Autor Wątek: art. 80 otrzymuje brzmienie:o zmianie ustawy o PSP  (Przeczytany 15702 razy)

Offline MAGIK8311

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
  • Bogu na chwałe,ludziom na pożytek...
art. 80 otrzymuje brzmienie:o zmianie ustawy o PSP
« dnia: Grudzień 07, 2007, 21:20:36 »
      "Art. 80. 1. Strażakowi mianowanemu na stałe, który nie otrzymał lokalu
             mieszkalnego na podstawie decyzji administracyjnej o przydziale,
             przysługuje pomoc finansowa na uzyskanie lokalu mieszkalnego lub
             domu, zwana dalej "pomocš finansowš", z zastrzeżeniem ust. 5,
             chyba że strażak nie spełnia warunków do otrzymania lokalu
             mieszkalnego na podstawie decyzji administracyjnej.
         2. Pomoc finansowš przyznaje się raz w okresie całej służby, na
           wniosek strażaka.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2007, 00:30:57 wysłana przez BOTmod »

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: art. 80 otrzymuje brzmienie:o zmianie ustawy o PSP
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 07, 2007, 23:10:39 »
nie rozumiem twojego problemu, albo ktoś w twojej komendzie cię okłamuje; dołączyłem wzór wniosku o udzielenie pomocy mieszkaniowej - przerób go, wypełnij i złóż; chociaż powinieneś go dostać w komendzie; w załączeniu też rozporządzenie, gdyby nie chciało ci się szukać:)

[załącznik usunięty przez administratora]
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Marcin-32

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: art. 80 otrzymuje brzmienie:o zmianie ustawy o PSP
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 08, 2007, 12:49:21 »
2. Stawka pieniężna pomocy finansowej wynosi 2 980 zł na każdą normę zaludnienia przysługującą strażakowi według stanu faktycznego na dzień złożenia wniosku.



Tylko że nie doczytaliście do końca, jest paragraf w którym mowa że ta pomoc i tak nie będzie wyższa niż 6000 zł! Pomimo że osób jest ?x 2980=6000!
Coś bardzo podobnego jak 40=48? :)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2007, 12:56:56 wysłana przez Marcin-32 »
Umiemy żyć jasno, z honorem i dumnie,
Ożywiać marzenia i spełniać swe sny.
Więc trzeba świat kochać i strzec go rozumnie
Rycerze Florianie to my!

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: art. 80 otrzymuje brzmienie:o zmianie ustawy o PSP
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 08, 2007, 16:35:37 »

Tylko że nie doczytaliście do końca, jest paragraf w którym mowa że ta pomoc i tak nie będzie wyższa niż 6000 zł!

Zdradzisz nam, gdzie to wyczytałeś??
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Marcin-32

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: art. 80 otrzymuje brzmienie:o zmianie ustawy o PSP
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 08, 2007, 20:06:19 »
Oczywiście.

W rozporządzeniu. Zamieściłeś tylko część. Ostatnio czytałem je u naszej kadrowej (teczka ma kilka stron wraz z wnioskami).Na nasepnej służbie dokładnie spiszę i podam. A czytałem bo dostałem w spadku kawałek ziemi.
Mam niepełnosprawne dziecko i mieszkam w mieszkaniu komunalnym na 3 piętrze. Więc zaczynam się zastanawiać nad budową.
Jest w tym rozporządzeniu napisane o kwotach na osobę, ale w dalszej części jest o tym że kwota nie przekroczy podanej w cześniej kwoty ( jeszcze raz pójdę zrobię skan) i podam.
Umiemy żyć jasno, z honorem i dumnie,
Ożywiać marzenia i spełniać swe sny.
Więc trzeba świat kochać i strzec go rozumnie
Rycerze Florianie to my!

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2007, 20:33:40 wysłana przez grzela »

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: art. 80 otrzymuje brzmienie:o zmianie ustawy o PSP
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 08, 2007, 20:41:05 »
2. Stawka pieniężna pomocy finansowej wynosi 2 980 zł na każdą normę zaludnienia przysługującą strażakowi według stanu faktycznego na dzień złożenia wniosku.



Tylko że nie doczytaliście do końca, jest paragraf w którym mowa że ta pomoc i tak nie będzie wyższa niż 6000 zł! Pomimo że osób jest ?x 2980=6000!
Coś bardzo podobnego jak 40=48? :)
2.980,00 zł jedna norma zaludnieniowa.
Strażakowi i każdemu członkowi jego rodzinie przysługuje po jednej normie zaludnienia.
Strażak grupa zaszeregowania 20-18 dodatkowo  3 normy zaludnienia,
Strażak grupa zaszeregowania 17-10 bez dowódców zmian dodatkowo 2 normy zaludnienia,
Strażakowi samotnemu przysługują dwie normy zaludnienia,
Strażakowi pozostającym w związku małżeńskim, który nie posiada dzieci dodatkowo 1 norma zaludnieniowa.
Gdzie tu pisze,ze nie więcej niż 6.000,00 zł?

      "Art. 80. 1. Strażakowi mianowanemu na stałe, który nie otrzymał lokalu
             mieszkalnego na podstawie decyzji administracyjnej o przydziale,
             przysługuje pomoc finansowa na uzyskanie lokalu mieszkalnego lub
             domu, zwana dalej "pomocš finansowš", z zastrzeżeniem ust. 5,
             chyba że strażak nie spełnia warunków do otrzymania lokalu
             mieszkalnego na podstawie decyzji administracyjnej.
         2. Pomoc finansowš przyznaje się raz w okresie całej służby, na
           wniosek strażaka.
CZY KTOŚ SIĘ SPOTKAŁ Z REALIZACĄ TEGO ART.W USTAWIE
CZY MOŻE NAS OSZUKUJA
JAK SIĘ SPOTKAŁEŚ Z REALIZACJĄ TEGO ART. NAPISZ CO ZROBIŁEŚ BY OCZYMAĆ POMOC FINASOWĄ POZDRAWIAM WSZYSTKICH GORĄCO
Złóż wniosek zgodnie z załącznikiem.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2007, 20:49:54 wysłana przez grzela »

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: art. 80 otrzymuje brzmienie:o zmianie ustawy o PSP
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 08, 2007, 20:50:55 »
Grzela - to jest jakiś "matrix". Nic nie jest tym czym się wydaje :)
Może jego komenda posklejała sobie rozporządzenie na swój użytek i teraz kołuje swoich strażaków.

To jest niesamowite że gość pisze takie rzeczy. Przecież rozporządzenie o pomocy finansowej jest jasne jak konstrukcja cepa. 2980 na normę zaludnienia! Bez ograniczeń kwotowych.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: art. 80 otrzymuje brzmienie:o zmianie ustawy o PSP
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 08, 2007, 21:47:50 »
aż się nie mogę doczekać, co też koledze pokazała ta jego kadrowa:)
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: art. 80 otrzymuje brzmienie:o zmianie ustawy o PSP
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 08, 2007, 21:56:21 »
Oczywiście.

W rozporządzeniu. Zamieściłeś tylko część. Ostatnio czytałem je u naszej kadrowej (teczka ma kilka stron wraz z wnioskami).Na nasepnej służbie dokładnie spiszę i podam. A czytałem bo dostałem w spadku kawałek ziemi.
Mam niepełnosprawne dziecko i mieszkam w mieszkaniu komunalnym na 3 piętrze. Więc zaczynam się zastanawiać nad budową.
Jest w tym rozporządzeniu napisane o kwotach na osobę, ale w dalszej części jest o tym że kwota nie przekroczy podanej w cześniej kwoty ( jeszcze raz pójdę zrobię skan) i podam.

