Autor Wątek: PodwyŻka-projekt!  (Przeczytany 8964 razy)

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
PodwyŻka-projekt!
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 19, 2004, 20:02:26 »
Witam!
A kto ma walczyć o kasę? Związki robią co mogą,góra nie chce się narażać mnistrom, a większość z nas też nic nie robi. Do związków mało nas należy. Dlaczego? - Boją się pracodawcy,są obojętni,szkoda im na składkę? Myślę,że jedno i drugie. Jest jeszcze jedna grupa,która mówi,że i tak dostaną jak wszyscy bez narażania się komukolwiek.
                                                  Pozdrowienia
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2004, 20:04:03 wysłana przez cul2 »

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
PodwyŻka-projekt!
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 19, 2004, 20:31:44 »
Cytuj
gedeon --myślę że władza nasza czyta bo nawet twój temat i mój post umieszczony jest w przeglądzie pozarniczym
Bartek - w którym numerze??? :o
To bardzo dobrze że najwyżsi czytają ...przynajmniej będą wiedzieć co My (forumowicze) myślimy na niektóre tematy.
Do Ogniowego:
Myślę że Twoje spostrzeżenie i refleksja zawarta w poście z
Cytuj
napisano 7.10.2004 - 13:06
jest wystarczająco jasna i nikt tego lepiej by nie napisał....
Strzał w dziesiątke....
Gratulacje. :)
 

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
PodwyŻka-projekt!
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 20, 2004, 00:01:51 »
Juz dłuższy czas zastanawiam się nad jednym aspektem:
Jak długo jeszcze ZZ będzie musiał walczyć nie tylko z oporem materii władzy w KG skorumpowanej postkomunistycznymi układami a równeż z tymi którzy tak bardzo "pragną poprawy stanu bycia" w naszej trudnej pracy???
Jak długo wywodzący się z niejednej JRG  pracownicy KG bedą się odgryzać swoimi nieudacznymi pomysłami na strażakach którzy nejednokrotnie próbowali nauczyć ich rzemiosła strażackiego????
Jak długo jeszcze kwatermistrz w KP lub KM będzie mowił że znowu strażakowi coś k.... trzeba...bo porwały mu się spodnie przy zakładaniu butów zakupionych z polecenia KG w firmie GO West.
Ludzie!!! Przebudzcie się...sam związek nic nie zdziała bez pomocy nas strażaków, którzy tylko narzekać potrafią.
Sądzę czasem że właśnie najbardziej narzekają ci którym przeszkadzają jakiekolwiek zmiany w PSP, bo zmiany niosa nowe..nie zawsze lepsze dla przyzwyczajonych do letargu strażaków.
Wkurzające jest to jak się czyta jak niejeden narzeka na to że związek źle funkcjonuje...Panowie...oni robią co mogą, kosztem swojego zycia prywatnego i napewno nie jeden wolałby zrezygnować z tego i mieć święty spokój od KG i Was moi drodzy.
Zadaję czasem zaczepne pytania bo jestem ciekawy co nowego nas czeka...w jaki sposób znów mądra KG nas oszuka...czym zamydlom nam oczy ministrowie...obiecujący wszystko a dający ochłapy...
Wszelkie obiecanki i datki mają jedno na celu...rozpieprzyć Międzyzwiazkowe porozumienie....bo 30 tyś strazaków to nie prawie 200 tyś ludzi dażących do celu, jakim jest godziwa płaca za godziwe pieniądze.
Pojedź na zachód kolego i spróbuj przezyć za swoje marne 1800 PLN netto...a to płaca srednio uposażonego strażaka....
Dla porównania mieszkanie kosztuje w RFN tylko 400 Euro miesięcznie....papierosy 3,20 Euro..., a my już jesteśmy w unii...myslisz jeden z drugim że nam się PLN w EURO zamienią??????????
Dlatego pora skończć jałowe dyskusje...komu jest lepiej a komu gorzej.....
Chylę czoło naprzeciw ZZ, i jestem dumny że w nim jestem , a gdyby było nas z 70 % pracodawcy dopiero musieliby się wić i moze wtedy nie jeden poszedł by na emeryturę a nie kwitł i mącił wodę.Pomysl jeden z drugim jak się możesz przyczynić lepszemu a nie dawać pozywkę dla niejednego możnowładzcy z KG czytającego nasze posty....a to zaczyna być lektura obowiązkowa najwyższych.

PROPONUJĘ ZMIANY KOMENDANTA GŁÓWNEGO I JEGO SKORUMPOWANYCH KOLEGÓW!!!!!!!!!!DOŚC O NAS BEZ NAS I ZA NAS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2004, 07:58:44 wysłana przez Ogniowy »
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline skylift

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
PodwyŻka-projekt!
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 20, 2004, 07:33:06 »
a może zamiast mówić o tym, że strażacy powinni zarabiać tyle co policjanci czas zacząć mówić, że strażacy powinni zarabiać znacznie więcej niż policjanci, czyli tak jak jest na całym świecie...

Offline Robert Osmycki

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
PodwyŻka-projekt!
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 20, 2004, 11:47:49 »
Dziendobry Wieczór

odpowiedź do postu Ogniowego z 19.10.04 z godz.18.26
1. władza jak zwykle stara się zrobić tylko tyle ile musi - to znaczy, że raczej za dużo sama nie odda,
2. w projekcie budżetu nie planuje się na rok 2005 wzrostu wskaźnika o 8 punktów a jedynie podwyżkę "inflacyjną" 3%. Dotyczy to wszystkich służb, zatem można przyjąć, że w roku 2005 wynagrodzenia będą constans.
3. Z pośród kilkudziesięciu założeń z ustaleń zespołu KG wykonane zostały właściwie trzy lub cztery. Inne albo wogóle albo wręcz w przeciwnym niż założonym kierunku. Opróćz tego, wszystkie założenia powinny być opracowane i wdrożone jeszcze w roku 2003 a nie były lub nie są,
4. Jeśli chodzi o zmianę KG to jest to w kompetencji MSWiA a temu chyba KG spokojny, pracowity, odpowiedzialny itp. wcale nie przeszkadza wręcz, przeciwnie,
5. jeśli chodzi o d******, to nie poczułem, żeby ktoś mnie molestował  :o - chyba że jestem na tyle gruboskórny :P

Pozdro
Robert Osmycki

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
PodwyŻka-projekt!
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 20, 2004, 20:45:31 »
Jak można nazwać to, że m.Kalisz przekazuje w mediach - i wszyscy, którzy chcą czy nie chcą,  to słyszą - że mundurowi dostaną w tym roku srednio 200 zł podwyżki i jeszcze cos extra w przyszłym 2005, zaś o konferecji prasowej komitetu, w tej sprawie, jest cicho sza?
Moim zdaniem można też d ...., którego trudno nie poczuć nawet przez NOMEX z Go WEST. :wacko:

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
PodwyŻka-projekt!
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 23, 2004, 10:30:23 »
gedeon jak się nie mylę to w 9 numerze bo 10 jeszcze nie mamy--jest to zaraz na początku numeru