Autor Wątek: Nowy Małopolski Komendant Wojewódzki  (Przeczytany 14986 razy)

Offline pszemek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
Odp: Nowy Małopolski Komendant Wojewódzki
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 08, 2008, 23:13:16 »
Wtrącę parę zdań nt. platformy szkoleniowej. Zaznaczam, nie znam żadnych innych faktów poza tym, co widzę wchodząc na stronę http://moodle.straz.krakow.pl/

Ta strona elerningowa jest oparta na jednym z paru - bezpłatnym systemie moodle. Nie znam żadnych liczb mówiących o kosztach utrzymania, ale biorąc pod uwagę, że strona ma niezmodyfikowany wystrój graficzny, koszt uruchomienia takiego pomysłu jest minimalny. Za 150 zł/rok jako opłata serwera internetowego można mieć taką stronę natychmiast. Dochodzi jakiś koszt dla opiekuna, ale to jak wszędzie. W stosunku do każdego innego elerningowego systemu komercyjnego jest to dosłownie promil kosztów. I z tej perspektywy ja dobrze oceniam tą inicjatywę. Zwracam uwagę, że w naszej formacji generalnie obowiązuje odwrotna zasada - decydenci mający kompleksy małego członka skłonni są bekać każde bajońskie kwoty na wątpliwe pomysły informatyczne. Na tym tle komendant małopolski wypada zdecydowanie pozytywnie.

Nie wiem co jest w treści szkoleń, są zablokowane. Możliwe, że nie porażają zawartością. Ale też elerningiem jakiś wyjątkowych treści nauczyć nie można. Kurs szydełkowania, malowania paznokci, wymiana żarówek w samochodzie. To tematy, które ewentualnie bezpiecznie można uczyć tą kiepską metodą. No ale czego nie robi PR firm informatycznych. Dzisiaj ogłupia się ludzi wmawiając im, że mogą nawet studiować przez internet. A konsumenci łykają tę spreparowaną papkę nowych technologii jak młode indory, dziwiąc się jedynie jaka ta nauka prosta - jak czytanie Gali siedząc na kiblu.
Każde społeczeństwo, które oddałoby trochę wolności żeby zyskać trochę bezpieczeństwa, nie zasługuje na żadne z nich i straci obydwa
Benjamin Franklin

Fałszywe kłamstwa - Foo Fighters

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Nowy Małopolski Komendant Wojewódzki
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 08, 2008, 23:24:01 »
Cytuj
No ale czego nie robi PR firm informatycznych. Dzisiaj ogłupia się ludzi wmawiając im, że mogą nawet studiować przez internet. A konsumenci łykają tę spreparowaną papkę nowych technologii jak młode indory, dziwiąc się jedynie jaka ta nauka prosta - jak czytanie Gali siedząc na kiblu.

Bardzo rzadko to robię ale popieram w całej rozciągłości mojego przedmówcę  ^_^
Idea platformy szkoleniowej jest wstanie wyprzeć niektóre stereotypy dot. szkoleń w KP -_-
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline Dżordż

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Nowy Małopolski Komendant Wojewódzki
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 09, 2008, 15:08:22 »
A Jasiu platformienke stworzył i powołanie z Warszawy dostał /Kargul pismo napisał i ogierka z UNRy dostał/ tak tak panowie my tu gadu gadu o "mrozie" a w Krakowie odwilż, jasiu nie zasypuje gruch w popiele PO w agh działa znaleźli dojście i wygryźli kandydata z tarnówka a to janko cicha woda dreptał dreptał i wydreptał REWELACJA i co wy na to tak się sprawy załatwia a nie anonsiki w prasie.Uczcie się od starego wygi młodzi nie koniecznie na "platformie e-lerningowej" POZDRAWIAM ZASKOCZONYCH!!!!!!

