Autor Wątek: marek kochany 01 zrezygnowal z funkcji  (Przeczytany 26797 razy)

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: marek kochany 01 zrezygnowal z funkcji
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 28, 2007, 12:24:29 »
Wysłane: Listopad 28, 2007, 08:46:17
Wysłany przez: intruder
Cytuj
dla pełnego zrozumienia... wielbłądy są i takie i takie... poniał? - i nie ma czego ustalać.

W obrębie rodzaju wyróżnia się dwa gatunki:

    * baktrian (wielbłąd dwugarbny) (Camelus bactrianus) – występuje zarówno w stanie dzikim, jak i jako zwierzę hodowlane.
    * dromader (wielbłąd jednogarbny) (Camelus dromedarius) – występuje tylko jako zwierzę hodowlane.

Analogicznie, wszyscy jesteśmy strażakami, ale:

- jednych (pracownikom 8 godzinnego systemu pełnienia służby)  wg. naszych władców obowiązuje normatyw 40 godzin/tygodniowo (za większą - na ogół - kasę)
- drugich (pracowników zmianowych, systemu  24/48)  obowiązuje 48 godzin/tygodniowo wg. naszych wladców (za mniejszą - na ogół - kasę)

w przyrodzie zaobserowować można jeszcze jeden ciekawy gatunek strażaków, kóry nota bene godzi   sposób pełnienia służby z normatywem 40 godzin/tygodniowo (praktycznie nie generujący nadgodzin), jest to system 24/72 i którego nie wiedzieć czemu nasi władcy nie chca zauważać, chociaż moim zdaniem w obecnych uwarunkowaniach załatwiłby wiele problemów:
1. Z 3 zmian przy zachowaniu dotychczasowego limitu stanu osobowego JRG mozna smiało utworzyć zmianę IV, kwestia mianowania nastepnych funkcyjnych na tej zmianie (d-ca zmiany, d-ca sekcji, d-ca zastępu itd. wg. potrzeb);
2.Ten system nie powoduje (jak już wspomniałem) generowania nadgodzin)
3. O wiele rzadziej widujemy ukochanych przełożonych;
4. Przy tym systemie zmniejsza sie rotacja stanu osobowego na zmianie (kwestia szkoleń na zmianie);
5. Bardziej uporządkowany grafik służb
6. Dużo więcej wolnego (dla dorabiających rzecz chyba istotna)

Ten system posiada jednak ogromną wadę, patrz wyżej pkt. 6 - to by już chyba niektórych pracowników 8 godzinnych zabiło  :mellow:
dla pełnego zrozumienia...
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

straz98

  • Gość
Odp: marek kochany 01 zrezygnowal z funkcji
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 28, 2007, 12:55:40 »
robard, albo nie do końca Cię zrozumiałem, albo nie masz racji. Stworzenie czwartej zmiany jedynie systematyzuje przychodzenie do służby, jeśli w obliczeniach uwzględnisz chociażby urlopu to na pewno CI wyjdzie, że trzeba zatrudnić tyle samo nowych ludzi co w systemie trzyzmianowym, żeby nie było nadgodzin. Niestety w przyrodzie nic za darmo.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: marek kochany 01 zrezygnowal z funkcji
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 28, 2007, 13:40:19 »
Ja nie twierdzę, że jest to system idealny, ale pisząc o urlopach nie zapominaj, że pracodawca w mysl przepisów może za niewykorzystany urlop zapłacić (co nie jest teraz praktykowane),a za nadgodziny własnie NIE! I to jest cały cawańcyk. Jesli strażak nie wykorzysta urlopu do końca marca roku przyszłego, to pracodawca może mu za to zapłacić i wilk syty i owca cała, a nasze niewykorzystane nadgodziny jak narazie sie tylko kumulują, do zacsu aż ktoś np. stwierdzi, żeby je poprostu wyzerować - a był juz taki )!, nie pamiętacie?
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

straz98

  • Gość
Odp: marek kochany 01 zrezygnowal z funkcji
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 28, 2007, 13:49:35 »
Wszystko się zgadza, tylko chciałbym żeby było jasne, a okazuje się że nie dla wszystkich jest, że sama zmiana systemu służby nie rozwiązuje problemu czasu służby, wręcz nie ma  na niego wpływu, jedynie zmienia rozkład i systematyzuje plan służb co akurat jedni uważają za dobre, ale wiem że jest taka sama ilość zwolenników jak i przeciwników 24/72

