Rozwój osobisty i zawodowy > Jak zostać strażakiem...

Pytania Kandydata Do Służby

(1/4) > >>

Mosqu:
Jest bardzo dobrze.  :D
Właśnie przyszło mi pisemko że zostałem warunkowo przyjęty na liste słuchaczy do CSPSP. Z wrażenia aż cały drże i nie wiem co ze soba zrobić :rolleyes:
Przede mną jeszcze tylko psycholog oraz badania lekarskie - i to właśnie budzi mój niepokój.
Co do psychologa powiedzcie mi proszę jak wygląda to badanie? Czy to jest test czy może rozmowa oraz ile trwa ?
Jak wygladają przykładowe pytania ? Jeżeli rozmowa to czego dotyczy ?

Największą obawę mam przed badaniami ogólnymi gdyż parę dni temu skręciłem sobie dużego palca u nogi. Chwilowo kuśtykam i boję się że może to wpłynąć na ogólny wynik badań które będą już w poniedziałek.
Niepokoi mnie zwłaszcza EKG wysiłkowe - czy podczas tego badania będe musiał biegać albo jeździć na rowerku ?
I na koniec pytanie o okuliste, ile wynosi dopuszczalna wada ?
Obecnie studiuje informatykę duzo czasu spędzam przy komputerze i z tego powodu mam 0,5 dipotri wady na jedno oko. Mam nadzieje ze mieszcze sie w normie :unsure:
Bardzo proszę o odpowiedź chociaż na część pytań. :)  

huncio:
Nie wiem jak to wyglada obecnie, ale ja mialem takie badania w 2000r. w Katowicach (do CSPSP).
Psychotesty:
1. Test na charakter itd. - duzo pytan, ktore okreslaja Twoj charakter. Sa tam pytania podchwytliwe, np. czy lubiesz sport, ulubiona dyscyplina, jak sie relaksujesz(a. muzyka, b. tv, c. sport) jezeli dasz sport na koncu to znaczy ze klamiesz albo cos ukrywasz...
Pytania sa TENDENCYJNE- najlepiej pisac prawde, im wiecej kombinujesz tym gorzej wychodzi test. Jezeli test zle wyjdzie czeka cie rozmowa z psychologiem.
2. Test na znajomosc dziwnych wyrazow. Jakies wyrazy z kosmosu wziete i trzeba zaznaczyc co oznaczaja. Ja nie wiele znalem oznaczen, wiekszosc strzelalem ale zdalem ten test.
3. test obrazkowy - klocki domino (masz jakis ciag klockow i zgadujesz jaki bedzie nastepny) lub obrazki, cos w stylu IQ.
4. Cyferki - masz kilka rzedow cyferek, twoim zadaniem jest zakreslic "4" jezeli w sasiedztwie znajduja sie liczby nieparzyste np." 1 - 4- 3" i "7" jezeli w sasiedztwie sa parzyste.
5. Krotka rozmowa z psychologiem, spodzieaj sie dziwnych pytan, np. "czym sie rozni krowa od muchy?" - wystarczy zebys sie nie zdenerwowal i odpowidal.

EKG mialem na rowerze - 10 min szybkiej jazdy.

Zycze powodzenia. Jak chcesz sie wiecej odemie dowiedziec to gg:1182012  

Mosqu:
Dziekuję Huncio twój post mnie nieco uspokoił.
Wygląda na to że będzie to psychotest przypominający test na inteligencje, a takich juz sobie parę zrobiłem i wiem że moje IQ jest w normie. :)  

druh Marek:

--- Cytuj ---I na koniec pytanie o okuliste, ile wynosi dopuszczalna wada ?
Obecnie studiuje informatykę duzo czasu spędzam przy komputerze i z tego powodu mam 0,5 dipotri wady na jedno oko. Mam nadzieje ze mieszcze sie w normie
--- Koniec cytatu ---

heh no właśnie jak jest z tymi dioptriami? ja też noszę okulary i jak  mi się zaglebiście uda zaliczyć sprawnosciówkę i testy, to lekarz okulista może mi podziękować. Jaka jest norma, czy dopuszczają gości w okularach, jeśli tak to do ilu dioptri, proszę o odpowiedź, jest to dla mnie bardzo ważne, być może będę startował w 2005 do SAPSP w Krakowie.  ;)

 

pucek9:
Z tego co ja wiem to generalnie z wadą wzroku nie można przejść badań lekarskich:-(  

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej