Autor Wątek: PodwyŻka-projekt!  (Przeczytany 8961 razy)

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
PodwyŻka-projekt!
« dnia: Wrzesień 22, 2004, 15:43:20 »
http://skpnszz.webpark.pl/k3204.html
Pytanie!
Jak wobec tej podwyzki kształtują się relacje pomiedzy pensjami strażaka,policjanta i strażnika granicznego???
Podobno miały się nasze pensje zrównać po tej podwyżce do ustalonych wskażników.Czy nie wygląda na to że znów gdyby to weszło to by nas jak zwykle "troszkę" wydymano???
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2004, 15:49:09 wysłana przez Ogniowy »
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
PodwyŻka-projekt!
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 23, 2004, 15:04:39 »
moim zdaniem nigdy z nimi się niezrównamy- za dużo w psp wazeliniarzy, ludzi trzymających sie stołka na wysokich stanowiskach - bo my na dole nawet aspirant czy oficer możemy ponażekać co czynimy na dostępnym nam forum  

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
PodwyŻka-projekt!
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 23, 2004, 15:32:00 »
proponuję zajrzeć na strone floriana i tam prześledzic ich projekt-w gronie kolegów uważamy że jest bardziej sprawiedliwy od solidarnosciowego zwiazku
oprócz tego mocno mnie dziwi ,  że w spotkaniu z dnia 14.09. z ministrem uczęstniczą 2 związki a brak jest przedstawiciela solidarności - moze to robcio wyjasni -czy go zapraszano czy tez go olano

Offline Qura

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
PodwyŻka-projekt!
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 02, 2004, 01:40:46 »
Cytuj
moim zdaniem nigdy z nimi się niezrównamy- za dużo w psp wazeliniarzy, ludzi trzymających sie stołka na wysokich stanowiskach - bo my na dole nawet aspirant czy oficer możemy ponażekać co czynimy na dostępnym nam forum
a ja myslę, że za mała ta straż i jesteśmy mało anonimowi, mamy kiepskie władze, a związki zawodowe, mimo tak małej organizacji jaką jest PSP są trzy i nie potrafia się między soba dogadać.

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
PodwyŻka-projekt!
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 02, 2004, 13:56:15 »
chłopie nie narażaj sie tak na tym forum ludziom władzy i zz

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
PodwyŻka-projekt!
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 02, 2004, 23:01:53 »
Bartek robisz się nudny..... gość Qura wyraża swoje zdanie jak wielu innych to zrobiło.... ale Ty jesteś bardziej oryginalny bo wprowadzasz pewne fałsze
Jeśli chodzi o zz to Cię rozumiem....ale wprowadziłeś nową opcje.... :blink: ludzie władzy :o  a któż to jest ??? jaki ma nick??? i jak do tego doszłeś???

Offline Qura

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
PodwyŻka-projekt!
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 04, 2004, 12:42:10 »
Miałam na myśli całą grupę ludzi, którzy rządzą w PSP.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
PodwyŻka-projekt!
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 04, 2004, 20:05:04 »
Cytuj
Miałam
??
1. sorry nie wiedziałem że mam do czynienia z płcią przeciwną...
2.Pytanie kierowałem do bartka.....

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
PodwyŻka-projekt!
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 05, 2004, 11:31:43 »
gedeon nie łam wcześniejszych obietnic
a co do władzy- to jesli nie wiesz kto ją sprawuje w psp to o czym my mamy polemizować

Offline Seba

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 209
    • http://
PodwyŻka-projekt!
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 05, 2004, 12:30:53 »
Cytuj
Jeśli chodzi o zz to Cię rozumiem....ale wprowadziłeś nową opcje.... blink.gif ludzie władzy ohmy.gif a któż to jest ???
 jak to kto ??? grupa trzymająca władzę !! :) :)  

Offline Robert Osmycki

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
PodwyŻka-projekt!
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 05, 2004, 14:20:33 »
Dziendobry Wieczór


Pozwolę sobie nieśmiało odpowiedzieć na kilka tematów w kwestii podwyżek. Zrobię to znowu hurtem:

1. ogniowy - w tej chwili w przeliczeniu na jeden etat kalkulacyjny dostaliśmy najwyższą podwyżkę co w śrenich płacach przybliża nas do SG i policji. Ze względów na to, że jest to otwarte Forum publiczne, nie będę operował kwotami ale można sobie sprawdzić w ustawie budżetowej, jakby ktoś był dociekliwy. Jeśli chodzi o relacje do równorzędnych stanowisk to trudno się w tej chwili odnieść, ponieważ od ok. dwóch lat SG i Policja mają system wskaźnikowy wynagrodzeń - nie mają porównywalnych grup;

2. bartek6 - tabela, która zawisła na stronie "solidarnościowej" w dniu 21 IX 04 jest tabelą uzgodnioną przez wszystkie związki i KG. Tym razem na naszej stronie nie wisiała, żadna propozycja "solidarnościowa" grup - tylko tabela uzgodniona.