Offline jasiuf

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Nowy Małopolski Komendant Wojewódzki
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 09, 2008, 16:11:27 »
A Jasiu platformienke stworzył i powołanie z Warszawy dostał /Kargul pismo napisał i ogierka z UNRy dostał/ tak tak panowie my tu gadu gadu o "mrozie" a w Krakowie odwilż, jasiu nie zasypuje gruch w popiele PO w agh działa znaleźli dojście i wygryźli kandydata z tarnówka a to janko cicha woda dreptał dreptał i wydreptał REWELACJA i co wy na to tak się sprawy załatwia a nie anonsiki w prasie.Uczcie się od starego wygi młodzi nie koniecznie na "platformie e-lerningowej" POZDRAWIAM ZASKOCZONYCH!!!!!!

Nawet nie żartuj!!!
Czyżby nowym... miał być...? Bez jaj!
Ale z drugiej strony to człowiek kompetentny, poukładany, elokwentny, obdarzony niezwykłym darem przekonywania, jasno i konkretnie wysławiający się, zaradny i... aż mi słów brak. Po prostu super-strażak! 

Offline blacha

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Nowy Małopolski Komendant Wojewódzki
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 09, 2008, 17:28:29 »
NO TO GRATULACJE!!!

Czyli wystarczy stworzyc PLATFORMĘ (moze byc i e-learningowa) aby zostac popartym przez PLATFORMĘ  (może byc Obywatelska).

Normalnie Monty Python

Offline pożarnik92

  • asp.sztab.w stanie spoczynku
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Bądz zawsze sobą.
Odp: Nowy Małopolski Komendant Wojewódzki
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 09, 2008, 19:15:33 »
No to wreszcie kto?????? Czyżby E-strażak chyba wymiękam.
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."
"Mało salutowałem i teraz wiem że  w odpowiednim czasie nie miałem głowy"

Offline jasiuf

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Nowy Małopolski Komendant Wojewódzki
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 09, 2008, 19:22:08 »
Eeee, czemuż to wymiękasz?
Ja wprawdzie przez chwilę się dziwiłem (o ile to w ogóle prawda!!!) ale potem przestałem.
Przecież, jak już rzekłem, to człowiek nad wyraz kompetentny, poukładany, elokwentny do potęgi, obdarzony niezwykłym darem przekonywania, nie tylko jasno ale i konkretnie wysławiający się, zaradny i... wciąż słów mi brak aby wymienić wszystkie Jego zalety. Super-strażak to mało powiedziane!

Offline Dżordż

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Nowy Małopolski Komendant Wojewódzki
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 09, 2008, 20:53:40 »
widzę że niektórzy przesadzają z przywarami,zaletami i cechami charakteru komendanta Jana, nie taki Jasio ładny jak go malują :wacko: jeszcze wam pokaże różki że ho ho,już zacznijcie się bać

Offline jasiuf

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Nowy Małopolski Komendant Wojewódzki
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 09, 2008, 20:56:24 »
widzę że niektórzy przesadzają z przywarami,zaletami i cechami charakteru komendanta Jana, nie taki Jasio ładny jak go malują :wacko: jeszcze wam pokaże różki że ho ho,już zacznijcie się bać

Oj chłopie, chłopie. A przeczytaj ze zrozumieniem moje posty.

Offline Dżordż

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Nowy Małopolski Komendant Wojewódzki
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 09, 2008, 21:17:53 »
ja je doskonale rozumiem ale własnie dlatego należy się bać, o Janie mam bardzo podobne zdanie jak Ty POZDRAWIAM ^_^
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2008, 21:37:13 wysłana przez Dżordż »

Offline psp112

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Nowy Małopolski Komendant Wojewódzki
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 19, 2008, 08:52:15 »
Jednak nie ma co się szybko spodziewać nowego MKW. Nowy KG nie będzie wymieniał tak szybko wojewódzkich jak poprzednicy, widać, że nie patrzy tylko na poglądy polityczne. Przyglądnie się na spokojnie pracy wojewódzkich i ewentualnie zrobi jakieś korekty.

Offline zoddali

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 161
Odp: Nowy Małopolski Komendant Wojewódzki
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 19, 2008, 10:53:51 »
A jak A.Ł. swiętował drugą rocznicę objęcia urzędu? Czyżby minęło niepostrzeżenie?

