Autor Wątek: Dystynkcje  (Przeczytany 11113 razy)

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Dystynkcje
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 07, 2005, 10:26:50 »
BHP było i będzie potrzebne! Wątpię żeby wprowadzając zmiany któs odpuścił je strażakom. Weszliśmy do UE i zmiany jakich się spodziewam to jeszcze więcej wymogów pod względem BHP.
Jeżeli jest wypadek to procedura wygląda tak jak w każdym zakładzie pracy. Kontrolę rozpoczyna się od papierów: tj. kurs podstawowy, badania lekarskie, i szkolenia BHP. To jest logiczne. Mam gdzies nawet w domu kserokopię pisma skierowane do KG PSP (nie wiem jakiego szczebla) i ZGł ZOSP RP. Jak znajdę to je przepiszę tutaj. Strażak nie jest traktowany jako ktoślepszy, bądż też że nic mu nie grozi. Wypadki mogą zdarzyć się również im. I w moim przekonaniu wymóg szkolenia BHP był i będzie. A jeśli ktoś nie ma zamiaru ich szkolić to jego sprawa i jego odpowiedzialność.

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Dystynkcje
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 26, 2005, 02:50:07 »
Cytuj
Z tego co wiem to legitymacja jest konieczna u strażaków. Z informacji posiadanych od naszego komendanta gminnego OSP strażacy działający w grupach O-T muszą posiadać przeszkolenie(przynajmniej BHP i k.szeregowców), muszą być ubezpieczeni i posiadać ważną legitymację członkowską (tzn. mieć opłacone składki i wbitą pieczątkę w uaktualnieniu legitymacji). I to dopiero pozwala wyjeżdżać do pożarów. Więc nie do pomyślenia jest strażak OSP bez legitki.
Pozdrawiam.  ;)
A nie muszą dodatkowo mieć czasem 18 lat. I to dopiero pozwala jeździć do pożarów.
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline fedyk998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Dystynkcje
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 27, 2005, 18:42:25 »
Cytuj

A nie muszą dodatkowo mieć czasem 18 lat. I to dopiero pozwala jeździć do pożarów.
Pisząc o tym załozyłem, że ten wmóg jest spełniony ;)  No a 18 lat nie pozwala jeździć do pożarów, tylko cały szereg wymogów o których pisałem na samym początku.Pozdrawiam.

Offline zibi.gpr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
    • http://www.strazgpr.mix
Dystynkcje
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 15, 2005, 10:27:41 »
z tego co mi wiadomo trzeba ukończyc odpowiedni kurs od szeregowego poprzez dowódce sekcji itd.....  :D  

Offline YODA

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Dystynkcje
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 18, 2005, 23:10:22 »
ja tez bym poprosił o taki pliczek worda   na te trzy meile climbing-p@o2.pl ,kotwica84@o2.pl ,setra14@wp.pl
« Ostatnia zmiana: Grudzień 25, 2005, 15:55:06 wysłana przez POMPIERE »

Offline Marcin Grzelaczyk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 144
  • http://s7.metaldamage.pl/c.php?uid=130831
    • MG
Dystynkcje
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 21, 2005, 22:56:17 »
Trzeba mieć odpowiednie przeszkolenie i papier to wystarczy :)  
Marcin - Kleczew - Wielkopolska - Poland http://s7.metaldamage.pl/c.php?uid=130831

Offline strazak14

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
    • http://
Dystynkcje
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 28, 2005, 21:51:40 »
censy i ja sie przyączam do prożby o te pliki jak mozesz to mi prześlij

pocopodawac@wp.pl

Offline Wlad

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
    • http://
Dystynkcje
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 18, 2005, 23:17:02 »
Cytuj
jezeli jestem juz w strazy od 6 lat i jestem dowódca sekcji ( po kursie ) to powienienem miec taka legitymacje???
kto moze mi ja zalatwic???
a tak wogóle to słyszałem ze takie legitymacje powinno sie dostawc na dzien dobry tzn kiedy składamy przysiege <_< czy to prawda???
moze macie jakis link dotyczacy tych legitymacji???
Witam!
Legitymaje powinien mieć każdy... bo to jest dokument toższmości przynależenia do straży, tak samo sprawa MDP wygląda są legitymacje MDP i trzeba się zgłosić do Kom. Gminnego, lub do Pow. Zarzadu OSP RP, i oni powinni dać wan za darmo.
A jak u was wyglada sprawa na zawodach nie chcą od was legitymacji, u nas jak na zawodach nie pokazesz legitymacji i ważnych badań lekarskich to nie jesteś dopuszczony do zawodów.
Pozdrawiam