3. bartek6 - piszesz 23 IX 04, że jesteś bardzo zdziwiony, że 14.09 były tylko dwa związki u Pana Ministra w momencie kiedy od 22IX04 wisi na stronie "solidarnościowego" związku (adres: skpnszz.webpark.pl) komunikat, że byłem u Pana Ministra 21.09 - może tym razem poproś moich kolegów przewodniczących by oni wyjaśnili dlaczego na tym spotkaniu byli nieobecni?  :P  

4. Quara - dzięki za sugestię, że trzy związki nie mogą się dogadać. Zresztą wielokrotnie powtarzaną na tym forum jak i w wielu innych miejscach przez różne osoby nie tylko przez Ciebie. Nie będę polemizował z tą opinią (o braku zgodności pomiędzy związkami), bo być może wkraczamy tu na teren strategii związkowej :ph34r: . Prawdą może być jedynie to, że każdy związek prowadzi swoją autonomiczną politykę do czego ma pełne prawo. Należy odróżnić  jedno od drugiego. Po za tym rozróżnijmy co najmniej trzy poziomy działania (w powiecie, w województwie i w skali kraju). Zdaję sobie sprawę, że na każdym poziomie mogą być jakieś sytuacje pozwalające stwierdzić, że związki nie mogą się dogadać. Bardzo często dotyczy to powiatowych komend - dlatego jest to najbardziej odczuwalne. Ale pewnie nie raz słyszałaś /-łeś/ hasło: "związki komendackie" - czasami tak bywa i nie ma tu znaczenia spod  jakiej flagi pochodzą.
Odniosę się także od razu do haseł: zapiszę się do związku jak będzie jeden w straży; czy też: więcej związki by zdziałały jakby się połączyły. Za przykład pokazuje się policję czy SG.
Po pierwsze - zupełnie inne warunki zastały w 1991/1992 roku ustawodawcę kiedy tworzył ustawę o PSP. W straży była już "S". Widać pierwszym władzom PSP nie było to na rękę i pozostawiono "wolność wyboru i zrzeszania się".
Po drugie - tylko prawdą obiegową jest kwestia sprawniejszej możliwości załatwiania spraw przez jeden związek zawodowy, zaś przypadki "dogadywania się" z pracodawcą przez "monopolistę" bywają i są tego różne przykłady.
Po trzecie - wskażcie mi inne państwo europejskie (myślę o starej UE) gdzie jest jeden związek zawodowy w straży pożarnej. W Niemczech było do niedawna prawie dziesięć związków (w tym część landowych). Dopiero zjednoczenie kilku central krajowych związków branżowych w jeden związek "Ver.di" (w 2001r)doprowadziło do nieznacznego uporządkowania. Generalnie zaś istnieją związki autonomiczne, branżowe (w tym część socjalistycznych wspierających SPD lub PDS) oraz chreścijańskiie (wspierające CDU-CSU). We Francji są związki autonomiczne(branżowe), socjalistyczne i komunistyczne (odpowiednio powiązane z partiami politycznymi). Można szukać dalej takich przykładów. Należy przy tym zauważyć, że strażacy w tamtych krajach nie oceniają źle swojej sytuacji materialnej. Nie chcę polemizować czy również "marzą" o jednym silnym związku zawodowym bo tak daleko się nie zagłębiałem, ale chyba nie cierpią z powodu możliwości wyboru zz. Dlatego sugeruję by nie wracać do tego tematu, który nie został rozwiązany nawet w krajach o wyżej rozwiniętej demokracji.
Po za tym temat jednego związku jest tematem zastępczym, skrywającym faktyczną siłę związków. Siłą jest ilość związkowców w firmie, a nie ilość związków. Szwedzcy strażacy są zrzeszeni w ilości ponad 90%, strażacy polscy zaś w ok.46% - co i tak na polskie warunki jest bardzo dużym uzwiązkowieniem.


