Autor Wątek: po co jest legitymacja i co ona daje => legitymacja członka OSP  (Przeczytany 31070 razy)

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: po co jest legitymacja i co ona daje => legitymacja członka OSP
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 30, 2008, 19:34:27 »
Widzę że co niektórym druhom legitymacja członkowska potrzebna jest tylko do obrony przed policją - to żałosne !
Widzę że co niektórym druhom legitymacja członkowska potrzebna jest tylko do obrony przed policją - to żałosne !


Jezeli komus udalo sie umknac od mandatu pokazujac legitymacje OSP bez jakiego kolwiek mrugniecia okiem policjanta to to musial byc wyjatkowo (zeby nie urazic Panow policjantow ^_^) malo rozgarniety  stroz prawa. Zwykle reaguja smiechem na widok legitymacji OSP ktora zekomo ma uratowac tylek delikweta i na to moga oni pokazac paszport polsatu -_-

Offline PiLu23

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: po co jest legitymacja i co ona daje => legitymacja członka OSP
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 02, 2008, 20:33:58 »
Widzę że co niektórym druhom legitymacja członkowska potrzebna jest tylko do obrony przed policją - to żałosne !
zgadzam się z kolegą to jest hańba dla munduru i całej organizacji :(( powinniście się wstydzić i do tego nie przyznawać rozumiem jadąc na akcje bo syrena zawyła ale w innym wypadku to wstyd
"BOGU NA CHWAŁĘ ,LUDZIOM NA POŻYTEK "

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Odp: po co jest legitymacja i co ona daje => legitymacja członka OSP
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 03, 2008, 14:12:20 »
Normalnym jest ze służby mundurowe się szanują i to nie dziwi ale dajcie spokój legitymacja OSP to nie imunitet nie dziwie się ze policjant się uśmiechnął na jej widok.
No wstydem nie jest przyznawanie się do bycia strażakiem ale tylko w normalnych sytuacjach a nie jak mi sie krzywda ma stać z mojej winy to wtedy hura strażak jestm moze się upiecze = głupota.
Jadąc do akcji to co innego wtedy bym pokazał np. sms-a ALARM POŻAR i czekał czy mądry czy głupi policjant.
Legitymacji nie nosze zawsze przy sobie a wy??
Legitymacja to dokument i świadectwo przynależności do (w naszym przypadku) OSP lub innej organizacji/stowarzyszenia i niech tak pozostanie. A nie koło ratunkowe przed Policją.
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: po co jest legitymacja i co ona daje => legitymacja członka OSP
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 03, 2008, 15:45:22 »
Tak szczerze to wam napiszę – czuję się lekko zażenowany czytając niektóre wpisy… Ja pierdzielę widząc jak ochotnik pokazuje policjantowi legitymację OSP spaliłbym się chyba za wstydu! A co to? CBŚ? BOR? FBI? Jezu…


„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Odp: po co jest legitymacja i co ona daje => legitymacja członka OSP
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 03, 2008, 18:13:41 »
Tak zupelnie żartobliwie o tych legitymacjach to wiesz MGNACZUS może myślą ze jak nasz Prezes został V-ce Premierem to ze legitymacja OSP działa jak za PIS-u legitymacja partyjna hehehe
ale faktycznie przygnębiające co ludzie potrafią zrobić za duzo tlenku sie nawdychali przy akcji czy jak...
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline Raders

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: po co jest legitymacja i co ona daje => legitymacja członka OSP
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 04, 2008, 20:46:44 »
Czasami sie zdarza niektorym wykorzystac tzw imuniet strazacki w postaci legytamacji ale do konca nie wiem czy pomaga czy nie bo nigdy nie doswiadczylem takiej rzeczy, ale wiem ze sa przypadki nie tylko w szregch osp ale nagminnie sie zdarza to i w psp, ale jest jeden watek mundurowy mudurowemu chyba za nic nie wlepi mandatu  :huh:
Fakt faktem ostanio moj kumpel mial wypadek samochodowy i mial przy sobie legytymacje osp i psp - podczas wypadku milo panowie policjanci obeszli sie w jego przypadku ale to sie zdarza raz na jakis czas

Mam pytanie czy wszyscy macie legytymacje w miekkich okladkach, mysle ze juz czas najwyzszy wymienic je na ten sam model co ma psp.

