poprzednie kierownictwo ...
Czy to ma być zarzut do obecnej ekipy, czyżby kontynuując prace poprzedników popełniali błąd? A może poprzednie kierownictwo nie robiło nic dobrego wartego kontynuacji - bez przesadyzmu.  ^_^
To co było dobrego w działaniach poprzedników należy kontynuować, a nie przekreślać dla zasady że inna ekipa nie mogła zrobić nic dobrego. Tego typu działań mamy już chyba powyżej dziurek w nosie.  -_-
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline sebas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Nowi Z-cy KG
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 12, 2008, 16:09:21 »
robard chyba dopadł Cię jakiś słabszy dzień, może depresja. Poprzednicy jakoś nie przedstawiali żadnego jasnego stanowiska w tej sprawie,a cytowali jedynie wypowiedzi mswia. Teraz też chyba jest za wcześniej, żeby straszyć. Owszem można chuchać na zimne, ale nie snuć wizji katastroficznych.
Mnie bardziej niepokoi, że nagle ZZ S chce stać z boku i mówić to nie my to wy i oni, a to chyba będzie największą szkodą dla strażaków.
pozdrawiam i życzę trochę optymizmu.

PS tej ekipie nie można zarzucić jednego - że zna się na pożarnictwie. O ostatnich poprzednikach jakoś trudno było to powiedzieć.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Nowi Z-cy KG
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 12, 2008, 16:18:34 »
tej ekipie nie można zarzucić jednego - że zna się na pożarnictwie. O ostatnich poprzednikach jakoś trudno było to powiedzieć.

Jesteś pewien, że to chciałeś napisać?
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie