Autor Wątek: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)  (Przeczytany 646879 razy)

Offline Radek_Bej

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #2025 dnia: Marzec 10, 2016, 18:47:38 »
Jutro zaczynają się u nas eliminacje gminne,  jakoś nie zabardzo się ich boję bo uważam że przygotowany jestem...  A jak u was?  Może już mieliście?

Offline lukasi123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #2026 dnia: Marzec 11, 2016, 12:44:37 »
Witam po długiej przerwie, wczoraj wygrałem eliminacje gminne, za tydzień powiat. Niestety w tym roku matura więc na wojewódzkich raczej nie będzie zaskoczenia.

Offline czipikao12

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #2027 dnia: Marzec 11, 2016, 20:00:39 »
Cześć :D U mnie za jakieś niecałe dwa tygodnie będą eliminacje szkolne. Dosyć dziwnie one przebiegają. Otóż nauczyciel informatyki i techniki (2w1, taki "mądry"), który nie ma o pożarnictwie bladego pojęcia dostaje sygnał od organizatorów, że ma przeprowadzić eliminacje. Od osób chętnych zbiera adresy e-mail, na które wysyła bazę ponad 500 pytań, coś tam z internetu, nie ważne, że z błędami i powtarzającymi się pytaniami :v dodatkowo wysyła też nam identyczne pytania z odpowiedziami, które będą na eliminacjach. Przedstawię sytuację sprzed roku. Nadszedł dzień eliminacji. Oprócz mnie było jeszcze z 10 innych osób. Większość oczywiście ze ściągami. Nawet przyszła matka jednej z osób, która jest kimś tam w OSP i podpowiadała, a nauczyciel w ogóle nie zwracał uwagi. No i wyszło, że akurat 3 osoby miały max, w tym ja, a reszcie troszeczkę brakowało. Moim zdaniem to bardzo niesprawiedliwe i ktoś to powinien kontrolować. Nie wiem, czy tylko w mojej szkole tak jest, ale myślę, że nie ;_; Te osoby, które miały maxa na gminnych nie popisały się..

Offline lukasi123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #2028 dnia: Marzec 11, 2016, 21:16:27 »
U mnie nie ma szkolnych tylko od razu gminne gdzie jury to nauczyciele (z każdej szkoły w powiecie jeden nauczyciel) i prezes lokalnego OSP więc on chociaż jest w miarę ogarnięty aczkolwiek w tym roku już odczułem, że jury zwróciło uwagę na moje doświadczenie i poszło trochę łatwiej.

Offline BAZ NAZWY

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #2029 dnia: Marzec 14, 2016, 15:05:05 »
Wiem że nie na temat ale chciałbym zadać pytanie.Jakie są nagrody za zwycięstwo w OTWP?

Offline TheLeader

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #2030 dnia: Marzec 14, 2016, 16:08:41 »
Nie na temat? Na temat, na temat. :D Nagrody to ważny element OTWP.

Primo: bonus do SASP (dotyczy zawodów centralnych - dwa ostatnie lata szkoły średniej).
Secundo: nagrody materialne (w zeszłym roku wyciągnąłem w sumie prawie trzy tysiące złotych w przedmiotach, więc warto).
Tertio: rozgłos :D
Quartio: jeździsz sobie za darmo na fajne kilkudniowe wycieczki (czyt. etap centralny).

Zdecydowanie nauka się zwraca. ;) A jak się wybierasz do szkoły strażackiej, to jest to jak znalazł. :D

Offline Radek_Bej

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #2031 dnia: Marzec 14, 2016, 18:46:56 »
Ja w tamtym roku w podstawówce tysiąc wyciągnąłem  :mellow: śpiwory,  namiot i wyposażenie..

Offline czipikao12

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #2032 dnia: Marzec 14, 2016, 19:05:50 »
U mnie w tym roku już widzę pierwsze pozytywy na szkolnych, bo nauczyciel wysyła nam 600 pytań i nie podaje jakie konkretnie będą, tak jak to wcześniej pisałam XD więc słabiaki i ludzie ze ściągami nie mają większych szans.

