Autor Wątek: Płaca  (Przeczytany 11852 razy)

Offline pietro16

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Płaca
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 17, 2005, 19:41:54 »
Wiesz Jimmy, my jesteśmy gimnazjum łączonym z liceum sportowym, nauczyciel od matmy uczył w Wyższej szkole matematycznej, jeden ma profesora, poziom jest bardzo wysoki, do tego jak wcześniej czytałeś, na fizie odpowiadam i piszę sprawdziany z podręczników do sgsp...Więc jest spoko.pozdro, a Ty Jimmy też chcesz zotać strażakiem?? :)  

Offline Jimmy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Płaca
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 17, 2005, 20:35:09 »
Ależ oczywiście :) Już od roku siedze w tym temacie, chociasz nie czytam podreczników ze szkół pożarniczych. Myśle o sapsp.

Offline pietro16

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Płaca
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 18, 2005, 18:05:27 »
Ja najpierw myślałem o aspirantce, ale po sgsp masz tytuł inżyniera lub magfistra, wiec jakby co(zle wypadki czy cos)(odpukac)jestem zabiezpieczony na przyszlosc, pozdro for all

Offline trq.

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Płaca
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 18, 2005, 21:42:36 »
pietro a co masz z przedmiotu skromność ? pewnie "6 oczywiście" : D
// nie mowie tego przez jakas zazdrosc ale poprostu jestem uczulony na takie internetowe wymadrzanie  :)  

Offline Jimmy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Płaca
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 19, 2005, 00:56:12 »
Wiesz trudno powiedzieć żeby inżynier pożarnictwa był zabezpieczony w innym zawodzie. Pracodawca będzie raczej patrzył na szkołe średnią jaką ukończyłeś.

Offline pietro16

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Płaca
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 19, 2005, 10:30:41 »
tak szczerze trq to pytali się co mam wiec napisalem, jesli Cie to urazilo, to wybacz.A Jimmy, zauwaz ze teraz wiekszosc pracodawcow nawet na sekretarke, rzada wyzszego wyksztalcenia a takie daje tylko sgsp.po za tym dostajesz wyzszy stopien oraz szkola jest duzo ciekawsza od aspirantki.pozdrawiam

[CYKLO] Pimpek

  • Gość
Płaca
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 19, 2005, 10:46:06 »
...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2007, 19:16:53 wysłana przez [CYKLO] Pimpek »

Offline Jimmy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Płaca
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 19, 2005, 11:29:07 »
Pietro, mi chodzi o to że to wyższe wykształcenie po sgsp jest w sumie nie użyteczne w innych cywilnych zawodach. Tak, masz papierek inżyniera no ale to inżynier pożarnictwa. Więc tak czy siak zabezpieczenie to znikome.

Offline pietro16

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Płaca
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 21, 2005, 13:12:27 »
tak szczerze, to zostało mi jeszcze 4 lata do wyboru, więc mam czas, że nad tym pomyślec.Za aspirantką przemawia to, że jest wiecej akcji oraz poznan jest blisko mojej miejscowości.Tylko 264 :P km.pozdro

Offline Piterpak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Płaca
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 17, 2005, 20:27:51 »
respect pietro16

powodzenia - to tyle ile chciałem powiedzieć...

pietro16, mógłbyś podać może twój numer gg?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 17, 2005, 20:37:04 wysłana przez Piterpak »

Offline pietro16

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Płaca
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 18, 2005, 09:50:02 »
pewnie pitertag, mój numer 6806571, chetnie pogadam  z  innymi strazakami :P

Offline Pioter

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Płaca
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 24, 2005, 12:49:16 »
Chciałbym się dowiedzieć jakie są obecnie poziomy zaszeregowania w PSP (od najniższego do najwyższego wraz z numeramj). Jakby ktoś mógł podać jakiegoś linka do ustawy :) fenks i pozdro

Offline Pioter

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Płaca
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 25, 2005, 13:51:59 »
Witam!
Chodzi mi konkretnie o poszczególne stanowiska na podziale bojowym w JRG i na wyższych szczeblach czyli w KP/KM/KW no i w Głównej :)
Pozdrawiam

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Płaca
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 25, 2005, 14:22:06 »
druhowie teraz jestem na stażu w urzędzie gminy ale marze o PSP mam wade wzroku (astygmatyzm - takie cosik co mi przeszkadza w drodze do PSP ale sie to wyeliminuje) wiem że z cywila też można sie dostać ale wolał bym do szkoły np. Poznań lub Częstochowa ale słyszałem że do tej drugiej trzeba mieć spore znajomości ( TO PRAWDA???) JAK ZROBIE LASEROWĄ KOREKTĘ WZROKU BĘDE DZIAŁAŁ egzaminy z fiz. chemi są trudne?? ile mniejwięcej trzeba sie przygotować? a jabym sie dostał z cywila ile bym zarabiał???
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline Pioter

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Płaca
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 25, 2005, 14:36:38 »
PREZESIE
Po ukończeniu aspirantki masz tytuł technika pożarnictwa i stopień służbowy młodszego aspiranta. To ile będziesz zarabiał będzie zależeć od tego na jakie stanowisko dostaniesz przydział ale za sam stopień masz już na starcie 565 zł + kasa za stanowisko + dodatek służbowy + stażowy + dodatek za pracę w ciężki dla zdrowia warunkach od 5 do 20% najniższego uposażenia zasadniczego :) Są jeszcze jakieś tam dopłaty jak mundurówa, wczasówka i za przejazdy. Powiem ci, że powyżej 1500 zł na rękę napewno będziesz miał czyli nie będzie źle a praca to jest zarąbista  :D  Pozdrawiam

Offline Pioter

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Płaca
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 25, 2005, 14:56:04 »
A odnośnie rekrutacji to obowiązuje bieg na 1000m i 50m na czas oraz podciąganie się na drążku. Wystarczy 1 miech żeby się solidnie przygotować do biegów i podciągania się  ale radzę ci przeznaczyć tydzień przed egzaminami na regenerację mięśni i odprężenie się. A testy w fizyki i chemi to jest ich chyba ze 30 i podobno nie są starsznie trudne, dotyczą podstawowych rzeczy z chemi organicznej i ogólnej (reakcje spalania itp.) a z fizyki to termodynamika, promieniowanie cieplne, struktura ciał stałych, pole i prąd elektryczne itp. Ale to są wiadomości z liceum, kupisz trochę pigułek i pouczysz się to zdasz :)

[CYKLO] Pimpek

  • Gość
Płaca
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 25, 2005, 20:44:08 »
...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2007, 19:16:13 wysłana przez [CYKLO] Pimpek »

Offline Pioter

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Płaca
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 26, 2005, 10:11:13 »
Jakie są obecnie grupy uposażenia w JRG i we wszystkich komendach (stanowiska znaczy się)?:) Pozdro

Offline Krzyś

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Płaca
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 27, 2005, 22:23:31 »
Cytuj
testy tegoroczne rozwaliłem bez wiekszych trudności,
[CYKLO] Pimpek moze podzieliłbyś sie tymi testami w jakiś sposób (skan lub cos takiego)

Offline Ireq

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Płaca
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 01, 2005, 10:59:15 »
Cytuj
za brak lokalu płacą od początku służby.
Za brak lokalu nalezy sie rownowaznik tylko w slucbie stalej. Co innego za reont. Placa u Was stazysta za brak lokalu?

Offline Ireq

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Płaca
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 01, 2005, 11:06:24 »
Cytuj
Jakie są obecnie grupy uposażenia w JRG i we wszystkich komendach (stanowiska znaczy się)?:) Pozdro
Mysle ze Tu znajdziesz wszystko co Cie interesuje. Pozdr
Prawo w PSP

Offline Pudzianow

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Płaca
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 16, 2006, 22:25:13 »
Cytuje Zubek73 :' Na początek: jako stażysta: uposażenie zasadnicze:700zł + dodatek za stopień służbowy (najniższy - strażak: 380zł)" Teraz uopsażenie zasadnicze ma podskoczyć do 810 zł ale interesuje mnie czy to jest kwota brutto czy netto ?? I czy od strażaków jest odprowadzane tyle samo podatków, składek co w innych nie państwowych firmach ??Slyszalem ze odprowadzaja tylko skladke zdrowotna ??? Teraz np jak mam 2249 brutto to na reke biore 1530 czyli w przyblizeniu odchodzi ok 31 % a ile odchodzi w PSP ??

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Płaca
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 17, 2006, 20:09:55 »
tylko zaliczka na podatek, składka na ubezpieczenie zdrowotne i ewentualnie dodatkowe ubezpieczenia, składka na ZZ oraz na KZP. W ekstremalnych sytuacjach mogą jeszcze odpaść alimenty ;)
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Ireq

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Płaca
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 21, 2006, 14:32:20 »
Zgadzam sie z langiem. Nie odprowadza sie skladek na ubezpieczenia spoleczne.

Offline Pudzianow

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Płaca
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 21, 2006, 21:26:10 »
Aha czyli na poczatek 1190zł - 19% = 963zł. Hmm skromnie troche  :angry: A czy moga mnie np. po ukonczeniu kursu szeregowcow wyslac na aspirantke omijajac kurs podoficerski ?? I czy musza mnie najpierw przyjac na sluzbe stałą zeby wyslali na kolejny podoficerski czy aspirancki ?? Ile wy czekaliscie na kolejne kursy ??