Pozdro
Robert Osmycki

Offline Seba

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 209
    • http://
PodwyŻka-projekt!
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 05, 2004, 23:26:08 »
Do Roberta O. : niewątpliwie ciężko z tobą podjąć jakąkolwiek dyskusje bo widać że jesteś świstnie przygotowany do swoich wystąpień :) mam pytanie a co będzie jeżeli 3 związki obiorą trzy skrajne strategie ? czy każdy będzie mówił w naszym wspólnym imieniu czy tylko swoich członków?  

Offline Robert Osmycki

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
PodwyŻka-projekt!
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 06, 2004, 13:38:56 »
Dziendobry Wieczór

Wiele razy zdarzało się, że związki przygotowując się do negocjacji z KG przychodziły z różnymi - często skrajnymi - projektami. Generalnie związki powinny bronić interesu swoich członków w pierwszej kolejności, jednak do tej pory (w przypadku podwyżek) wybieraliśmy rozwiązania, które były rozwiązaniem przyjętym jako "dobro dla ogółu". Jest to o tyle łatwe, że w zasadzie w związkach są strażacy prawie wszystkich szczebli (w przypadku naszego związku są również pracownicy cywilni), zatem myśląc o wszystkich związkowcach musimy myśleć o całej formacji.
Jeżeli jednak chodzi o inne sprawy, stanowiska związków mogą się różnić i to znacznie, ale do tej pory było tak, że zawsze zanim każdy związek wydał swoje stanowisko, staraliśmy się szukać wspólnych rozwiązań (tak było np. przy wspólnym stanowisku w sprawie zmian przepisów pożarniczych na początku tego roku). Nie zawsze się to udaje. Wtedy może się zdarzyć, że wybór padnie na interes członków związku - co nie jest jednoznaczne z tym, że jest to sprzeczne z interesem wszystkich strażaków. Po prostu - członkowie związku uznali, że takie rozwiązanie jest najlepsze.

Pozdro

Robert Osmycki




 

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
PodwyŻka-projekt!
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 07, 2004, 01:24:40 »
Cytuj
a co do władzy- to jesli nie wiesz kto ją sprawuje w psp to o czym my mamy polemizować
Myślisz że Ci najwyżsi czytają posty na tym forum ?????

Offline TomekP

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
    • http://
PodwyŻka-projekt!
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 07, 2004, 08:46:06 »
Do Pana Roberta Osmyckiego.
Pisze Pan, że uzwiązkowienie w Polsce jest i tak niezłe i wynosi 46% zatrudnionych. Czy mająca (podobno) dotknąć strażaków zmiana systemy pełnienia służby ( a nie jak niektórzy zaciemniają  pracy) dotknie tylko związkowców, czy też na siłę uszczęśliwi wszystkich, łącznie ze sporym gronem osób dojeżdżających na służbę.
Jakie są przesłanki dyskusji o przekraczaniu normatywu czasu pełnienia służby ( bo o przekraczaniu normatywu czas pracy słyszymy na około). I jakie dobrodziejstwo wyniknie dla strażaków z faktu częstszego przyjeżdżania na służbę ( w przypadku zmiany systemu pełnienia służby) zamiast maksymalnie 11 ( normalnie 9) razy będzie najmniej 15, albo i więcej.
Przy podwyżkach na poziomie na jakim są niektórym może nie starczyć na zrefundowanie sobie dojazdów.
Oczekuję odpowiedzi. TomekP.

Offline Robert Osmycki

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
PodwyŻka-projekt!
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 07, 2004, 10:19:42 »
Dziendobry Wieczór