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: marek kochany 01 zrezygnowal z funkcji
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 29, 2007, 09:24:28 »
Troszeczkę odbiegliśmy od tematu, przyznaję, że ja też. Założyciel tematu pewnie w d.. ma czas pracy strażaka, który dominuje w ostatnich postach. Bardziej interesuje go, czy ten znienawidzony KG (podobno znienawidzony przez strażacką brać - o ile taka istnieje) będzie, czy nie KG. Pewnie od tego zależy jego dalsza kariera na Podchorążych. Na temat czasu pracy istnieje już tyle wątków, że jeżeli ktoś zechce wyciągnąć jakiś z lamusa, to przeniesiemy tam swoją dyskusję ( nie tylko o garbach wielbłąda ^_^)

Offline głos

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: marek kochany 01 zrezygnowal z funkcji
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 29, 2007, 14:38:50 »
    Noo chciałem tylko potwierdzić i zgodzić się z tą wypowiedzią.
Cytuj
Chodziło mi o to, że największymi przeciwnikami (najbardziej dbającymi o BHP) wprowadzonego systemu 40h dla PB są strażacy 8h i wiem, co mówię, bo np mój boss do tej pory nie może tego przeżyć
.
    Wg. mojego szef i znakomitej większości Pracowników Biurowych mojej komendy , na służbę przychodzimy od czasu do czasu, obijamy się i jeszcze mamy czelność upominać sie o normalny w obecnych czasach sprzęt ratowniczy, niestety kosztowny, który by zastąpił nasz antyczny. Lepiej kupić nową limuzynę do wożenia komendanta.
      Dorzucę, że teraz Biurowcy są zbulwersowani postawą związku, ( niestety tylko jednego, drugi jest kupiony) który chce nagrody podzielić w równych porcjach na każdego strażaka, a nie 1/3, czyli 1 część na podział a 3 części na biura. No bo jak można dać stażyści tyle samo co doświadczonemu pracownikowi  Biura (żebym ich chociaż w tej pracy częściej widział w mundurze)

  Przepraszam, że tak zboczyłem z tematu ale nie mogłem już wytrzymać i trochę mi ulżyło.
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2007, 14:42:03 wysłana przez głos »

Offline Bart2376

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: marek kochany 01 zrezygnowal z funkcji
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 29, 2007, 16:48:08 »
Jak zwykle wraca problem podział/biuro, ale wszystkim strażakom życzę takie awansu jak "kochanemu Markowi" o d młodszego brygadiera do starszego brygadiera w 7 miesięcy. Pewnie ma jakieś zasługi że zasłużył na takie skrócenie drogi awansowej, jestem ciekawy uzasadnienia tej decyzji. Sądze że niedługo ujrzymy takowe

Offline mars

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: marek kochany 01 zrezygnowal z funkcji
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 30, 2007, 08:01:34 »
bart2376 napewno poznasz uzasadnienie ! Minister SWiA specjalnie dla ciebie to napisze i bedzie ci sie długo i łaskawie tłumaczył! awans se należal tio dostał i tyle

Offline jurek s

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: marek kochany 01 zrezygnowal z funkcji
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 30, 2007, 11:35:19 »
Bardzo dobrze że odchodzi ,parę głów poleci. Na niektórych już grozą powiało ,nosili znaczki PIS, jak przyjeżdżał Gosiewski, teraz twierdzą że oni zawsze popierali PO, no cóż wiecznie nie można być zastępcą dcy JRG panie K.A.

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: marek kochany 01 zrezygnowal z funkcji
« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 30, 2007, 11:42:19 »
Bardzo dobrze że odchodzi ,parę głów poleci. Na niektórych już grozą powiało ,nosili znaczki PIS, jak przyjeżdżał Gosiewski, teraz twierdzą że oni zawsze popierali PO, no cóż wiecznie nie można być zastępcą dcy JRG panie K.A.
kolego.to nie wiesz, że jak się siedzi przy korytku ,to nie ważne kto rządzi . ważne jest to, że się go popiera, żeby posadki nie stracić :wacko:

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline skdz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: marek kochany 01 zrezygnowal z funkcji
« Odpowiedź #60 dnia: Listopad 30, 2007, 13:17:35 »
coś ten zenfir zaniemógł - nic się nie odzywa, puścił plotkę 25 Listopada 2007, 19:42:29 że 01 zrezygnował i co  :huh: coś nie odchodzi

Offline Bart2376

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: marek kochany 01 zrezygnowal z funkcji
« Odpowiedź #61 dnia: Listopad 30, 2007, 16:35:34 »
bart2376 napewno poznasz uzasadnienie ! Minister SWiA specjalnie dla ciebie to napisze i bedzie ci sie długo i łaskawie tłumaczył! awans se należal tio dostał i tyle

I właśnie o to mi chodzi, może faktycznie "zasłużył" na tak szybki awans, ale chciałbym wiedzieć dlaczego, moż ty mi powiesz...