Pozdrawiam

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: po co jest legitymacja i co ona daje => legitymacja członka OSP
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 05, 2008, 18:33:47 »
Uff!
Tak sobie czytam te wypowiedzi /nie które/ i powiem szczerze. Normalnie wstyd, by mi było nawet próbować wymigać się legitymacją strażaka - jakąkolwiek  :angry: !
Prawo jazdy mam od 1976 r. i raz w życiu /oby../ zapłaciłem MK za jazdę bez "niemania światła". Jeszcze wówczas Komarkiem, bo się mnie żarówka /włókno/ od <mijania>, akurat przed... spaliła, a zapasowej w spodniach nie miałem :wacko: Nie ważne było, że <drogowe> działały, a do domu było tylko 200m. Zaliczyłem je pieszo, bo jako karę dodatkową milicjant spuścił, oba wentyle.  ^_^
Jeżdżę - sporo już 32 lata i staram się jednak spoko  -_- Od czasu służby w PSP tym bardziej!
Wstyd mi za takich, którzy w ten sposób próbują to nie raz wykorzystywać. Niestety u mnie też!
Pozdr.
Ps. Obecnie Legitka przydaje mi się m.in. gł. np: w ubezp. pojazdu /Generali/ spora zniżka.
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2008, 18:49:43 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: po co jest legitymacja i co ona daje => legitymacja członka OSP
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 05, 2008, 19:42:12 »
Uff!
Tak sobie czytam te wypowiedzi /nie które/ i powiem szczerze. Normalnie wstyd, by mi było nawet próbować wymigać się legitymacją strażaka - jakąkolwiek  :angry: !
Prawo jazdy mam od 1976 r. i raz w życiu /oby../ zapłaciłem MK za jazdę bez "niemania światła". Jeszcze wówczas Komarkiem, bo się mnie żarówka /włókno/ od <mijania>, akurat przed... spaliła, a zapasowej w spodniach nie miałem :wacko: Nie ważne było, że <drogowe> działały, a do domu było tylko 200m. Zaliczyłem je pieszo, bo jako karę dodatkową milicjant spuścił, oba wentyle.  ^_^
Jeżdżę - sporo już 32 lata i staram się jednak spoko  -_- Od czasu służby w PSP tym bardziej!
Wstyd mi za takich, którzy w ten sposób próbują to nie raz wykorzystywać. Niestety u mnie też!
Pozdr.
Ps. Obecnie Legitka przydaje mi się m.in. gł. np: w ubezp. pojazdu /Generali/ spora zniżka.


Czyli tez jej uzywasz jako karty przetagrowej tyle ze w innym celu ^_^

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: po co jest legitymacja i co ona daje => legitymacja członka OSP
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 05, 2008, 20:00:24 »
Cytuj
Czyli tez jej uzywasz jako karty przetagrowej tyle ze w innym celu
Ufff!!!
Brak mi słów  :angry:
Czy to ja sobie wymyśliłem oraz mam jakikolwiek wpływ na przepisy np: odnośnie ulg w ubezpieczeniu pojazdów, mieszkań, kredytów...
Swoją drogą uważam, że strażacy m.in. ze względu na rodzaj /charakter/ swojej służby powinni być na co dzień pewnym wzorem i w pełni zasługują jw.  Dobrze, że niektórzy to rozumieją.
Czytaj kol. ze zrozumieniem  :wacko: Widzę, że i tak szkoda słów  :mellow:
Lepiej przecież machać legitka /nawet OSP/ Policji, SM, wbrew przepisom i ... na drodze. Ech! Prawda?
Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2008, 20:09:31 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: po co jest legitymacja i co ona daje => legitymacja członka OSP
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 05, 2008, 20:04:33 »
Cytuj
Czyli tez jej uzywasz jako karty przetagrowej tyle ze w innym celu
Ufff!!!
Brak mi słów  :angry:
Czy to ja sobie wymyśliłem oraz mam jakikolwiek wpływ na przepisy np: odnośnie ulg w ubezpieczeniu pojazdów, mieszkań, kredytów...
Swoją drogą uważam, że strażacy m.in. ze względu na rodzaj /charakter/ swojej służby powinni być na co dzień pewnym wzorem i w pełni zasługują na to!
Czytaj kol. ze zrozumieniem  :wacko: Widzę, że i tak szkoda słów  :mellow:
Lepiej przecież machać legitka /nawet OSP/ wbrew przepisom i ... na drodze. Prawda?
Pozdr.