Po raz kolejny powtarzam, że nikt nie ma zamiaru uszczęśliwiać kogokolwiek na siłę, dlatego po raz kolejny powtarzam, że nasz związek chce określenia normatywu czasu służby a NIE ZMIENIAĆ SYSTEM PEŁNIENIA SŁUŻBY. Zgodnie
z obowiązującymi przepisami służba jest specyficznym rodzajem pracy - ale jest! Normatyw czasu pracy jest to czas który pracownik (w naszym przypadku strażak) musi przepracować w określonym czasie rozliczeniowym za wynagrodzenie które pobiera. W chwili obecnej (w dużym skrócie) strażak pełni służbę w systemie zmianowym 216 lub 240 godzin w miesiącu. Nasza propozycja to ok. 180 godzin miesięcznie, dlatego, że polskie prawo dotyczące wszystkich oprócz strażaków (według niektórych :P ) określa właśnie taki normatyw (dokładnie 40 godzin tygodniowo z możliwością 8 ndaliczbowych godzin w tygodniu). Podobnie normatyw określa Dyrektywa UE w której odstępstwa od tego limitu są - ale nie dotyczą strażaków B) . Nie ma zatem podstaw do tego, by służba dla strażaków zmianowych trwała ponad 180 godzin miesięcznie.
Jeśli chodzi o przesłanki - to już w maju 1998r. Trybunał Konstytucyjny orzekł, że jeśli ustawa o PSP nie ustanawia normatywu to należy "przez analogię" stosować normy określone przez Kodeks pracy. Ostatecznym elementem w układance jest Dyrektywa UE.
System  pełnienia służby to nic innego jak rozkład służb (w tej chwili mamy system 24x48 z wolnym po 9 efektywnie przepracowanej służbie)
Oczywistym jest, że przy zmniejszonym wymiarze czasu służby na jednego strażaka konieczne będzie zmienienie ilości strażaków na większą.
Natomiast nie jest konieczne zmienianie systemu chociaż docelowym powinien być system czterozmianowy.

W chwili obecnej analizowano przy rozmowach dwa warianty systemu służby albo obecny systemj 24x48 ale z odpowiednio większą liczbą WS-ek (np. co 5 lub co 4 - to trzeba policzyć) albo 24x72. Wydaje się zatem, że w każdym przypadku liczba "dojazdów" powinna się zmniejszyć. :rolleyes:


Pozdro
Robert Osmycki

Offline Seba

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 209
    • http://
PodwyŻka-projekt!
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 07, 2004, 12:09:00 »
Panie Robercie czmu więc związki z taką zaciekłością nie walczą o ważniejsze dla nas aspekty służby niż te nieszczęsne godziny?? ot chociażby zrównanie standardów BHP na jednostkach czy sprzętu ochrony osobistej strażaka? Czy nie można wywrzeć presji na naszych mocodawcach że zamiast kilku nowych samochodów wymienić te nieszczęsne GO-WEST na jakieś naprawdę wygodne i bezpieczne ubrania? Druga sprawa rękawice i buty co jednostaka to inaczej ? Ja uważam że oprócz godzin i podwyżek jest naprawdę kilka bardzo ważnych tematów któe mogą wpłynąć nie tylko na bezpieczeństwo (przedewszystkim) , ale również podbudowac morale załug! Rozumiem że schemat pozyskiwania środków na samochód jest o wiele prostszy niż na tzw. rzeczówkę ale tu macie ogromne pole do popisu. Pozdrawiam  

Offline Robert Osmycki

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
PodwyŻka-projekt!
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 07, 2004, 12:34:00 »
Dziendobry Wieczór

Akurat jestem to odpowiem.
Te tematy są też przedmiotem działań związków. Jest jednak podział kompetencji. Sprawy o charakterze ogólnym załatwiają (takie jak czas służby) centrale. Kwestia wyposażenia strażaków też jest monitorowana i analizowana, jednak ponieważ zakupy robine są w jednostkach organizacyjnych (nie centralnie) to na szczeblach podstawowych leży kwestia egzekucji lub negocjacji w tym zakresie (tj. jakości uzbrojenia osobistego lub w ogóle wyposażenia w środki ochrony osobistej). Szczebel krajowy (w przypadku naszego związku) wkracza interwencyjnie wtedy kiedy brak jest porozumienia na szczeblach niższych pomiędzy naszą komisją a odpowiednim komendantem. Wiem, że różnie to bywa z realizacją w codziennym życiu, ale tą akurat sprawę (jeśli chodzi o ilość) powinny załatwiać komórki podstawowe związku. My zaś możemy przyjmować informacje o jakości i podjąć starania o ukierukowanie przepisów na lepszą jakość.