Czekamy z niecierpliwością na ten scan. Masz linki do ustawy i rozporządzeń i nie daj się robić w "konia".
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2007, 22:09:16 wysłana przez bulon »

Offline MAGIK8311

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
  • Bogu na chwałe,ludziom na pożytek...
Odp: art. 80 otrzymuje brzmienie:o zmianie ustawy o PSP
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 08, 2007, 22:53:54 »
grzela o nie tylko kołu on kreci"
Art. 80. 1
              to tylko jeden z art.który jest nie przeszczegany badz w inny sposób łamany a co do

Art. 77. 1. Strażakowi mianowanemu na stałe oraz strażakowi w służbie przygotowawczej przysługuje równoważnik pieniężny za remont lokalu mieszkalnego lub domu, zajmowanego na podstawie przysługującego mu tytułu prawnego, zwany dalej "równoważnikiem za remont", z uwzględnieniem norm zaludnienia przysługujących strażakowi oraz członkom jego rodziny.

2. Równoważnik za remont przysługuje również strażakowi zajmującemu kwaterę tymczasową, z wyjątkiem przypadku, o którym mowa w art. 82 ust. 5, z uwzględnieniem norm zaludnienia przysługujących strażakowi oraz członkom jego rodziny.



Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: art. 80 otrzymuje brzmienie:o zmianie ustawy o PSP
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 08, 2007, 23:05:49 »
grzela o nie tylko kołu on kreci"
Art. 80. 1
              to tylko jeden z art.który jest nie przeszczegany badz w inny sposób łamany a co do

Art. 77. 1. Strażakowi mianowanemu na stałe oraz strażakowi w służbie przygotowawczej przysługuje równoważnik pieniężny za remont lokalu mieszkalnego lub domu, zajmowanego na podstawie przysługującego mu tytułu prawnego, zwany dalej "równoważnikiem za remont", z uwzględnieniem norm zaludnienia przysługujących strażakowi oraz członkom jego rodziny.

2. Równoważnik za remont przysługuje również strażakowi zajmującemu kwaterę tymczasową, z wyjątkiem przypadku, o którym mowa w art. 82 ust. 5, z uwzględnieniem norm zaludnienia przysługujących strażakowi oraz członkom jego rodziny.




Z czym jest problem? Gdzie wy pracujecie? Napisz coś więcej?
Bo na razie to cytujesz fragmenty ustawy o PSP.
Albo faktycznie jesteście ciemiężeni przez swoje KP, ale jest nie możliwe, żeby nie płacił zobowiązań?
Albo to jest jakaś podpucha?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2007, 23:15:47 wysłana przez grzela »

Offline MAGIK8311

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
  • Bogu na chwałe,ludziom na pożytek...
Odp: art. 80 otrzymuje brzmienie:o zmianie ustawy o PSP
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 08, 2007, 23:28:37 »
 lang mam nadzieje ze po mojej wiadomości zrozumiałeś a co do Marcin-32  troszke zakręciłeś ty tylko o tym wisz nikt wiecej póki nie zobaczymy nie uwierzymy

Offline Marcin-32

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: art. 80 otrzymuje brzmienie:o zmianie ustawy o PSP
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 09, 2007, 10:32:45 »
Ja nie miałem zamiaru siać zamętu! Obiecuję że w środę to sobie zeskanuję i pokażę wam jak to wygląda w mojej komendzie!
Umiemy żyć jasno, z honorem i dumnie,
Ożywiać marzenia i spełniać swe sny.
Więc trzeba świat kochać i strzec go rozumnie
Rycerze Florianie to my!

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: art. 80 otrzymuje brzmienie:o zmianie ustawy o PSP
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 15, 2008, 21:52:41 »
No sporo wody nie tylko upłynęło i....
Cytuj
Ja nie miałem zamiaru siać zamętu! Obiecuję że w środę to sobie zeskanuję i pokażę wam jak to wygląda w mojej komendzie!
Też mnie to osobiście powiem jw. /obecnie/ interesuje  -_-
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline MAGIK8311

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
  • Bogu na chwałe,ludziom na pożytek...
Odp: art. 80 otrzymuje brzmienie:o zmianie ustawy o PSP
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 19, 2008, 00:25:52 »
Art. 80.
1. Strażakowi, który nie otrzymał lokalu mieszkalnego na podstawie decyzji administracyjnej
o przydziale, przysługuje pomoc finansowa na uzyskanie lokalu
mieszkalnego w spółdzielni mieszkaniowej albo domu jednorodzinnego lub lokalu
mieszkalnego stanowiącego odrębną nieruchomość.
 