Ale nasza czyli legitymacja ochotników nie ma mocy "zniżkowej"... Jedyną moc jaką ma to dla niektórych satysfakcja z jej posiadania a inna moc to te zszywki spinające kartki.
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline Darek3xP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
Odp: po co jest legitymacja i co ona daje => legitymacja członka OSP
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 06, 2008, 20:55:34 »
Święte słowa MGNACZUS ! ja mam legitke spiętą takim spinaczem (chyba z ruskiej stali) że go odgiąć nie można.

Jak ktoś się chce legitymacją chwalić - to niech ja na szyi nosi  ^_^

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: po co jest legitymacja i co ona daje => legitymacja członka OSP
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 06, 2008, 22:25:58 »
Cytuj
Czyli tez jej uzywasz jako karty przetagrowej tyle ze w innym celu
Ufff!!!
Brak mi słów  :angry:
Czy to ja sobie wymyśliłem oraz mam jakikolwiek wpływ na przepisy np: odnośnie ulg w ubezpieczeniu pojazdów, mieszkań, kredytów...
Swoją drogą uważam, że strażacy m.in. ze względu na rodzaj /charakter/ swojej służby powinni być na co dzień pewnym wzorem i w pełni zasługują jw.  Dobrze, że niektórzy to rozumieją.
Czytaj kol. ze zrozumieniem  :wacko: Widzę, że i tak szkoda słów  :mellow:
Lepiej przecież machać legitka /nawet OSP/ Policji, SM, wbrew przepisom i ... na drodze. Ech! Prawda?
Pozdr.



Nie pisalem tego z przekora albo  zeby ci dosr..ć
Uważam ze to jest poprostu używanie legitymacji formalne a dla dorgowki nieformlane -_-


Offline PiLu23

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: po co jest legitymacja i co ona daje => legitymacja członka OSP
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 23, 2008, 19:30:37 »

może mocy zniżkowej nie ale posiadanie legitymacji upoważnia do :
(cyt. z ostatniej strony legitymacji OSP tzw.książeczki)
1)noszenia munduru strażackiego podczas służby,uroczystości
państwowych i strażackich
2)noszenia odznaczeń i odznak pożarniczych

tylko małe pytanie kogo to obchodzi ?? kto się do tego stosuje ??
zapytałem komendanta brać na pożar ?? a on "na hu* Ci to?"
a przecież to dokument taki jak prawko i inne tylko o innych przywilejach myślę że
największym przywilejem dla strażaka OSP i PSP noszenie munduru to największy przywilej
o ile jest strażakiem naprawdę z powołania
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2008, 19:37:04 wysłana przez PiLu23 »
"BOGU NA CHWAŁĘ ,LUDZIOM NA POŻYTEK "

Offline waldek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: po co jest legitymacja i co ona daje => legitymacja członka OSP
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 23, 2008, 19:41:44 »
   Strażaków z powołania jest bardzo mało w straży wojskowej i to chyba wszystko. W PSP są mianowani, w OSP są ochotnikami. Potraktujcie to jaka żart.  ^_^
POZDRAWIAM

Offline PiLu23

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: po co jest legitymacja i co ona daje => legitymacja członka OSP
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 24, 2008, 06:43:13 »
i tu się kolego mylisz bo znam ludzi którzy to co robią traktują bardzo poważnie (chodzi o osp) a jeśli nie wiesz o jakie powołanie chodzi to brawa dla Ciebie <brawo>
"BOGU NA CHWAŁĘ ,LUDZIOM NA POŻYTEK "

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: po co jest legitymacja i co ona daje => legitymacja członka OSP
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 24, 2008, 12:15:55 »
   Strażaków z powołania jest bardzo mało w straży wojskowej i to chyba wszystko. W PSP są mianowani, w OSP są ochotnikami. Potraktujcie to jaka żart.  ^_^

Mi sie wydaje z powolania to jest chyba kazdy prawie bo na sile to nik nikogo nie wciaga w to ani do OSP ani do PSP i sa jednostki i druhowie ktorzy swoje zajecie w OSP traktuja prawie zawodowo z tym ze to wolontariat

Offline Smyku

  • Pokaż mi swoje zabawki, a powiem ci kim jesteś!
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
  • Zawsze gotowy!
Odp: po co jest legitymacja i co ona daje => legitymacja członka OSP
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 09, 2008, 08:56:53 »
Cytuj
są jednostki i druhowie którzy swoje zajęcie w OSP traktują prawie zawodowo z tym ze to wolontariat


yaskoow
święte słowa

a wracając do legitki gdyby ktoś miał chęć dla jednostki zrobić własną polecam tą stronę robią na kartach plastykowych z wycięciem na smycz, oczywiście to taki mini identyfikator http://www.mcard.com.pl/identyfikatory%20cennik.htm
Dwie rzeczy nie mają granic: wszechświat i ludzka głupota.

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: po co jest legitymacja i co ona daje => legitymacja członka OSP
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 09, 2008, 09:41:23 »
może mocy zniżkowej nie ale posiadanie legitymacji upoważnia do :
(cyt. z ostatniej strony legitymacji OSP tzw.książeczki)
1)noszenia munduru strażackiego podczas służby,uroczystości
państwowych i strażackich
2)noszenia odznaczeń i odznak pożarniczych

tylko małe pytanie kogo to obchodzi ?? kto się do tego stosuje ??
zapytałem komendanta brać na pożar ?? a on "na hu* Ci to?"
a przecież to dokument taki jak prawko i inne tylko o innych przywilejach myślę że
największym przywilejem dla strażaka OSP i PSP noszenie munduru to największy przywilej
o ile jest strażakiem naprawdę z powołania

Całkiem nie dawno koledzy jechali na pogrzeb w koszarówkach ale prywatnym samochodem.
Policja ich zhaltowała, ale nawet nie było mowy o jakiś zniżkach, mandat przyjęty bez żadnego ale.
Mimo wszystko policjant chciał sprawdzić jeszcze jakieś dokumenty potwierdzające ich przynależność.

Offline Smyku

  • Pokaż mi swoje zabawki, a powiem ci kim jesteś!
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
  • Zawsze gotowy!
Odp: po co jest legitymacja i co ona daje => legitymacja członka OSP
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 09, 2008, 10:44:05 »
Cytuj
Całkiem nie dawno koledzy jechali na pogrzeb w koszarówkach ale prywatnym samochodem.
Policja ich zhaltowała, ale nawet nie było mowy o jakiś zniżkach, mandat przyjęty bez żadnego ale.
Mimo wszystko policjant chciał sprawdzić jeszcze jakieś dokumenty potwierdzające ich przynależność.

Emil ja gdybym był na miejscu policjanta też bym to sprawdził, bo jaką mam pewność ze to strażacy a nie przebierańcy np. taka legitymacja pozwoli na zweryfikowanie zatrzymanych osób czy są prawdziwymi strażakami czy kupili gdzieś na allegro koszarówki i sobie jeżdzą w nadzieji że mundur może wszystko załatwi.
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2008, 10:46:54 wysłana przez Smyku »
Dwie rzeczy nie mają granic: wszechświat i ludzka głupota.

