Autor Wątek: Nabór z ulicy jak wygląda ?  (Przeczytany 1226823 razy)

Daro89

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1000 dnia: Kwiecień 12, 2013, 22:33:47 »
Moim zdaniem nowe zasady sa zbyt rygorystyczne faworyzuja "olimpijczyków" a nie jak sie na początku wydawało strażaków ochotników. Ale nasza gadka tutaj i tak nic nie zmieni tak musi byc gorzej juz nie bedzie :rofl:

Offline Kogut

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 438
  • Natural Born Firefighter
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1001 dnia: Kwiecień 12, 2013, 23:09:48 »
Chodzi mi o sposób wyliczania Fl z tego artykułu. Jakiej wysokości jest stopień i ile trwa egzamin w każdym naborze jest wyszczególnione.
Trochę biegać? Miałeś akcje 50 jeśli uzyskałeś wskaźnik 100... Masz pojęcie ile to jest? :)
Michalczewski za dobrych czasów miał 40...
Od 50 można już diagnozować bradykardię, a Ty miałeś taką akcję po wysiłku.
Trzeba zapier****ć na taki wynik długi czas i to intensywnie. O ile ktoś, ma predyspozycje genetyczne lub trenuje coś wyczynowo to może sobie trochę pobiegać żeby zdać to na DOBRY.
Ale z tego co mnie się wydaje straż nie potrzebuje piłkarzy czy biegaczy tylko ludzi wszechstronnych  :wall:
Tacy często nie mają możliwości trenowania czegoś na poważnie, a bardziej angażują się w OSP, Ratownictwo Medyczne itd..
Nie wydaje mi się zatem aby wystarczyło im "trochę pobiegać".
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2013, 23:14:06 wysłana przez Kogut »
Im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego jak mało wiesz.

Offline szynder

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1002 dnia: Kwiecień 12, 2013, 23:38:03 »
Masz racje Kogut. Wydaje mi się, że hardvard ma za zadanie pokazanie kto w jakiej jest kondycji, a przede wszystkim ma przedstawić jak szybko kandydat jest w stanie unormować oddech/tętno po wysiłku. Mogę się mylić, ale daje to też chyba obraz tego ile taki człowiek może zużywać powietrza w aparacie ODO.

Offline Kogut

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 438
  • Natural Born Firefighter
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1003 dnia: Kwiecień 13, 2013, 15:38:07 »
No własnie są jaja z tym. tutaj nabór w Oleśnie:

http://psp.opole.pl/bip/strona/nabor-w-kp-psp-w-olesnie/

Mimo że kilka chłopa nie uzyskało z testu harwardzkiego wskaźnika MINIMUM dobrego - przeszło dalej, czyli każda komenda PSP inaczej interpetuje ten zapis. dla mnie było jasne, że żeby zostac dopuszczonym do daleszego testu sprawności trzeba miec z harwardzkiego minimum DOBRY a tu prosze....

Według mnie ten nabór został przeprowadzony idealnie  :krzyk:
Życzyłbym sobie żeby wszystkie takie były.
Harvard na zaliczenie, wyniki podane czytelnie i dokładnie. Do niczego nie można się przyczepić  :fiuu:
Im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego jak mało wiesz.

Offline andrew255

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1004 dnia: Kwiecień 15, 2013, 12:38:54 »
Pytanie. Czy w Polsce nabory prowadzi się w określonym terminie, przykładowo wiosna, czy też cały rok? Pytam, bo nie ma żadnych informacji i naborze w moim mieście, a wiem, że rok temu był w okresie wiosna- lato. I czy jeśli rok temu był przeprowadzony nabór, przyjęli dwóch to czy jest w ogóle szansa, że i w tym roku kogoś przyjmą? Chodzi o lubuskie.

Offline bombeiro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 352
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1005 dnia: Kwiecień 15, 2013, 15:31:47 »
Wszystko zależy od wolnych etatów w danej jednostce. Jeśli takie są, to wtedy komendant ogłasza nabór.

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1006 dnia: Kwiecień 15, 2013, 15:44:50 »
Teraz się coś podobno zmieniło że i ,,sternik'' może brać udział w działaniach ratowniczych a nie jak do tej pory było tylko ,,stermotorzysta''
Wątpię żeby coś się zmieniło jeśli chodzi o stremotorzyste
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline JagAda

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1007 dnia: Kwiecień 15, 2013, 21:27:49 »
Wszystko zależy od wolnych etatów w danej jednostce. Jeśli takie są, to wtedy komendant ogłasza nabór.

Gdzie można znaleźć informację na temat naboru?
Strażak SAM szlabany warszawa !

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1008 dnia: Kwiecień 15, 2013, 22:01:33 »
Wszystko zależy od wolnych etatów w danej jednostce. Jeśli takie są, to wtedy komendant ogłasza nabór.

Gdzie można znaleźć informację na temat naboru?
Wystarczy przeglądać stronę internetowa komendy powiatowej/ miejskiej lub wojewódzkiej i np w za kałdze nabór do służby wszystko pisze, chyba że jak jednostka nie organizuje naboru to nic nie ma. Lub dzwonić po komendach i pytać kiedy nabór
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline matusz151

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1009 dnia: Kwiecień 16, 2013, 17:12:02 »
hmm a skąd masz to info ? da się gdzieś o Tym poczytać żeby potwierdzić Twoje słowa?

Na razie nic się nie zmieniło pozostaje tak jak jest a mianowicie stermotorzysta wymagany jest dla osób wykonujących zarobkowy przewóz ludzi, towarów itp. i przeznaczony dla zawodowców; mam na myśli psp, worp,
Wymagany jest także dla sprzętu pływającego zarejestrowanego jak " łódz ratownicza" lub ''mały statek''
Sternikiem można sobie pływać rekreacyjnie.
W przypadku punktowania sternika motorowodnego też jest to uzasadnione gdyż chcąc robić w psp kurs stermotorzysty trzeba mieć wypływane odpowiednią ilość godzin która można zrobić jedynie jako sternik motorowodny.

Obecnie trwają pracę nad nowym rozporządzeniem określającym nazewnictwo poszczególnych stopni
i uprawnienia z tym związane, ujmującym zakres materiału oraz wymogi egzaminacyjne na poszczególne stopnie.
http://bip.msit.gov.pl/portal/bip/21/10 ... ystyk.html.

Offline Pom

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 755
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1010 dnia: Kwiecień 16, 2013, 17:42:24 »
Słuchajcie, mam taką zagadkę.

Przenieśmy się do PRZYKŁADOWO hmm.. grudnia 2013/stycznia 2014, zostaję przyjęty do PSP z ulicy i idę na nowy 5 miesięczny kurs. Po skończeniu go w maju/czerwcu, w lipcu 2014 pozytywnie zdaje testy do SA PSP lub CS PSP, czy mogę się bez konsekwencji zwolnić ze służby celem pójścia na dzienną SA(CS)??

Offline dawidosp92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1011 dnia: Kwiecień 16, 2013, 18:19:23 »
W tym roku miała miejsce podobna sytuacja w CS, bo coś kumpel mi wspominał. O ile czegoś nie przekręciłem.

Offline Pom

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 755
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1012 dnia: Kwiecień 16, 2013, 23:10:58 »
I co z tego wynikło?

Offline dawidosp92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1013 dnia: Kwiecień 18, 2013, 20:55:24 »
Sytuacja wyglądała tak, że był koleś który miał już pracować w JRG, dostał się do CS i zrezygnował w pracy w JRG bo wolał być w CS, ale najśmieszniejsze jest to, że w czasie unitarki zrezygnował  :wall: Tak mi mówił kolega.

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1014 dnia: Kwiecień 21, 2013, 20:26:47 »
Koledzy jaki musi być wpisany udźwig w uprawnienie na żuraw samojezdny startując do PSP? 12 ton? czy więcej? :huh:
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1015 dnia: Kwiecień 21, 2013, 22:56:49 »
najlepiej bez tonażu. ale jak dają 12 ton to u mnie w jednostce tez respektują.

FirefighterOSP

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1016 dnia: Kwiecień 28, 2013, 14:01:05 »
Witam, koledzy mam pytanie: jak przygotować się do harvardu? Macie jakieś rady, wskazówki? W naborze do KP do której chcę wystartować trzeba zdać harvarda na dobry...

Offline kalim

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1017 dnia: Kwiecień 29, 2013, 00:10:49 »
Biegaj, interwały, trening cardio. Harvard to jest sprawdzenie kondycji, formy kandydata.