Co do nagród, to gmina uboga - jakieś stare, nudne książki. Powiat rok temu też nie zaszalał, to co gmina czyli książki :v Z roku na rok coraz gorzej. Kiedyś to były jeszcze jakieś elektroniczne akcesoria, przydatne do czegoś. No a na woju jakieś rowery, aparaty, tablety. W sumie bardziej cieszy mnie wygrana i sama satysfakcja, że nie marnowalam czasu na naukę niepotrzebnie :D

Offline TheLeader

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #2033 dnia: Marzec 14, 2016, 19:24:17 »
Najdroższe nagrody, z tego co zauważyłem, to na wojewódzkim. :D A przynajmniej na podkarpaciu. Damka nie była co prawdę rowerem marzeń (na wsi takie rowery nie mają racji bytu xD już nie biorąc tego pod uwagę, że damki to raczej mało męskie :P), ale jak dają, to się bierze. :D

Offline czipikao12

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #2034 dnia: Marzec 14, 2016, 19:29:23 »
Tak, racja. Na wojewodzkim najlepsze, nie ma co narzekać, bo lepsze coś niż nic. Ja akurat z kujawsko-pomorskiego :D hahahhah XD no jak za darmo, to czemu by nie brać? Zawsze się przyda i damka :D

Offline lukasi123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #2035 dnia: Marzec 15, 2016, 14:25:42 »
Czy zna ktoś może ustawową definicję działań ratowniczych?

Offline Maciejka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
  • "Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel"
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #2036 dnia: Marzec 15, 2016, 17:33:34 »
Cytuj
(...) działaniach ratowniczych – rozumie się przez to każdą czynność podjętą w celu ochrony życia, zdrowia, mienia lub środowiska, a także likwidację PRZYCZYN powstania pożaru, wystąpienia klęski żywiołowej lub innego miejscowego zagrożenia;
 
USTAWA z dnia 24 sierpnia 1991 r. o ochronie przeciwpożarowej. Opracowana na podstawie Dz. U. z 2009 r. Nr 178, poz. 1380, z 2010 r. Nr 57, poz. 353, z 2012 r. poz. 908, z 2013 r. poz. 1635, z 2015 r. poz. 867, 1505.

Offline lukasi123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #2037 dnia: Marzec 15, 2016, 18:13:20 »
Kurde, dzięki. Nie wiem jak mogłem przeoczyć to już w drugim akapicie. Takie pytanie jeszcze Maciejka, startujesz w tym roku?

Offline Maciejka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
  • "Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel"
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #2038 dnia: Marzec 15, 2016, 18:33:27 »
Nie ma sprawy :) Startuję, przynajmniej próbuję wystartować :P

Offline Radek_Bej

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #2039 dnia: Marzec 15, 2016, 21:11:38 »
Cześć,  kolejny dzień,  kolejne przygotowania i pytania do was.  Mianowicie chodzi o przewóz materiałów niebezpiecznych- dynamitu.
  Pytanie brzmi: Planowany jest przewóz 100 kg dynamitu do kopalni.  Na ile dni wcześniej należy zawiadomić Komendanta Wojewódzkiego PSP. Według mnie jest to 14 dni z przyczyn czysto logicznych,  a klucz podaje 5, a co  wy powiecie?

Kolejne to oznaczenie pojazdu Ratowniczo-Gaśniczego 010M
Według mnie,  skoro nie posiada Litery A czyli literki Autopompy,  jej nie posiada a tu proszę,  klucz znów podaje odpowiedź inną,  a mianowicie odpowiedź Autopompę jednozakresową :wall: :gwiazdki:
Z góry dziękuję za odpowiedź.  Pozdrawiam,  Radek

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #2040 dnia: Marzec 15, 2016, 21:41:32 »
Kolejne to oznaczenie pojazdu Ratowniczo-Gaśniczego 010M
Według mnie,  skoro nie posiada Litery A czyli literki Autopompy,  jej nie posiada a tu proszę,  klucz znów podaje odpowiedź inną,  a mianowicie odpowiedź Autopompę jednozakresową :wall: :gwiazdki:
Z góry dziękuję za odpowiedź.  Pozdrawiam,  Radek

A nie chodzi o autopompę jaką posiada Jelcz? A która jest rzeczywiście jednozakresowa?
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Maciejka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
  • "Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel"
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #2041 dnia: Marzec 16, 2016, 21:58:58 »
Cześć,  kolejny dzień,  kolejne przygotowania i pytania do was.  Mianowicie chodzi o przewóz materiałów niebezpiecznych- dynamitu.
  Pytanie brzmi: Planowany jest przewóz 100 kg dynamitu do kopalni.  Na ile dni wcześniej należy zawiadomić Komendanta Wojewódzkiego PSP. Według mnie jest to 14 dni z przyczyn czysto logicznych,  a klucz podaje 5, a co  wy powiecie?
Zgłoszenia należy przesyłać do komendy wojewódzkiej Policji i PSP w terminie nie
krótszym niż 5 dni przed rozpoczęciem przewozu - w przypadkach, kiedy przewóz
rozpoczyna się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz przed udzieleniem zezwolenia na
wjazd pojazdu z towarem niebezpiecznym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przez
placówki Straży Granicznej.

Offline lukasi123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #2042 dnia: Marzec 17, 2016, 14:33:30 »
Dobra, ja dzisiaj wygrałem u siebie powiatowe także mam nadzieję, że się zobaczymy na wojewódzkim a może nawet centralnym

Offline TheLeader

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #2043 dnia: Marzec 17, 2016, 19:16:48 »
U nas gminne dopiero 1 kwietnia. xD

Offline Radek_Bej

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #2044 dnia: Marzec 17, 2016, 20:23:30 »
U nas jutro powiatowe,  jest pozytywy stresik...

Offline zONgler

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #2045 dnia: Marzec 17, 2016, 22:57:37 »
Panowie, zdradźcie tajemnicę skąd macie takie ciekawe pytania :D bo to raczej nie straż swiebodzin, pozdrawiam i powodzenia! :D

Offline TheLeader

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #2046 dnia: Marzec 19, 2016, 12:00:21 »
Wszelkie źródła: internet, testy z ostatnich etapów/lat, a niektórzy nawet sami sobie układają pytania.

Offline zONgler

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #2047 dnia: Marzec 19, 2016, 15:32:54 »
Właśnieee, a propos ostatnich etapów - ma ktoś może testy lub pytania z eliminacji ustnych - wojewódzki i centralny etap najlepiej? proszę o kontakt na priv

Offline Maciejka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
  • "Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel"
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #2048 dnia: Kwiecień 02, 2016, 14:03:56 »
Witam! :) Postanowiłem ułożyć test przygotowujący do OTWP na bazie wymyślonych przez siebie pytań. Wydaje mi się, że poziom trudności dostosowany raczej do liceum, ale gimnazjum też może skorzystać. Pomysł pojawił się już wcześniej na takie przedsięwzięcie, ale dopiero teraz doszło do jakichkolwiek działań. :) Mam nadzieję, że się przyda/spodoba. Fajnie byłoby, gdybyśmy wszyscy wymieniali się swoimi testami. Wtedy sprawdzanie swojej wiedzy byłoby ciekawe, bo obecnie dostępne testy w Internecie to jedno i to samo.


PS. Odpowiedzi dodam jak wgl. znajdą się chętni na rozwiązanie :D

Offline TheLeader

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #2049 dnia: Kwiecień 02, 2016, 14:37:28 »
Maciek dobrze gada. Polać mu! :D

Dobrą inicjatywą mogłoby być stworzenie własnej strony z testami tego typu. (Maćku, przejrzałem to i poczułem się jak podczas czytania pytań na finałach :P)

Osobiście znam podstawy HTML i CSS. Niczego natomiast z PHP. Jeśli ja miałbym stworzyć tego typu stronkę to tylko coś prostego opartego na hoście cba. Podsuwajcie pomysły, a ja coś popróbuję. Jak coś z tego wyniknie to nawet możemy tu na strażaku odrębny temat dotyczący tej naszej strony założyć. :D

EDIT: Właśnie pracuję nad wyglądem naszej stronki. Jutro albo nawet jutro wieczorem podeślę wam jak to mogłoby wyglądać. Tylko będą potrzebni chętni do pisania zestawów pytań (po 30).


EDIT 2: Trochę posiedziałem i przygotowałem szkielet tej strony.
http://www.speedyshare.com/hv7pt/OTWP-Pytania.7z
Plik należy rozpakować i klikamy start.html. To jest tylko szkielet: bez odnośników, ani testów. Te co są to są tylko dla picu. Ale trzeba przyznać, że jak na początkującego to nawet ładnie wyszło. :D
Na razie nie wstawiam tego na hosta. Jaką nazwę proponujecie dla strony? :P
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 02, 2016, 19:04:00 wysłana przez TheLeader »