Autor Wątek: 1% Podatku 2008  (Przeczytany 6300 razy)

Offline Antonio998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 283
  • By inni mogli żyć.
Odp: 1% Podatku 2008
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 06, 2008, 12:22:58 »
Czy w rubryce „Inne informacje, w tym ułatwiające kontakt z podatnikiem” trzeba też wpisać numer konta OSP?
"Ten jest większy między ludźmi kto umie służyć i kto poświęca siebie dla dobra innych"

Offline Goliat

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: 1% Podatku 2008
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 07, 2008, 08:01:38 »
Czy w rubryce „Inne informacje, w tym ułatwiające kontakt z podatnikiem” trzeba też wpisać numer konta OSP?
Myślę, że nie bo to nie organ podatkowy przkazuje wpłaty z 1% na rzecz OSP nie będącej OPP tylko Związek, a Związek powinien znać nr konta danej OSP.
Grzegorz & Goliat
OSP JRS Wrocław
www.jrs.wroclaw.pl

Offline Antonio998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 283
  • By inni mogli żyć.
Odp: 1% Podatku 2008
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 07, 2008, 11:24:19 »
Orientujecie się może w jaki sposób będą spływały pieniądze z ZG do konkretnych OSP na które podatnicy przekazali 1%, bezpośrednio do OSP, czy może za pośrednictwem OW ZOSP?
W tym roku kilka sporych firm obiecało przekazać na naszą OSP 1%, a martwimy się, że część pieniędzy może "gdzieś zaginąć".
Znając życie to pewnie tak będzie.
"Ten jest większy między ludźmi kto umie służyć i kto poświęca siebie dla dobra innych"

Offline Tiger

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 303
    • PeeM
Odp: 1% Podatku 2008
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 08, 2008, 00:46:41 »
Orientujecie się może w jaki sposób będą spływały pieniądze z ZG do konkretnych OSP na które podatnicy przekazali 1%, bezpośrednio do OSP, czy może za pośrednictwem OW ZOSP?
W tym roku kilka sporych firm obiecało przekazać na naszą OSP 1%, a martwimy się, że część pieniędzy może "gdzieś zaginąć".
Znając życie to pewnie tak będzie.
Na pewno za pośrednictwem OW, a znając życie, będzie to trwało nawet do następnego roku - skoro w zeszłym dopiero w grudniu dostałem pieniądze, to przy obecnych procedurach jestem przekonany, że znacznie się to opóźni. Takie nasze piekiełko. Natomiast ile z tych pieniędzy po drodze zginie - wiedzieć będą jedynie w OW..

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Odp: 1% Podatku 2008
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 09, 2008, 15:15:30 »
Zginie część pieniędzy my dostaniemy 70% bo 20% na ZG i 10% NA PROMOCJĘ AKCJI I CHYBA TE 10% JEST GDZIEŚ WSADZONE BO KTOŚ WIDZIAŁ ZE SIĘ PROMUJE 1% NA STRAŻE??
Ja u siebie w porozumieniu z Panią Barbarą Lewenti, która w biurze ZG się tym zajmuje mam opracowane pismo do mieszkańców jak to zrobić żeby przekazać nam 1% i na drugiej stronie opisałem co w roku 2007 zostało zrobione i co chcemy najważniejszego zrobić w tym roku (nieomal że punktowa wyliczanka ale to najlepiej trafia niż szerokie opisy) na dodatek w lokalnej tv chcemy się pokazać i oczywiście gazeta. Podejrzewam że od ludzi dużo w ten sposób nie będzie ale muszę "uderzyć" do zaprzyjaźnionych firm w tej sprawie może jeszcze się uda.
Pozdrawiam
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline Antonio998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 283
  • By inni mogli żyć.
Odp: 1% Podatku 2008
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 10, 2008, 11:45:26 »
Zginie część pieniędzy my dostaniemy 70% bo 20% na ZG i 10% NA PROMOCJĘ AKCJI I CHYBA TE 10% JEST GDZIEŚ WSADZONE BO KTOŚ WIDZIAŁ ZE SIĘ PROMUJE 1% NA STRAŻE??
Dzięki.
Właśnie o tego typu odpowiedż mi chodziło, na co idą te pieniądze. Szkoda tylko, że nikt nie potrafi odpowiedzieć co konkretnie się z nimi dzieje. Podejrzewam, że część idzie na koszty związane z podziałem i rozesłaniem tych pięniędzy na konkretne OSP, przecież ktoś nad tym siedzi, ale czy wszystko? Może reszta idzie na działalność statutową? Niestety na forum ZOSP też nikt nie potrafi, lub nie chce odpowiedzieć na to pytanie. Zamiast tego kasują całe tematy lub konkretne wypowiedzi.
Odnośnie 10% na promocję akcji to coś tam napewno idzie, w tym roku widziałem tylko kalendarze wydane przez ZG z informacją na odwrocie o przekazaniu 1% na OSP, ale nic poza tym.
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2008, 11:47:18 wysłana przez Antonio998 »
"Ten jest większy między ludźmi kto umie służyć i kto poświęca siebie dla dobra innych"

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Odp: 1% Podatku 2008
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 10, 2008, 13:13:37 »
A nie zaskoczyły cię te kalendarze bo mnie bardzo (widziałem te z mojego województwa tj. Łódzkie) i to negatywnie po prostu porażka na całej linii ja bym sie wstydził teraz rozprowadzać takie kalendarze przecież jeszcze troche to juz w ogóle będzie forma kieszonkowa nie wierze ze nie można zrobić lepszych kalendarzy. Dobrze że my sami robimy i to się O P Ł A C A!
przepraszam za odejście od tematu
Szukałem przed chwilą na stronie związku regulaminu przekazywania 1% i ku mojemu zdziwieniu PUSTO! napisałem wcześniej z tym procentowym podziałem ponieważ tak mi kiedyś powiedziano w ZG ale zaczynam się zastanawiać czy to aktualne.
Swoją droga 1% można "puścić" np. przez fundacje EDURA gwarantują że całe 100% kwoty przekażą na OSP, ale my zdecydowaliśmy pozostać przy ZOSP ponieważ możemy tego użyć jako argumentu przy staraniu się o pieniądze na auto (wniosek złożony teraz trochę nerwowe oczekiwanie).
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...