Autor Wątek: Ja sie nie paliłem do objecia MSWiA  (Przeczytany 10181 razy)

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Ja sie nie paliłem do objecia MSWiA
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 23, 2007, 12:09:06 »
   piotrfire jeśli to był w całości cytat z gazety , a nie Twoja interpretacja to zwracam honor i przepraszam(też nie czytuje GW).

  Ja czytając Twój post zrozumiałem ,że minister przekazał nasze pieniądze na podwyżki dla nauczycieli , a Ty masz informacje o przesunięciu w związku z tym  naszych podwyżek na marzec.
                                                           
                                                                          WESOŁYCH ŚWIĄT -_-.

Offline Scubapro

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Ja sie nie paliłem do objecia MSWiA
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 23, 2007, 12:20:20 »
Ja głosowałem na PIS, jak PO wygrała to się przestraszyłem. Choć po pewnym upływie czasu może okazać się że niebędzie tak źle. Oby pamiętali że obok nas jest wiele biedy i bezradności ludzi nieumiejących się znaleść w dzisiejszych realiach. Pozdrawiam i bogatych świąt.

Offline pkpsp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Ja sie nie paliłem do objecia MSWiA
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 23, 2007, 18:19:19 »
Czwartek, 20 grudnia 2007

Sejm przyjął przyszłoroczny budżet
IAR 19:50 (aktualizacja 20:56)

Sejm przyjął projekt przyszłorocznego budżetu. W głosowaniu wzięło udział 432 posłów. Za przyjęciem budżetu głosowało 239 posłów, przeciw 191, dwóch wstrzymało się od głosu.
Sejm odrzucił natomiast poprawki PiS i LiD, zakładające dodatkowe zwiększenie wynagrodzeń dla nauczycieli. LiD chciał przyznać na ten cel ponad 2 mld zł, a PiS - ponad 1,95 mld zł.
Przepadła też poprawka PiS, dotycząca dodatkowych 250 mln zł na wyższe szkoły, w tym na podwyżki dla nauczycieli akademickich. Według posłów PiS, gdyby Sejm przyjął poprawkę, średnie miesięczne wynagrodzenie nauczycieli akademickich wzrosłoby o 122 zł. Bez tego wzrośnie o 54 zł. Chlebowski polemizował, że to PiS przygotował zły budżet dla szkolnictwa wyższego i zapowiedział znaczące zmiany w przyszłości.
Niezależnie od tego, ile mieszkań zalejemy podczas akcji i tak nas będą kochać. Zatem wody nie oszczędzać.
Skonstruować dobrą pompę pożarniczą to jest sztuka. Trzeba się narobić, żeby dobrze dobrać parametry ssania i tłoczenia. Zresztą Ci z was, którzy palą, na pewno przekonali się już, siedząc w toalecie, jak trudno jest jednocześnie i ciągnąć i pchać.

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Ja sie nie paliłem do objecia MSWiA
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 23, 2007, 18:46:00 »
   Kolego i znów piszesz o czymś, o czym nie masz zielonego pojęcia .
   Z tego co napisałeś to PiS poprawia zaproponowany przez siebie budżet.
   Powiem więcej, ja gdybym był posłem opozycji to dał bym 10 miliardów na podwyżki dla nauczycieli i następne dziesiątki na podwyżki dla pielęgniarek, górników , stoczniowców, babcie klozetowe i dla tych wszystkich którzy podniosą palec do góry  :wacko: bo wiedział bym ,że za to nie odpowiadam i zdobędę poklask publiki. Ale co byś powiedział wtedy, jak by się okazało ,że dla wszystkich starczyło tylko dla strażaków zabrakło zapisanych i zagwarantowanych podwyżek  :huh:.
   
   Poprawki opozycji która jest w mniejszości to taka sztuka dla sztuki, to tak jak by twój sąsiad którego nie lubisz dzielił kasę z twojego portfela  -_-.
   Dlatego przytaczanie takich głosowań jest po prostu śmieszne ^_^.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2007, 19:13:42 wysłana przez tomstrazak »

Offline pkpsp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Ja sie nie paliłem do objecia MSWiA
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 23, 2007, 20:01:27 »
A mnie gówno obchodzi kto poprawia czyj budżet!
piotrfire napisał:Aby podgrzać sytuację dodam że nasz nowy minister pochwalił się w GW że zaoszczędził w swoim budżecie (okroił) 235 mln i przekazał je na podwyżki dla nauczycieli. Dlatego my strażacy podwyżkę mamy nie od stycznia tylko od marca.
ja mu odpisałem:sejm odrzucił poprawkę o podwyżkach dla nauczycieli
a tomstrazk się wcina z jakimś politycznym bełkotem