Pozdro
Robert Osmycki

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
PodwyŻka-projekt!
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 07, 2004, 13:06:16 »
Cytuj
Jakie są przesłanki dyskusji o przekraczaniu normatywu czasu pełnienia służby ( bo o przekraczaniu normatywu czas pracy słyszymy na około). I jakie dobrodziejstwo wyniknie dla strażaków z faktu częstszego przyjeżdżania na służbę ( w przypadku zmiany systemu pełnienia służby) zamiast maksymalnie 11 ( normalnie 9) razy będzie najmniej 15, albo i więcej.
Przy podwyżkach na poziomie na jakim są niektórym może nie starczyć na zrefundowanie sobie dojazdów.
Oczekuję odpowiedzi. TomekP.
Kolego czytając to co napisałeś nasuwa mi się pytanie i refleksja.
Czy problemem dla ciebie jest to że za mało zarabiasz i nie starcza ci na dojazdy i na godziwe zycie, czy też częstsze przyjeżdzanie do pracy zburzy twój układ w dodatkowej pracy, dzięki której tak naprawdę zyje ci się lepiej bo w straży to ty odpoczywasz i masz opłacone ubezpieczenie?????
Wolałbym pracować zgodnie z prawem i mieć zarobki na poziomie wystarczającym na godziwe zycie a nie kombinować jak wykorzystać dobrodziejstwo systemu 24/48 aby dorobić lepsze pieniądze. Traci na tym tylko rodzina, bo nie ma mnie więcej w domu niż normalnie pracujacy.
Bardzo lubię pracę w straży i chciałbym aby w końcu ktoś dostrzegł to że pracodawcy dymaja nas jak się patrzy, tak finansowo jak i w godzinach pracy.
Daje się zauwazyć że ZZ walczą o jedno i drugie , ale co drugiego strazaka z podziału przełozony straszy słowami: "Tak kowalski zabiorą wam łóżka, zmienią system i co wy wtedy zrobicie???
Poza tym wielu woli dojeżdzać 100 km do innej jednostki bo w najbliższej jakoś im się nie chce pracować. A dlaczego jeden z drugim nie zmieni miejsca zamieszkania??? Nie będzie płacił za dojazdy...strach przed zmianami??? a może ciepły garnuszek mamusi???Czy też pole i krówki by ucierpiały???
Polak chciałby mieć wszystko: pole obrobione i dupe w koju wylezaną.
Chciał jeden z drugim pracować na roli to czego szuka w strazy?????
Zastanówcie się czego tak naprawdę chcecie...zmian na lepsze dla wszystkich, czy poprawy bytu dla własnej dupy??? A na internet ci nie braknie????
Pozdrawiam
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline Seba

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 209
    • http://
PodwyŻka-projekt!
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 07, 2004, 14:32:45 »
Nie lubie używać cytatów ale tu zrobie wyjątek ...
Cytuj
My zaś możemy przyjmować informacje o jakości i podjąć starania o ukierukowanie przepisów na lepszą jakość.
... to do pracy Panowie bo w wielu jednostkach robi się w tym względzie naprawdę dramatycznie ! ....  
Cytuj
Kwestia wyposażenia strażaków też jest monitorowana i analizowana, jednak ponieważ zakupy robine są w jednostkach organizacyjnych (nie centralnie) to na szczeblach podstawowych leży kwestia egzekucji lub negocjacji w tym zakresie (tj. jakości uzbrojenia osobistego lub w ogóle wyposażenia w środki ochrony osobistej)
... to znaczy mówiąc naszym językiem szczebel podstawowy trzeba opie....dolić za nie wywiązywanie się ze swoich obowiązków? A swoją drogą dobrze że zaczął się Pan logować na to (chyba największe strażackie forum) gdyż wiele spraw można sobie wyjaśnić  bez tworzenia niepotrzebnych mitów PS. może namówi Pan KOlegów z pozostałych związków by uczynili to samo?

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
PodwyŻka-projekt!
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 08, 2004, 19:15:47 »
popieram ostatni post ogniowego- otóż robciu kiedy czytają nam propozycje zz np. o czasie służby itp. i który mamy wybrać wariant to automatycznie władza straszy nas właśnie takimi tektami jak przedstawił ogniowy-podsumowując to w biurze a zazwyczaj nasi przełożeni nie chcą aby poprawiła sie s[prawa podziałowców bo tyljko podział walczy o swoje godziny-i tu znów powrót do biurowców ale ciagle przy każdym temacie oni sie narzucają
w mojej komendzie a raczej na podziale to w 90% strażaków jest za systemem 4 zmianowym- i tu przykład po takim zgłoszeniu sprawy zaczęto nas straszyć że znikna lóżka, szkolenia będziemy mieć w nocy 9(zwłaszcza ćwiczenia i ciągłe kontrole czy ktoś nie śpi, czas na posiłek -15 minut a tak to ciągły zap......)
gedeon --myślę że władza nasza czyta bo nawet twój temat i mój post umieszczony jest w przeglądzie pozarniczym  