Anna

  • Gość
Odp: Nowy Małopolski Komendant Wojewódzki
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 01, 2008, 07:15:14 »
Po przeczytaniu i oglądnięciu zdjęć z narady rocznej i przekazaniu sprzętu dochodzę do wniosku że zmiana KW konieczna, nie potrafi nawet dopilnować jak ma wyglądać poczet sztandarowy na uroczystości. Polecam zdjęcie zamieszczone na stronie KG i zabawę czego w umundurowaniu brakuje tym panom. ^_^

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Nowy Małopolski Komendant Wojewódzki
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 01, 2008, 08:19:31 »
Po przeczytaniu i oglądnięciu zdjęć z narady rocznej i przekazaniu sprzętu dochodzę do wniosku że zmiana KW konieczna, nie potrafi nawet dopilnować jak ma wyglądać poczet sztandarowy na uroczystości. Polecam zdjęcie zamieszczone na stronie KG i zabawę czego w umundurowaniu brakuje tym panom. ^_^

Jeżeli rolą KW miało być dopilnowanie pocztu sztandarowego, to jeszcze zapomniałaś dodać że nie sprawdził czy maja regulaminowy kolor skarpetek.
Gratuluje poczucia humoru.
Jeżeli już to ocena merytoryczna a nie szukanie dziury w całym.
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2008, 08:25:23 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline psp112

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Nowy Małopolski Komendant Wojewódzki
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 01, 2008, 15:01:27 »
Zgadzam się z kolegą Butel - em. Komendant Wojewódzki ma ważniejsze sprawy niż poczet sztandarowy. Może oczywiście wyciągnąć konsekwencję od osoby odpowiedzialnej, ale nie może osobiście wszystkiego nadzorować - ma od tego ludzi.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Nowy Małopolski Komendant Wojewódzki
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 01, 2008, 20:06:18 »
A Ci z kolei co wyznaczyli poczet sztandarowy "uwalą " gościa co mu nie zimno w ręce...
A może po prostu brakło jednej pary ???
To też jest możliwe bo podobno magazyn (przynajmniej ten w KM) pussssttyyyy :)

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: Nowy Małopolski Komendant Wojewódzki
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 01, 2008, 23:47:59 »
A nie macie tam ZZ. No chyba nie macie. Jak dół tak bardzo chce zmian lub ich nie chce to ustalcie to sobie na zebraniach w komendach, spotkajcie się i załatwcie sprawę na poziomie województwa, olewając centrale. Chodzi o wasze dobro, a nie pana X.
Cogito ergo sum – chciałby się powiedzieć.

A Ci z kolei co wyznaczyli poczet sztandarowy "uwalą " gościa co mu nie zimno w ręce...
A może po prostu brakło jednej pary ???
To też jest możliwe bo podobno magazyn (przynajmniej ten w KM) pussssttyyyy :)


Po mimo całego szacunku pozwolisz, że się z tobą nie zgodzę. Istnieje coś takiego jak regulamin, całkiem świeże wydanie. Jeżeli gość takie podstawy ma w d...e to znaczy, że wszystko ma w d...e, no chyba, że w całek komendzie mają to w d...e, a wtedy właściwie wszyscy powinni dostać po d...e.
Pozdrawiam
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

sodomawstrazy

  • Gość
Odp: Nowy Małopolski Komendant Wojewódzki
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 02, 2008, 09:40:33 »
Kwalifikacje, jak kiedyś pisałem
czyżby brak ludzi z odpowiednimi kwalifikacjami na stanowiskach, to co jeżeli będą sprawy poważniejsze, a może to była niepoważna uroczystość

Offline pożarnik92

  • asp.sztab.w stanie spoczynku
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Bądz zawsze sobą.
Odp: Nowy Małopolski Komendant Wojewódzki
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 02, 2008, 14:53:04 »
Koledzy na spotkaniu z KG podobno coś mówiono o emeryturach , czy ktoś coś bliżej wie na ten temat , ma to być miła niespodzianka ale to tyle z przecieku .Temu koledze od sztandaru dajcie już spokój są ważniejsze sprawy.
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."
"Mało salutowałem i teraz wiem że  w odpowiednim czasie nie miałem głowy"

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Nowy Małopolski Komendant Wojewódzki
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 15, 2008, 10:26:06 »
Ostatnio dochodzą słuchy że Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa przy KW przeżywa trudne chwile.....
I to nie z powodu braku pieniędzy..
Może ktoś coś więcej na ten temat wie ??

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Nowy Małopolski Komendant Wojewódzki
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 16, 2008, 20:36:35 »
na temat kasy to nic nie wiadomo.... dlaczego miałaby przeżywać ciężki okres?
a tak swoją drogą całkiem niedawno KW miał tourne po komendach miejskich, czy teraz zaprzestał tego rodzaju spotkań ze strażakami? pozdr
EGO = 1 / wiedza

Offline STRAŻAK___!!!

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Nowy Małopolski Komendant Wojewódzki
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 16, 2008, 22:17:20 »
Jak dla mnie cała ta dyskusja to żenada...
   Wytyka się Komendantowi Łabuzowi, to że np. poczet był nie taki jak powinien, to że jest jakaś głupia tam platforma, to ze zrobił sobie wycieczke po komendach... poprostu żenada, teraz znów jakis wątek, że cos nie tak z kasą zapomogową. Nie wiem co wy chcecie od goscia. Wydaje mi się, że zwykły strażak nie może mieć o nic pretensji, a wręcz przeciwnie... Ilez ma z nim do czynienia, co jest rzecza normalną... NIe przesadzajmy, ze komendant powinien, jeszcze sprawdzać czy poczet ma rekawiczki, skarpetki, czy goście są ogoleni... Kolejna rzecz platforma... Jest to pomysł innowacyjny, ciekawy, na pewno nie do końca jeszcze OK, powiem wiecej poziom szkoenia budzi wiele watpliwości ale cos się robi cos się dzieje, uwazam że jest to napewno krok do przodu... Wycieczka po komendach... Przyjechał, kazdy mógł się z nim spotkac powiedzieć co mu lezy na duszy... i czy to źle, ja sadzę że wręcz przeciwnie... Teraz ktoś, pisze cos o kasie... Jestem w kasie ostatnio wziałem pozyczkę, i nic sie nie dzieje. Ktos na siłe szuka problemu... Gdyby każdy robił to co do niego należy byłoby duzo lepiej, a nie zajmował się krytykowaniem innych, niech kazdy uderzy siebie w piersi i się zastanowi, a nie próbuje sztucznie urzadzac sobie igrzysk z gościa. Minęły bodajże dwa lata, użadowania pana Łabuza, w między czasie wpadło pare samochodów, wpadły nagrody (nie dla wszystkich ale wpadły), jakis drobny sprzet na koniec roku... Powstana remizy w Olkuszu (chyba) i w sączu. Kazdy ma swoje zadania i niech kazdy zajmie sie swoją robotą. Forum jest fajne bo mozna o każdym wszystko napisac bez konsekwencji. Dlatego uwazam za kontynuowanie wątku za zenadę w wykonaniu ludzi mających problemy osobowościowe.... Osobiście nie znamm  gościa bo jestem zwykłym starzakiem, wiem to co wiedzą wszyscy, ze nie ma takiego co by wszystkim dogodził i ten sie nie myli co nic nie robi... Żenada