 
Niezależnie od tego, ile mieszkań zalejemy podczas akcji i tak nas będą kochać. Zatem wody nie oszczędzać.
Skonstruować dobrą pompę pożarniczą to jest sztuka. Trzeba się narobić, żeby dobrze dobrać parametry ssania i tłoczenia. Zresztą Ci z was, którzy palą, na pewno przekonali się już, siedząc w toalecie, jak trudno jest jednocześnie i ciągnąć i pchać.

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Ja sie nie paliłem do objecia MSWiA
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 23, 2007, 20:58:46 »
 
A mnie gówno obchodzi kto poprawia czyj budżet!
piotrfire napisał:Aby podgrzać sytuację dodam że nasz nowy minister pochwalił się w GW że zaoszczędził w swoim budżecie (okroił) 235 mln i przekazał je na podwyżki dla nauczycieli. Dlatego my strażacy podwyżkę mamy nie od stycznia tylko od marca.
ja mu odpisałem:sejm odrzucił poprawkę o podwyżkach dla nauczycieli
a tomstrazk się wcina z jakimś politycznym bełkotem

   Chłopie wiem, że początki są trudne, ale jeśli chcesz coś powiedzieć , przekazać to musisz coś na ten temat wiedzieć , a nie wrzucasz niusa;
Cytuj
sejm odrzucił poprawkę o podwyżkach dla nauczycieli
  adresowanego  nie wiadomo do kogo i poco  :huh:.
   Jak jesteś taki oszczędny w słowach to przenieś się na Onet.pl i dyskutuj ^_^ .
   



 

Offline pkpsp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Ja sie nie paliłem do objecia MSWiA
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 23, 2007, 21:34:04 »
to nie było adresowane do nikogo (ogólna uwaga do podgrzewania przez piotrfire)
a ty Kolego najpierw pisałeś że ja pisze głupoty a teraz Chłopie piszesz ze nie wiem co robie i mam trudne początki
dobrze że ty i twój rząd wiecie co i jak robić ale ich kadencja dopiero się zaczęła więc nie chwal dnia przed zachodem słońca
 
Niezależnie od tego, ile mieszkań zalejemy podczas akcji i tak nas będą kochać. Zatem wody nie oszczędzać.
Skonstruować dobrą pompę pożarniczą to jest sztuka. Trzeba się narobić, żeby dobrze dobrać parametry ssania i tłoczenia. Zresztą Ci z was, którzy palą, na pewno przekonali się już, siedząc w toalecie, jak trudno jest jednocześnie i ciągnąć i pchać.

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Ja sie nie paliłem do objecia MSWiA
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 24, 2007, 12:02:22 »
   pkpsp Wygrałeś Jesteś Wielki :rolleyes:
   
                  Wesołych Świąt.

Offline pkpsp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Ja sie nie paliłem do objecia MSWiA
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 24, 2007, 12:08:29 »
żebyś wiedział że jestem 185 cm wzrostu i 110 kg wagi
TOBIE również Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku :wacko:
Niezależnie od tego, ile mieszkań zalejemy podczas akcji i tak nas będą kochać. Zatem wody nie oszczędzać.
Skonstruować dobrą pompę pożarniczą to jest sztuka. Trzeba się narobić, żeby dobrze dobrać parametry ssania i tłoczenia. Zresztą Ci z was, którzy palą, na pewno przekonali się już, siedząc w toalecie, jak trudno jest jednocześnie i ciągnąć i pchać.