 
               CZY JEST NAS WIELU
                                   - którzy otrzymali taką pomoc?
                                   -jakiego to się tyczy strażaka, mianowanego na stałe ,stażysty ?
                                   -czy może znowu jest coś tak pogmatwane by ktoś na tym skorzystał ?
a najlepszym tego przykładem jest odwrotność art.80  artykuł 82.aby uwalić strażaka który pobrał pomoc finansową wystarczy go przenieś w inne miejsce pełnienia służby wtedy może dostać lokal mieszkalny na podstawie
decyzji administracyjnej w nowym miejscu pełnienia służby, jeżeli:
1) zwolni zajmowany lokal mieszkalny lub dom,
2) zwróci pomoc finansową przyznaną:
a) na wkład mieszkaniowy lub wkład budowlany w wysokości zwaloryzowanej
przez spółdzielnię,
b) na spłatę innych należności - w wysokości przyznanej.

Jednak nasza ustawa psp jest powal................ i zakręcona  a korzystają na tym KM

Offline kolo998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: art. 80 otrzymuje brzmienie:o zmianie ustawy o PSP
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 19, 2008, 07:00:59 »
kolego poczytaj z uwagą wszystkie paragrafy a wszystko sie stanie jasne i przejrzyste 

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: art. 80 otrzymuje brzmienie:o zmianie ustawy o PSP
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 19, 2008, 14:54:12 »
... CZY JEST NAS WIELU
                                   - którzy otrzymali taką pomoc? ...
Pojęcie względne - sporo osób skorzystało z pomocy mieszkaniowej, na pewno mniej niż by chciało.
@MAGIK8311 - dogłębna lektura przepisów prawnych jest ze wszech miar wskazana, dopiero później komentuj.  :angry:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline MAGIK8311

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
  • Bogu na chwałe,ludziom na pożytek...
Odp: art. 80 otrzymuje brzmienie:o zmianie ustawy o PSP
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 19, 2008, 18:13:17 »
piotr998 i kolo998 dzięki za wypowiedzi ale jak możecie to odpowiedzcie na pytania zadane przeze mnie
                                   -którzy otrzymali taką pomoc?
                                   -jakiego to się tyczy strażaka, mianowanego na stałe ,stażysty ?
                                   -czy może znowu jest coś tak pogmatwane by ktoś na tym skorzystał ?
         
               
                                                                                                                                                                                                                   

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: art. 80 otrzymuje brzmienie:o zmianie ustawy o PSP
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 19, 2008, 19:48:37 »
Ponownie polecam lekturę ustawy o PSP, m.in.:
Art. 74. 1. Strażakowi mianowanemu na stałe przysługuje prawo ...  -_-
Zapisy są jednoznaczne, gmatwać może każdy jak chce bez czytania ustawy.
Raczej nikt nie da Ci odpowiedzi na pytanie tak szerokie, że wymagające kilkugodzinnego wykładu.  :wub:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 459
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: art. 80 otrzymuje brzmienie:o zmianie ustawy o PSP
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 20, 2008, 13:45:06 »
Cytuj
2.980,00 zł jedna norma zaludnieniowa.
Strażakowi i każdemu członkowi jego rodzinie przysługuje po jednej normie zaludnienia.
Strażak grupa zaszeregowania 20-18 dodatkowo  3 normy zaludnienia,
Strażak grupa zaszeregowania 17-10 bez dowódców zmian dodatkowo 2 normy zaludnienia,

