Autor Wątek: Działania Psp Podczas Zagrożeń Radiologicznych.  (Przeczytany 3352 razy)

Offline krzyr1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Działania Psp Podczas Zagrożeń Radiologicznych.
« dnia: Wrzesień 29, 2004, 13:58:59 »
:blink: Czy jest ktoś w stanie mi podać procedury działań PSP podczas zagrożen radiologicznych. Opracowuje procedury do Planu Ratowniczego i wymiekłem z radiologi. Test takie zamieszanie i twórcze jakieś wymysły, że aż boli. Może ktoś z kolegów przerobił już ten temat. Czekam na odpowiedzi i z góry dziękuję. A ja dalej brnę w temat i zagłebiam, chyba się zakopię.! :blink:  

Offline gorex

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 534
  • Nienagannie wyuzdany trzydziestolatek
Działania Psp Podczas Zagrożeń Radiologicznych.
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 30, 2004, 12:53:49 »
moim zdaniem PSP prowadzi działania pomocnicze. działa "grupa wyjazdowa" CIOR, no i zasady ochrowny wlasnej: przeszkody, czas ekspozycji itd.

OT: opracowujesz procedury na wszystko co Ci przyjdzie do głowy? czy masz to oparte jakas analiza zagorożeń? po co? robisz procedury na np. zgrożenie epidemia gorączki tropikalnej? albo ataku hiszpańskiej muchy?
 
Zrób na złość wszystkim- zacznij myśleć!
Nic tak nie psuje dyskusji jak dogłębna znajomość rzeczy. MH nr..

Offline krzyr1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Działania Psp Podczas Zagrożeń Radiologicznych.
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 30, 2004, 13:59:26 »
Jeżeli się orientujesz w temacie to powinieneś wiedzieć , że nie CIOR tylko CLOR (Centralne Labolatorium Ochorony Radiologicznej) a dokładnie tymi sprawami zajmuje się Ośrodek Dyspozycyjny Służby Awaryjnej:     (0-prefix-22) 811-15-15 (czynny całą dobę). Ale jak się domyslam Ty jesteś z Tych STRAŻAKÓW co myślą jeszcze po staremu  :P Kolego nie zrozumiałeś mnie ale już wiem dlaczego...?. Mi chodzi o procedury działania właśnie jak to Ty nazwałeś pomocnicze. Według mnie nie jestes osobą kompetentną aby w tym temacie wydawać swoje opinie. Zainteresuj sie tematem a zobaczysz, że warto i bedziesz mądrzejszy. A jeśli jeszcze chcesz to powiedz mi jak podchodzisz do takiego tematu jako działania pomocnicze? Co ty chcesz zrobić na mijscu zdarzenia????? Posłać Strażaków na śmierć. Lepiej już pisz kwity na przejście na emeryturę jeśli jestes z PSP. Czekam na dalsze informacje. Jezeli chodzi o ataki chorób tropikalnych to ty chyba nieznasz zadań PSP. Dziękuję za odpowiedź ale takiej nie oczekiwałem. Pozdrawiam rozsądnych STRAŻAKÓW.  

Offline gorex

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 534
  • Nienagannie wyuzdany trzydziestolatek
Działania Psp Podczas Zagrożeń Radiologicznych.
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 01, 2004, 09:58:51 »
tak CLOR - masz racje.
zadania strazaków chyba znam.  i uwazam ze nie jestesmy "himenami" od wszystkiego. straz pozarna jest czescia OC, mysle ze to Oc powinna zajmowac sie chorobami tropikalnymi, radilogia itd.
 co do mojej ironii: rozporządzenie o ksrg załącznik 1, co powinien zawierać plan ratowniczy:
10. Zbiorcze zestawienie procedur:
....
7)postępowania podmiotów systemu przy zdarzeniach uwzględniających specyfikę zagrożeń na danym obszarze operacyjnym. ...

oraz

§ 5. 1. Opracowanie planów, o których mowa w § 4, poprzedza się:
   1)   analizą zagrożeń występujących na danym obszarze, przy uwzględnieniu gęstości zaludnienia, warunków geograficzno-topograficznych, stanu infrastruktury oraz zagrożeń z obszarów sąsiadujących, w tym terenów objętych prawem górniczym, poligonów, wód przybrzeżnych oraz terenów państw ościennych,
   2)   analizą zabezpieczenia operacyjnego podległego obszaru, określającą siły i środki niezbędne do ratowania życia, zdrowia, mienia i środowiska oraz ograniczenia, likwidacji lub usuwania potencjalnych zagrożeń, przy uwzględnieniu sił i środków własnych systemu oraz współdziałających z systemem na poszczególnych poziomach jego funkcjonowania.
2. Analizy, o których mowa w ust. 1, poddaje się aktualizacji co najmniej raz w roku.

oraz
§ 6. 1. Plany sprawdza się w drodze ćwiczeń aplikacyjnych i praktycznych z udziałem podmiotów systemu oraz poddaje się aktualizacji co najmniej raz w roku.

jak chcesz sprawdzać te swoje procedury?
Zrób na złość wszystkim- zacznij myśleć!
Nic tak nie psuje dyskusji jak dogłębna znajomość rzeczy. MH nr..

Offline papay_psp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
Działania Psp Podczas Zagrożeń Radiologicznych.
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 01, 2004, 22:47:54 »
Cześć witam!!!!
SGSP wydała książkę o tematyce, która Cię interesuje - tzn. zagrożenia radiologicznego. Na pewno jest on wystawiona w gablocie przy wejściu do biblioteki. Jak będę w Warszawie na studiach 9-11 października to mogę się dokładniej zorientować co jest w tej pozycji.