Offline marus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Alkohol konserwuje wszystko, prócz tajemnic
Odp: Ja sie nie paliłem do objecia MSWiA
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 24, 2007, 14:30:17 »
Ad vocem.
Zdeklarowałeś się jako zwolennik obecnego rządu i zdecydowany przeciwnik PIS-u. Masz prawo, twoja sprawa. Czy jednak nie odnosisz wrażenia, że jedynym pomysłem na działanie tego gabinetu jest totalna, medialna krytyka wszystkiego, co robił PIS (co nie przeszkadza we wdrażaniu pomysłów poprzedniej ekipy - ot chociażby budżet ). Owszem, na krótką metę przynosi to pklask i wzrost sondaży, niestety długo tak rządzić się nie da i co dalej ? Górnicy się szykują, lekarze nie okazali się tak naiwni, jak by sobie życzyła min. Kopacz i też szykują się do akcji.
Moim zdaniem poprzednia ekipa - pomimo całej masy wpadek i pomyłek miała przynajmniej pomysł na rządzenie - u obecnej tego nie widać.
A samo stwierdzenie "... ja się nie paliłem..." brzmi trochę jak "Nie chcem, ale muszem".
Pozdrawiam.
Witaj sam_go, ja Twoje wypowiedzi czytam z uwagą i bardzo szanuję. Ta jest jednak politycznie przejaskrawiona. Używasz takich samych zwrotów i sloganów jak Wszechmogący Jarosław. Dobrze wiesz, że budżetu (nowego) nie da się opracować w kilkanaście dni. Prace nad budżetem trwają około pół roku. A jeżeli chodzi o górników (600,00 zł w tym roku i 1000,00 w przyszłym), lekarzy (120,00 za godzinę dyżuru) czy nauczycieli (wzrost płacy zasadniczej o 50 % od 1.1.2008), i ich związkowych bosów (Kolorz, Bukiel, Broniarz) to ja mam mieszane uczucia wobec takich działań. Oczywiście można im przeciwstawić nasze "szczyty" związkowe z ich listami poparcia, propozycje czterozłotowej rekompensaty za godziny nadliczbowe czy "radość pod niebiosa" z 300,00 złotowej podwyżki w grupach dla strażaków w 2008 roku.
A kończąc temat polityczny to PiS-owi ocenę (miom zdaniem słuszną) wystawili wyborcy, Donuś będzie o wiele lepszym Premierem niż Jaruś, a Prezydent Lech Kaczyński Prezydentowi Lechowi Wałęsie (przywołanemu przez Ciebie) do pięt nie dorasta. W mojej (subiektywnej) ocenie.
Życzę Tobie i Wszystkim Strażakom Błogosławionych Świąt i Radości w Nowym Roku.
"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi" - Jan Paweł II

Offline Sync

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: Ja sie nie paliłem do objecia MSWiA
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 04, 2008, 22:36:06 »
Ja powiem w tej kwestii krótko i nie będzie to nic odkrywczego, ale móiące wszystko - Po owocach ich poznacie. Poczekamy zobaczymy.

Offline sEB-q

  • JRG
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Ja sie nie paliłem do objecia MSWiA
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 04, 2008, 22:51:56 »
Wracając do początku tematu ktoś napisał że w porównaniu z płacami w hipermarkecie jesteśmy krezusami....czy aby napewno ??? market z owadem w logo płaci na początek 1600 pln (brutto) , w casto***amie zarobki na poziomie dc. zastępu /sekcji....... (na przykładzie Wrocławia) wiec w sumie co do lepszych marketów to też jesteśmy "cieciami" w toku tego rozumowania.

PS. w tym czasie Pan dziennikarz popija drinka za biurkiem .......pisząc bzdury ,a cieć z PSP ..sami wiecie co robimy na co musimy patrzeć i ile życia tracimy przez 15 minut akcji,tym bardziej  gdy gra toczy się o czyjeś życie.. pozdrowienia dla wszystkich chłopaków z PSP i OSP.
Wielkie przyjaźnie zawiązują się w pogoni za jakimś ideałem, w obronie jakiejś sprawy, w trudach poszukiwań...

Offline Sync

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: Ja sie nie paliłem do objecia MSWiA
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 09, 2008, 13:24:42 »
Też wracam do poczatku, ktoś sie nie palił, a ktoś sie spalił (v-ce minister MSWiA, był i go nie ma). Ciekawe kto teraz obejmie piecze nad PSP. Wasze typy.... :huh:

Offline sikawkowy2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Ja sie nie paliłem do objecia MSWiA
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 09, 2008, 14:14:59 »
Wracając do początku tematu ktoś napisał że w porównaniu z płacami w hipermarkecie jesteśmy krezusami....czy aby napewno ??? market z owadem w logo płaci na początek 1600 pln (brutto) , w casto***amie zarobki na poziomie dc. zastępu /sekcji....... (na przykładzie Wrocławia) wiec w sumie co do lepszych marketów to też jesteśmy "cieciami" w toku tego rozumowania.
CZy aby nasze brutto nie jest inne niż cywilne?
U nas 1600 brutto to ok 1300 na łapkę
W "cywilu" 1600 brutto to może nie być 1100 na łapkę