Autor Wątek: Nabór z ulicy jak wygląda ?  (Przeczytany 1194646 razy)

Offline karol 147

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4725 dnia: Listopad 04, 2020, 19:53:27 »
A ile masz lat i gdzie sie dostales?

Offline karol 147

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4726 dnia: Listopad 05, 2020, 06:07:41 »
Ja mam 31 lat i narazie lipa z dostaniem sie do PSP w sumie na 4 rozmowach bylem

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4727 dnia: Listopad 05, 2020, 07:55:51 »
Dziwne. Dla mnie fakt, że człowiek posiada rodzinę (przy wyrównanych innych czynn8kach) jest wręcz zaletą. JEST wtedy duzo wieksze prawdopodobienstwo, że "nie ucieknie" na drugi koniec polski za wielka miłością. A w przypadku młodych ludzi 20 letnich dosc często szkoli się człowieka potem on się przenosi "za głosem serca". Życie  :kask:

Offline wiater

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4728 dnia: Grudzień 19, 2020, 22:40:04 »
W temacie o naborach pojawiła się Warszawa i Wrocław. Nie ma w ogłoszeniach podanych dat testu sprawnościowego czy ja jestem ślepy?

Offline Zakub

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4729 dnia: Grudzień 19, 2020, 22:53:11 »
Raczej nie czytasz ze zrozumieniem.

Warszawa - "Terminy poszczególnych etapów naboru oraz numery zakwalifikowanych kandydatów zostaną ogłoszone      w oddzielnych komunikatach. Terminy uzależnione będą od liczby kandydatów oraz aktualnej sytuacji epidemiologicznej."

Dodam że jest to napisane pogrubioną czcionką.

Offline wiater

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4730 dnia: Grudzień 27, 2020, 20:34:30 »
Zakub faktycznie, dziękuje

Mam jeszcze pytanie odnośnie naboru w Krakowie:
"zaświadczenie o udziale w działaniach ratowniczo - gaśniczych lub ćwiczeniach organizowanych przez jednostki organizacyjne Państwowej Straży Pożarnej, o ile kandydat jest członkiem ochotniczej straży pożarnej"
to wystarczy takie zaświadczenie od Naczelnika? bo słyszałem ploty, że musi podbić nawet Komendant Gminny OSP i dopiero się składa do Wydziału Operacyjnego i oni wydają takie zaświadczenie.

EDIT.
Jednak nie ploty, doczytałem:
"4) za kwalifikacje wymienione w pkt 7-10 przyznaje się punkty jedynie w przypadku potwierdzenia przez właściwego dla działalności ochotniczej straży pożarnej komendanta powiatowego (miejskiego) Państwowej Straży Pożarnej aktywnego członkostwa przez udokumentowany udział w co najmniej dwóch zdarzeniach - w działaniach ratowniczo-gaśniczych lub ćwiczenia organizowanych przez jednostkę organizacyjną Państwowej Straży Pożarnej (w okresie jednego roku poprzedzającego datę publikacji ogłoszenia, tj. terminu składania dokumentów o który mowa w & 5 ust. 1 rozporządzenia);"
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2020, 21:06:27 wysłana przez wiater »

Offline WojtekEs

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4731 dnia: Grudzień 28, 2020, 01:29:35 »
No nie ploty i nie komendant gminny OSP tylko właściwy dla Ciebie KM/KP Ci to wystawi.

Offline Zakub

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4732 dnia: Grudzień 28, 2020, 01:36:26 »
Powiem ci kolego tak. Skoro nie wiesz jeszcze takich rzeczy to nie przejmuj się na razie tak odległymi etapami naboru bo jeszcze trochę czasu i naborów minie zanim do nich dojdziesz.

Offline dominques

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4733 dnia: Grudzień 28, 2020, 08:42:37 »
Nie bądź taki hop do przodu, bo sam póki co grzecznie czekasz :)

Offline SzklanaDama

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4734 dnia: Grudzień 28, 2020, 16:14:16 »
Powiedzcie, czy w naborze do Warszawy na kserokopiach dokumentów np. swiadectwach należy pisać notkę "Potwierdzam za zgodność z oryginałem"?

Offline dominques

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4735 dnia: Grudzień 28, 2020, 16:26:09 »
Tak

Offline SzklanaDama

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4736 dnia: Grudzień 28, 2020, 16:55:09 »
Dobrze, to jeszcze jedna kwestia... W pierwszym etapie patrzą jedynie na życiorys i podanie. Natomiast reszta dokumentów tj. zaświadczenia, świadectwa przynosi się na trzecim etapie postępowania? Przepraszam, że dopytuje, ale w tej sytuacji lepiej sprawdzić parę razy :)

Offline Zakub

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4737 dnia: Grudzień 28, 2020, 17:09:42 »
Wszystko masz wyraźnie napisane. W pierwszym etapie i to nie tylko w Warszawie a w całej Polsce podanie, życiorys, oświadczenia i to wszystko. Można dołączyć zaświadczenie o zaliczeniu testów sprawnościowych albo lekarskie. Zaświadczenia covid nie dołącza się do składanych dokumentów a należy je okazać każdorazowo przy fizycznym stawianiu się na danym etapie naboru po za oczywiście składaniem dokumentów czyli na sprawnościowych( jeśli trwają np. Trzy dni codziennie inna konkurencja to będą potrzebne trzy zaświadczenia covid), na drabinie, basenie i rozmowie kwalifikacyjnej.