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Nowy Małopolski Komendant Wojewódzki
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 16, 2008, 22:57:37 »
odpowiem za siebie (nie na PW, bo publicznie się wypowiedziałem)
problemy osobowościowe.... hehehe.... mogę odbić piłeczkę do Ciebie kolego Strazak, ale mi się nie chce.... 
Co do tourne, to chodziły różne głosy dlaczego je robił. Przytaczać nie będę, bo to są domysły a nie dowody. Pytanie na końcu zabrzmiało: CZY TERAZ ZAPRZESTAŁ SPOTKAŃ ZE STRAŻAKAMI W TAKIEJ FORMIE?
Nie naśmiewałem się z tego, nie ironizowałem, tylko zadałem pytanie.
Co do kasy to nie znam sprawy - nie obchodzi mnie to.
Co do platformy to chyba idzie w dobrym kierunku - dano możliwość realizacji szkolenia dla danej komendy przez jej pracowników (były obawy ze tematy zostaną narzucone z góry i będą oderwane od rzeczywistości). Kwestia drażliwa to to że jest wymóg siedzenia przed kompem i uczenia się (na razie mam w miarę dobrą zdolność przyswajania wiedzy, więc dla mnie siedzenie na każdej służbie przed tą samą prezentacją (po min godzinie) jest nudne - chyba zacznę robić własne :D :D )
Co do sprawowania urzędu to jest to kwestia dyskusyjna, a co byś kolego strazak powiedział jakbyś miał innego komendanta w tym samym czasie (czy nie sądzisz by mógł zrobić mniej, a moze zrobiłby jeszcze więcej?). Dlatego dopiero rządy następnego KW dadzą odpowiedź czy obecny był taki dobry jak go opisujesz. Czepianie się KW za rękawiczki też uważam za denne. Ja nie czuję w ogóle takich uroczystości, parad, dla mnie to mogliby nawet nie wychodzić z tym sztandarem. Wolę chłopom powiedzieć dwa dobre słowa niż paradować w lampasach.
Dyskusja nie jest żenadą, ale rozszerza horyzonty myślenia i daje możliwość spojrzenia poprzez oczy innych ludzi. Dlatego tez wypowiedziałeś swoją opinię na ten temat. pozdr.
EGO = 1 / wiedza

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Nowy Małopolski Komendant Wojewódzki
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 17, 2008, 00:08:06 »
@STRAŻAK___!!! jesteś nad pobudliwy....
Jeszcze nikt nie zaatakował a Ty już podjąłeś się obrony ? Tylko po co ?
Czy warto było się aż rejestrować ??
Nikt tu  nie pisze jakichś bzdur tylko każdy wyraża swoje zdanie. Mnie też platforma nie przeszkadza.
Jest i trzeba używać.
Słyszałem różne zdania. jednym się podoba a innym nie..... Jedni mówią że to dobre.... inni że mamy e-konta, czytamy e-maile i będziemy e-strażakami, będziemy gasić e-pożary, będziemy jeździć do e-wypadków i ściągać z drzew e-koty :D Każdy ma swój punkt widzenia i pogląd na te sprawy.
Dla mnie plusem jest to że niektórzy zainteresowali się w ogóle (przez tę platformę) problemem komputeryzacji i informatyki. Nawet Ci co patrzyli na komputer jak na słońce w upalny dzień.
Cytuj
Teraz ktoś, pisze cos o kasie... Jestem w kasie ostatnio wziałem pozyczkę, i nic sie nie dzieje.

Ja napisałem !!! W formie pytania. Ale jeśli wziąłeś pożyczkę to mnie uspokoiłeś... tyle że to nie o to chodzi.....   Chodzą różne plotki więc zapytałem. (nie pisząc nic konkretnie, żeby nie powielać plotek)
Proste ?
Co do zasług to nikt nie neguje. Jestem jednak pełen podziwu co do Twojej orientacji w temacie jak na wiedzę którą posiadają wszyscy.....
Cytuj
Osobiście nie znamm  gościa bo jestem zwykłym starzakiem, wiem to co wiedzą wszyscy,
Szczerze mówiąc to już nie wierzę w takie bajki o "zwykłych strażakach"..... ;)
Za stary na to jestem..... 



Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: Nowy Małopolski Komendant Wojewódzki
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 17, 2008, 00:59:19 »
Ostatnio dochodzą słuchy że Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa przy KW przeżywa trudne chwile.....
I to nie z powodu braku pieniędzy..
Może ktoś coś więcej na ten temat wie ??

Bo się pewnie KP odłączyła i teraz trzeba dłużej czekać, a w KP ten czas się skrócił.
Pozdrawiam

ps. ci e-strażacy podobają mi się
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.