Służba > Forum zawodowców

Mieszkania

(1/3) > >>

robertino:
przed przyjęciem do psp miałem mieszkanie o pow 37 natomiast pow mieszkalna to 21,5m, a jest nas 3 w mieszkaniu. Czy należy mi się dofinansowanie w przypadku kupna większego.

Seba:
Jeżeli strażak posiada własne M to przysługuje mu tylko dodatek remontowy. Ale czemu nie zajrzysz do rozporządzenia?

strazak998:
Wszystko zalezy czy to mieszkanie które posiadasz jest twoją wlasno.scią, czy tylko je wynajmujesz. Jesli nie jestes włascicielem mieszkania, a chcesz kupić nowe bądź z drógiej ręki przysługuje ci jednorazowa pomoc finansowa na pozyskanie mieszkania. Musisz udokumentować, że sam kupujesz takie mieszkanie, przedstawić jakieś rachunki itp.  A jeśli to mieszkanie jest juz Twoją własnością to wydaje mi się że nie przysługuje ci nic, gdyż jakby nie było posiadasz mieszkanie własnościowe.

biurówka:

--- Cytuj --- przed przyjęciem do psp miałem mieszkanie o pow 37 natomiast pow mieszkalna to 21,5m, a jest nas 3 w mieszkaniu. Czy należy mi się dofinansowanie w przypadku kupna większego.
--- Koniec cytatu ---
nie pamiętam dokładnie ale w rozporządzeniu o pomocy finansowej jest napisane że powierzchnia mieszkalna na osobę powinna wynosić zdaje się od 7 do 10 m. więc według tego co piszesz należy Ci się pomoc mieszkaniowa ale jset jeden warunek to mieszkanie nie może znajdować się w zasobach gminnych ale np. sółdzielcze itp. może być własnościowe ale nie gminne bo jeśli  masz miszkanie z zasobu gminy to nie należy Ci się nic (nawet jeśli masz za mały metraż). Tak sformułowane są przepisy. Jest nowy projekt tego roporządzenia ale w zasadniczej kwestii nie zmiania ono prawie nic.  :rolleyes: Pozdrowenia dla WSZYSTKICH

MisiaczekM:

--- Cytuj --- przed przyjęciem do psp miałem mieszkanie o pow 37 natomiast pow mieszkalna to 21,5m, a jest nas 3 w mieszkaniu. Czy należy mi się dofinansowanie w przypadku kupna większego.
--- Koniec cytatu ---
7 metrów na osobę, 10 m gdy strażak jest samotny. Coś dużo masz tej powieżchni mieszkalnej... szkoda... ja przy 28m2 miałem 12m2 mieszkalnej (kuchnia, łazienka, przdpokoj odpada). Nio ale co mieszkanie to rózny podział... a ja miałem pokój z "wneką" może przy tym też czegoś nie doliczają. nio ale to tylko ze spółdzielnią trzeba "załatwiac" niech ci zmniejszą o tem przysłowiowy 1 m  :P  

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej