Autor Wątek: Czas Pracy  (Przeczytany 22887 razy)

Offline majak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Czas Pracy
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 13, 2004, 21:37:43 »
Czy koś wśród całej zgrai mędrców począwszy od KG PSP do JRG zastanowił się nad zapisem w Ustawie (Kodeks Pracy)?. Liczenie gadzin w rozbiciu na poszczególne składniki nie ma najmniejszego sensu, gdyż i tak to wszystko jest służbą (zasada stosunku pracy), jeszcze raz pytam wszystkich uczestników forum, dlaczego rozpatrujemy okres od 1.05.04r. gdy Ustawa mówi wyraźnie, że czas pracy (czterdziestogodzinny) obowiązuje od 01.01.2004r. Proponuję dyskusję nad nowym systemem służby zmianowej, co może w konsekwencji przynieść więcej korzyści dla strażaków zatrudnionych w systemie zmianowym.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Czas Pracy
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 16, 2004, 00:45:05 »
no to załóż taki temat....
Cytuj
Czy koś wśród całej zgrai mędrców począwszy od KG PSP do JRG zastanowił się nad zapisem w Ustawie (Kodeks Pracy)?.
Jak widać najwyraźniej jeszcze nie.....jak ktoś do tego dojdzie to te wszystkie pisanie godzin okaże się nic nie warte....jak wiele innych rzeczy pisanych liczonych i pozostawionych a/a.  

Offline benekb

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
    • http://
Czas Pracy
« Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 16, 2004, 12:14:03 »
Mam pytanie jak naliczany jest czas u was w km/p PSP strazakom dyzurnym i dyzurnym PA???

Offline benekb

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
    • http://
Czas Pracy
« Odpowiedź #53 dnia: Wrzesień 16, 2004, 12:21:48 »
U mnie w KM strazak i dyzurny PA maja liczony 16 i 8 no chyba ze jest w akcji to zmienia postc rzeczy. Czy ktos moze posiada jakies jasne wytyczne na temat sporządzania tej karty??? bo u mnie ilu jest piszących tyle jest opcji jej wypelniania, a w biurze jeszcze inaczej!!!!!!!!!!

Offline Krzysztof37

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Czas Pracy
« Odpowiedź #54 dnia: Wrzesień 23, 2004, 00:35:54 »

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Czas Pracy
« Odpowiedź #55 dnia: Wrzesień 23, 2004, 08:42:35 »
Cytuj
http://mojafirma.interia.pl/news?inf=545413 czas pracy w UE
No i pozamiatane....
.....
Kolejna poprawka, już teraz oprotestowana przez lekarzy z Niemiec i Wielkiej Brytanii, wprowadza do dyrektywy poza istniejącymi obecnie kategoriami czasu pracy i czasu odpoczynku "podkategorię" czasu dyżuru ("on-call time"). Poprawka ta dotyczy przede wszystkim lekarzy i innych pracowników ochrony zdrowia, a także strażaków. Kwestię dyżurów lekarskich skomplikowało ostatnie orzeczenie Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, który uznał, że dyżur lekarski jest czasem pracy. To orzeczenie zmusiło Komisję do przeformułowania dyrektywy.

W myśl propozycji Komisji, "nieaktywny" dyżur, czyli czas, jaki pracownik spędza w swojej firmie, nie wykonując pracy, "ma nie być zaliczany do czasu pracy". Komisja chce jednak dać państwom członkowskim możliwość uznania takiego "nieaktywnego" dyżuru za czas pracy, albo w prawie krajowym, albo w układach zbiorowych.

Na pytania, dotyczące czasu pracy lekarzy, Dimas odpowiadał, że "jeśli lekarz podczas dyżuru śpi, nie wykonuje pracy, to czas spędzony w szpitalu podczas takiego dyżuru nie jest zaliczany do czasu pracy, chyba że prawo krajowe będzie stanowić inaczej". "Trzeba było stworzyć kategorię pośrednią między czasem pracy a czasem odpoczynku. Dajemy rządom możliwość uznania +nieaktywnego+ dyżuru jako czasu pracy" - powiedział Stavros.

Rozwiązanie zaproponowane przez Komisję będzie pewnie dobrze przyjęte przez organizatorów systemów ochrony zdrowia. Orzeczenie Trybunału spowodowało bowiem groźbę olbrzymiego wzrostu wydatków w ochronie zdrowia ze względu na konieczność zatrudnienia większej liczby pracowników w przypadku zaliczania czasu, jaki lekarz spędza podczas swojego dyżuru w szpitalu, do czasu pracy.

Komisja zaproponowała ponadto poprawkę dotyczącą okresu rozliczeniowego. W obecnej dyrektywie czas rozliczeniowy tygodniowego czasu pracy wynosi cztery miesiące. Komisja proponuje, by czas ten wydłużyć do 12 miesięcy, jeśli zostanie to skonsultowane ze wszystkimi stronami dialogu społecznego.

Poprawki do dyrektywy zostaną teraz przekazane Parlamentowi Europejskiemu i Radzie.

Skończą się dywagacje a do tego napewno wypracowane ponadnormatywne godziny szlag trafi...
Chcieliscie Unii no to ją macie....skumbrie w tomacie....pstrąg:))
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Czas Pracy
« Odpowiedź #56 dnia: Wrzesień 24, 2004, 19:07:08 »
nie wszyscy jej chcieli...... proszę nie uogólniać..... <_<
Można by jeszcze wiele napisać o prawach i pomysłach UE ...ale to nie ten temat...
Jak to jeden gość (JKM) powiedział: Związek Socjalistycznych Republik Europejskich.... :lol:
pozdrawiam

Offline edek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Czas Pracy
« Odpowiedź #57 dnia: Wrzesień 27, 2004, 09:53:06 »
Z całym szacunkiem dla myślących inaczej, ale żaden zachodni strażak nie zamieniłby się z nami. Od lat 70-tych bywałem wielokrotnie w krajach Unii i u Unijnych kolegów, i na własne gały widziałem przepaść jaka nas dzieliła. Dzięki Bogu różnice się zdecydowanie zmniejszyły, ale nie zniknęły. Oczywiście to nie oni kucnęli, to nam się poprawiło, patrz np.: moro a UPS (któremu jeszcze brakuje do NOMEXU). Nam to dopiero ciężko dogodzić. Komuna zła, kapitalizm zły, do demokracji nie dorośliśmy, WSZYSCY NAS OKRADAJĄ I OSZUKUJĄ. Chyba tak już zostanie. Jesteśmy romantykami i jak mądrzejszy powiedział: gdybyśmy mieli stały poziom energii równy połowie zapałowi i poświęceniu w czasie Powstań, zrywów społecznych, to Światem byśmy władali, a tak specjalizujemy się na co dzień w słomianym zapale i malkontenctwie. "Po co kosić trawę, przecież i tak odrośnie, ale jak nam Niemiec tego zabroni, wyrwiemy ją z korzeniami". To tak apropos zgniłej UE, gdzie już dawno rozwiązano problemy, które dla nas są nie do rozwiązania.
Mimo wszystko ma to jednak coś wspólnego z tematycznym "czasam pracy".
Gorąco pozdrawiam jako normalny Europejczyk, o czym kiedyś tylko śniłem.

Offline Seba

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 209
    • http://
Czas Pracy
« Odpowiedź #58 dnia: Październik 05, 2004, 23:59:42 »
Po pierwsze wywód edka bardzo pocieszający i zupełnie inny niż wielel wiele innych po drugi te godziny liczymy w jakim celu?? na tej podstawie nikt nas nie może dopasować do zakładanych 176 godzin miesięcznie!!!!! może więc ktoś szuka karty przetargowej do dyskusji o podwyżkach ze związkami??? a może co dla mnie jest najbardziej prawdopodobne szuka materiałów nie wiem do pracy dyplomowej tj doktorskiej albo czegoś podobnego bo podkreśle jeszcze raz nie wierze że na tej podstawie ktoś powie nam że pracujemy tyle co trzeba bo ... jesteśmy w służbie czy takie tam bzdury!

Offline Houte

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 212
  • PSP - Mój sposób na życie.
Odp: Czas Pracy
« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 29, 2021, 17:23:01 »
Witam. Mam pytanie odnośnie zaliczania czasu służby strażaka będącego na szkoleniu. Przepis ustawy znam ( powinno być zaliczone to co w harmonogramie ) ale chyba nie którzy d-cy interpretują to na swój sposób.

Strażak został wysłany na szkolenie od środy do środy. Miejsce szkolenia było nie daleko JRG ( w ośrodku szkolenia ) więc codziennie wracało się do domu. W weekend zajęć nie było. W harmonogramie wypadają dwie służby z czego jedna łapie się na sobotę ( 8h ). D-ca nie uznał tych godzin twierdząc że tego dnia szkolenia nie było wiec nie wpisze tych godzin. Na skierowaniu czas trwania jest od środy do środy. To samo w delgacji ( ale tam gdzie rozpisujesz auto służbowe wiadomo weekend nie był ujęty).

Jak u Was to interpretują? Mamy pismo radcy prawnego że ten czas powinien byc liczony cały..

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: Czas Pracy
« Odpowiedź #60 dnia: Listopad 29, 2021, 19:03:49 »
co komenda to inna interpretacja. Osobiście też bym nie wpisał Ci tych 8h, ponieważ nie byłeś zakwaterowany przez weekend w ośrodku szkolenia. Ogólnie w takiej sytuacji to bym się cieszył, że w półrocznym wypadały Ci służby bo znam przypadki osób co były tydzień na szkoleniu, w półrocznym mieli WS i z tygodniowego szkolenia mieli 0h. Tak, wiem, liczenie godzin szkolenia z tym ECS to patologia, która czeka na zmianę.

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 341
Odp: Czas Pracy
« Odpowiedź #61 dnia: Listopad 29, 2021, 21:02:24 »
Z tygodniowego to przynajmniej 8h powinno być ;)
A to nie wina ECSa jako takiego tylko rozporządzenia.

Offline sebaxll

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
Odp: Czas Pracy
« Odpowiedź #62 dnia: Listopad 29, 2021, 22:07:42 »
Houte
Ale wykop. Złota łopata.

Offline Sony112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Czas Pracy
« Odpowiedź #63 dnia: Listopad 30, 2021, 08:56:01 »
Z tygodniowego to przynajmniej 8h powinno być ;)
A to nie wina ECSa jako takiego tylko rozporządzenia.
[/quot
jeśli za szklenie ma zero godzin, to się pytam gdzie wtedy był pracownik?? A jak by miał wypadek w czasie szkolenia to co w tym przypadku?

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Czas Pracy
« Odpowiedź #64 dnia: Listopad 30, 2021, 09:06:03 »
A co wspólnego ma rozliczenie ECS z wypadkiem?

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 441
Odp: Czas Pracy
« Odpowiedź #65 dnia: Listopad 30, 2021, 11:20:33 »
O rzesz.... ja wam coś opisze jedzie strażak z podziału pociągiem 10godz  po dojechaniu wykonuje obowiązki służbowe przez 2 godz  potem ma powiedzmy 14godź wolnego i wraca 13godz samochodem służbowym wysłany na delegację 2 razy tak jak to policzyć ????

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
Odp: Czas Pracy
« Odpowiedź #66 dnia: Listopad 30, 2021, 22:58:07 »
Jak u Was to interpretują? Mamy pismo radcy prawnego że ten czas powinien byc liczony cały..

Jak jest oficjalny kwit z ośrodka, że szkolenie trwało od ... do ... to nie ma znaczenia czy słuchacz wracał sobie codziennie do domu, bo miał blisko, czy w weekend leżał do góry kołami czy jeszcze coś innego. Wpisuje się w czas służby szkolenie od ... do ... i tyle.

O rzesz.... ja wam coś opisze jedzie strażak z podziału pociągiem 10godz  po dojechaniu wykonuje obowiązki służbowe przez 2 godz  potem ma powiedzmy 14godź wolnego i wraca 13godz samochodem służbowym wysłany na delegację 2 razy tak jak to policzyć ????

Otwórz sobie rozporządzenie i znajdź rozliczanie delegacji, przepisy poprowadzą jak za rękę. I co znaczy 14 godzin wolnego? Coś go wstrzymywało z powrotem, poszedł pozwiedzać miasto czy spotkać się z kochanicą?

Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 441
Odp: Czas Pracy
« Odpowiedź #67 dnia: Grudzień 01, 2021, 10:04:13 »
Jak u Was to interpretują? Mamy pismo radcy prawnego że ten czas powinien byc liczony cały..

Jak jest oficjalny kwit z ośrodka, że szkolenie trwało od ... do ... to nie ma znaczenia czy słuchacz wracał sobie codziennie do domu, bo miał blisko, czy w weekend leżał do góry kołami czy jeszcze coś innego. Wpisuje się w czas służby szkolenie od ... do ... i tyle.

O rzesz.... ja wam coś opisze jedzie strażak z podziału pociągiem 10godz  po dojechaniu wykonuje obowiązki służbowe przez 2 godz  potem ma powiedzmy 14godź wolnego i wraca 13godz samochodem służbowym wysłany na delegację 2 razy tak jak to policzyć ????
Tak dokładnie :)

Otwórz sobie rozporządzenie i znajdź rozliczanie delegacji, przepisy poprowadzą jak za rękę. I co znaczy 14 godzin wolnego? Coś go wstrzymywało z powrotem, poszedł pozwiedzać miasto czy spotkać się z kochanicą?

Offline Fender

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Czas Pracy
« Odpowiedź #68 dnia: Grudzień 14, 2021, 10:09:08 »
Kreatywna interpretacja.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2021, 18:19:58 wysłana przez Fender »