Offline Prezes1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: po co jest legitymacja i co ona daje => legitymacja członka OSP
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 09, 2008, 11:59:49 »

Emil ja gdybym był na miejscu policjanta też bym to sprawdził, bo jaką mam pewność ze to strażacy a nie przebierańcy np. taka legitymacja pozwoli na zweryfikowanie zatrzymanych osób czy są prawdziwymi strażakami czy kupili gdzieś na allegro koszarówki i sobie jeżdzą w nadzieji że mundur może wszystko załatwi.
[/quote]

Popieram w zupełności.Dzisiaj kiedy mamy na drogach tylu kombinatorów,łasych na łatwy zarobek,każdy rodzaj ostrożności jest jak najbardziej na miejscu,a wracając do legitymacji i mandatu ,to jeżeli na niego "zasłużyli" to nawet taki dokument nic by nie zmienił.
"codziennie jest ten sam dzień"

Offline Smyku

  • Pokaż mi swoje zabawki, a powiem ci kim jesteś!
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
  • Zawsze gotowy!
Odp: po co jest legitymacja i co ona daje => legitymacja członka OSP
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 09, 2008, 12:23:11 »
tak to prawda, jeśli na mandat ktoś zasłużył to nie powinien tego unikać a legitymacja nie służy w tym wypadku do takich rzeczy.
Dwie rzeczy nie mają granic: wszechświat i ludzka głupota.

Offline cwerg

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: po co jest legitymacja i co ona daje => legitymacja członka OSP
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 09, 2008, 16:09:22 »
 Witam ,moją legitymacje chociaz nieposiadam jej zbyt długo, to wstyd komuś pokazać ,te dwa spinacze zardzewiały i plamy porobiły ,koledzy dostali nowsze i to samo ,to tylko do szuflady i niech leży ,a nie tam Policji pokazywać taki badziew,  jak Ktoś już wspominał  to "Paszport Polsatu" lepiej się prezentował niż ta nasza legitymacja.
 Pare lat wstecz też mieliśmy kontrol na drodze( za szybkosć :rolleyes:) i nic nie pomogło ,mundury,prośby ... ,nawet sztandar w bagażniku , ^_^  ^_^  ^_^   ,trzeba było płacić.

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: po co jest legitymacja i co ona daje => legitymacja członka OSP
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 09, 2008, 20:13:16 »
Piszecie o legitymacji członka OSP jak o dokumencie upoważniającym do noszenia  munduru galowego czy koszarówki. Kiedyś może, ale chyba nie teraz. Nie doszukałem się nigdzie przepisu, który zwykłemu człowieczkowi niebędącemu członkiem OSP zabrania noszenia munduru! Są sankcje za noszenie munduru policyjnego nawet i milicyjnego (niedawno skazali studentów z Wrocławia za noszenie starych mundurów Milicyjnych). Jednak o OSP nie ma chyba wzmianki. Może się mylę?
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline dawio112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
Odp: po co jest legitymacja i co ona daje => legitymacja członka OSP
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 24, 2009, 22:07:06 »
Przypadek z dnia wczorajszego: alarm (dostalem sms do remizy mam 2 kilometry) wsiadam w auto i lece. HALT i wyskakuje koles z radarem. Mowie ze jade na alarm. On wola potwierdzenie a ja nie mam komorki. Wola legitymacje lub cokolwiek innego a ja tez nie mam. Mandat 300zl i 6 pkt. :) Brzmi smiesznie ale wcale mi nie jest do smiechu.

Moim zdaniem te legitki powinny miec ksztalt dowodu lub prawka. tyle zwiazek moglby zalatwic.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: po co jest legitymacja i co ona daje => legitymacja członka OSP
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 24, 2009, 22:13:00 »
Nie zgodzę się z Tobą. Złamałeś przepisy więc czemu członkostwo w OSP ma Cię ratować od odpowiedzialności?
Powiesz: jechałem na akcję, ratować życie, zdrowie, mienie ludzkie.
A czy wziales pod uwagę, że jednocześnie dla ludzkiego życia, zdrowia i mienia stworzyłeś niemałe zagrożenie jadąc zbyt szybko?