Offline Mateo_1990

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1018 dnia: Maj 02, 2013, 21:56:31 »
siemanko wszystkim, zapaleńcy mam do was 2 pytania, pomóżcie prosze:

1.Osoba mająca tylko prawko C starająca się do JRG z ulicy ma szanse się dostać ? bo naczytałem już się historii że biorą tych co kursów mają porobionych i biorą też tych bez kursów którzy plecy mają, ma ktoś z was kogoś znajomego w straży z którym ma obgadane takie sprawy ?  -_-

2.gdzie mogę poczytać info o nowych zasadach naboru z ulicy bo chyba coś się pozmieniało z tego co widzę ?

z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam zajarańców :*   :rofl:

Offline Kogut

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 438
  • Natural Born Firefighter
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1019 dnia: Maj 02, 2013, 22:50:08 »
Na poprzedniej stronie osobiście wrzucałem info o naborze w postaci linku.
Rozważ sens pracy w straży, bo skoro nie możesz znaleźć w necie podstawowych informacji to chyba coś nie gra.
Im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego jak mało wiesz.

Offline Mateo_1990

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1020 dnia: Maj 03, 2013, 00:13:52 »
dzieki,
sens pracy w straży rozważony już od dawien dawna i to się nie zmieni, poprostu nie chciałem czytać wszystkiego i poszedłem na łatwizne odrazu pytając

Offline Mateo_1990

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1021 dnia: Maj 03, 2013, 12:39:55 »
Witam,
Panowie może nie powinienem zaczynać tematu w dziale zawodowców bo mnie to nie tyczy, ale kto inny jak nie wy najlepiej mi odpowie na nurtujące mnie pytanie, mam nadzieje że pomożecie,

Przygotowywałem się przez długi czas do dziennej aspirantki, ale właśnie się dowiedziałem że już nie moge startować bo zmienili limit wiekowy dla mojego rocznika,
będe teraz starał się dostać do PSP z ulicy i teraz moje pytanie:

Czy posiadając tylko prawko C jest szansa się dostać bez żadnych dodatkowych kursów ??

Jak to wygląda teraz ?

Pracujecie wiele lat to wydaje mi się że znacie temat bardzo dobrze, kogo biorą w pierwszym rzędzie ?
są to osoby gołe bez kursów i dobrze przygotowane do sprawnościówki czy ludzie z milionem porobionych kursów?

naczytałem się i nasłuchałem że bez kursów z ulicy ciężko się dostać i tak będe próbował z samym prawkiem C ale chciałbym znać wasze zdanie?

zapraszam do dyskusji  -_-

Scalam wątki, ponieważ zawodowcy też zaglądają w dział jak zostać strażakiem a bez sensu jest prowadzić dyskusję w kilku wątkach na ten sam temat (tak jak to zrobiliście sobie z nowymi wytycznymi ws przyjęć do PSP - wiele wątków, wiele treści porozrzucanych, bez składu i ładu).
pozdr robn
ps proszę na przyszłość mieć to na uwadze
« Ostatnia zmiana: Maj 03, 2013, 13:44:52 wysłana przez robn »

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1022 dnia: Maj 03, 2013, 12:58:08 »
Poczytaj:

http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,20759.0.html

Nie ma żadnej reguły. Ostatnio przy naborze z ulicy na testach sprawnościowych odpadło 90 % chłopaków z wszystkimi kursami OSP.
Na ocenę wybitną zaliczyło 90 % chłopaków, którzy nie mieli do tej pory styczności z OSP. 

Wszystko zależy od naboru, jak do tej pory jest bardzo mało chłopaków, którzy posiadają kursy z OSP, a zarazem zaliczają sprawnościówkę na ocenę dobrą.
Kursy OSP można zaliczyć w 2 tygodnie przed rozpoczęciem kursu jednoetapowego w zawodzie strażaka.
« Ostatnia zmiana: Maj 03, 2013, 13:06:53 wysłana przez grzela »

Offline szynder

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1023 dnia: Maj 03, 2013, 13:23:31 »
kolega grzela ma racje choć nie ośmielę się posługiwać procentami zdawalności. Wygląda to tak, że chłopakom spoza OSP bardzo zależy na pracy-stabilnej, pewnej itd, a tym którzy już należa do OSP podoba się bo już połknęli bakcyla. Takie moje wrażenie - odnotowane w kilku naborach. Faworyzowani są oczywiście członkowie OSP bo już znają temat, ale też nie oszukujmy się dostają się tacy co ledwo zaliczą test spr i nie mają zadnego kontaktu z OSP czy uprawnień i tego nie mogłem przeboleć na dotychczasowych naborach.

Offline Izmo91

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 124
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1024 dnia: Maj 14, 2013, 09:44:44 »
WItam. 
1. Jakie najlepiej robic kursu ? ktore sa najczesciej potrzebne/punktowane ?

2. Czy da sie jakos zrobic samemu te kursy OSP punktowane? Tzn "samemu" ze na szybko, jakos w niedalekim czasie itp? W innej jednostce osp, jakiejs instytucji itp?