Offline jurek s

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: marek kochany 01 zrezygnowal z funkcji
« Odpowiedź #62 dnia: Grudzień 02, 2007, 20:27:27 »
MSWiA wstrzymało awanse na stanowiskach , panu K.A nie udało sie zrobić ze swojego kolegi, który skończył za niego CS PSP z cy komendanta ciekawe co z nim teraz będzie jak pan K.A poleci, bo chyba raczej poleci, co do tego nie ma wątlpiwości.PO powinno eliminować wszystkich którzy lizali dupsko PIS.Niszczyć ich do spodu żeby po nich kamień na kamieniu nie został.

Offline asp2001

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: marek kochany 01 zrezygnowal z funkcji
« Odpowiedź #63 dnia: Grudzień 02, 2007, 20:36:11 »
Niszczyc to trzeba takich jak ty zwolenniku PO- ..............!!!!!!

Ostrzegam, następne takie kasuję
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2007, 20:42:27 wysłana przez straz98 »

strażak79

  • Gość
Odp: marek kochany 01 zrezygnowal z funkcji
« Odpowiedź #64 dnia: Grudzień 03, 2007, 10:33:24 »
Nie wiem po co te nerwy i wyzwiska. Każda zmiana rządu to czystki na stołkach. Tak było, jest i będzie. Jeśli ktoś był skur...synem i karierowiczem to dobrze że go wymienią ale co z ludźmi, którzy są naprawdę dobrzy w tym co robią i są przedewszystkim ludźmi a jedynie legitymacja partyjna robi z nich w tym momencie wrogów publicznych nr 1?

Offline laps

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 88
Odp: marek kochany 01 zrezygnowal z funkcji
« Odpowiedź #65 dnia: Grudzień 03, 2007, 11:08:06 »
jurek s
Wyhamuj, bo sam zaczynasz zjadać własny ogon. Przeszkadza Ci lizanie rowka politykom? To jak się ma do tego twój postulat , żeby wywalać zwolenników poprzedniej partii rządzącej? Wyciąć PiS-owców, t.zn. lizać rowka PO-wcom? A po następnych wyborach co? Wyciąć PO-wców i następne rowki do lizania? I tak w kółko! W tym naszym biednym, zaściankowym kraju nigdy nie będzie dobrze. Może kiedyś? Za 100 lat? Ale dla mnie 100 lat oznacza , że nigdy. Trochę to smutne.

Offline daw12

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: marek kochany 01 zrezygnowal z funkcji
« Odpowiedź #66 dnia: Grudzień 03, 2007, 14:11:26 »
      Żeby osiągnąć stabilizację w PSP należy wprowadzić kadencyjność od K-ta Głównego po K-dów powiatowych. Wyłaniani  w drodze np. konkursu na 4 lub 5 lat przedstawialiby jakąś koncepcje  działania i mieliby czas na wprowadzenie sensownych zmian. Jeżeli zmiany  k-tów będą tak częste to nasze budżet nie wytrzyma odpraw a jak wszyscy wiedzą potrzeby  sprzętowe nadal są ogromne. Są takie miejsca w naszym kraju gdzie w podziale bojowym użytkowane są samochody z wiekiem ponad 20 lat.
                                                              Pozdrawiam forumowiczów.
       

Offline jrgpsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: marek kochany 01 zrezygnowal z funkcji
« Odpowiedź #67 dnia: Grudzień 03, 2007, 21:38:05 »
Cytuj
Żeby osiągnąć stabilizację w PSP należy wprowadzić kadencyjność od K-ta Głównego po K-dów powiatowych. Wyłaniani  w drodze np. konkursu na 4 lub 5 lat przedstawialiby jakąś koncepcje  działania i mieliby czas na wprowadzenie sensownych zmian.

Szanowny Kolego !
O jakiej koncepcji Ty piszesz dla Komendantów Powiatowych. Przeczytaj sobie ustawę o PSP - tam jest opisana cała koncepcja działania dla Kom. Woj i Powiatowych ( ich zakres uprawnień i obowiązków ). Domniemam ,że Tobie nie grozi bycie komendantem stąd te rewolucyjne propozycje zmian. Nadmieniam , że nie jestem Komendantem.
Pozdrawiam

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: marek kochany 01 zrezygnowal z funkcji
« Odpowiedź #68 dnia: Grudzień 05, 2007, 12:32:26 »
Cytuj
Żeby osiągnąć stabilizację w PSP należy wprowadzić kadencyjność od K-ta Głównego po K-dów powiatowych. Wyłaniani  w drodze np. konkursu na 4 lub 5 lat przedstawialiby jakąś koncepcje  działania i mieliby czas na wprowadzenie sensownych zmian.

1. Panie kolego, Komendanci powiatowi sa naogół dłużej niż wybory do Sejmu RP, czy tez wybory samorządowe i okazuje sie najczęściej, że za krótko, aby wprowaqdzić w życie swoje koncepcje działania PSP na szczeblu powiatu.

2. Piszesz, że powinny na te stanowiska odbywać się konkursy, a powiedz jeszcze kto bedzie zasiadał w skaldach komisji wyłaniających przyszłych komendantów, tez strażacy (czyli potencjalnie zawsze czyiś koledzy, czy cywile - którym też będzie kmożna zarzucić, że się nie znają i wybrali najgorszego?)

3. Zanim napiszesz następną propozycję reformy PSP - zastanów się.
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline volf

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: marek kochany 01 zrezygnowal z funkcji
« Odpowiedź #69 dnia: Grudzień 05, 2007, 20:27:41 »
MSWiA wstrzymało awanse na stanowiskach , panu K.A nie udało sie zrobić ze swojego kolegi, który skończył za niego CS PSP z cy komendanta ciekawe co z nim teraz będzie jak pan K.A poleci, bo chyba raczej poleci, co do tego nie ma wątlpiwości.PO powinno eliminować wszystkich którzy lizali dupsko PIS.Niszczyć ich do spodu żeby po nich kamień na kamieniu nie został.


szanowny kolego obawiam się, że bokiem wyjdzie Tobie ta miłość do PO. Żyjemy w wolnym Kraju więc trochę szacunku dla wolności wyboru jednostki.

Offline jurek s

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: marek kochany 01 zrezygnowal z funkcji
« Odpowiedź #70 dnia: Grudzień 06, 2007, 10:51:03 »
Do volf
Przede wszystkim to nie jestem Twoim kolegą, a to co mi wyjdzie bokiem to moja sprawa. Nie chodzi mi o poparcie dla konkretnej partii, lecz o to co Pan K.A. wyprawiał zaraz po poprzednich wyborach gdy miał kolegę w KG( 02 ), zastraszanie, odwoływanie, ubliżanie itp. Więc jeżeli nie wiesz dokładnie o co chodzi to nie pisz o wolności wyboru jednostki ani o szacunku bo ten człowiek na takowy nie zasługuje.

"Kolego" to tradycyjny, oficjalny zwrot do osób,z którymi mamy możliwość konwersować jednak nie do końca je znamy , szczególnie zasadnym jest używanie go na forum,szczególnie na tym forum- bulon
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2007, 11:24:36 wysłana przez bulon »

Offline mikołaj98

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: marek kochany 01 zrezygnowal z funkcji
« Odpowiedź #71 dnia: Grudzień 06, 2007, 11:55:55 »
Proponuję zamknąć ten wątek bo po pierwsze  panowie obiegli od tematu a po drugie już wiemy że komendant nie zrezygnował

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: marek kochany 01 zrezygnowal z funkcji
« Odpowiedź #72 dnia: Grudzień 06, 2007, 11:59:32 »
i wiemy na jakich autorów sensacyjnych wątków należy patrzeć duuużym przymrużeniem oka  :rolleyes:  nie łapać się an wypuszczone puste haczyki  :mellow:

Offline Sajmonowski

  • World Citizen. Son of Man. A Moving form of dust.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 679
  • Strażaku - ratuj się sam!
    • Grupa Szybkiego Reagowania
Odp: marek kochany 01 zrezygnowal z funkcji
« Odpowiedź #73 dnia: Grudzień 06, 2007, 12:16:23 »
... no to jak zamykacie już, to pozwolę sobie zauważyć, cytując już chyba klasyka, że rzecz się dzieje w roku kiedy marek zmądrzeje i że w jadłospisie pensja duża co marka wkurza.
Jak dla mnie te teksty pozostaną nieśmiertelne, dziękuję autorowi. Pozdrawiam.
Zawsze ćwicz tak, jakby od tego zależało Twoje życie. Bo zależy!

www.cfbt.pl

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: marek kochany 01 zrezygnowal z funkcji
« Odpowiedź #74 dnia: Grudzień 06, 2007, 13:03:57 »
A skoro już cytujemy klasyków, to w wypowiedzi kolegi (wg definicji Bulona) Jurka S, zabrakło mi tylko TKM, to by wiele wyjaśniło.
Zamykamy??