Autor Wątek: art. 80 otrzymuje brzmienie:o zmianie ustawy o PSP  (Przeczytany 12938 razy)

Offline Scyzoryk

• Strażak Sam
  • *
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: art. 80 otrzymuje brzmienie:o zmianie ustawy o PSP
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 20, 2008, 13:45:06 »
2.980,00 zł jedna norma zaludnieniowa.
Strażakowi i każdemu członkowi jego rodzinie przysługuje po jednej normie zaludnienia.
Strażak grupa zaszeregowania 20-18 dodatkowo  3 normy zaludnienia,
Strażak grupa zaszeregowania 17-10 bez dowódców zmian dodatkowo 2 normy zaludnienia,

Grzela, wszystko byłoby dobrze, gdybyś nie wstawił słowa "dodatkowo" przed ilość norm zatrudnienia, bo to może trochę namieszać.

piotruś

• Gość
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 30, 2013, 00:13:41 »
witam
Podczas odbywania stazu ukończyłem budowę domu . czy teraz będąc strażakiem mianowanym mogę się starać o równoważnik za brak lokalu? Dom faktycznie uzyskał odbiór ale nie jest całkowicie wykończony. Został wybudowany na stażu. Jeszcze nie jestem w nim zameldowany. Proszę o radę czy mam szansę otrzymać równoważnik na zakup domu? podczas przyjmowania się do służby nie posiadałem wlasnego lokalu. bardzo proszę o poradę.pozdrawiam

Brak lokalu

• Gość
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 04, 2013, 13:57:38 »
Witam czy jest ktos mi wstanie to wyjasnic : wynajmuje mieszkanie w tbs i zabrano mi rownowaznik za ral lokalu poniewaz jak to kwatermistrz stwierdzil ze mam tytuł prawny lokalu a nie mam tytułu ani gruntu nic na własnosc .To jak mam tytuł prawny powinienm dostac  na wykupienie mieszkania dofinansowanie ale tez nie dostane bo nie mam tytułu prawnego ani gruntu ogolnie te przepisy sa dla mnie niezrozumiałe mogłem troche zakrecic ale nie wiem jak to wszystko ujac:
WYnajem mieszkania W tbs  rownowaznik mi sie nei nalezy i pomoc tez mi sie nei nalezy

Offline peterek

• VIP
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 07, 2013, 20:23:56 »
Witam czy jest ktos mi wstanie to wyjasnic : wynajmuje mieszkanie w tbs i zabrano mi rownowaznik za ral lokalu poniewaz jak to kwatermistrz stwierdził ze mam tytuł prawny lokalu a nie mam tytułu ani gruntu nic na własność .To jak mam tytuł prawny powinienm dostac  na wykupienie mieszkania dofinansowanie ale tez nie dostane bo nie mam tytułu prawnego ani gruntu ogolnie te przepisy sa dla mnie niezrozumiałe mogłem troche zakrecic ale nie wiem jak to wszystko ujac:
WYnajem mieszkania W tbs  rownowaznik mi sie nei nalezy i pomoc tez mi sie nei nalezy
rozumiem, że dostałeś decyzję od swojego komendanta, a nie od kwatermistrza o zaprzestaniu wypłaty tego równoważnika z powołaniem się na konkretne przepisy dotyczące Twojej sprawy. sugeruję z otrzymanym pismem udanie się do radcy prawnego lub adwokata (ale prawnika nie związanego z komendą) celem przeanalizowania zasadności wydanej Ci decyzji. znam przypadek że strażak przez wiele lat nie otrzymywał równoważnika bo tak interpretował jego sytuację prawnik na etacie komendy, a po zmianie i obsługi prawnej okazało się że mu równoważnik przysługuje (dostał nawet wyrównanie ale nie za wszystkie lata wstecz). odżałuj kilkadziesiąt złotych na opinię prawną. pozdrawiam 

Brak lokalu

• Gość
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 09, 2013, 13:14:13 »
wszystko tak jak piszesz ale sprawa juz sie toczy troche poniewaz juz pisma byly w wojewodzkiej i przez zwiazki zawodowe prawnik tez pomaga ale jak mowi trudno bedzie  ale teraz czekam za nastepna odpowiedzia od wojewodzkiego i zobaczymy jesli nie bede mosial sprobowac tak jak piszesz pozdrawiam