Offline wiater

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4738 dnia: Grudzień 28, 2020, 17:18:37 »
Ok czyli to zaswiadczenie wystawia mi KM na podstawie mojego wniosku tylko? Czy do mojego wniosku musi być dołączona jakaś opinia od Naczelnika i Komendanta Gminnego OSP?

Offline Zakub

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4739 dnia: Grudzień 28, 2020, 17:30:44 »
Zaświadczenie wystawia komenda na podstawie danych SWD na wniosek samego zainteresowanego i OSP ani gmina nie ma nic do tego. Zaświadczenie jest ważne tylko do postępowania do którego jest wystawione ponieważ zaświadczenie musi przedstawiać stan na dzień ogłoszenia naboru. Jeśli nabór jest ogłoszony np. 15 grudnia to aby zaświadczenie zostało uznane musi na nim pisać "w ciągu roku poprzedzającego dzień 15.12.2020 xxx uczestniczył w xx działaniach ratowniczo gaśniczych lub podobnie. I we wniosku musisz zaznaczyć na jaki dzień ma być wystawione zaświadczenie.

Offline SzklanaDama

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4740 dnia: Grudzień 28, 2020, 17:38:49 »
Dzięki, aczkolwiek trochę poplynales z tym covidem :szalony:

Offline Zakub

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4741 dnia: Grudzień 28, 2020, 17:41:45 »
To nie ja popłynąłem bo to nie ja to wymyśliłem. Jak stwierdzisz że ględze i nie będziesz wpisywać za każdym razem to się zdziwisz jak ci powiedzą że odpadasz z naboru bo nie dopuszczą cię z powodu braku oświadczenia.

Offline SzklanaDama

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4742 dnia: Grudzień 28, 2020, 18:00:20 »
Hmm...ale w ogłoszeniu o naborze nie ma informacji o zaświadczeniu odnośnie covid. Być może będzie coś poźniej...

Offline dominques

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4743 dnia: Grudzień 28, 2020, 20:04:33 »
Zaświadczenie wystawia komenda na podstawie danych SWD na wniosek samego zainteresowanego i OSP ani gmina nie ma nic do tego. Zaświadczenie jest ważne tylko do postępowania do którego jest wystawione ponieważ zaświadczenie musi przedstawiać stan na dzień ogłoszenia naboru. Jeśli nabór jest ogłoszony np. 15 grudnia to aby zaświadczenie zostało uznane musi na nim pisać "w ciągu roku poprzedzającego dzień 15.12.2020 xxx uczestniczył w xx działaniach ratowniczo gaśniczych lub podobnie. I we wniosku musisz zaznaczyć na jaki dzień ma być wystawione zaświadczenie.

Akurat tutaj co kraj to obyczaj. Spotykałem się z chłopaki którzy mieli tak jak mówisz, z takimi którym powiedziano żeby szli do Gminnego. A nie do KP czy tam KM, a jeszcze innym że oni nie mają informacji w ilu zdarzeniach uczestniczyłeś i masz mieć oświadczenie od swojej OSP i na tej podstawie dawali kwita.

Offline Kondii

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4744 dnia: Luty 03, 2021, 12:29:39 »
Panowie, niedługo będę miał rozmowę kwalifikacyjna na naborze z ulicy. Czego wymagają, albo o co Pytają na tej rozmowie? Ktoś pomoże ?

Offline Yywicio

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 146
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4745 dnia: Luty 03, 2021, 12:46:11 »
Przeczytaj jeszcze raz ogloszenie o naborze

Offline Rezerwista22

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4746 dnia: Luty 03, 2021, 13:08:01 »
Panowie, niedługo będę miał rozmowę kwalifikacyjna na naborze z ulicy. Czego wymagają, albo o co Pytają na tej rozmowie? Ktoś pomoże ?
Szczerze to wszystko zależy od komendy byłem na wielu rozmowach i różnie do tego podchodzili w jednej pytali z ustawy o PSP w drugiej o życie prywatne, szkolenia itd. Często pada pytanie dlaczego straż a także Twoje cechy charakteru przydatne i nieprzydatne w służbie.

Offline karol 147

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4747 dnia: Marzec 01, 2021, 08:05:31 »
Panowie ma ktoś informacje kiedy na Śląsku ruszą jakieś nabory?

Offline Zakub

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4748 dnia: Marzec 01, 2021, 18:35:20 »
Tak. Jak zwolnią się etaty.

Offline wiater

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4749 dnia: Marzec 07, 2021, 14:04:17 »
Śledziliscie nabor w Krakowie 25 etatow? Co sadzicie? Oprocz tego ze w ostatnim protokole jest blad: dostał się 129 a nie 128.