Grzela, wszystko byłoby dobrze, gdybyś nie wstawił słowa "dodatkowo" przed ilość norm zatrudnienia, bo to może trochę namieszać.

piotruś

  • Gość
Odp: art. 80 otrzymuje brzmienie:o zmianie ustawy o PSP
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 30, 2013, 00:13:41 »
witam
Podczas odbywania stazu ukończyłem budowę domu . czy teraz będąc strażakiem mianowanym mogę się starać o równoważnik za brak lokalu? Dom faktycznie uzyskał odbiór ale nie jest całkowicie wykończony. Został wybudowany na stażu. Jeszcze nie jestem w nim zameldowany. Proszę o radę czy mam szansę otrzymać równoważnik na zakup domu? podczas przyjmowania się do służby nie posiadałem wlasnego lokalu. bardzo proszę o poradę.pozdrawiam

Brak lokalu

  • Gość
Odp: art. 80 otrzymuje brzmienie:o zmianie ustawy o PSP
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 04, 2013, 13:57:38 »
Witam czy jest ktos mi wstanie to wyjasnic : wynajmuje mieszkanie w tbs i zabrano mi rownowaznik za ral lokalu poniewaz jak to kwatermistrz stwierdzil ze mam tytuł prawny lokalu a nie mam tytułu ani gruntu nic na własnosc .To jak mam tytuł prawny powinienm dostac  na wykupienie mieszkania dofinansowanie ale tez nie dostane bo nie mam tytułu prawnego ani gruntu ogolnie te przepisy sa dla mnie niezrozumiałe mogłem troche zakrecic ale nie wiem jak to wszystko ujac:
WYnajem mieszkania W tbs  rownowaznik mi sie nei nalezy i pomoc tez mi sie nei nalezy

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: art. 80 otrzymuje brzmienie:o zmianie ustawy o PSP
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 07, 2013, 20:23:56 »
Witam czy jest ktos mi wstanie to wyjasnic : wynajmuje mieszkanie w tbs i zabrano mi rownowaznik za ral lokalu poniewaz jak to kwatermistrz stwierdził ze mam tytuł prawny lokalu a nie mam tytułu ani gruntu nic na własność .To jak mam tytuł prawny powinienm dostac  na wykupienie mieszkania dofinansowanie ale tez nie dostane bo nie mam tytułu prawnego ani gruntu ogolnie te przepisy sa dla mnie niezrozumiałe mogłem troche zakrecic ale nie wiem jak to wszystko ujac:
WYnajem mieszkania W tbs  rownowaznik mi sie nei nalezy i pomoc tez mi sie nei nalezy
rozumiem, że dostałeś decyzję od swojego komendanta, a nie od kwatermistrza o zaprzestaniu wypłaty tego równoważnika z powołaniem się na konkretne przepisy dotyczące Twojej sprawy. sugeruję z otrzymanym pismem udanie się do radcy prawnego lub adwokata (ale prawnika nie związanego z komendą) celem przeanalizowania zasadności wydanej Ci decyzji. znam przypadek że strażak przez wiele lat nie otrzymywał równoważnika bo tak interpretował jego sytuację prawnik na etacie komendy, a po zmianie i obsługi prawnej okazało się że mu równoważnik przysługuje (dostał nawet wyrównanie ale nie za wszystkie lata wstecz). odżałuj kilkadziesiąt złotych na opinię prawną. pozdrawiam 

Brak lokalu

  • Gość
Odp: art. 80 otrzymuje brzmienie:o zmianie ustawy o PSP
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 09, 2013, 13:14:13 »
wszystko tak jak piszesz ale sprawa juz sie toczy troche poniewaz juz pisma byly w wojewodzkiej i przez zwiazki zawodowe prawnik tez pomaga ale jak mowi trudno bedzie  ale teraz czekam za nastepna odpowiedzia od wojewodzkiego i zobaczymy jesli nie bede mosial sprobowac tak jak piszesz pozdrawiam