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
PodwyŻka-projekt!
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 19, 2004, 13:43:07 »
"To sprawi, że policjanci, strażacy i funkcjonariusze graniczni dostaną  średnio o ok. 200 zł więcej. Zaplanowaliśmy, że także w przyszłym roku podniosą się ich płace" - powiedział minister spraw wewnętrznych i administracji. To powiedział wczoraj m.Kalisz.
 Na e-stronie naszaj Solidarnosci „Z poprzednich informacji przypominam, że średnia wzrostu w projekcie budżetu państwa wynosi 3% od średniego wynagrodzenia w danej jednostce organizacyjnej (tj. od ok. 65,-zl/etat w komendach powiatowych do ok.110,- zł/etat w KG PSP).”
O co tu chodzi?
Chyba o to,że policja i straż graniczna znowu dostaną dwa razy więcej od nas. A miało być inaczej (jak pamiętam) to my mieliśmy ich gonić z pensjami.
 

Offline Robert Osmycki

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
PodwyŻka-projekt!
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 19, 2004, 17:27:54 »
Dziendobry Wieczór


Informacja przekazana przez PAP ze spotkania Pana Ministra Kalisza jest przedmiotem natychmistowej reakcji Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjnego Policji Straży  Granicznej i PSP. o godz.16.00 odbyła się konferencja prasowa w tej sprawie. Ile media przekażą to jest już inna kwestia.  W skrócie ujmując:

1. wzrost październikowy kształtuje się mniej więcej tak (bez nagród)  PSP - 100,- / etat, Policja 85,- SG 75,-. Żadnych innych pieniędzy nie ma :unsure:
2. podwyżka od 1 stycznia wynosi 3% średniego wynagrodzenia w danej jednostce organizacyjnej - innych podwyżek nie zapisano i nie zaproponowano.

Wyrażam przekonanie, że Pan Minister nie wie co mówi albo został wmanewrowany B)


Pozdro

Robert Osmycki

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
PodwyŻka-projekt!
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 19, 2004, 17:59:58 »
Mam wrażenie, że m.Kalisz wie co mówi, nie został wmanewrowany i tylko uprawia politykę.

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
PodwyŻka-projekt!
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 19, 2004, 18:26:28 »
Cytuj
1. wzrost październikowy kształtuje się mniej więcej tak (bez nagród)  PSP - 100,- / etat, Policja 85,- SG 75,-. Żadnych innych pieniędzy nie ma :unsure:
2. podwyżka od 1 stycznia wynosi 3% średniego wynagrodzenia w danej jednostce organizacyjnej - innych podwyżek nie zapisano i nie zaproponowano.

Wyrażam przekonanie, że Pan Minister nie wie co mówi albo został wmanewrowany B)


Pozdro

Robert Osmycki
W związku z powyższym tekstem mam 1 pytanie:
Na kiedy przewidziana jest kolejna podwyżka zbliżające pensje strażaków, policjantów i strażników granicznych do ustalonych wskaźników przez Protestacyjny Komitet Międzyzwiązkowy, na podstawie których to uzgodnień została zawieszona akcja protestacyjna. Myślę że kolega doskonale wie o co chodzi i szybciutko poinformuje nas o czekających nas niespodziankach.
Czy to co wyczytałem cyt."upoważniła Prezydium Sekcji do wszczęcia rozmów z innymi związkami zawodowymi w sprawie wszycia procedur sporu zbiorowego w związku z brakiem realizacji postanowień dotyczących wzrostu wynagrodzeń w roku 2005 o 8 punktów wskaźnikowych (zgodnie z wnioskami zespołu MSWiA oraz braku realizacji ustaleń przyjętych protokołem z dnia 30 kwietnia 2003r. zespołu powołanego przez Komendanta Głównego PSP w styczniu 2003r. (w ramach porozumienia z 10 stycznia 2003r. kończącego akcję protestacyjną);oznacza że znów nas dymają?????
A może pora zmienić Komendanta Głównego??????????
 
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...