Służba > Forum zawodowców

Emerytury

(1/5) > >>

pucek9:
Interesuje mnie czy ktoś na dzień dzisiejszy umie odpowiedzieć na pytanie jak długo ma pracować ktoś kto został przyjęty do PSP po reformie systemu emerytalnego?

Geddeon:
jeszcze nic się nie zmieniło..... czyli (15 do 25 i więcej)  

gorex:
conajmniej 15 :D
po 30 latach komendant może Ci podziekować ;)

pucek9:

--- Cytuj ---conajmniej 15
po 30 latach komendant może Ci podziekować 
--- Koniec cytatu ---
to dla tych "starych" a co jeśli ja rozpocząłem służbę w 2000r., a w związku z tym jestem w 2 filarze, nawet jeśli odejde po 30 latach to z 2 filara będę otrzymywał emeryturę w takiej wysokości, że będę mógł pojść do sklepu i kupić lizaka i to wszystko, nie jest tak? Bo skoro wysokość tej emerytury jest zależna od ilości kasy zgromadzonej na koncie tzn.że jeśli ktoś krótko  pracuje to ma małą pulę, jeśli mój tok myślenia jest zły to proszę mnie wyprowadzić z błędu.

biurówka:
W tej chwili nie jesteś w II filarze. Od października 2002 roku zmiesiono w straży ubruttowienie a tym samym nie są odprowadzane od Twojego uposaźenia skałdki na ubezpieczenia emerytalne i rentowe. W tej chwili jesteś na takich samych zasadach jak strażacy przyjęci do służby przed reformą (czyli przed 01.01.1999r.) nie zmieniono narazie zasad przechodzenia na emeryturę (chcą przedłużyć do 20 lat pracy) ale narazie jest po staremu. Pozdrowienia  ;)  

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej