Autor Wątek: Jak można zmienić przewodniczącego związku zawodowego  (Przeczytany 23242 razy)

Offline głos

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Jak można zmienić przewodniczącego związku zawodowego
« dnia: Listopad 29, 2007, 15:25:29 »
Witam, mam pytanie czy znane są wam przypadki odwoływania przewodniczącego ZZ, np. przez jakieś wotum nieufności, jaka jest procedura i jakie są Wasze doświadczenia.
Mamy u nas taką zakałę i chcemy sie go pozbyć a ma on paru wiernych mu członków i zasługi u Komendantów.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Odp: Jak można zmienić przewodniczącego związku zawodowego
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 29, 2007, 15:42:53 »
Podstawowa sprawa aby cokolwiek zadziałać to musicie być w większości.
Druga bardzo ważna sprawa to uregulowania statutowe związku, trudno mi powiedzieć do jakiego związku należysz, każdy statut ZZ przewiduje nawet wydalenie ze związku. Jest to ostateczność ale czasami stosowana.
Nie można ot tak sobie zmienić przewodniczącego związku bo jest jak to określiłeś "zakałą", ale mając silne argumenty oraz większość to jest to możliwe. "Członek Związku który uporczywie nie wykonuje obowiązków członkowskich, działa na jego szkodę lub postępuje w sposób nie licujący z godnością członka, może być z niego wykluczony". lub coś w tym stylu. Ale to określa statut tak jak wspomniałem na wstępie. Każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie, bo można komuś zrobić niepotrzebnie krzywdę.


Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline głos

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Jak można zmienić przewodniczącego związku zawodowego
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 30, 2007, 14:46:23 »
Dzieje się to w Florianie, powody już są i to chyba konkretne, większość członków odeszła zbiorowo do ZZPP, który teraz stał się ludzki. Przy tym masowym odejściu z Floriana, stracił on część zarządu w tym zastępcę przewodniczącego, w zasadzie została tylko garstka ludzi. DO tej pory nie było żadnego zebrania,  zresztą kadencja przewodniczącego też została przedłużona jakimś dziwnym trafem bez wyborów (choć tak się działo wszędzie, w tym czasie).

Offline balon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Jak można zmienić przewodniczącego związku zawodowego
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 02, 2007, 18:04:50 »
pomimo , że minął termin wyborów i jak muwisz kadencja została przedłużona nic nie stoi na przeszkodzie aby podczas zebrania w tajnym głosowaniu odwołać obecnego przewodnicząceg i powołać nowego , ale do tego faktycznie potrzebna jest większość (chyba wiesz co trzeba zrobić - nakłonić do powrotu kolegów i zrobić porządek)
pozdrawiam

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Jak można zmienić przewodniczącego związku zawodowego
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 02, 2007, 18:11:24 »
i przede wszystkim potrzebny będzie ten NOWY przewodniczący.....
Bo czasem tak bywa ze krzyczy wielu a wziąć sprawy w swoje ręce nie ma kto.....

Offline balon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Jak można zmienić przewodniczącego związku zawodowego
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 02, 2007, 19:16:27 »
święta racja, u mnie na szczęście się znalazł i jest lepiej ( tak prznajmniej moim zdaniem) , a jeżeli chodzi o zmianę ZZ na inny to uważam , że na poziomie terenowym nie ma to wielkiego znaczenia  bo wszystkie ZZ mają takie same uprawnienia i wystarczy robić to co do nas należy

Offline biwak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: Jak można zmienić przewodniczącego związku zawodowego
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 10, 2007, 14:18:22 »
Cytuj
Witam, mam pytanie czy znane są wam przypadki odwoływania przewodniczącego ZZ, np. przez jakieś wotum nieufności, jaka jest procedura i jakie są Wasze doświadczenia.
Mamy u nas taką zakałę i chcemy sie go pozbyć a ma on paru wiernych mu członków i zasługi u Komendantów

witam. przewodniczącego można odwołać na zebraniu które można zwołać na wniosek czonków ZZ.

Cytuj
Dzieje się to w Florianie, powody już są i to chyba konkretne, większość członków odeszła zbiorowo do ZZPP, który teraz stał się ludzki

a przedtem jaki był? wtedy Florek był "ludzki"?

Cytuj
stracił on część zarządu w tym zastępcę przewodniczącego, w zasadzie została tylko garstka ludzi

może odeszli dlatego, że przewodniczący był OK w stosunku do wszystkich strażków?

Cytuj
DO tej pory nie było żadnego zebrania,  zresztą kadencja przewodniczącego też została przedłużona jakimś dziwnym trafem bez wyborów (choć tak się działo wszędzie, w tym czasie).


U mnie też działa florian, i z tego co powiedział przewodniczący kadencja została automatycznie przedłużona do 2010r. na mocy zmian w statucie.


i na koniec skoro działacie w ZZPP to po co wtrącać się do florka? przecież macie związek w którym możecie się wykazać działalnością. Znam takich co krzyczeli ze zmianą przewodniczącego, a po tym jak zostali wybrani usiedli na 4 literach i byli potulni (wobec 01) jak baranki.
pozdawiam
dostałem podwyżke o 30%, 01 się do nas uśmiecha i rozmawia jak z ludzmi, nie ma różnic pomiędzy biurem a PB tylko.... cholera co robi ta kroplówka przy moim łóżku.

Offline głos

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Jak można zmienić przewodniczącego związku zawodowego
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 11, 2007, 12:27:19 »
Tak przeszliśmy do drugiego związku ale co z tego kiedy i tak komendant robi co chce, bo drugi związek czyli Florian, nie popiera naszych postulatów. Kiedy więc nie ma porozumienia między związkami, 01 decyduje. Dodam, że pozostali członkowie chcą wystąpić z Floriana, co nie wydaje mi się dobrym rozwiązanie, bo wtedy zostaną w nim już tylko ci którym obecna sytuacja odpowiada. Zarazem ciężko im się zmobilizować i zrobić zebranie z odwołaniem przewodniczącego, chociaż widzę, że coś zaczyna się tam dziać, oby jak najszybciej.
 Nie rozumiem skąd te nerwy, obojętnie jaki związek, ważne by spełniał swoja rolę. Nie mówię przecież, że Florian jest zły a NsZZPP jest dobry, nazwa nic nie znaczy, to ludzie decydują o jego wartości.
Byliśmy we Florianie parę lat, po wyborze obecnego przewodniczącego liczyliśmy, że coś zrobi bo dużo gadał. No i zrobił ale tylko dla siebie, więc postanowiliśmy odejść (cała jednostka), bo nie mogliśmy zorganizować reszty do jakiegoś ruchu, przy tej okazji paru z drugiej jednostki się przyłączyło. Teraz tamci też mają dość tylko nie potrafią zadziałać, chcą odejść a to przecież nie jest wyjscie.

Offline pytek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Jak można zmienić przewodniczącego związku zawodowego
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 28, 2007, 00:07:40 »
Głos nie zajmuję stanowiska w sprawach związkowych ( od czsu do czasu)ale co ma piernik do wiatraka w waszej sprawie . Jak chcieliście zmienic Przewodniczącego we Florianie to trzeba BYŁO ZMIENIĆ A NIE PRZECHODZIĆ DO INNEGO ZWIAZKU.CHOWANIE GŁOWY W PIASEK nic nie wskura. Jeżeli był nie do zaakceptowania to wynocha. Jeżeli chcecie nowych stołków to rozumiem.Każdy związek ma za zadanie bronić pracowników jeżeli tego nie robi to jest związkiem do rozwiązania lub wymiany Funkcyjnych. Jeżeli nie umieliście zadbać o to we Florianie to w następnym związku będziecie figurantami. Daleko mi do obrony Floriana ale takie punktowanie budzi we mnie mieszane uczucia. Poz Pytek

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Jak można zmienić przewodniczącego związku zawodowego
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 30, 2007, 10:17:03 »
A co trzyma się  stanowiska tak  mocno (prezydent) że nie może sam zrezygnować ze  stanowiska , jak widzi ze jego poparcie  spada i jest nie zadowolenie ZZ to powinien sam poprosić o zwołanie posiedzenia i sie odwołać .Ja bym tak zrobił..

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline Rebeliant Szmarowski

  • wichrzyciel
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
    • mój profil na Facebook
Odp: Jak można zmienić przewodniczącego związku zawodowego
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 29, 2012, 20:22:24 »
Witam i zapraszam do lektury:

Link - ZALEŻNI - NIEZALEŻNI

Cytuj
Gdy konieczność działania w interesie funkcjonariuszy koliduje z koniecznością działania w interesie przełożonych, dochodzi do konfliktu interesów. Sprzeniewiercy nie widzą w tym nic złego. Oni bowiem nie mają dylematu, czyj interes jest nadrzędny. Zawsze jest to interes przełożonych.
Mieliśmy odrobinę koniecznej odwagi
lecz w gruncie rzeczy była to sprawa smaku

MUNDUROWI DZIĘKUJĄ RZĄDOWI