Offline prezesbogdan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 159
Dystynkcje
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 20, 2005, 22:18:47 »
jesli chodzi o dystynkcje i przydział funkcji w JO-T to zarząd OSP powinien wprowadzić regulamin nadawania poszczególnych funkcji . W przypadku członków zarządu sprawa jest jasna natomiast jeśli hcodzi o d-ców roty, sekcji, plutonu należy opracować szczególowy regulamin . O nadaniu poszczególnych funkcji powinien decydować naczelnik OSP. W naszej jednostce jest tak że osoby po kursie szeregowych dostają funkcję d-cy roty lub na wniosek naczelnika pomocnika d-cy sekcji . Po kursie d-cy pelni obowiązki d-cy zastępu, sekcji lub plutonu , Może też być zastępcą naczelnika.
Co do legitymacji to opracowujemy w jednostce własny wzór bo ten związkowy jest do kitu. Legitymacja powinna zawierać najważniejsze dane o członku:
imię i nazwisko
data i miejsce urodzenia
posiadane kwalifikacje
PESEL
nazwę jednostki OSP
grupę krwi
po za tym legitymacja powinna być wielkości karty kredytowej ze zdjęciem zalaminowana i zabezpieczona przed zniszczeniem. Inne sprawy typu skladki i posiadane odznaczenia to niech sekretarz ze skarbnikiem pilnują,
 

Offline SeniorSiara

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 174
Dystynkcje
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 16, 2006, 23:43:13 »
Cytuj
Co do legitymacji to opracowujemy w jednostce własny wzór bo ten związkowy jest do kitu. Legitymacja powinna zawierać najważniejsze dane o członku:
imię i nazwisko
data i miejsce urodzenia
posiadane kwalifikacje
PESEL
nazwę jednostki OSP
grupę krwi
po za tym legitymacja powinna być wielkości karty kredytowej ze zdjęciem zalaminowana i zabezpieczona przed zniszczeniem. Inne sprawy typu skladki i posiadane odznaczenia to niech sekretarz ze skarbnikiem pilnują,

Zgadzam się w 100% że nasze legitymacje są do kitu (są okropne i mało wiarygodne), ale zanim ZOSP ruszy ten temat to my pewnie pomrzemy:)

Myślę ze wasz pomysł jest bardzo dobry. Musimy sami opracować "nowoczesny", ładny i wygodny wzór legitymacji. Chętnie pomogę.

Jeżeli już jesteście w trakcie realizacji to proszę o jakieś informacje! Pozdrawiam!!
 

Offline strażakL

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Dystynkcje
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 27, 2006, 13:27:16 »
oj seniorsiara, a tobie w głowie legitymacje, są ważniejsze sprawy w tej chwili, nie wiadomo co z nami będzie, a Ty projekty legitymacji chcesz robić

Offline prezesbogdan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 159
Dystynkcje
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 27, 2006, 15:55:44 »
legitymacja staje się w tej chwili bardzo ważna. Mże nie dla każdego strażaka ale dla dowódcy . Jak dowódca musi skorzystać z uprawnień wynikających  z rozp. Rady Ministrów Dz. U. 55 poz.259 z 1992 roku  do musi się jakimś dokumentem okazać. Mamy już wzór zatwierzdony przez zarząd . Mogę wysłać skan na meila zainteresowanym.

Offline SeniorSiara

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 174
Dystynkcje
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 27, 2006, 16:26:12 »
Cytuj
strażakL napisano 27.01.2006 - 13:27
  oj seniorsiara, a tobie w głowie legitymacje, są ważniejsze sprawy w tej chwili, nie wiadomo co z nami będzie, a Ty projekty legitymacji chcesz robić 
Ja się o swoją przyszłość nie boje, a jak Ty się boisz to nie czytaj tego forum bo jeszcze nabawisz się schizofrenii  ;)

Cytuj
prezesbogdan napisano 27.01.2006 - 15:55
  legitymacja staje się w tej chwili bardzo ważna. Mże nie dla każdego strażaka ale dla dowódcy . Jak dowódca musi skorzystać z uprawnień wynikających z rozp. Rady Ministrów Dz. U. 55 poz.259 z 1992 roku do musi się jakimś dokumentem okazać. Mamy już wzór zatwierzdony przez zarząd . Mogę wysłać skan na meila zainteresowanym. 
Zgadzam się z tym w 100% i jeżeli mógłbyś mi wysłać skan tego projektu to będe bardzo wdzieczny. Mój mail jacwojc@wp.pl
Dziękuje i pozdrawiam. B)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2006, 16:27:07 wysłana przez SeniorSiara »